Dekoracje i uroczystości

Zorganizuj przyjęcie w ogrodzie: dzięki tym wskazówkom sukces jest gwarantowany!

Każdy, kto może cieszyć się zaletami dużego ogrodu z tarasem, prawdopodobnie pomyślał o urządzaniu od czasu do czasu miłej letniej imprezy z wieloma gośćmi. Ale jak właściwie zacząć coś takiego? Planowanie jest tutaj szczególnie ważne, aby nie pojawiły się nieprzewidziane problemy. Wystarczy kilka kroków, aby Twoja impreza na długo pozostała w pamięci Twoich gości!

Zorganizuj przyjęcie w ogrodzie: Krok 1. Napisz zaproszenia

Zorganizuj przyjęcie w ogrodzie napisz zaproszenia

Może to zabrzmieć staroświecko, ale odręcznie napisane lub przynajmniej wydrukowane zaproszenia dodają wyjątkowego charakteru Twojej imprezie! Możesz zmienić ich kolor, aby pasował do motta. Zaletą jest to, że goście czują się bardziej bezpośrednio zwróceni, a zaproszenie nie może zgubić się tak szybko, jak e-mail lub sms w dzisiejszym napływie wiadomości. Więc szanse są większe, że pojawi się więcej gości! Zaproszenie powinno zawierać wszystkie ważne informacje o miejscu i czasie, a także zawierać termin przyjęcia lub odrzucenia. W razie potrzeby możesz również stworzyć aranżację stołu dla lepszej organizacji większych grup.

Organizacja przyjęcia w ogrodzie: Krok 2. Jedzenie i picie

Garden party organizuje jedzenie i picie

Czym byłoby przyjęcie w ogrodzie bez odpowiedniego cateringu? Dowiedz się wcześniej o swoich gościach i ich nawykach żywieniowych, aby upewnić się, że każdy znajdzie coś dla siebie. Danie możesz podać np. na pięknym, ręcznie robionym Naczynia gliniane. Jest dostępny w różnych wzorach i kolorach i jest wykonany z wysokiej jakości materiału, który przetrwa jeden lub dwa uderzenia. Nie tylko tworzy niepowtarzalną atmosferę, ale także wyróżnia Cię spośród innych gospodarzy i jest znacznie bardziej zrównoważoną alternatywą niż papierowe talerze.

Zorganizuj przyjęcie w ogrodzie podawaj napoje

Sałatki i przekąski są szczególnie odpowiednie dla dużej grupy. Na stole połóż też wystarczającą ilość napojów do wyboru, aby żaden z gości nie czuł pragnienia. Jeśli masz taką możliwość, możesz również skorzystać z grilla, aby przygotować soczyste mięso lub zdrowe szaszłyki warzywne. Poza tym nie powinno zabraknąć sosów i dipów.

Organizacja przyjęcia w ogrodzie: Krok 3. Właściwa atmosfera

Świece ogrodowe na stole i kwiaty w wazonach

Miejsce do świętowania powinno być odpowiednie na przyjęcie. Musi być wystarczająco duży, aby pomieścić stoły i siedzenia dla wszystkich obecnych. Możesz również zaimponować odwiedzającym swoimi roślinami w ogrodzie. W tym celu należy je pielęgnować i usuwać chwasty. Użyj kosiarki, aby skrócić trawniki do odpowiedniej długości.

W trakcie wieczoru nie można wykluczyć, że Komary lub inne owady zakłócą twoją imprezę. Możesz nim sterować, na przykład, ustawiając specjalne świece, których zapach pachnie denerwującymi stworzeniami. Niektóre rośliny również mają podobny efekt.

Zorganizuj pomysły na dekoracje ogrodowe z latarniami

Dekorację możesz kupić lub wykonać samodzielnie. Przy tworzeniu lampionów, girland i dekoracji stołu gwarantowana jest zabawa i kreatywność! Po prostu poszukaj czegoś, co pasuje do Twojego motta i trzymaj się określonej kolorystyki.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę podczas organizowania

Garden party z przyjaciółmi Wskazówki dotyczące przygotowania

Poinformuj wcześniej sąsiadów o imprezie, aby nie czuli się niepokojeni lub zaproś ich bezpośrednio ze sobą. Poza tym ważne jest, aby mieć oko na prognozę pogody i mieć przygotowane rozwiązanie awaryjne, gdy pada deszcz.