Dieta

Lean Overnight – koncepcja i podsumowanie diety insulinowej

Slim na noc - koncepcja i podsumowanie diety Insilin

„Slim night” – to brzmi zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe. Ale dzięki rewolucyjnej diecie eksperta żywienia dr. Detlef Pape bajka staje się rzeczywistością. Idea programu „szczupły podczas snu” jest bardzo prosta: jeśli jesz o odpowiedniej porze dnia, hormony mają rozkładać rezerwy tłuszczu w nocy i spalać je podczas snu. Być może zadajesz sobie pytanie: czy to naprawdę działa? Wyjaśnimy Ci, na czym polega dieta, co możesz jeść i dlaczego insulina odgrywa tak kluczową rolę w metabolizmie.

Poziom cukru we krwi, poziom insuliny są kluczowe dla utraty wagi

Zasada: spalanie tłuszczu przy mniejszej ilości insuliny

Pierwsza książka „Slim in Sleep” dr. Papież Detlefa. ten Dieta insulinowa jest optymalnie ukierunkowany na funkcjonowanie wydzielania insuliny i opiera się na utrzymywaniu niskiego poziomu insuliny poprzez określone pokarmy oraz 5-godzinnej przerwie między poszczególnymi posiłkami. Jeśli masz pod kontrolą poziom insuliny, możesz odnotowywać wspaniałe sukcesy w odchudzaniu nawet bez ćwiczeń. Czemu? Potrzebna jest tutaj odrobina podstawowej wiedzy, aby lepiej zrozumieć relacje.

Hormon insuliny reguluje przede wszystkim poziom cukru we krwi i odgrywa ważną rolę w metabolizmie. Insulina jest uwalniana po jedzeniu i wspomaga wchłanianie glukozy z krwi do komórek różnych tkanek. Według Pape, insulina spowalnia spalanie tłuszczu i zapewnia, że ​​nadmiar cukru jest przekształcany w tłuszcz i przechowywany jako rezerwa. Jeśli chcesz schudnąć, musisz kontrolować wydzielanie insuliny.

Jogurt śniadaniowy płatki owsiane truskawki owoce

Podstawowe zasady diety insulinowej: 3 posiłki dziennie i 5-godzinna przerwa

W programie „Slim night” musisz jeść 3 razy dziennie, czyli śniadanie, obiad i kolację. Przekąski między posiłkami nie są dozwolone, ponieważ między posiłkami jest co najmniej 5-godzinna przerwa. W tym czasie insulina zwykle słabnie, a poziom cukru we krwi wraca do normy. Zaleca się taką samą przerwę między obiadem a snem. Oznacza to, że nie wolno nic jeść po godzinie 19:00 – 20:00. Dostosuj ostatni posiłek do swojej codziennej rutyny.

Ciastka Ryżowe Awokado Łosoś Lunch

Węglowodany i białka są zwykle spożywane osobno. Węglowodany rano dostarczają organizmowi wystarczającej ilości energii, a wieczorem powinno dominować białko. W fazie spoczynku organizm potrzebuje więcej białka jako materiału budulcowego i naprawczego dla komórek.

Oto jak prawidłowo działa dieta SiS:

  • Rano głównie węglowodany – bułki z dżemem, musli z jogurtem i owocami, mleko sojowe, płatki owsiane, bez twarogu i sera.
  • W porze lunchu dozwolony jest pełnowartościowy posiłek mieszany – quiche ze szpinaku lub groszku, kurczak z warzywami lub ziemniakami, sałatka makaronowa z pomidorami, faszerowana papryka
  • Wieczorami spożywa się głównie białko – filety z łososia lub kurczaka z sałatą, twarogiem, chili con carne. Owoce są dozwolone tylko rano i w południe. Rośliny strączkowe tylko w małych ilościach.

Jeśli masz ochotę na coś lub po prostu potrzebujesz czegoś do jedzenia pomiędzy posiłkami, najlepiej użyć źródeł białka, takich jak 1 jajko na twardo, 1 szklanka twarogu, 1 puszka tuńczyka lub 1 szklanka chudego twarogu.

Koncepcja szczupłego snu utrzymująca niski poziom insuliny

Kiedy organizm najskuteczniej spala tłuszcz??

W nocy organizm spala tłuszcz i buduje mięśnie. Niski poziom insuliny przed snem oraz wysokie stężenie białka w komórkach sprawiają, że organizm wykorzystuje własne rezerwy tłuszczu. Tak więc procent spalania tłuszczu jest najwyższy podczas snu.

Amerykańscy naukowcy odkryli nawet, że brak snu zwiększa prawdopodobieństwo otyłości. Badanie przeprowadzone przez Columbia University wykazało, że osoby, które spały mniej niż 4 godziny na dobę, były o 73% bardziej narażone na nadwagę.

Więc musisz spać co najmniej 7 godzin na dobę. W przeciwnym razie poziom hormonu leptyny (hamuje apetyt) i antagonisty greliny (wspiera uczucie głodu). Według naukowców obniżone wartości prowadzą do zwiększonego apetytu, a nawet przybierania na wadze.

Szczupła dieta nocna zgodnie z koncepcją podsumowania pape

Podsumowanie i ogólne zalecenia:

• Do śniadania można stosować węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym (ok. 75% z nich spożywa się w ciągu dnia).

• Na obiad połącz białka i węglowodany o niskim indeksie glikemicznym (IG).

• Wieczorami należy spożywać głównie pokarmy zawierające białko.

• Nie możesz jeść przed snem – ostatni posiłek powinien być przed 20:00.

• Powinieneś zrobić 5-godzinną przerwę między posiłkami. Przekąski pomiędzy nimi nie są dozwolone.

• Możesz jeść 750 gramów warzyw dziennie i podzielić tę ilość na trzy posiłki.

• Jogurt i owoce należy spożywać wyłącznie na śniadanie i lunch.

• Codziennie należy pić odpowiednią ilość płynów – nie mniej niż półtora litra wody. Wieczorem można jednak wypić około 200 ml wina.

• Nigdy nie powinieneś pić kawy na pusty żołądek.

Wniosek

Dr. Pape ma bardzo niewiele zasad, które są całkiem logiczne. Jest to znacznie zdrowsza dieta, która stopniowo przybiera na wadze i nie szkodzi organizmowi. Według historii sukcesu możesz zrzucić około 11,5 kilograma w 5 miesięcy. Ponadto niski poziom insuliny jest nie tylko kluczem do osiągnięcia pożądanej wagi, ale także łączy w sobie wiele korzyści zdrowotnych. życzę Ci sukcesu!

Poziom cukru pod kontrolą Unikaj wysokiego poziomu cukru we krwi