Dekoracje i uroczystości

Z czego szczególnie cieszą się mężczyźni – 4 pomysły na prezent w skrócie

Mężczyźni-pomysły-prezenty-pudełka-prezent

25 maja był Dniem Ojca. Chwila zastanowienia się nad odpowiednim prezentem dla mężczyzn. Ale nawet po tym ważnym dniu wciąż istnieją okazje do wręczania prezentów mężczyznom w naszym życiu – czy to na urodziny, rocznicę, czy po prostu dla zabawy. Ale co jest tutaj w ofercie? Tak jak obecnie istnieje wiele różnych prezentów dla kobiet, niektórzy mądrzy ludzie wymyślili również pomysły na prezenty dla mężczyzn. A tutaj często koncentrujemy się na świeżym powietrzu i przygodzie. Przykład: quadem możesz wyruszyć w teren na wycieczki z przewodnikiem. A każdy, kto zawsze chciał poczuć kilkaset koni mechanicznych pod maską, niekoniecznie jest w drodze z super sportowym samochodem. Czasami jazda czołgiem jest po prostu przyjemniejsza.

Wycieczki quadami: Przygoda na czterech kołach

Mężczyźni prezentują quady na quadach

Off road na czterech kołach – kto nie marzy o tym jako człowiek. Quady to trend rekreacyjny, który rozpoczął się kilka lat temu. Na pierwszy rzut oka quady przypominają połączenie motocykla i samochodu. Dzięki specjalnej konstrukcji i oponom są to idealne pojazdy terenowe.

Quad przekształcił się teraz z narzędzia pracy w sposób spędzania wolnego czasu. Profesjonalnie zorganizowane wycieczki są teraz oferowane prawie wszędzie – i są idealny prezent dla mężczyzn, którzy zawsze chcieli być z dala od drogi. Czas trwania podróży różni się w zależności od ceny. Wskazówka: atrakcją są prawdziwe wycieczki, które prowadzą nie tylko po odpowiednio przygotowanym polu, ale także po okolicy.

Kierowca czołgu: Jazda czołgami bez dźwięku koszar

męski czołg przygodowy na prezent

W Niemczech pobór do wojska został zawieszony w 2011 roku. Oznacza to, że od 2011 roku młodzi dorośli nie muszą już wstępować do sił zbrojnych ani przechodzić podstawowego szkolenia wojskowego. Postrzegana przez niektórych jako reakcja na ducha czasu i zmieniającą się sytuację zagrożenia, jedno pozostaje z mężczyznami od lat – ich fascynacja ciężkim sprzętem. Transportery opancerzone i czołgi bojowe czy wozy artylerii przeciwlotniczej wciąż budzą zdumienie.

Prowadzenie koparek w wolnym czasie nie jest już problemem. Ale wsiadaj do czołgu i poprowadź potwora przez teren? To, co kilka lat temu było prawdziwą niszą i często się z niej wyśmiewało, stało się coraz bardziej trendem. Nawet jeśli nikt tak naprawdę nie chce oglądać czołgów w akcji: każdy, komu pozwolono pokierować kilkoma potworami o masie kilku ton i kilkuset koni mechanicznych „pod maską” przez teren, jest pod wrażeniem.

Tymczasem przejażdżki czołgami oferowane są nie tylko pojazdami z byłego bloku wschodniego. Do arsenału dostawców trafiły także pojazdy wojskowe Bundeswehry czy Wehrmachtu. Obejmują one:

– transporter opancerzony Marder,

– czołg przeciwlotniczy Gepard

– czołg podstawowy M48

– niszczyciel czołgów StuG III.

Ten wyjątkowy prezent kosztuje od 150 do 400 euro. Motto tutaj brzmi: im droższa przyjemność, tym bardziej niezwykła całość. Zamiast 60 minut, podróże tutaj trwają szybko od 3 do 4 godzin – a jeżdżą różnymi pojazdami.

Degustacja whisky – odkrywanie pasji

prezent dla mężczyzn degustacja whisky

Woda życia – koneserzy będą teraz najpóźniej wiedzieć, o co chodzi. Mówimy o whisky (lub whisky w zależności od pisowni). O whisky wspominano dopiero w XV wieku. Ale whisky prawdopodobnie powstała znacznie wcześniej. Dziś jest m.in. w:

– Szkocja

– Irlandia / Irlandia Północna

– STANY ZJEDNOCZONE

zrobiony fabrycznie. Jednak ci tradycyjni producenci whisky zmierzyli się w ostatnich latach z konkurencją. Nawet w Niemczech niektóre destylarnie wyspecjalizowały się w spirytusie. Jak smakuje wysokiej jakości whisky? Każdy, kto zajmował się wcześniej tym pytaniem, natknął się na degustacje whisky. Te ostatnie to nie tylko doskonały sposób na zanurzenie się w świat whisky – z pomocą ekspertów. Degustacje dają również szansę nauczenia się jednej lub dwóch sztuczek. Examplewiese nadal utrzymuje pogląd, że whisky pije się zawsze z kubka (szklanki z grubym dnem) i na lodzie. Prawdziwym koneserom tego rodzaju picie whisky z pewnością spłynie im po plecach bardziej niż zimny prysznic.

staruszki & Goldies: W kółko z zabytkowymi samochodami

mężczyźni-dający-doświadczeń-jazdy-starych-starych

Samochód jest ulubionym dzieckiem mężczyzny – to credo nie jest przypadkiem. I dlatego samochody są często otoczone szczególną opieką. Miłość niektórych fanów motoryzacji sięga tak daleko, że samochody z dzieciństwa i młodości cieszą się dużym zainteresowaniem. Mowa oczywiście o samochodach klasycznych – czyli pojazdach, które mają co najmniej 30 lat.

Niektóre klasyki są szczególnie popularne wśród fanów motoryzacji – np

– Ford Mustang (od roku modelowego 1964 do roku modelowego 1973)

– Alfa Romeo Pająk

– Corvette Stingray itp..

Problem: wartość klasycznego samochodu może (w porównaniu do ceny początkowej) szybko wzrosnąć o kilkaset procent. Najdroższe klasyczne samochody kosztują – jak widać z doniesień medialnych w gazecie ”świat„Można przeczytać – szybko dziesięć milionów euro i więcej.

Dla mężczyzn „jazda” zabytkowymi samochodami może szybko stać się kosztowna. Alternatywą są wycieczki ze staruszkami – takimi jak Ford Mustang – które są teraz oferowane również jako bony upominkowe.

Wniosek: mężczyźni bawią się tymi prezentami

mężczyźni-pomysły-prezenty-ojcowie-urodziny-radość

Jeśli chodzi o prezenty dla przyjaciela, męża, ojca, dziadka, wujka czy brata, to często drobiazgi. Dlaczego nie wymyślić czegoś większego – i połączyć na przykład urodziny i Boże Narodzenie – aby podarować swojemu partnerowi naprawdę wyjątkowy prezent. Kto może twierdzić, że był w trasie z klasykiem, takim jak Ford Mustang, lub starym pojazdem wśród czołgów bojowych – M48. Prezenty przygodowe są często warte więcej niż inne prezenty, które następnie znikają w szafie lub są ponownie sortowane po krótkim czasie. Pomysłów na pewno jest wystarczająco dużo. Wyzwaniem jest wybór odpowiedniego rozdania. W końcu każdy jest inny i ma odpowiednie preferencje i pragnienia. Jeśli jednak znasz swojego partnera wystarczająco dobrze, nie będziesz miał większych problemów.

Źródła obrazu:

Rysunek 1: © Soledadsnp (licencja CC0) / pixabay.com

Rysunek 2: © rihaij (licencja CC0) / pixabay.com

Rysunek 3: © metalza01 (licencja CC0) / pixabay.com

Rysunek 4: © TaniaVdB (licencja CC0) / pixabay.com

Rysunek 5: © PixelLightMedia (licencja CC0) / pixabay.com

Rysunek 6: © Rozbrojenie (licencja CC0) / pixabay.com