Dieta

Co powinniśmy jeść przed i po treningu – odżywianie dla szczytowej sylwetki

sport dieta posiłki figura natura wolność czuję się dobrze

Jeśli regularnie uprawiasz sport i jesteś bardzo entuzjastycznie nastawiony do aktywności fizycznej, nasze wskazówki powinny Ci pomóc „co robić przed i po” Jedz sport„Zapewnienie Twojemu organizmowi odpowiedniego odżywienia, dzięki któremu szybko osiągniesz szczytową formę.

Nigdy lub rzadko jemy przed i po ćwiczeniach, ponieważ nie jesteśmy dobrze poinformowani

jogurt musli pomiędzy lekką łyżką migdałów jagody zdrowa wytrzymałość

Pełny żołądek może powodować nudności i zmęczenie. Głód sprawi, że poczujesz się wyczerpany i bezsilny.

Właśnie z tych powodów powinieneś pozwolić sobie na lżejsze śniadanie – jogurt, świeże owoce lub garść orzechów i odpowiednio przygotowałeś organizm na intensywny stres. Jeśli ćwiczysz dłużej niż 30 minut, dokładnie zastanów się, co robisz przed i po Jedz sport, ponieważ zaraz po treningu organizm musi zajmować się przede wszystkim węglowodanami, aby odbudować zapasy glikogenu. Świeże lub suszone owoce w połączeniu ze szklanką mleka są tutaj uważane za kompletne pożywienie.

wysokiej jakości białko spożywcze jajko zwiększa źródło energii

Osoby aktywnie uprawiające sport potrzebują więcej białka w porównaniu z osobami, które rzadko uprawiają sport. Dla każdego jednak zalecane jest 1,5 – 1,8 grama białka na kilogram masy ciała. Należy unikać pokarmów uzupełniających, naturalne pokarmy są o wiele bardziej zdrowe.

Woda i witaminy — ważna część planu jedzenia przed i po ćwiczeniach

owoc cytryna pomarańcza limonka kiwi witamina C neutralne tło

Co robić przed i po Jedz sport konieczność nie wykluczania wody pitnej. Jeśli nie pijesz wody podczas ćwiczeń, organizm zacznie się odwadniać. Zmniejsza to zdolność do wytrzymałości. Staraj się od czasu do czasu wypić łyk wody podczas ćwiczeń. Organizm ludzki potrzebuje średnio 2 – 2,5 litra wody dziennie. Coraz większą popularność zyskują tzw. napoje sportowe, które są szczególnie odpowiednie dla sportowców. Zawierają wodę, cukier i minerały oraz zapobiegają odwodnieniu. W każdym razie, jeśli kupujesz takie napoje, upewnij się, że nie zawierają więcej niż 10 g węglowodanów na 100 ml płynu. To również doprowadziłoby do odwodnienia.

Intensywna aktywność fizyczna zwiększa ryzyko przeziębienia i grypy, dlatego eksperci ds. żywienia zalecają dodatkowe spożycie witaminy C i witaminy E poprzez żywność funkcjonalną – pomarańcze, cytryny, kiwi, orzechy, oleje roślinne, nasiona. W codziennym jadłospisie należy również stosować produkty z beta-karotenem i selenem.

Prawidłowe i zdrowe nawyki żywieniowe przed i po treningu zapowiadają wspaniałe samopoczucie i dużo lepszą charyzmę!

Dostępnych jest wiele rodzajów zdrowego odżywiania

plan energetyczny truskawka melon arbuz banan brzoskwinia wiśnia vilefalt duża ilość

Beta karoten pomaga przywrócić siłę po wysiłku

przed treningiem spożywaj beta-karoten smacznie i zdrowo unikaj grypy

Lekkie śniadanie sprawia, że ​​trening jest udany i przyjemny

owoce i jogurty o niskiej zawartości tłuszczu maliny pyszne właściwe odżywianie