Dieta

11 przydatnych wskazówek dotyczących utraty wagi: oto jak będziesz jeść mniej!

schudnąć zdrowe odżywianie uprawiać sport

W tym artykule zebraliśmy 11 skutecznych wskazówek i trików, które pomogą Ci szybko schudnąć. Ten 11 Wskazówki dotyczące utraty wagi pokaże Ci, jak się zbilansować i jeść mniej, a przy okazji schudnąć.

1. Wskazówki dotyczące odchudzania bez większego wysiłku

nasiona chia herbata śniadanie zdrowa dieta

Ostatnie badania wykazały, że jedzenie lewą ręką (gdy faktycznie jesteś praworęczny) i odwrotnie zmniejszy ilość spożywanego jedzenia o 30%. Ma to związek z przełamaniem nawyku wykonywania zawsze tego samego ruchu od talerza do ust. Jeśli jesteś praworęczny, po prostu weź sztućce lewą ręką. Będzie to dla Ciebie bardzo niewygodne i automatycznie sprawi, że Twój posiłek będzie trwał dłużej.

2. Zjedz zdrowe śniadanie

Chia kształt ramek porady w kształcie serca do utraty wagi

Uzupełnij swoją wodę nasionami chia lub dodaj je do herbaty lub śniadania. Te nasiona zawierają 10 gramów błonnika i 5 gramów białka na każde 30 gramów. Badania pokazują, że nasiona chia pomagają zmniejszyć apetyt poprzez regulację poziomu cukru we krwi – to zmniejsza uczucie głodu.

3. Sztuczka z kawą

jedz zdrowy napój odchudzanie porady gigantyczne porcelanowe filiżanki kawy

Czy próbowałeś sztuczki z kawą i drzemką? Wypij filiżankę kawy 20 minut przed zwykłą drzemką. Naukowcy twierdzą, że tyle czasu zajmuje kawa, aby zacząć działać. Po tym, gdy wstaniesz, będziesz znacznie bardziej zmęczony i pełen energii.

4. Przestrzegaj zasady 2-2-2

Jedz dwa razy częściej, o połowę mniej i żuj dwa razy dłużej niż zwykle

5. Wpływ kolorów na apetyt

jadalnia stół do jadalni dekorowanie zastawy stołowej kwiaty dekoracja

Nakryj stół jednym kolorem! Jeśli kolor talerzy jest taki sam jak kolor obrusu, zjesz o 5% mniej jedzenia niż w przypadku wielu kolorów na stole.

6. Wskazówki dotyczące odchudzania: wszystkie rodzaje aktywności fizycznej

rytmiczne zajęcia taneczno-spacerowe wskazówki dotyczące odchudzania

Poruszaj się w rytmie Naukowcy odkryli, że kobiety są o wiele bardziej zmotywowane, gdy słuchają muzyki. A więc – załóż słuchawki i zobaczmy, jak szybko potrafisz biegać.

7. Jedz sałatki

zdrowa żywność żywność-sałatka tuńczyk-ryba pomidor-ogórek

Zamów sałatkę z pokrojonymi w kostkę pomidorami. Sok z pomidorów jest kwaśny, dzięki czemu nie trzeba dodawać sosów i przypraw. Jeśli nadal chciałbyś zamówić sos do sałatki, weź go oddzielnie od sałatki, aby mieć kontrolę nad ilością, która trafia na twój talerz.

8. Uważaj na cukier!

cukier brązowy zamiast cukru białego w dietach

Zawsze czytaj ulotkę kupując produkty w supermarkecie. Wszystko, co kończy się na „ose” zawiera cukier (glukoza, galaktoza, maltoza, dekstroza, fruktoza itp.).

usta czerwone-wargowe kryształki cukru efekt cytryny

9. Wskazówki dotyczące utraty wagi: Umieść produkty pełnoziarniste na talerzu

Pełnoziarniste nasiona orzechów włoskich bogate w naturalne kwasy tłuszczowe

Nadal jesteś głodny po śniadaniu? Spróbuj dodać do śniadania produkty pełnoziarniste. Na przykład mogą to być dwie łyżki orzechów włoskich lub nasion, ponieważ są one bogate w naturalne kwasy tłuszczowe.

10. Jedzenie w restauracji

Kolacja przy stole w restauracji jak zdrowe jedzenie

Jeśli zamierzałeś zjeść w restauracji, zamów pierwszy. Jeśli zastosujesz się do tej zasady, tym bardziej prawdopodobne jest, że zamówisz mniej i zmodyfikujesz zamówienie.

11. Dużo wody

pić dużo wody porady odchudzające-spalić tłuszcz

Zacznij dzień od szklanki wody. Woda pobudza organizm do spalania tłuszczu. 220 ml wody wystarczy, aby przyspieszyć metabolizm. Twoje ciało rozpaczliwie potrzebuje tego płynu, ponieważ po każdych 6-7 godzinach snu ulega odwodnieniu.