Dekoracje i uroczystości

Stwórz własny bukiet do suszenia – wskazówki i pomysły aranżacyjne

Stwórz swój własny suchy bukiet pomarańczowo-żółto-ciepłe kolory

Jeśli uważasz, że wstyd jest robić świeże bukiety z kwiatów ogrodowych, ponieważ szybko umierają, masz kolejną wspaniałą opcję. Możesz też mieć marzycielski Zrób swój własny suszący bukiet i w ten sposób nie tylko dłużej ciesz się własnymi kwiatami, ale także zachowaj je przez całą zimę. Do ich wykonania potrzebujesz tylko kilku materiałów. Dziś chcielibyśmy dać Wam inspirację i pokazać, jakie kwiaty nadają się do tego celu.

Stwórz swój własny suszący bukiet – zbieraj rośliny

Zrób swój własny suchy bukiet wiadro-metal-rustykalny-aranżację

Niestety nie wszystkie rośliny nadają się do wykonania własnego suchego bukietu. Te, które są odpowiednie, można również zbierać w regularnych odstępach czasu i przygotowywać do bukietu. W tym celu kwiaty są suszone. W zasadzie jest to technika, dzięki której można zachować suszący bukiet.

Stwórz swój własny suszący bukiet – jakie rośliny i kwiaty?

suchy bukiet-zrób to sam-duży-kolorowy-suszony

Najlepiej używać gałązek, traw, gałęzi, szyszek lub liści, ale także kłosów, owoców, wiech kwiatowych i kukurydzy na kolbie, gdy samodzielnie wykonujesz suszący bukiet. Są wspaniałe suszone kwiaty, które można posadzić w ogrodzie, a następnie wykorzystać do suszenia bukietu. Odpowiednimi kwiatami są hortensje, lawenda, róże, osty, słoneczniki, dzika róża, przywrotnik pospolity, chaber, łubin, jeżówka, gipsówka, stacie i celosa.

Suchy bukiet hortensji

Stwórz własny pomysł na suchy bukiet-ogród-kwiat-jesień

Hortensje są bardzo popularne, ponieważ kwiaty nie tylko wspaniale zasychają, nie tracąc swoich płatków, ale są również bujne i nadają bukietowi teksturę. Taki suszący bukiet możesz wykonać samodzielnie, używając tylko hortensji lub łącząc je z innymi detalami. Suszone hortensje również wyglądają bardzo ładnie jako wieniec.

Zbieraj kwiaty i rośliny

Stwórz swój własny suchy bukiet materiałów-kwiaty-żółte-przędza-nożyczki

Choć może się to wydawać dziwne, kwiatów i roślin nie należy zbierać o każdej porze dnia. Jest okres, który jest najbardziej odpowiedni i to jest między 11:00 a 15:00. W tym momencie możesz być pewien, że rosa już wyparowała, więc nie ma irytującej wilgoci, która mogłaby być trudniejsza do wysuszenia w pomieszczeniu i zrujnowania kwiatów.

Romantyczny bukiet

suchy bukiet-zrób-sam-fioletowy-elegancki-przetarg-aranżacja-zrób-zrób-to-sam

Jeśli zbierasz kwiaty, aby stworzyć własny suchy bukiet, należy je również zebrać na krótko przed okresem kwitnienia. Rozwijają się nieco dalej, nawet jeśli są odcięte, a po wyschnięciu wyglądają świeżo. Przechowuj kwiaty i rośliny, których nie będziesz wkrótce używać, w suchym miejscu do późniejszego wykorzystania.

Wysuszyć prawidłowo

suchy bukiet-zrób-to-sam-majstrowanie-pomysł-niebieski-niuanse-zimne-kolory

Najlepiej wysuszyć na powietrzu kwiaty i rośliny, które chcesz wykorzystać do swojego suszącego bukietu. W ten sposób usuwa się z nich płyny w roślinach. Zachowują swój naturalny wygląd, gdy są zawieszone do góry nogami. Szczególnie kwiaty na stole mają płaski wygląd. Wybierz ciemny pokój do wyschnięcia. Wentylacja powinna być w nim dobra.

Czas suszenia

suchy bukiet-zrób-sam-róże-różowy-romantyczny-szklany-wazon

W zależności od kwiatu lub rośliny suszenie może zająć od dwóch do ośmiu tygodni, zanim sam zrobisz bukiet. Jeśli nie jesteś pewien, możesz łatwo sprawdzić, dotykając kwiatów palcami. Jeśli są odpowiednio wysuszone, szeleszczą. Jednak tak nie jest nawet przy najmniejszej wilgoci. Gdy kwiaty będą gotowe, spryskaj je nieco większą ilością lakieru do włosów. W ten sposób zachowujesz kształt i kolor rośliny.

Wysusz trawę i liście

suchy bukiet-zrób-sam-róże-złota-pszenica-natura-majstruje

Jeśli chcesz sam zrobić suszący bukiet, dodasz również kłosy pszenicy, trawy lub liści. Możesz je wysuszyć w tym samym pomieszczeniu co kwiaty. To nie ma znaczenia. Nie są one jednak zawieszane jak kwiaty, ale po prostu umieszczane pionowo w pojemniku. Nie napełniaj pojemnika wodą!

Długość kwiatów

zrób-swój-suchy-bukiet-czerwony-kwiat-kwiaty-łąkowe

Powinieneś być w stanie z góry oszacować długość łodyg. Zanim więc zaczniesz kolekcjonować, zastanów się, jakiego rodzaju aranżacji i jakiego naczynia chcesz użyć. Dla pewności odetnij długie łodygi. Możesz go później skrócić w dowolnym momencie. Jeśli sam wykonasz suszący bukiet, a później okaże się, że niektóre kwiaty są za krótkie, możesz w razie potrzeby przedłużyć je drutem.

Suchy bukiet lawendy

suchy bukiet-zrób-to-sam-płatki-lawendy-vintage-krawat

Użyj lawendy również podczas samodzielnego suszenia bukietu. Dzięki tym małym kwiatkom kompozycja kwiatowa staje się szczególnie romantyczna i przyjemna. Ponieważ jest to roślina przyprawowa, suszenie jest tutaj również bardzo łatwe. Lawendę można łączyć z dowolnym innym żywiołem.

Zwiąż suszący bukiet

Zrób-swój-zrób-własną-róże-suszenie-inspiracji-dekoracji

Suszący bukiet z łatwością zwiążesz. Najpierw weź drut, nić i kwiaty i przygotuj nożyczki, nóż i klej. Najpierw pomyśl o środku bukietu, czyli jakie kwiaty chciałbyś mieć jako środek. Następnie stopniowo wychodzisz na zewnątrz. Nawiasem mówiąc, dotyczy to każdego rodzaju bukietu kwiatowego i nie tylko, jeśli sam robisz suchy bukiet.

Dokończ suszenie bukietu

Zrób-to-sam-zrób-swój-pomysł-prezent-kwiaty-różowe-różowe

Po wybraniu punktu środkowego możesz dodać dowolne inne elementy wokół niego. Obejmuje to inne kwiaty, ale także jagody, owoce, trawy, gałązki i tak dalej. Gdy będziesz zadowolony z ułożenia, owiń łodygi drutem i przytnij je na długość u dołu. Ponieważ drut nie wygląda zbyt atrakcyjnie, owiń go sznurkiem lub ładną wstążką. I skończyłeś z robieniem suszącego bukietu samemu!

Sam zrób rustykalną aranżację

Zrób-to-sam-zrób-swój-słoik-lawendowa-dekoracja-łuk

Ponieważ aranżacja jest ładnym dekoracyjnym bukietem suszącym, możesz również dopasować ten kolor do wnętrza. Utrzymuje się bardzo, bardzo długo, dzięki czemu można nim trwale ozdobić każde pomieszczenie. Jeśli sam robisz suchy bukiet, możesz wybrać elementy, związać je i włożyć do pojemnika, możesz również dodawać do tego bukietu świeże kwiaty w regularnych odstępach czasu.

Suszarny bukiet do wazonu podłogowego

Zrób to sam-zrób-swój-podłogowy-wazon-vintage-piór-ziemi tony

Duży wazon podłogowy jest bardzo popularny do eksponowania suszącego bukietu. Aby to zadziałało również na ziemi poniżej, musisz sam zrobić duży suszący bukiet. Używaj wysokiej trawy i długich gałęzi. Bardzo odpowiednie są również elementy nieroślinne, takie jak pióra.

Mieszanka kwiatów

Zrób-swój-suchy-bukiet-rustykalny-wazon-antyczne-jagody-stymulacja

Nie tylko w ogrodzie można znaleźć wiele wspaniałych kwiatów do zrobienia własnego suchego bukietu. Spacer po dzikiej łące można również wykorzystać do zbierania. Bukiet suszonych roślin dziko rosnących i ogrodowych wygląda bardzo ładnie. Następnie wybierz odpowiedni wazon.

Bukiet róż

suchy bukiet-zrób-sam-różowe-róże-vintage-doniczka

Róże to klasyka nie tylko na zwykłe bukiety i do ogrodu. Są również bardzo popularne przy tworzeniu własnego suszącego bukietu, ponieważ emanują romantycznym, vintage’owym rozbłyskiem. Niezależnie od tego, czy w zestawieniu z innymi kwiatami, czy nie, róże są świetnym wyborem do wszelkiego rodzaju aranżacji.

Prosty pomysł

suchy bukiet-zrób-to-sam-zielony-neutralny-klein-strauss

Bukiet nie musi być bujny, żeby ładnie wyglądał. Zapraszamy do samodzielnego wykonania małego, delikatnego suszącego bukietu i rozłożenia kilku z nich w pokoju. Świetnym pomysłem na podarowanie jest również kompozycja suszonych kwiatów i trawy. Odbiorca będzie się nim cieszył znacznie dłużej niż świeżym bukietem i pomyśli o Tobie za każdym razem, gdy na niego spojrzysz.

Suchy bukiet ze zbóż

suchy bukiet-zrób-sam-ziarno-pszenica-prosty-pomysł

Jak już wspomniano, możesz również użyć zbóż do samodzielnego wykonania suszącego bukietu. Połącz kilka rodzajów, takich jak żyto, pszenica i jęczmień, aby stworzyć ciekawą mieszankę. Sztuczne kwiaty można również dodać do suchego bukietu, jeśli nie miałeś czasu na wysuszenie kwiatów, a nadal chcesz dodać kolorowe akcenty.

Rustykalny styl

Zrób-to-sam-zrób-swój-hortensja-wazon-drewniany-krążek-czerwony-zielony

Suszący bukiet nadaje się jako ozdoba do każdego stylu wyposażenia. Całość wygląda rustykalnie ze starym wazonem lub innym zabytkowym naczyniem, a także po umieszczeniu aranżacji na drewnianym krążku, jak to zrobiono w tym przykładzie. Suszone hortensje zostały ponownie użyte.