Dieta

Najpopularniejsze diety w Google — 11 najlepszych planów zdrowej diety w sieci

Najpopularniejsze diety w sieci warzywa owoce rośliny strączkowe

Dziś coraz bardziej dążymy do zdrowego stylu życia. To w dużej mierze wyjaśnia, dlaczego nasz stół do jadalni nie ma nic wspólnego z tym sprzed 10 lat. Jeśli chcesz żyć dłużej iw dobrym zdrowiu, nie wahaj się poszukać w Internecie i zapytać Google: „Jaka jest najlepsza żywność?” „Jaka jest najlepsza dieta?” Itd. Ponieważ dostępne są różne plany dietetyczne , W poniższym poście przedstawiamy przegląd najpopularniejszych diet w Google.

Dieta ketogeniczna – chudnij zdrowo, unikając węglowodanów

Jakie są najpopularniejsze diety w Google? – Dieta Paleo

dieta paleo żywność owoce warzywa mięso

Czy kiedykolwiek słyszałeś o diecie epoki kamienia? Ich zasada jest bardzo prosta: jedz jak nasi przodkowie! Nasze geny nie są przystosowane do obecnego trybu żywienia. Zmniejszając zawartość naszych talerzy do niezbędnego minimum, tracimy na wadze. Dieta Paleo wyklucza zboża, rośliny strączkowe, produkty mleczne, cukier i sól oraz wszelką żywność przemysłową. Bogata w białko, błonnik, dobre tłuszcze, witaminy, minerały i przeciwutleniacze, ta dieta pozwala naturalnie schudnąć bez uczucia głodu.

dieta paleo dieta z epoki kamienia łupanego ryby mięso jajka owoce

Wielką zaletą tego stylu życia i diety jest to, że ogólny stan zdrowia można znacznie poprawić w ciągu zaledwie kilku tygodni. Żywność, z której musisz zrezygnować na diecie paleo, możesz z czystym sumieniem zastąpić warzywami i owocami w dowolnych ilościach, mięsem, rybami, skorupiakami, owocami morza i jajkami. Wybieraj wysokiej jakości oleje, nasiona i orzechy. Zboża i rośliny strączkowe zastępowane są batatami, bananami, dynią, burakami i ziemniakami.

Dieta niskowęglowodanowa

niskowęglowodanowa dieta niskowęglowodanowa warzywa mięso

Czy kiedykolwiek natknąłeś się na dietę niskowęglowodanową, słynną dietę niskowęglowodanową? Skuteczna w walce z cukrzycą, ta dieta odchudzająca wykreśla prawie wszystkie cukry i węglowodany z naszego menu. Dieta niskowęglowodanowa promuje zdrową i zbilansowaną konsumpcję żywności o wysokiej wartości odżywczej.

plan żywieniowy niskowęglowodanowy niskokaloryczne najpopularniejsze diety

Sprawdź nasz artykuł na temat żywności niskowęglowodanowej, który wprowadzi Cię w naturę diety niskowęglowodanowej i jej wpływ na zdrowie. Tutaj odkryjesz cenne wskazówki żywieniowe i tygodniowy harmonogram, które przydadzą się przy układaniu menu.

 Najpopularniejsze diety w sieci – Dieta Fodmap

fodmap przedstawia najpopularniejsze diety wykluczające żywność

Słyszałeś kiedyś o fodmapach? Jest to szereg niestrawnych cukrów, które według najnowszych badań mogą wpływać na trawienie. Dieta Fodmap odnosi się do cukrów naturalnie występujących w żywności. Są wysoce niestrawne, mogą fermentować i powodować bóle brzucha oraz objawy zespołu jelita drażliwego. Dieta Fodmap składa się z dwóch faz: tłumienia, a następnie stopniowego ponownego wprowadzania.

dieta fodmap cebula czosnek owoce

Zaczynasz od usunięcia wszystkich fodmap z menu w ciągu pierwszych 6 tygodni. Następnie zaczynasz je stopniowo reintegrować. Pierwszymi produktami, które należy wykluczyć, są te bogate w poliole, takie jak jabłka, morele, wiśnie, nektarynki. Stopniowo wycofuje się grzyby i produkty mleczne. Najpierw ponownie wprowadzane są galaktany (soczewica, ciecierzyca, czerwona fasola), następnie fruktany (pszenica, cebula) i na końcu fruktoza (miód, owoce).

Flexitarianizm

fleksytarianizm odżywianie żywność orzechy mięso ryby

Flexitarianizm jest bardziej dietą roślinną niż dietą w ścisłym tego słowa znaczeniu. Flexitarianie spożywają mniej mięsa i ryb, nie rezygnując z nich całkowicie. Ten styl życia rodzi się wraz ze wzrostem liczby wegetarian na całym świecie ze względu na zdrowie, dobrostan zwierząt lub podejście ekologiczne.

styl życia fleksitarianizm korzyści zdrowotne imbir cukinia

Flexitarianizm pozwala na spożywanie wszystkich grup żywności, ale ze zmienną częstotliwością. Możesz więc codziennie jeść zboża, owoce, warzywa, produkty mleczne i tłuszcz, podczas gdy mięso i ryby są od czasu do czasu na stole. W tym stosunkowo nowym trendzie nie chodzi o utratę wagi, ale raczej o korzyści zdrowotne i zapobieganie otyłości i niektórym chorobom układu krążenia.

Najpopularniejsze diety w Internecie – Dieta śródziemnomorska

dieta śródziemnomorska ser feta oliwki sałatka oliwa z oliwek

Łatwa w stosowaniu i dobrze zbilansowana dieta śródziemnomorska utrzymuje zdrowie umysłu i ciała. Dieta opiera się na spożyciu warzyw, owoców, zbóż, roślin strączkowych, ryb, orzechów, oliwy z oliwek i odrobiny czerwonego wina. W tej diecie zabronione jest spożywanie czerwonego mięsa, przetworzonej żywności i cukru. Dieta śródziemnomorska jest bogata w owoce i warzywa, oliwę z oliwek, błonnik i polifenole.

łosoś karczochy awokado oliwa z oliwek dieta śródziemnomorska

Badania wykazały, że zmniejsza ryzyko sercowo-naczyniowe. Najnowsze badania wykazały związek między dietą śródziemnomorską a zmniejszonym ryzykiem chorób związanych z wiekiem i rakiem żołądka. Ponadto, dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów, dieta kreteńska zmniejsza stres i ryzyko niektórych chorób przewlekłych.

Plan diety Dash

plan odżywiania dash dieta zboża owoce orzechy

Pod koniec lat 90. dieta Dash została uznana za najlepszą na świecie dietę zapobiegającą wysokiemu ciśnieniu krwi bez leków. Bogaty w warzywa, ubogi w tłuszcz i słodycze, jest również skuteczny w odchudzaniu. Skrót DASH oznacza „Dietary Approaches to Stop High Blood Pressure”.

najpopularniejsze diety dash odżywianie owoce warzywa

W diecie inspirowanej dietami wegetariańskimi preferowane są owoce, świeże i suszone warzywa, nasiona i nasiona oleiste, pełnoziarniste produkty zbożowe oraz niskotłuszczowe produkty mleczne. Żywność, której nie należy spożywać, to białka zwierzęce, tłuszcze i słodycze. Liczba porcji dziennych jest obliczana zgodnie z pożądanym celem.

Plan diety na zdrowie jelit

Plan diety na zdrowie jelit najpopularniejsze diety

Czy wiesz, że zespół jelita drażliwego dotyka co piątą osobę? IBS jest bardzo częstą dysfunkcją jelit, która jest odpowiedzialna za znaczny dyskomfort. Niektórzy ludzie potrzebują leków, aby kontrolować objawy, podczas gdy inni uciekają się do zmiany diety i stylu życia. Dieta zdrowotna jelit ma na celu przywrócenie równowagi w jelitach poprzez wprowadzenie do diety określonych grup żywności. Dzięki diecie jelitowej możesz przeprogramować swoje bakterie jelitowe na „szczupłe”. Pokarmy, które należy spożywać to: sfermentowane przyprawy m.in. B. surowy ocet jabłkowy, warzywa w solance, kefir, sfermentowany jogurt, płatki zbożowe, liście mniszka lekarskiego itp..

Najpopularniejsze diety – jedz bezglutenowe

Plan żywienia zbóż bezglutenowych najlepsze diety

Nietolerancja glutenu (celiakia) to choroba immunologiczna jelit, która atakuje powierzchnię asymilacyjną przewodu pokarmowego. Prowadzi to do złego wchłaniania składników odżywczych. Gluten składa się z wielu nierozpuszczalnych białek występujących w większości zbóż, takich jak pszenica, jęczmień, owies i żyto.

dieta bezglutenowa najpopularniejsze diety owoce warzywa

Gluten, rodzaj białka adhezyjnego, znajduje się w mące, chlebie, ciastkach, ciastach, pizzy, makaronach, sosach sojowych, kiełbasach, przyprawach, a nawet w niektórych lekach. Pacjenci z celiakią mogą spożywać świeże i suszone warzywa, owoce, chude mięso, ryby, jajka, mleko, grzyby, nasiona oleiste, kasztany, kukurydzę, ziemniaki i słodkie ziemniaki. Ziarna zawierające gluten można zastąpić produktami zawierającymi skrobię, takimi jak soczewica, komosa ryżowa, ciecierzyca, gryka i amarant.

Najpopularniejsze diety w sieci – Dieta Sirt uważana jest za turbodoładowanie metabolizmu

dieta sirt zmiana diety najpopularniejsze diety

To dość ciekawa propozycja na naszej liście diet. W przeciwieństwie do większości diet, nie ma tu potrzeby liczenia kalorii. Dozwolone są również czekolada i czerwone wino. Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą schudnąć nie rezygnując z małych radości. Plan diety Sirt oferuje dużą swobodę w wyborach żywieniowych i może być wykorzystany do utraty do 3 funtów tygodniowo.

czerwone wino czekolada sirt dieta odchudzająca

Zasada diety jest prosta: jedz pokarmy bogate w sirtuiny. Dodaj do listy następujące produkty: czekolada, czerwone wino, orzechy, seler, szpinak, pietruszka, czerwona cebula, soja, truskawki, jabłka, jagody, jagody goji, daktyle, zielona herbata i kawa. Ta koncepcja żywieniowa to skuteczny sposób na zrzucenie niechcianych kilogramów przy jednoczesnym zachowaniu zdrowia.

Okresowy post lub dieta 16:8

post przerywany najpopularniejsze diety 16 8

Okresowy post staje się coraz bardziej popularny. Jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy jest jego prostota. Główną ideą diety jest powstrzymanie się od jedzenia przez określony czas. W tym przypadku będziesz pościć przez 16 godzin (wliczając sen) i jeść 8 godzin dziennie. Tutaj liczy się nie to, co jesz, ale kiedy jesz. Dieta 16:8 przyspiesza metabolizm. Możesz stracić pół kilo tygodniowo i rozwinąć lepszą odporność na choroby.

Najpopularniejsze diety w sieci – dieta wegetariańska

dieta wegetariańska warzywa groszek szparagi

Niezależnie od tego, czy chcesz zrzucić kilka kilogramów, poprawić ogólny stan zdrowia, czy jedno i drugie, możesz również wypróbować dietę wegetariańską. Ten rodzaj diety opiera się na diecie zawierającej owoce, warzywa i zboża, umożliwia spożywanie mleka, sera, jajek i miodu oraz wyklucza wszelkie białka zwierzęce. Aby uniknąć niedoborów, płatki zbożowe można łączyć z jajkami lub nabiałem, suszone warzywa z nabiałem lub suszone warzywa z suszonymi owocami. Spożywanie tych grup żywności sprzyja sytości i zapewnia wystarczającą ilość białka i witamin.