Dekoracje i uroczystości

Stwórz samemu kule do kąpieli dla dzieci, aby uzyskać jeszcze więcej radości z kąpieli – proste przepisy, wskazówki i pomysły

Nie tylko my dorośli uwielbiamy relaksującą kąpiel. Większość dzieci też ma bzika na punkcie. I nawet jeśli jest to dość niezwykłe, aby dzieci leżały spokojnie w wodzie i odpoczywały, ale zamiast być zajętym grami, bomby do kąpieli mogą być dla dzieci zabawną odmianą. W sklepach pojawiają się ciekawe kule z efektami gazowymi lub kolorowymi, a nawet z małymi niespodziankami. I chociaż piłki do kąpieli dla dzieci spełniają określone normy i dlatego powinny być wolne od szkodliwych substancji, możesz być po bezpiecznej stronie, samodzielnie robiąc piłki do kąpieli dla dzieci. Ponadto są wtedy tańsze. Nieważne, czy robisz je razem, czy jako niespodziankę – i tak gwarantowana zabawa!

Zrób samemu kule do kąpieli dla dzieci – instrukcje użytkowania

Zrób samemu kulki do kąpieli dla dzieci bez kwasu cytrynowego ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny

 • Niezależnie od tego, czy samodzielnie wykonujesz kule do kąpieli dla dzieci, czy je kupujesz, nie nadają się, jeśli dziecko aktualnie ma problemy ze skórą.
 • Po kąpieli opłucz dziecko i wanienkę.
 • Kule do kąpieli nie są przeznaczone do mycia i nie powinny być trzymane w dłoni w wodzie.
 • Unikaj kontaktu z oczami i ustami. Najlepiej umyć dziecko przed włożeniem piłki do wody (zwłaszcza główki). Jeśli produkt dostanie się do twoich oczu, przemyj je dokładnie czystą wodą.
 • Nie używaj kulek do kąpieli częściej niż raz w tygodniu.
 • Po wykonaniu samodzielnie kulek do kąpieli dla dzieci przechowuj je w hermetycznym opakowaniu.

Jeśli chcesz użyć olejków eterycznych

Zrób samemu kule do kąpieli dla dzieci z olejkami eterycznymi z rumianku lub lawendy

Do produkcji można również użyć olejków eterycznych, aby nadać bombom przyjemny aromat. Warto jednak dowiedzieć się, jakie olejki są odpowiednie dla dzieci. Niektóre są bardzo mocne i należy ich unikać (np. eukaliptus, rozmaryn). Jeśli jednak samodzielnie robisz kulki do kąpieli dla dzieci, możesz spokojnie używać olejku lawendowego i rumiankowego. Każdy olejek eteryczny należy przed użyciem rozcieńczyć olejem nośnikowym (np. olejem kokosowym lub olejem z pestek winogron). Prawidłowe proporcje zależą od wieku dziecka, które będzie korzystało z piłek do kąpieli. Obowiązują następujące zasady:

 • Niemowlęta od 3 miesiąca: 1 kropla olejku eterycznego na 1 łyżkę oleju przewoźnika
 • Niemowlęta od 6 miesiąca: 2-3 krople olejku eterycznego na 1 łyżkę oleju przewoźnika
 • Niemowlęta od 2 lat: 10 kropli olejku eterycznego na 1 łyżkę oleju przewoźnika
 • Dzieci od 6 lat: 15 kropli olejku eterycznego na 1 łyżkę oleju przewoźnika
 • Dzieci od 10 lat taka sama ilość jak dla dorosłych (powinna być podana na opakowaniu)

Dodatkowo ilość zależy również od ilości wody, w której będzie się kąpało dziecko. W związku z tym do wanienki dla niemowląt powinno się używać mniej olejku w postaci kulek do kąpieli niż np. do zwykłej kąpieli, w której kąpią się już starsze dzieci. W końcu musisz sam oszacować odpowiednią kwotę. Możesz również dowiedzieć się więcej od swojego pediatry lub apteki.

Porada z płatkami owsianymi

Sam zrób kulki do kąpieli dla dzieci – płatki owsiane jako składnik przeciw swędzącej skórze

Płatki owsiane to łagodny składnik, który doskonale nadaje się również do kąpieli. Naturalny produkt ma zdolność łagodzenia swędzącej skóry, dzięki czemu możesz go używać podczas samodzielnego robienia kulek do kąpieli dla dzieci. Najlepiej użyć drobnych płatków owsianych lub samemu zmielić je w blenderze, a następnie wymieszać ze składnikami z przepisów. Aby to zrobić, nie musisz wprowadzać większych zmian w podanych ilościach składników. Ponieważ jednak płatki owsiane pochłaniają dużo płynu, prawdopodobnie będziesz musiał dodać trochę więcej wody, aby uzyskać plastyczną mieszankę.

Zrób samemu musujące kule do kąpieli dla dzieci

Zrób samemu kule do kąpieli dla dzieci - łatwy przepis do naśladowania

Poniższy przepis zawiera delikatną sól morską, ale możesz go po prostu pominąć. Sól Epsom jest powszechnie stosowana do kul do kąpieli i dodatków do kąpieli. Można go jednak używać tylko w porozumieniu z pediatrą z kulami do kąpieli dla dzieci, ponieważ może to powodować reakcje alergiczne. Sól kuchenna to nie odpowiedni substytut soli morskiej!

Te kule do kąpieli mają zaskakujący efekt bąbelków. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać te kule do kąpieli dla dzieci, możesz to zrobić w następujący sposób:

 • 165 g sody oczyszczonej
 • 130 g kwasu cytrynowego (nie płynnego)
 • 75 g mąki kukurydzianej (skrobia kukurydziana)
 • 225 g drobnej soli morskiej
 • 2 1/2 łyżki roztopionego oleju kokosowego
 • 2 łyżki wody
 • Barwnik spożywczy
 • Formy do kul do kąpieli

Po prostu sam zrób bomby do kąpieli

Zrób samemu kule do kąpieli dla dzieci - składniki i instrukcje

Jeśli chcesz samemu zrobić kule do kąpieli z dziećmi, mogą one pomóc w mieszaniu lub wypełnianiu formularzy. Zaleca się przy tym noszenie rękawiczek. Upewnij się również, że dzieci nie patrzą sobie w oczy podczas pracy. Najpierw w misce wymieszaj proszek do pieczenia, kwasek cytrynowy, mąkę kukurydzianą i sól. Olej mieszamy z wodą, a następnie bardzo powoli dodajemy do suchych składników, cały czas mieszając. Ważne jest, aby dodawać płyn bardzo powoli, w przeciwnym razie mieszanina zacznie bulgotać i pienić się podczas mieszania. Mieszanka jest gotowa, gdy można ją uformować jak mokry piasek. Jeśli jest za sucho, możesz dodać trochę więcej wody.

Zrób samemu kule do kąpieli dla dzieci - wskazówki i przepisy

Teraz możesz również pokolorować miksturę. Jeśli chcesz połączyć kilka kolorów, najpierw podziel miksturę na kilka misek i pokoloruj każdą z nich na inny kolor (np. zielony i czerwony na świąteczne kule do kąpieli). Oszczędnie używaj barwników spożywczych, aby uniknąć poplamienia wanny! Następnie napełnij mieszanką jedną połowę form do kąpieli (nieco więcej niż pełną), a następnie drugą połowę i mocno ściśnij obie połówki. Po prostu zetrzyj nadmiar, który wycieka po bokach. Odczekaj kilka minut i postukaj łyżką na zewnątrz, aby poluzować kulkę z formy. Po wykonaniu samodzielnie kulek do kąpieli dla dzieci należy pozostawić je do wyschnięcia przynajmniej na noc.

Dzieci same robią kulki do kąpieli bez kwasu cytrynowego

Przyjazne dzieciom kule do kąpieli z cytryną zamiast kwaskiem cytrynowym w dowolnym kolorze

Zamiast kupować kwasek cytrynowy, możesz od razu użyć prawdziwej cytryny. Do wykonania kul do kąpieli używaj produktów wysokiej jakości. A co powiesz na użycie innych owoców cytrusowych, takich jak limonki czy pomarańcze, i samodzielne zrobienie kulek do kąpieli dla dzieci?

 • 80 g sody oczyszczonej
 • 2-3 łyżki soku z cytryny (najlepiej świeżo wyciśniętego z ekologicznej cytryny); alternatywnie sok z innego cytrusa
 • opcjonalnie: 1/2 łyżki płynnego oleju kokosowego, oliwy z oliwek lub oleju jojoba
 • Barwnik spożywczy
 • Butelka z rozpylaczem lub łyżka

Zrób kulki do kąpieli z dziećmi – przepis

Pokoloruj wodę kulami do kąpieli i spraw, aby kąpiel była przyjemniejsza

Jeśli chcesz samodzielnie zrobić ten przepis na kule do kąpieli dla dzieci, wymieszaj w misce sodę oczyszczoną, aby usunąć grudki. Następnie możesz wymieszać olej kokosowy, a następnie wlać sok z cytryny do butelki ze spryskiwaczem. Teraz rozpyl sok na mieszankę oleju sodowego, ciągle mieszając. Jeśli nie masz pod ręką butelki ze spryskiwaczem, możesz użyć łyżki, aby stopniowo dodawać do miski niewielkie ilości soku. Teraz możesz podzielić miksturę i pokolorować ją, jak chcesz.

Zrób kolorowe kulki do kąpieli tęczowe z barwnikami spożywczymi

Możesz sprawdzić, czy uzyskałeś odpowiednią konsystencję, dociskając miksturę do miski łyżką. Powinien być plastyczny i nie rozpadać się. Jeśli jednak tak jest, dodaj trochę więcej płynu. Im więcej soku z cytryny, tym więcej kulek będzie bulgotać w wodzie, ale im dłużej będą musiały wyschnąć. Następnie wypełnij formularze i pozwól bombom wyschnąć. W zależności od rozmiaru może to potrwać do 2 dni.

Przepis bez oleju kokosowego

Zrób samemu kulki do kąpieli dla dzieci bez oleju kokosowego i z innymi olejami roślinnymi

Jeśli chcesz samodzielnie zrobić kulki do kąpieli dla dzieci bez oleju kokosowego, możesz w zasadzie zastosować dowolny przepis z olejem kokosowym, a następnie zastąpić go dowolnym innym olejem, takim jak olej jojoba lub oliwa z oliwek. Niemniej jednak podaliśmy Wam pomysł na przepis.

 • 150 g sody oczyszczonej
 • 50 g mąki kukurydzianej
 • 8-20 łyżek oleju spożywczego (np. oliwy z oliwek, oleju słonecznikowego lub oleju migdałowego), ilość różni się w zależności od oleju
 • 100 g niepłynnego kwasu cytrynowego
 • opcjonalnie: zapachy do mydeł (nie dla alergików)

Zrób sobie kolorowe kulki do kąpieli dla dzieci - kreatywne pomysły i proste przepisy

Wymieszaj wszystkie suche składniki, a następnie dodaj olej. Ponieważ ilość oleju różni się w zależności od rodzaju oleju, najlepiej zacząć od 8 łyżek stołowych, a następnie stopniowo dodawać więcej, jeśli to konieczne, aż powstanie ciasto nadające się do ciasta. Gotowe ciasto podziel na kilka misek i pokoloruj w żądanych kolorach. Następnie wlej ciasto do foremek. Odpowiednie są nawet zwykłe foremki do ciastek. Następnie gotowe kule do kąpieli pozostaw do wyschnięcia na 2 do 4 dni i są gotowe do użycia.

Zrób samemu bomby do kąpieli dla dzieci bez sody oczyszczonej

Zrób samemu kulki do kąpieli dla dzieci bez sody oczyszczonej z proszkiem do pieczenia

Zamiast sody oczyszczonej można również użyć proszku do pieczenia. Więc jeśli nie masz w domu sody oczyszczonej, po prostu użyj tego składnika do pieczenia, który prawdopodobnie zawsze będzie miał pod ręką każdy piekarz hobbystyczny. Jeśli chciałbyś samemu zrobić kule do kąpieli dla dzieci bez sody oczyszczonej, możesz skorzystać z następującego przepisu:

 • 100 g proszku do pieczenia
 • 100g kwasu cytrynowego
 • 75 g mąki kukurydzianej
 • 45 g oleju kokosowego (lub innego oleju spożywczego)
 • 1-2 łyżki wody
 • opcjonalnie: olejek eteryczny przyjazny dzieciom (np. olejek lawendowy lub olejek rumiankowy)

Kule do kąpieli DIY - pomysły na przepisy i porady dla dzieci

W misce wymieszaj mąkę kukurydzianą z proszkiem do pieczenia. Najlepiej przesiać je wcześniej, aby uniknąć grudek. Rozpuść olej kokosowy (w kuchence mikrofalowej lub w podwójnym bojlerze) i dodaj 15-20 kropli olejku i wody, jeśli chcesz. Następnie dodaj tę płynną część do dwóch suchych w misce i wszystko wymieszaj trzepaczką. Teraz możesz zagnieść ciasto rękami i, jeśli to konieczne, dodać barwnik spożywczy. Podczas ugniatania dodaj kwasek cytrynowy, wszystko dobrze wymieszaj i możesz zacząć od kształtów.

Kule do kąpieli dla dzieci z niespodzianką

Zrób sobie same kule do kąpieli dla dzieci z niespodzianką - ukryj małe zabawki

Możesz sprawić, że bomby do kąpieli będą jeszcze bardziej interesujące dla najmłodszych, ukrywając w środku małą niespodziankę. To świetny pomysł na przykład, jeśli sam robisz kule do kąpieli na Boże Narodzenie, a dzieci w tym nie pomagają (w przeciwnym razie efekt zaskoczenia w końcu zostanie utracony). Aby to zrobić, wypełnij jedną z dwóch połówek kuli, umieść niespodziankę na środku, a następnie dociśnij do niej drugą połowę kuli jak zwykle. Postać jest teraz zablokowana w materiale. Odpowiednie są małe figurki lub małe zabawki, takie jak klocki Lego i biżuteria, taka jak wisiorki lub pierścionki dla dziewczynek. Wymyśl coś fajnego!

Inne formy

Twórz kreatywne bomby do kąpieli z dziećmi w różnych kształtach - jednorożca, rybki, pisanki

Nawet jeśli nazywasz siebie „kulami do kąpieli”, nie musisz koniecznie robić z dziećmi naprawdę okrągłych bomb do kąpieli. Jeśli samodzielnie wykonujesz kule do kąpieli dla dzieci, możesz oczywiście użyć również dowolnego innego kształtu, jakiego zapragnie serce Twojego dziecka. Ryby, jajka, rogi jednorożca dla wszystkich fanów jednorożców czy Myszka Miki to tylko niektóre z możliwości. Tylko spójrz, jakie formy silikonowe możesz znaleźć.

Dodatkowe ozdoby do bomb do kąpieli

Udekoruj bomby do kąpieli kolorowymi posypkami, aby uzyskać jeszcze więcej przyjemności z kąpieli

Oprócz barwników spożywczych istnieją inne rzeczy, których możesz użyć podczas robienia bomb do kąpieli dla dzieci, aby uczynić je jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Na przykład, możesz zmieszać kolorowe posypki z gotowym ciastem, które ma wiele różnych kształtów. Płatki są również odpowiednie i szczególnie ucieszą małe księżniczki. Zamiast mieszać kruszonkę z kruszonką, możesz po prostu wziąć gotową kulę do kąpieli i wcisnąć ją do miski z kruszonką. Następnie ostrożnie wciśnij kruszonkę w kulkę i jest ozdobiona!

Bomba do kąpieli z Lego jako niespodzianka dla bomb do kąpieli dla dzieci

Zrób sobie kulki do kąpieli na Halloween dla dzieci – wyrzeźb czaszki za pomocą spiczastego przedmiotu

Zabawny pomysł na Halloween - białe kule do kąpieli w kształcie czaszek

Piękne kształty służą do rozdawania bomb do kąpieli

Rękodzieło z dziećmi – pomysł na przyjemną łazienkę

Dzieci same robią kulki do kąpieli dla dziewczynek

Pomysły na bombę do kąpieli dla dziewczynek - rogi jednorożców, różowa myszka Miki i serca