Dekoracje i uroczystości

Udekoruj wazony i odmień dom

wazony -dekoruj-ceramiczne-piwonie-różowo-pomarańczowe

Wazony wspaniale nadają się do stylowego i różnorodnego udekorowania Twojego domu – o każdej z czterech pór roku, a zwłaszcza oczywiście w okresie Bożego Narodzenia. Tutaj możesz znaleźć inspirację i dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o wazonach.

Ogromna różnorodność wazonów

wazony -dekoruj-piwonia-wiosna-róża-szkło-wazon

Ludzie używają wazonów od tysięcy lat. W starożytności były oczywiście czymś więcej niż tylko przedmiotem dekoracyjnym. Już wtedy służyły do ​​uatrakcyjnienia własnego domu, ale wazon miał przede wszystkim bardzo praktyczne zastosowanie. Były to pojemniki do przechowywania par excellence, porównywalne z naszymi obecnymi pojemnikami do przechowywania.

Jakie są rodzaje wazonów??

wazony -dekoruj-secesyjne-antyczne-szklane-ozdoby-złoto

Ponieważ Amfory grecko-rzymskie Na przestrzeni dziejów pojawiły się bardzo różne rodzaje wazonów. Ta różnorodność znajduje odzwierciedlenie do dziś w różnych formach. Centralnym wyróżnikiem jest oczywiście nie tyle kształt i wielkość wazonu, ile materiał, z którego został wykonany. Najbardziej znane i najbardziej rozpowszechnione są z pewnością wazony szklane i porcelanowe lub ceramiczne. Są one zwykle szeroko stosowane jako wazony na kwiaty. Wazony wykonane z drewna lub metalu są nieco mniej powszechne w gospodarstwach domowych. Są to wówczas w większości czysto dekoracyjne elementy, które mają na celu wprowadzenie wizualnych akcentów w mieszkaniu. Specjalnością są również wazy chińskie, a nawet zabytkowe lub antyczne, które są pożądane jako przedmioty kolekcjonerskie. Dużym zainteresowaniem kolekcjonerów cieszą się również secesyjne wazony. Te kunsztownie zdobione przedmioty dekoracyjne można znaleźć nie tylko w antykwariatach, ale sklepy internetowe oferują również szeroki wybór Wazony secesyjne. Naczynia zaprojektowane w stylu XIX lub XX wieku są wspaniałym dodatkiem do każdego pomieszczenia.

Czym można napełnić wazony?

wazony -dekoruj-czarne-eleganckie-ciemne-układaj-kwiaty

Wazon może być wypełniony nie tylko wodą i kwiatami. W zależności od projektu można je również ulepszyć całą gamą innych rzeczy i nadać im dodatkowego uroku. Przede wszystkim piękne szklane wazony, które są przezroczyste, można wypełniać w różny sposób i w zależności od pory roku.

wiosna Kwiaty, zwłaszcza tulipany, oczywiście wiosenne symbole, takie jak małe drewniane zajączki lub jajka w różnych rozmiarach, różne trawy
lato Słoneczniki, letnie elementy takie jak drobny piasek przypominający plażę, małe parasolki i stylowe pamiątki
jesień Gałęzie, suszone liście w różnych kolorach, suszone owoce, łodygi pszenicy, które przypominają czas żniw
zima Gałęzie jodły, szyszki sosnowe, wata, którą można z łatwością wykorzystać do symulacji śniegu

Jak ozdobić wazon na Boże Narodzenie??

wazony-dekoracja-świąteczna-adwent-szyszki-dekoracja-stołu-świąteczna

Dzięki szklanemu wazonowi z łatwością stworzysz klimatyczną i świąteczną dekorację świąteczną. Po prostu wypełnij wazon np. bombkami w różnych rozmiarach i kolorach. Cudowne są również słomiane gwiazdki w połączeniu z watą jako substytutem śniegu. Możesz też wypełnić je orzechami, zwłaszcza włoskimi, suszonymi plasterkami pomarańczy i świątecznymi przyprawami, takimi jak anyż czy laska cynamonu. Wazony nieprzezroczyste idealnie nadają się do trzymania gałązek jodły, które następnie można ozdobić podobnie jak choinkę. Docelowo, w zależności od jego wielkości, taki wazon można również wykorzystać do umieszczenia poinsecji – tu chodzi o roślinę – oraz do ukrycia w większości nieatrakcyjnej doniczki.

Jak i gdzie najlepiej umieścić wazony??

wazony-dekoracja-nowoczesny-szkło-ceramika-biała-życie w stylu

Niestety nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wybór odpowiedniego miejsca w naturalny sposób zależy z jednej strony od wielkości wazonu, az drugiej oczywiście od charakteru i wyposażenia Twojego domu. Jednak z reguły powinieneś zawsze umieszczać wazon w miejscu, w którym jest najmniej prawdopodobne, że zostanie przypadkowo przewrócony. Wazony ozdobne powinny oczywiście być również dobrze widoczne i, jeśli to możliwe, w świetle.

Gdzie znaleźć dla siebie odpowiednie wazony?

wazon-dekoracja-szkło-przezroczyste-butelka-dekoracja

Zarówno handel stacjonarny, jak i handel internetowy oferują szeroki wybór wazonów. Sklepy z artykułami gospodarstwa domowego, sklepy ze specjalnymi dekoracjami i sklepy meblowe są w szczególności idealne na udane zakupy wazonów. Krótko mówiąc: wszędzie tam, gdzie można kupić akcesoria do domu, masz gwarancję, że znajdziesz to, czego szukasz, zarówno lokalnie, jak i online, a przy odrobinie cierpliwości znajdziesz również swój wymarzony wazon.

Źródła obrazu: domena publiczna CC0