Design, styl życia

5 wskazówek dotyczących kupowania dzieł sztuki online – jak znaleźć kolejną ulubioną pracę!

Kolorowe dzieło sztuki kobiety malującej zalany światłem salon z francuskimi oknami

Dzieło sztuki może całkowicie zmienić atmosferę Twojego domu. Niezależnie od tego, czy chcesz uczynić korytarz bardziej zachęcającym grafiką (LUB oryginalną grafiką) lub rysunkiem, czy też dodać koloru do mebli w salonie, sztuka oferuje doskonałą okazję, aby wprowadzić trochę więcej koloru i nastroju we własnej czwórce ściany. Jeśli nie masz czasu, aby osobiście zająć się dziełem na targach lub aukcji, kolekcje sztuki na „Singulart” mogą być dla Ciebie inspiracją. Aby jeszcze bardziej ułatwić Ci znalezienie idealnego dzieła sztuki do Twojego domu, mamy najlepsze wskazówki dotyczące zakupów online zestaw dzieł sztuki.

1. Rozważ dostępną przestrzeń

Fototapeta XXL w salonie abstrakcyjna sztuka za sofą

Zakup dzieł sztuki jest procesem twórczym i kreatywnym, ale warto, brać pod uwagę aspekty praktyczne. Ile miejsca jest dostępne? Jak duże jest dzieło sztuki? Czy zmieści się przez drzwi? Gdzie pada bezpośrednie światło słoneczne? Choć te pytania wydają się proste, ważne jest, aby na nie odpowiedzieć. Pomyśl o wpływie tego dzieła sztuki na Ciebie i używaj go rozsądnie. Na przykład energetyczny obraz lepiej zmieści się w ruchliwym korytarzu niż w cichym kąciku do czytania.

Kiedy kupujesz sztukę online, może to być bardzo pomocne Wymiary twojej ściany aby upewnić się, że wybierasz obrazy o odpowiednim rozmiarze. Możesz również wykonać kartonowy szablon, aby lepiej zorientować się, jak fototapeta może wyglądać w pomieszczeniu. I nie zapominaj, że robiąc zakupy online, zawsze możesz skorzystać z darmowych zwrotów, jeśli coś nie pasuje.

2. Weź pod uwagę swój obecny wystrój

Fototapeta w stylu akwareli w salonie beżowa ściana kolor niebieski dekoracje

Sztuka to jeden z najlepszych sposobów na dodanie osobowości do przestrzeni życiowej. Ważne jest, aby pomyśleć o tym, jak to działa Dzieło sztuki w Twoim istniejącym wnętrzu wstawi. Oba mogą być skoordynowane kolorystycznie i harmonizować ze sobą lub tworzyć kontrast.

Pamiętaj również, że nowa grafika przetrwa Twój obecny wystrój. Więc nie bój się wejść coś niespodziewanego zakochać się – czasami bardzo współczesne dzieło sztuki może naprawdę zabłysnąć we wnętrzu inspirowanym stylem vintage.

3. Odkryj swój styl artystyczny

Rysowanie czarno-białą fikcją na drewnianym kredensie za sofą

Mając tak wiele do wyboru, podjęcie decyzji nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli jesteś Twój osobisty gust do sztuki jeszcze nie wiem. Dobrym początkiem jest posiadanie podstawowej wiedzy na temat stylów sztuki i różnych rodzajów mediów. Możesz także rozwijać swój gust, przeglądając strony magazynów o sztuce i wystroju wnętrz w poszukiwaniu sztuki, która na pierwszy rzut oka przemawia do Ciebie.

4. Dowiedz się więcej o artyście

Artysta malarz w ogrodzie abstrakcyjna sztuka ciepłe kolory

Kup sztukę to właściwie nie codzienny zakup, ale romantyczny romans, przeżycie. Więc nie spiesz się i dowiedz się więcej o artyście, którego prace chcesz kupić. Skąd pochodzi, co go inspiruje, jaka jest jego historia. Informacje z tego Badania online tworzy poczucie intymności i dodaje wartość, która wykracza poza zainteresowanie wizualne i sprawia, że ​​dzieło sztuki jest czymś wyjątkowym. Dobrym miejscem do rozpoczęcia są na przykład Biografie artystów w internetowej galerii sztuki „Singulart”.

5. Nie wstydź się zadawać pytań

Miłośnik sztuki kupuj fototapety online zadawaj pytania

Kiedy zbadałeś artystę i nadal masz pytania bez odpowiedzi, skorzystaj z wiedzy doradcy artystycznego najlepiej jak to możliwe, pytając ich bezpośrednio o konkretnego artystę i dzieło sztuki. Budowanie relacji z galerią to świetny sposób na uruchomienie własnej kolekcji, ponieważ mogą polecić Ci przyszłe dzieła sztuki od innych artystów na podstawie Twoich upodobań.

Gdy masz już wszystkie informacje, powinieneś czuć się na tyle pewnie, aby kupować sztukę online – z dodatkową korzyścią, że możesz to wszystko zrobić w zaciszu swojej sofy.

XXL art salon kobieta twarz turkusowy niebieski obraz tła kawałki potłuczonej porcelany stołowej

Święta Bożego Narodzenia to świetna okazja, aby sprawić sobie radość nowym dziełem sztuki. Na przykład obrazem, który daje poczucie wolności i spokoju. Napięte spotkania, zajęty biznes, mało czasu na przygotowania: święta często bywają stresujące. Adwent ma być właściwie czasem zadumy, kiedy ludzie raczą sobie przyjemną przerwą od codziennego zgiełku i wracają do siebie. Szczególnie piękny krajobraz z lasem, strumieniem czy wodospadem uspokaja zmysły i daje uczucie uniesienia, z którego można czerpać siły. Niektórzy ludzie doświadczają podobnego uczucia wewnętrznej harmonii, patrząc na dzieło sztuki. Więc odkryj uspokajająca moc kolorów i zapomnij o nadchodzącym świątecznym stresie!

Źródło obrazu: Unsplash.com © Licencja CC0