Dieta

Jak prawidłowo się odżywiać? – Przestrzegaj reżimu żywieniowego lub diety

Świadome tłuszczów, niskokaloryczne nawyki żywieniowe, odżywcza zielona sałata

Czy kiedykolwiek przyjrzałeś się bliżej temu, co jest na twoim talerzu? Zdecydowanie więcej leży tam frytek, makaronów, sznycla niż sałatki, groszku, brokułów itp. Nasze ulubione produkty są znane jako dość niezdrowe, zwłaszcza dla dzieci. Liczne badania wykazały, że prawidłowe odżywianie może faktycznie pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu i innych szkodliwych substancji w organizmie. Nie ma ogólnie obowiązujących zasad żywieniowych, ponieważ każdy człowiek jest indywidualny, ale nie jest za późno, aby w końcu dokonać pozytywnych zmian w naszych nawykach żywieniowych. Jeśli zainteresujesz się tym wewnętrznie, masz wiele okazji, aby zrobić coś dobrego dla swojego ciała. Zatem pierwszym krokiem do zdrowego życia jest: jeden reżim żywieniowy i jeden od czasu do czasu Zachowaj dietę.

Utrzymuj zdrowy plan żywieniowy lub dietę

Piramida żywności Podłogi do żywności Top grupy produktów

Jedzenie z piramidą żywieniową jest najłatwiejsze. Ma różne poziomy jedzenia i możesz zorientować się, co jest dobre dla twojego ciała, a co nie. Podstawą są produkty zbożowe, napoje i żywność pochodzenia roślinnego. Na Zachowaj dietę zalecane są produkty znajdujące się w dolnej części piramidy. Pokarmy dla zwierząt są pośrodku. Na wierzchu znajdują się oleje, tłuszcze, słodycze, alkohol, przekąski. Im wyższy produkt, tym powinien być bardziej ekonomiczny.

Jak często jesz – prawidłowa częstotliwość posiłków

Dieta bogata w błonnik zapewnia zdrowe odżywianie

Z reguły część powinna być miarą ręki: to znaczy całej dłoni z wyciągniętymi palcami. Palma jest miarą owoców i warzyw, a także porcji ryb. Z ziemniakami, makaronem, mrożonymi warzywami, sałatą i drobnymi owocami, takimi jak groszek i jagody, możesz sobie pozwolić na dwie garście. W przypadku słodyczy – nie więcej niż w dłoni. Im częściej jesz, tym mniej na posiłek i odwrotnie, im mniej jesz, tym więcej na raz. Idealne są trzy główne posiłki i maksymalnie dwie małe przekąski pomiędzy nimi.

Liście sałaty nie są dekoracją! 

Piramida żywieniowa z sałatką z warzyw liściastych Utrzymuj dietę bogatą w błonnik

W codziennym jadłospisie należy ograniczyć biały cukier i nasycone kwasy tłuszczowe. Zanotuj kolor warzyw – pomarańczowy, żółty i zielony muszą być na talerzu każdego dnia. Każda zdrowa dieta zawiera:

– od 2 do 3 litrów wody (filtrowanej lub mineralnej), świeżo wyciśniętego soku i herbaty ziołowej

– Produkty o wysokiej zawartości błonnika oparte na popycie

– Dostawa niezbędnych substancji

– odpowiednie spożycie białka

– dużo ruchu

– Mały stres

Jedz więc tak urozmaicone, jak to możliwe, ciesz się jedzeniem i, co nie mniej ważne, połącz wszystkie te wysiłki z ćwiczeniami!

Być fit – dieta i ćwiczenia

Rower z pomidorów spożywczych i papryki łączy jedzenie ze sportem