Dieta, zdrowe odżywianie

Popularna dieta białkowa firmy Dukan – plan żywieniowy w 4 fazach

udekoruj pomidory z dmuchanego mięsa dieta białko spożywcze

Popularny Dieta białkowa Dukana skierowany jest do osób, które nie tylko szukają szybkich efektów diety, ale także chcą na stałe utrzymać idealną wagę. W 2000 roku ukazała się książka dietetyka „Dieta Dukana” i od tego czasu jego rady dotyczące zdrowego odżywiania stają się coraz bardziej znane.

Schudnij z dietą białkową Dukana

pierre dukan odmiana zróżnicowanie fazy plan lista migdały orzechy włoskie orzechy laskowe

Cały plan żywieniowy Dieta białkowa Dukana składa się z czterech faz. Pierwsza faza nazywana jest fazą ataku i charakteryzuje się wyrzeczeniem się węglowodanów i tłuszczu. Okres trwa od 7 do 10 dni. Nacisk kładzie się na produkty białkowe, wśród których chude mięso (wołowina i cielęcina, drób, podroby, szynka), niskotłuszczowe produkty mleczne, jaja, ryby i owoce morza odgrywają główną rolę w zdrowej diecie. Nie ma ograniczeń co do ilości tych produktów lub liczby posiłków, które możesz zjeść. Pijana woda nie może być mniejsza niż 1,5 litra dziennie. Niektóre zioła i przyprawy, cebula i kawa oraz ½ łyżki otrębów owsianych są dozwolone w niewielkich ilościach.

dieta białkowa firmy dukan białko trzeciej fazy pełnoziarniste warzywa owoce produkty mleczne

Druga faza Dieta białkowa Dukana również trwa około 10 dni i nazywana jest fazą narastania, często nazywaną również fazą wzmocnienia. Liczy się jako najważniejszy, ponieważ powinien prowadzić do docelowej wagi. W przeciwieństwie do pierwszej fazy zdrowego odżywiania, niektóre warzywa są dozwolone w drugiej fazie. Jednak głównym elementem diety Dukana pozostaje białko. W niektóre dni do posiłków zawierających białko można również dodać paprykę, grzyby, pomidory, ogórki, bakłażany, szpinak i inne. Dodaj 2 łyżki otrębów owsianych do codziennego menu. Ziemniaki, fasola, groch, soczewica, kukurydza, ryż i awokado są teraz surowo zabronione.

Utrzymuj wagę stosując Dietę Białkową Dukana

idealna waga osiągnij normalny odbiór wagi kontrolne elegancka konwersja

Trzecia faza Dieta białkowa Dukana jest znany jako faza stabilizacji lub konsolidacji. To czas zmian. Ta faza następuje dopiero po osiągnięciu idealnej wagi. Przywiązuje się wagę do „utrzymania wagi”, a nie do utraty wagi.

Czas trwania tego okresu jest bardzo indywidualny i zależy od różnicy między kilogramami przed dwoma pierwszymi fazami a kilogramami po dwóch pierwszych fazach. Przykład: jeśli ktoś schudł w międzyczasie 5 kg, trzecia faza zajmuje mu 50 dni.

Trzecia faza czeka na różnorodność: wieprzowina i jagnięcina, sery, produkty pełnoziarniste, mocne węglowodany, owoce. Dwa z tygodniowych posiłków można śmiało nazwać uroczystymi – wszystko jest dozwolone. Zdecydowanie należy wliczyć dzień białkowy, a także pić jak najwięcej wody.

Czwarta faza Dieta białkowa Dukana – tutaj zaczyna się nowe życie z nowym rozumieniem prawidłowego odżywiania i zdrowego samopoczucia. Odchudzanie, dostosowanie się do nowego planu żywieniowego i utrzymanie osiągniętej wagi – wszystko jest już zrobione. Ta faza jest znana jako faza dożywotnia lub faza podtrzymania.

Jeden dzień tygodnia zawsze należy do białek i bardzo ważne jest, aby był to zawsze ten sam dzień tygodnia. We wszystkie pozostałe dni do wyboru jest 100 potraw Dukan. Dobrym pomysłem jest przestrzeganie tej listy i unikanie pokarmów bogatych w cukier, tłuszcz lub skrobię. Ze względu na swoje właściwości zdrowotne nie można wykluczyć otrębów owsianych. Zmniejszają głód i zawierają ważne dla organizmu składniki.

Regularne ćwiczenia odgrywają kluczową rolę we wszystkich czterech fazach!

 Woda pomaga schudnąć

szklana płynna energia odchudzająca spalanie tłuszczu przepływ zdrowa wilgoć

Pokarmy bogate w białko powinny być podstawą każdej diety 

dieta bogata w białko jaja orzechy drób ryba wieprzowina szczupła

Mięso w połączeniu z warzywami zapewnia zdrową dietę 

dieta białkowa by dukan druga faza pomidory mięso cebula lekki sos dresowy

Sport jako narzędzie pomocnicze do jeszcze szybszej utraty wagi

ruch pomysły na sport rozgrzewka zdrowy tryb życia szybciej schudnąć

 Ryba – smaczna i  zdrowy w tym samym czasie

rybne pierre odchudzanie warzywa łosoś pyszny zdrowy wysokobiałkowy