Dekoracje i uroczystości

Stylizuj krótkie włosy – 7 fryzur do naśladowania w pixie

Każdy, kto myśli, że tylko długa, falująca grzywa jest charakterystyczna dla kobiecości, całkowicie się myli. Krótkie fryzury podkreślają ładną twarz, a coraz więcej kobiet odważa się na radykalne zmiany. Od chropowatości do podbródka ułożyć krótkie włosy i ułóż włosy indywidualnie – romantyczne, kamyczkowe lub minimalistyczne.

Krótkie fryzury - pasemka-pixie-blond-bangs

Stylizacja krótkich włosów – Fryzura Pixie i ponadczasowa ikona stylu Audrey Hepburn

Krótka fryzura -pixie-audrey-hepburn-star-classic

Niewątpliwie ze wszystkich krótkich fryzur najpopularniejszy jest krój pixie. To była gwiazda Hollywood z lat 50. i 60., którą egzekwowała Audrey Hepburn. Krótka fryzura była wtedy, jest do dziś symbolem kobiecej niezależności, emancypacji i pewności siebie, bo pod długimi, pełnymi włosami nic nie da się ukryć. Uwagę widza przyciągają wyraziste oczy i piękne, delikatne kształty twarzy.

Styl krótkie włosy – gwiazdki z fryzurą pixie

Styl krótkie włosy -stars-pixie-rihanna-anne-hathaway

Te krótkie fryzury pixie przekształcają każdą kobietę w niemal anielską istotę i podkreślają piękne rysy twarzy. Być może dlatego po angielsku oznacza elf. Wygląd zależy wyłącznie od użytkownika. Ale jest tak wiele odmian klasycznego kroju pixie, że naprawdę pasuje do każdej kobiety. Gwiazdy i celebryci z Hollywood eksperymentują z fryzurami i możesz zbierać od nich inspiracje.

Podcięcie fryzury dla kobiet – ponad 30 pomysłów, inspiracji i porad dotyczących stylizacji!

Fryzura Pixie Cut – fryzura dla pewnych siebie kobiet

Blond krótkie fryzury 2019 – Wybierz idealną fryzurę dla swojego typu

Ułóż krótkie włosy – objętość z tyłu głowy

krótkie fryzury-instrukcje-pixie-tom-tył głowy

Klasyczny krój pixie może mieć różną długość, a także do pewnego stopnia samą fryzurę.Najnowsza wersja jest bardzo krótka przy szyi i bokach, długości 2-3 centymetrów. Z przodu, na czubku głowy, włosy są ścięte w trójkąt i często są noszone dłużej. Tę przednią część włosów można ułożyć jak grzywkę, jak chcesz.

Fryzura Pixie lub stylizacja krótkich włosów – instrukcje

krótkie-włosy-instrukcje-pixie-tom-naturalna-brunetka

Przy stylizacji krótkich włosów bardzo ważne jest zachowanie naturalnej objętości, szczególnie z tyłu głowy. Włosy nie powinny leżeć płasko, ale kreatywnie ułożone ku górze, z dala od nasady, ze strukturą i stójką.Najlepiej, aby fryzura była elastyczna i naturalnie opadała. Efekt uzyskasz susząc we właściwy sposób i stosując triki stylizacyjne.

Ułóż krótkie włosy – naturalnie kobiece

krótkie-instrukcje-stylizacji-wlosów-pixie-volume-natural

Susząc suszarką, używaj okrągłych włosów na piersi i opuszkach palców. Suszyć zawsze w górę, aby uzyskać naturalną objętość. Jeśli chcesz, możesz nałożyć piankę objętościową na jeszcze mokre włosy, a następnie je ułożyć. Jednak produkty do stylizacji zwykle tworzą matowy wygląd, co nie jest pożądane dla pixie. Włosy powinny wyglądać zdrowo i lśniąco. Dlaczego warto wybierać produkty pielęgnacyjne, które zapewniają dodatkowy połysk.

Ułóż krótkie włosy – górne włosy z boku

krótkie-włosy-instrukcje-pixie-świetna-objętość

Szczególnie praktyczne są krótkie włosy. Można je idealnie ułożyć w mgnieniu oka, ale można je również ułożyć inaczej na imprezę. Eksperymentuj z górnymi włosami, z grzywką i zawsze twórz wygląd na kilka minut, jeśli wysuszysz je inaczej.

Ułóż krótkie włosy – ułóż górne włosy w porządku

krótkie-włosy-instrukcje-pixie-wielkie-bangs

Pozostaw twarz otwartą i ułóż górne włosy na bok. Za pomocą okrągłej szczoteczki przedmuchaj na zewnątrz ruchem obrotowym. Używaj odpowiednich produktów, aby fryzura była trwała. Nie powinien wydawać się sztywny, ale raczej miękki i lśniący. Wymaga to odżywczych tłuszczów zawierających wosk lub pomadę do włosów.

Ułóż krótkie włosy i noś górne włosy jak kucyk

krótkie fryzury-instrukcje-pixie-bangs-brunetka

Stosując produkty do stylizacji zwróć uwagę na dokładną ilość, ponieważ odpadną dopiero po zmyciu. Wetrzyj trochę produktu w dłonie, a następnie wystylizuj palcami.

Ułóż krótkie włosy – fale na czubku głowy

krótkie fryzury-instrukcje-pixie-fale-casual

Fale, do których dąży się w ten sposób, można również wyczarować za pomocą krótkich włosów. Jak zwykle lokówka sprawdza się tutaj. Włosy powinny być całkowicie suche i aby fryzura utrzymała się dłużej, najlepiej umyć je poprzedniego dnia. Przeczesz górne włosy do przodu, w kierunku czoła i złap pasmo od czubka głowy, aby przekręcić lokówkę.

Ułóż krótkie włosy – sam rób fale za pomocą lokówki

krótkich włosów-instrukcje-stylizacji-pixie-falówka-lokówka

Nadaj swojej fryzurze idealne wykończenie dzięki lakierowi do włosów z dodatkowym blaskiem. Jakościowe produkty zawierają również środki ochronne, np. przed promieniowaniem UV. Ważne jest, aby podczas natryskiwania zachować odległość 20 cm, aby mgiełka do włosów była równomiernie rozprowadzana. Następnie krótko potrząśnij włosami do góry nogami i ładnie je ułóż.

Ułóż krótkie włosy – luźne fale

krótkie-włosy-instrukcje-zrób-pixie-macha-siebie

Cienkie włosy często tracą swoją objętość po pierwszym lub drugim dniu po myciu, ponieważ przetłuszczają się u nasady. Odśwież krótką fryzurę, ale nie tylko, proszkiem do stylizacji lub suchym szamponem. Rozpyl produkt w bardzo małej ilości na linii włosów. Za dużo tego koloru sprawi, że jej włosy będą wyglądać na szare.

Styl typowych krótkich włosów z lat 60.

krótkie fryzury-instrukcje-pixie-boczne rozstanie-eleganckie

W przeciwieństwie do poprzedniej fryzury, krótkie włosy można ułożyć prosto. Twiggy wywołał sensację w latach 60. słynnym eleganckim krojem pixie. Bardzo konserwatywna i surowa to idealna fryzura dla popularnego minimalistycznego lub schludnego stylu college’u. Lakier do włosów i wosk do włosów są wymagane jako utrwalające produkty do stylizacji. Dobierasz je w zależności od struktury twoich włosów.

Ułóż krótkie włosy – ułóż fryzurę pixie z prostym przedziałkiem po bokach

krótkie-wlosy-instrukcje-stylizacji-pixie-rozstanie-boczne-gładkie

Efekt gładkości uzyskasz przy krótkich włosach, gdy masz proste włosy lub najpierw je prostujesz. Zrób boczne rozstanie i zacznij prostować w ten sposób. Nie zapomnij o zabezpieczeniu włosów przed wysoką temperaturą przed obróbką termiczną. Jest to bardzo ważne dla zdrowej struktury włosów, pomimo krótkiej długości włosów.

Elegancka i szykowna kUłóż krótkie włosy – gładkie i lśniące z efektem gładkim

krótkie fryzury-instrukcje-pixie-boczne rozstanie-gładkie-eleganckie

Kiedy uzyskasz pożądany kształt, nałóż na dłonie niewielką ilość wosku do włosów i jeszcze kilka razy wyprostuj je dłońmi. Ustaw lakier do włosów, aby uzyskać dodatkowy połysk.

wstecz kStylizacja krótkich włosów – jak gwiazda Hollywood Jennifer Lawrence w 2014 roku

fryzury-krótkie-włosy-gwiazdy-jennifer-lawrence-volume

Hollywoodzka aktorka Jennifer Lawrence zaprezentowała kolejny stylowy sposób stylizacji fryzur pixie na czerwonym dywanie w 2014 roku, kiedy wciąż nosiła bardzo krótkie włosy. Ta fryzura jest naprawdę elegancka i bardzo odpowiednia na specjalne okazje. Włosy są odwijane krok po kroku za pomocą okrągłej szczotki, gdy są jeszcze mokre, a następnie lekko utrwalane lakierem do włosów. Stylizacja włosów powinna wyglądać bardzo naturalnie, nie sztywna ani zbyt ułożona.

Asymetryczny Ułóż krótkie włosy – dłuższe pasma z jednej strony lub doczepiane

krótkie fryzury-pixie-asymetryczne-przedłużenia-na co dzień

Asymetryczny fason pixie jest obecnie bardzo modny, ponieważ wygląda naprawdę niezobowiązująco i dobrze pasuje do młodych kobiet, w tym nastolatek. Dłuższe pasma pozostawia się z jednej strony, co można ułożyć na wiele sposobów. Opcjonalnie możesz również pracować, w których przedłużenia są używane w czasie pomostowania dla długiej grzywy.

Efektywna kUłóż krótkie włosy – eksperymentuj z kolorem i podcięciami

fryzury-krótkie-włosy-podcięcie-taliowanie-pixie-kolor-pomarańczowy

Jeśli chodzi o krótko przycięte włosy, możesz eksperymentować z kolorem i odważnym podcięciem i taliowaniem. Włosy szybko odrastają, a także są regularnie strzyżone, dzięki czemu są odnawiane i nie uszkadzają.

* Instrukcje w stylu pixie od Rafineria 29