Dekoracje i uroczystości

Samodzielnie stwórz dekoracje na grilla: dzięki tym pomysłom możesz wyczarować wspaniałą atmosferę na grilla!

Rozpoczął się letni sezon grillowy i nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić długie, relaksujące wieczory grillowe na świeżym powietrzu z dobrymi rozmowami i pysznym jedzeniem. Ładna dekoracja jest oczywiście częścią idealnego przyjęcia przy grillu. Tutaj pokazujemy wiele pomysłów na samodzielne wykonanie dekoracji na grilla i wyczarowanie w ten sposób wspaniałej atmosfery.

Dekoracja stołu na grilla z kolorowymi serwetkami

Najlepszym sposobem na zabawę z przyjaciółmi i rodziną w miesiącach letnich jest grill! Pogoda jest idealna, jedzenie w sam raz i każdy może się świetnie bawić na świeżym powietrzu. Tutaj zebraliśmy wiele pomysłów na majsterkowanie na kolejną imprezę plenerową! Niezależnie od tego, czy na urodziny, czy tylko na weekend, dobry nastrój gwarantuje miła dekoracja.

Pomysły na dekorację stołu na przyjęcie przy grillu

Dekoracja stołu grillowego to proste pomysły dla siebie

Na grillu wszystko kręci się wokół stołu. Ponieważ może szybko zostać przeładowany jedzeniem i napojami, wskazane byłoby zintegrowanie ustawienia miejsca z dekoracją. Upiększ naczynia, używaj ładnych serwetek i podawaj potrawy w oryginalny sposób. Poniżej znajdziesz wiele świetnych pomysłów na dekoracje stołu do grillowania, które możesz wykonać samodzielnie.

Zrób dekorację na imprezę grillową z naturalnych materiałów

Zrób sam dekoracje stołu na grilla z naturalnych materiałów

Naturalne materiały idealnie sprawdzą się jako oryginalna dekoracja stołu na grilla lub inną imprezę w ogrodzie. Wyglądają bardzo naturalnie i są też dość tanie. Aby wyczarować piękną naturalną dekorację stołu, najpierw przykryj stół bieżnikiem z juty i ułóż na nim dwa pnie brzozowe. Zbierz trawę i krzewy i umieść je w szklanym wazonie na środku stołu. Wypełnij drewnianą korę małymi patyczkami, mchem i czymkolwiek innym, a na wierzchu umieść świeczki. Następnie włóż zieloną gałązkę do każdego pierścienia na serwetki i własnoręcznie wykonana ozdoba na grilla jest gotowa.

Bieżnik wykonany z zielonych gałęzi

Samodzielnie stwórz dekoracje stołu na przyjęcia przy grillu z gałązkami rozmarynu

Gałązki rozmarynu to kolejny naturalny pomysł na dekorację stołu na grillu. Wyglądają bardzo elegancko na drewnianym stole ogrodowym i emanują wspaniałym aromatem, który odstrasza owady.

Pomysły na dekorację DIY na imprezę przy grillu

Stwórz własną dekorację na imprezę przy grillu za pomocą kwiatów z tkaniny i dżinsowych serwetek

Miłośnicy rękodzieła mogą udekorować stół na grilla dekoracjami DIY. Tkaninowe kwiaty ułożone w małym wiaderku wraz z dekorowanymi lampionami i w połączeniu z oryginalnymi zestawami sztućców ze starych dżinsów w zupełności wystarczą na piękną dekorację stołu.

Składane serwetki – proste instrukcje składania serwetek z tkaniny

Jak krok po kroku składać serwetki na grilla

Ładnie złożone serwetki idealnie uzupełniają stół na imprezę. Pokażemy Ci dwa pomysły, jak samodzielnie złożyć serwetki na grilla. Potrzebujesz kwadratowej serwetki z wybranym motywem.

 • Złóż serwetkę na ćwiartki. Połóż złożoną, poćwiartowaną serwetkę wolnymi brzegami na dno talerza tak, aby monogram lub motyw był skierowany w dół.
 • Złóż górny punkt serwetki 1/3 w dół.
 • Złóż lewą końcówkę tuż nad środkiem i powtórz proces po przeciwnej stronie.

Jak złożyć serwetkę jak wiatraczek

Składane serwetki jako wiatraczek Instrukcja pierwsze kroki

Oto kolejny ciekawy pomysł na to, jak zaimponować gościom dekoracją stołu na przyjęciu grillowym.

 • Rozłóż serwetkę lub bandanę płasko na stole.
 • Złóż każdy róg do środka, aby utworzyć kwadrat.
 • Złóż każdą zewnętrzną krawędź, aby utworzyć prostokąt.
 • Następnie złóż górę w dół, a dół w górę tak, aby wyglądało jak na ostatnim zdjęciu powyżej.

Składana serwetka z wiatrakiem do instrukcji przy grillu, ostatnie kroki

 • Wyciągnij trójkątne zagięcie z prawego dolnego rogu.
 • Rozłóż przeciwległy róg, aby wyglądał tak samo.
 • Złóż prawy trójkąt w dół.
 • Odwróć go tak, aby strona, nad którą właśnie pracowałeś, była teraz na wierzchu.
 • Powtórz te same kroki jak powyżej, wyciągając każdy trójkąt z każdego rogu.
 • Złóż prawy róg i gotowe!

Samodzielnie wykonaj dekoracje na grilla – kreatywne pomysły na sztućce

DIY uchwyt na sztućce na grilla z glinianych garnków

Nie musisz koniecznie nakrywać całego stołu na imprezie grillowej. Możesz ustawić sztućce na przykład w pięknie zdobionych uchwytach na sztućce, aby każdy gość mógł sam sobie pomóc. Mogą to być na przykład zdobione szklanki lub malowane gliniane garnki. Twoja kreatywność nie ma granic.

Uchwyt na sztućce wykonany z jasno pomalowanych słoików z masonem

Samodzielnie przygotuj kolorowe tace do serwowania

Pomaluj kolorowe deski do serwowania, aby zrobić własne przyjęcie przy grillu

Kolorowa dekoracja na grilla ucieszy nie tylko dzieci. Jasne kolory i zabawne motywy wprawiają w dobry nastrój i są idealnym dodatkiem na letnią imprezę. Te kolorowe deski, które można wykorzystać do serwowania, to nic innego jak drewniane deski kuchenne zdobione farbą. Aby zmienić deski do serwowania w tace do serwowania, wygnij dwie stare łyżki i przykręć je do obu końców deski.

Dekoracje stołu na grilla inaczej – udekoruj stół jedzeniem

Dekoracja stołu na imprezę grillową z różnicą Zrób własny grill z arbuza

Jeśli ładnie zaaranżujesz jedzenie na imprezę grillową, nadal sprawdzi się jako dekoracja. Na przykład rzeźbiony arbuz szybko przyciągnie wzrok w Twoim bufecie imprezowym, a w tym artykule pokażemy Ci, jak się go robi.

Zrób dekorację na imprezę grillową ze słoików z masonem

Zrób dekorację na imprezę grillową z kwiatów ciętych w wazonie ze słoika z masonem

Słoiki Mason są szeroko stosowane na przyjęciach przy grillu. Mogą być używane jako uchwyty na sztućce, szklanki, wazony, świeczniki, a nawet do serwowania sałatek i sosów. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać dekorację na imprezę grillową, zapoznaj się z poniższymi pomysłami.

DIY słoiki z arbuzem

DIY słoik do picia arbuza wykonany ze słoika z masonem na przyjęcie w ogrodzie

Na przykład możesz zrobić te wspaniałe szklanki do arbuza ze słoików z masonem. Wszystko czego potrzebujesz to zielony sznurek, czarna farba i klej.

Wystarczy owinąć dna kieliszków zielonym sznurkiem i przykleić sznurek do tylnej części okularów gorącym klejem. Następnie pomaluj lub narysuj czarne nasiona na słoikach i napełnij je różowym napojem! Jeśli nie serwujesz różowych napojów, możesz wcześniej pomalować zewnętrzną stronę szklanki różową farbą.

Zrób sos

Podawać sosy w zdobionych słoikach z masonem na przyjęciach przy grillu

Oczywiście sosy takie jak ketchup, majonez i musztarda są koniecznością na przyjęciu. Ponownie, możesz użyć kilku słoików z masonem, aby je podać. Oto pomysł, jak ozdobić okulary bandaną.

Udekoruj słoiki na sos bandaną i etykietami

Najpierw pokrój bandany na cztery kawałki i odetnij brzegi. Następnie pokrój te cztery kwadraty na trójkąty, jak pokazano powyżej. Przed cięciem upewnij się, że długa krawędź pasuje do górnej części słoika z masonem.

Następnie dodaj wycięte trójkąty do wierzchołków słoików z masonem, jak pokazano. Zabezpiecz je gorącym klejem. Oznacz sosy pasującymi metkami. Zanim zawiążesz go na szyi, napisz markerem zawartość słoika na metce.

Następnie po prostu włóż wszystkie szklanki do drewnianego pudełka, napełnij każdą szklankę wybranym sosem i dodaj pudełko na sos do stołu bufetowego.

Prosty pomysł na oświetlenie

Dekoracja z oświetleniem na grilla DIY proste latarnie

Jeśli grill odbywa się wieczorem, to trzeba też pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. Oto super prosty pomysł na ostatnią chwilę, który idealnie nadaje się do stołu. Do tych prostych lampionów potrzebujesz tylko pustych słoików dowolnej wielkości i kilku podgrzewaczy. Jeśli chcesz, możesz również powiesić lampiony nad stołem, na przykład na drzewie.

Lodówka DIY do napojów

Zrób sobie oryginalne chłodziarki do napojów z kwiatami

Chłodziarka do napojów jest niezbędna podczas letniego grilla. Tutaj znajdziesz kilka oryginalnych pomysłów, które możesz wykonać samodzielnie jako alternatywa dla kupionych lodówek.

Potrzebne będą dwa wiadra, jedno większe od drugiego. Upewnij się, że mniejszy pasuje do większego, z dużą ilością miejsca między nimi. Będziesz także potrzebować kwiatów i kilku kamieni, aby obciążyć mniejsze wiadro.

Stwórz własną chłodziarkę do napojów na imprezę grillową

Napełnij dno większego wiadra wodą, około dwóch cali. Zamroź wiadro na kilka godzin, aż woda stwardnieje. Po zamrożeniu wyjmij z zamrażarki.

Umieść kilka kamieni w mniejszym wiadrze, aby pozostał na miejscu, gdy dolejesz wody do wiadra zewnętrznego. Umieść pojemnik wypełniony kamieniami na środku dużego wiadra, bezpośrednio na stwardniałym lodzie. Odetnij łodygi kwiatów i zacznij je zsuwać, zwracając uwagę na swoją pozycję i dobór kolorów. Napełnij zewnętrzne wiadro wodą do około dwóch cali poniżej góry. Wróć do zamrażarki i zamroź na noc.

Rozlej wodę po całej formie i lodzie, aby poluzować boki wiadra zewnętrznego i wewnętrznego. Powinny dość łatwo zejść po 15 lub 30 sekundach. Natychmiast wlej schłodzoną butelkę wina i ciesz się widokiem!

Zrób sobie wannę z napojami

Zrób batonik na belach słomy, aby samodzielnie udekorować przyjęcie przy grillu

Jeśli chcesz schłodzić kilka butelek jednocześnie, możesz samodzielnie wykonać dużą wannę na napoje na imprezę przy grillu. W ten sposób zimne napoje są zawsze pod ręką na imprezie, a wanna nadal może pełnić funkcję świetnego akcentu dekoracyjnego.

Pomysły na majsterkowanie na wannę z napojami z taczki

Wszystko czego potrzebujesz to duże naczynie, które udekorujesz według własnego uznania i wypełnisz kostkami lodu. Na przykład możesz użyć wanny, drewnianej skrzyni, drewnianej beczki lub, jak w powyższym przykładzie, taczki. Całość wygląda jeszcze ładniej, jeśli ozdobisz wannę kilkoma kwiatami lub innymi dekoracjami.