Dekoracje i uroczystości

Zorganizuj zachodnią imprezę – pomysły na ubrania, dekoracje, jedzenie itp.

Kowboj na koniu z lassem, chustką, skórzanym płaszczem

Czy chciałbyś cofnąć się do dnia, w którym twardzi mężczyźni mówili o honorze, a kobiety były dumne i odważne? Kiedy nie było klubów nocnych, ale wieczorki taneczne i strzelanie do puszek było właściwie uważane za rozrywkę? Dlaczego nie? Wtedy wiedziałeś, jak naprawdę się bawić! Jeśli zbliżają się twoje urodziny lub po prostu chcesz zorganizować imprezę tematyczną, motyw „Dziki Zachód” będzie świetnym pomysłem! Impreza zachodnia może być celebrowana przez wszystkie pokolenia. I jak każda inna impreza, planowanie jest na pierwszym miejscu!

Zachodnie ubrania imprezowe

Western party ubrania dla mężczyzny kapelusz koszula w kratę kamizelka broda

Aby wszystko wyglądało autentycznie w duchu Dzikiego Zachodu, każdy musi przyjść ubrany zgodnie z dewizą i w dobrym nastroju. To znaczy wesoły, głośny, ale zawsze gotowy do błyskawicznego wyciągnięcia pistoletu z kabury lub strzały z kołczanu. Przeczytaj więcej o zachodnich ubraniach i zastanów się, jaki kostium możesz uszyć i nosić.

mężczyźni: dżinsy, skórzane czapki z frędzlami, szeroki skórzany pasek z metalową sprzączką, koszula w kratę, bandana, kowbojski kapelusz. Do tego oczywiście skórzane botki w stylu kowbojskim. Jeśli go nie masz, wybierz buty z wydłużonymi noskami i luźne dżinsy. Kto zauważy różnicę? Oprócz kowbojów możesz również dodać postacie, takie jak szeryf lub gangster (który jest oczywiście poszukiwany za solidną nagrodę!).

Western party dla kobiet skórzane buty, czapka, zamsz i frędzle

Kobiety: Obcisłe dżinsy lub dżinsowe szorty, biały top i koszula w kratę to idealny strój dla kowbojki. Możesz też połączyć gorset i białą bluzkę Carmen, aby stworzyć długą spódnicę. Dodatki przyciągają wzrok: kowbojskie buty, kowbojski kapelusz, szerokie skórzane bransoletki, bandana, szeroki skórzany pasek czy kabura z bronią. Albo zostaw włosy otwarte, albo zapnij je w dwa warkocze.

Western party kostiumy Indianka korona z piór i makijaż

Indianie: Te kostiumy są trudniejsze do wykonania. Byłoby idealnie, gdyby można było wypożyczyć jeden na imprezę. Możesz spróbować ułożyć strój z brązowych skrawków materiału (najlepiej zamszu) i innych improwizowanych materiałów (piór, drewnianych koralików, wstążek…). Oto kilka pomysłów, które możesz wypróbować. Zwróć uwagę na makijaż, aby uzyskać idealny wygląd.

Aby pomóc im przyzwyczaić się do roli, zachęcaj swoich gości do oglądania jak największej ilości zachodnich klasyków. „Za garść dolarów” (1964), „Tańczący z wilkami” (1990), „Merciless” (1992), „Maverick” (1994) to doskonałe przykłady z Hollywood. Spaghetti westerny z legendami filmowymi Terence Hillem i Budem Spencerem należą do najpopularniejszych filmów z gatunku western. „Nazywam się nikt” (1973), „Prawa i lewa ręka diabła” (1970), „Cztery pięści na Alleluja” (1971) – filmy działają od wspaniałej ścieżki dźwiękowej po aktorów i fabułę na najwyższy poziom. Specjalny wieczór filmowy z tymi filmami z pewnością wprawi Cię w nastrój na westernową imprezę.

Dekoracja zachodnia

Pomysły na dekoracje na imprezę zachodnią stare drewniane beczki banjo kowbojski kapelusz drewniane krzesło z wikliny butelki

Aby zachodnia impreza była niezapomnianym przeżyciem, klimat powinien pasować również do hasła „Dziki Zachód”. Dzięki odpowiedniej dekoracji każde pomieszczenie może zostać przekształcone w stylowy zachodni salon lub hodowlę bydła. Zawieś czerwone proporczyki, nakryj stoły czerwonymi obrusami, a w wazonach ułóż polne kwiaty i kłosy pszenicy. Elementy takie jak lasso, banjo, kowbojskie kapelusze, podkowy, gąsiory doskonale dopełniają całości. Zawieś przy wejściu duży plakat „Poszukiwany” ze zdjęciem gangstera.

Western party decoration kowbojski kapelusz lasso suszona lawenda

Jedzenie i napoje na zachodnią imprezę?

Western party jedzenie bekon na żelaznej patelni na grillu

Kowboje i Indianie to ludzie o wielkich apetytach. Zachowaj lekkie przekąski na francuskie przyjęcie dla smakoszy. Na Dzikim Zachodzie jada się dużo mięsa: burgery, pieczone udka z kurczaka, kebaby, kiełbaski, bekon itp. są obowiązkowe na stole bufetowym. Kolba kukurydzy, ćwiartki ziemniaków i patelnia z fasoli à la Bud Spencer zawsze dobrze komponują się jako dodatek. Jajka z bekonem w formie do muffinek są idealne jako przekąska! Jeśli chodzi o napoje, to prawdziwi kowboje piją tequilę, whisky i piwo. Sok jabłkowy, który wygląda tak samo, jest odpowiedni dla dzieci. Dla Indian kakao odgrywało ważną rolę jako „ceremonialne” pożywienie, a mleczne kakao było ulubionym napojem ich bogów.

Western party jedzenie grillowana fasola bekon i muffinka jajeczna

Zachodnia muzyka imprezowa, tańce i gry

Piosenkarka country z muzyką country z gitarą

Prawdziwa atmosfera Dzikiego Zachodu pojawi się na zachodniej imprezie, jeśli zaplanowany jest program rozrywkowy. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca do tańca! Nawiasem mówiąc, nie zaszkodziłoby obejrzeć kilka filmów z tańcami kowbojskimi. Byłoby wspaniale, gdybyś zaprosił instruktora tańca, aby nauczył gości tradycyjnych tańców zachodnich, takich jak taniec kwadratowy i taniec liniowy! Krajowe karaoke może być również świetną zabawą. Słynne hity Dolly Parton, Gareth Brooks, Tim MacGraw, Reba McEntire, Kenny Rogers, Randy Travis, a także piosenki z powyższych filmów są idealne do wspólnego śpiewania.!

Nie zapomnij zrobić wielu zdjęć i stworzyć wspaniałe wspomnienia!