Dekoracje i uroczystości

Zaprojektuj letni bukiet – porady i rodzaje kwiatów z podziałem na kolory

letni bukiet dekoracji-pomysły-zrób-to-sam-porady-różowe-letnie kwiaty

Świeży bukiet kwiatów po prostu pasuje do każdego salonu czy jadalni i na stół. W końcu kwiaty w jasnych kolorach są radością, w razie potrzeby wydzielają przyjemny zapach i tworzą przyjazną i naturalną atmosferę, w której można się po prostu dobrze czuć. Oczywiście gotowy bukiet jest łatwy do kupienia, ale czy nie zgadzasz się, że zrobienie go samemu jest o wiele przyjemniejsze? Jeśli tak jest, chcielibyśmy pomóc w tym artykule, podając kilka wskazówek i oczywiście wybór rodzajów kwiatów, które możesz wykorzystać do letniego bukietu.

Letni bukiet kwiatów

letni bukiet różowo-fioletowo-niebieski-wiadro-metalowe-naczynie

Nie musisz nawet kupować kwiatów. Odpowiednie znajdziesz w swoim ogrodzie, a nawet na dzikiej łące, dzięki czemu możesz idealnie połączyć swój projekt ze spacerem. W ten sposób szybko pojawiają się niespodziewane bukiety, ponieważ po prostu nie możesz oprzeć się pięknemu po drodze i naprawdę chcesz zabrać je ze sobą do domu. Możesz również wykorzystać tę metodę do przygotowania letniego bukietu do podarowania w prezencie. A jeśli szukasz czegoś wyjątkowego na swój wielki dzień, możesz również wybrać własnoręcznie zrobiony letni bukiet na wesele.

Oczywiście istnieje wiele rodzajów kwiatów, o których dziś opowiem w poszczególnych kategoriach kolorystycznych, także w różnych odcieniach kolorystycznych, a nie tylko we wspomnianym kolorze. Ponadto rodzaje kwiatów mają jedynie służyć jako inspiracja i można je zastąpić wieloma innymi. Jedno jest jednak pewne: żaden bukiet nie będzie wyglądał jak drugi i dlatego zawsze będzie wyjątkowy.

Pokaż bukiet – jakie naczynie?

letni bukiet naczynie-dzbanek-wazon-róże-piwonie-vintage-kosz

Twoja wyobraźnia nie ma granic. Od klasycznych wazonów, które mogą być wykonane ze szkła, gliny, metalu lub innego materiału, w zależności od gustu i stylu wyposażenia, po piękne dzbanki wykonane z tych samych materiałów. Kubki vintage lub mleczniki są również idealne na małe bukiety.

Letni krawat w kolorze żółtym

letni bukiet żółto-biało-róże-matka-romantyczny-zielony liść

Zwłaszcza żółty kolor jest często reprezentowany w kwiatach letnich. A to również zapewnia przyjazny wygląd i dobry nastrój. I wreszcie, jak każdy inny, letni bukiet powinien to osiągnąć. Ten efekt kolorystyczny można osiągnąć nie tylko z różami o różnych rozmiarach. Złote futerko, złoty snop, nagietki, oczywiście słoneczniki, lwie paszcze, nawłoć, wrotycz pospolity i wiele innych tworzą jasnożółty bukiet. Oczywiście tylko żółty jest trochę nudny. Możesz więc bawić się różnymi plamami koloru i albo zaprojektować kolorowy bukiet kwiatów, albo taki, który jest bardziej subtelny pod względem koloru i składa się z dwóch lub najwyżej trzech kolorów.

Jeśli chcesz stworzyć kilka odcieni oprócz żółtych niuansów, możesz je pomnożyć tu i ówdzie pomarańczowymi kolorami kwiatów.

Niebiesko-fioletowe letnie kwiaty

letni bukiet niebiesko-hortensji-białe-akcenty-fioletowy-porcelanowy wazon

Niebieski jest reprezentowany w nie mniej kwiatach. Zarówno w ogrodzie, jak i na łące można znaleźć warianty jasnoniebieskie, które dodają romantyzmu w letnim bukiecie i innych dekoracjach kwiatowych. Należą do nich hortensje, których nasycenie koloru waha się od bladego na początku lata do mocnego w połowie lata. Panna w zieleni, delphinium w ciemnoniebieskim wariancie i ładny chaber również mają bardzo romantyczny efekt.

Ponieważ jest mniej niebieskich kwiatów, fioletowe można również urozmaicić. A tu latem wybór jest naprawdę duży. Feinstrahlaster, floks, piwonie, goździki, naparstnice, lawenda, dzwonek Mariacki, leukokoryna, groszek pachnący, powojnik i wiele innych wyglądają imponująco i można je wspaniale łączyć z każdym innym kolorem kwiatów.

Kwiaty na lato w kolorze różowym lub gorącym różu

letni-bukiet-różowa-róża-róża-piwonia-letni-pomysł-easy-diy

Od razu przyjdą do głowy róże i oczywiście piwonie. W tym kolorze występują nie tylko najróżniejsze niuanse, które można łączyć w letni bukiet i tym samym tworzyć przyjemne odcienie. Różnorodność kształtów kwiatów jest tutaj również niezwykle duża, podobnie jak w przypadku innych kolorów. Floks również jest tu świetnym wyborem i można go łączyć z czerwonym goździkiem, groszkiem, mini goździkami, baldachami gwiaździstymi, kosmosem, szałwią, lewkojenem, które dostępne są również w innych kolorach, z upierzeniem lub delfinem i wieloma innymi.

Niezależnie od tego, jaki kolor wybierzesz, zawsze łącz różne kształty kwiatów, aby uzyskać ładną teksturę. Umieść długie, przypominające winogrona kwiaty na środku bukietu, rozprowadzając wokół niego mniejsze. Więc wszystko może przyjść na swoje. Szczególnie romantyczna jest mieszanka różu, różu, fioletu i błękitu, dzięki czemu można wspaniale łączyć te kolory. Ale nadal twórz kontrastowe akcenty z białymi lub żółtymi kwiatami, które rozmieszczasz na środku.

Letni bukiet kwiatów w odcieniach czerwieni

letni-bukiet-czerwony-zrób-sam-róże-romans-letni-bukiet

Tutaj też nie możesz przestać myśleć od razu o różach. Czy jesteś symbolem miłości w wersji jaskrawoczerwonej lub czerwonej wina? Nie można oczywiście zapomnieć o maku. Dalej są dalie, lilia pochodnia, niektóre rodzaje goździków, begonie, lilie, krwawnik pospolity, kalia, cynie i mieczyki. Świetnie nadają się do tworzenia bukietu kwiatów w mocnych kolorach i najlepiej komponują się z pomarańczą jako niuansem do czerwieni, a także z żółtym.

Białe kwiaty do prostych bukietów lub do wypełnienia

letni bukiet-biała-stokrotka-margherite-motherwort-żółty-akcent

Podobnie jak stokrotka, feverfew łączy biel i żółć, dzięki czemu jako akcent oferuje dwa odcienie kolorów. W kolorze białym jest także ruta łąkowa, róża, świerzb, dzwonek, przetacznik, konwalia na wczesnoletni bukiet, śnieżka i wiele typowych kwiatów łąkowych. Z pewnością białe kwiaty można wykorzystać nie tylko jako akcent. I odwrotnie, cały biały z kilkoma kolorowymi akcentami tu i tam, bukiet wygląda bardzo atrakcyjnie i romantycznie.

Kolorowy letni bukiet w wielu kolorach

letni-bukiet-kolorowy-kwiat-tekstura-czerwony-zolty-dalie

Jeśli chcesz, aby bukiet był kolorowy i naprawdę żywy, po prostu połącz jak najwięcej kolorów. Byłoby miło, gdyby każdy kolor był reprezentowany przez co najmniej dwa kwiaty. Powinny również znajdować się w wystarczającej ilości i należy je kilkakrotnie powtarzać. Kolorowy bukiet szczególnie ładnie prezentuje się w zestawieniu z łąkowymi kwiatami. Ale oczywiście możesz też ponownie użyć kwiatów ogrodowych.

Trawy do tekstury

letni-bukiet-ozdobny-trawa-udekoruj-tekstura-naturalna-polka-kwiaty-bratki

Trawy są sezonowe również latem i dlatego idealnie nadają się do dodania neutralnych kolorystycznie akcentów do tekstury w samodzielnie wykonanym letnim bukiecie. Niech trawy, takie jak czyścik pennon, wniosą wkład i wykorzystaj je do podkreślenia akcentów. Nawiasem mówiąc, odpowiednie są nie tylko warianty zielone. Świetnie sprawdzają się również późnym latem, kiedy trawa już wyschła od upału lub po prostu się skończyła.