Dekoracje i uroczystości

Okno panoramiczne do podświetlenia – widok jest tutaj atrakcją

Okno panoramiczne do atrakcji -miasto-miasto-apartament-biały-szyk

Zalane światłem pokoje o dużej powierzchni i wspaniałym widoku to z pewnością marzenie wielu właścicieli domów. Duże okna tworzą wrażenie wizualne na otwartych i przewiewnych przestrzeniach. Jeśli chcesz zmienić uczucie ciasności i jedności, zacznij Panoramiczne okna jako atrakcja w nowoczesnej atmosferze. Przedstawiamy 20 doskonałych przykładów z domów architektów, w których panuje przyjemna atmosfera.

Panoramiczne okna główną atrakcją w nowoczesnym mieszkaniu miejskim

Panoramiczne okna do podświetlenia -wieczór-widok-miasto-salon-szlachetny

Wielkoformatowa powierzchnia szklana, jaką mają okna panoramiczne, jest zwykle przerywana w kilku częściach lub wcale. Niektóre projekty służą nawet jako ścianki zewnętrzne lub działowe, dzięki czemu zapewniają wysoki poziom padania światła. Zwłaszcza w przypadku obecnie bardzo popularnego planowania otwartych pomieszczeń, panoramiczne okna stanowią atrakcję bez wizualnego ograniczania pomieszczeń.

Panoramiczne okna jako atrakcja w kamienicy

Panoramiczne okna do podkreślenia - nowoczesny dom-basen-jasna jadalnia

Stary dom w stylu wiktoriańskim został odnowiony, zrekonstruowany i zaprojektowany tak, aby wszystkie pomieszczenia ogólnodostępne mieściły się na jednym otwartym planie. W koncepcji nowoczesnego mieszkania Canny Design koncentruje się na naturalnym padaniu światła. Dzięki panoramicznym oknom korzystają na tym wszystkie pokoje i można cieszyć się basenem wyłożonym szaro-niebieskimi płytkami od wewnątrz.

Panoramiczne okna do podświetlenia w willi na wybrzeżu rzeki 

Okno panoramiczne na punkt kulminacyjny -widok na morze-taras-owalny

Nowoczesny dom wybudowany w Australii nad brzegiem rzeki czerpie maksimum korzyści ze swojej szczególnej lokalizacji. Zwrócona w stronę rzeki zakrzywiona szklana fasada zapewnia natychmiastowy widok na drugą stronę. Okna panoramiczne można przesuwać, a tym samym całkowicie zlikwidować, aby w spokoju cieszyć się pięknym widokiem.

Panoramiczne okna do podświetlenia i więcej światła

Okna panoramiczne do podświetlenia -minimalistyczne-drzwi tarasowe-ogród-salon-szare

Architekci Belzberg zaprojektowali luksusowy kompleks domów – 1232 Sunset Plaza, który znajduje się na zboczu wzgórza nad West Hollywood i oferuje piękne widoki na tereny zielone, palmy i dachy. Panoramiczne okna skierowane na przyległy ogród lub basen zapewniają bezpośredni widok.

Panoramiczne okna jako atrakcja w sypialni

Okno panoramiczne na podświetlenie -dom-sypialnia-taras-drewniane deski podłogowe-drzwi tarasowe

Piękny ogród z tropikalnymi roślinami i pięknym drewnianym tarasem można podziwiać z łóżka w sypialni. Ale tylko wtedy, gdy zastąpisz nieprzezroczyste ściany zewnętrzne panoramicznymi oknami. Jako inspirację czerpiemy Casa Mecano z Robles Arquitectos.

Willa na wybrzeżu oceanu z oknami widokowymi do podkreślenia w każdym pokoju

Okno panoramiczne do atrakcji -ocean-outlook-taras-inifnity-basen

Mieszkanie w Cape Town w RPA spełnia wszystkie marzenia o egzotycznych, luksusowych wakacjach. W bezpośrednim sąsiedztwie oceanu, gdzie rozbijają się fale, można w spokoju cieszyć się piękną przyrodą od środka, na drewnianym pokładzie lub w basenie inifity. Właścicielem projektu jest Antoni Associates.

Nowoczesne, otwarte planowanie z przeszklonymi ścianami i panoramicznymi oknami jako atrakcją

panoramiczne okno-podświetlenie-ocean-widok-kominek-narożnik-czytelnia-wanna

Kiedy masz ocean lub morze na wyciągnięcie ręki, po prostu marnotrawstwem jest nie cieszyć się widokiem wszelkimi możliwymi sposobami. Panoramiczne okna nie są prawdziwą atrakcją, jeśli widok, który prezentują, nie zapiera dech w piersiach. * Dom Nettleton 195 autorstwa Antoni Associates

Dom zaprojektowany w całości w kolorze białym – panoramiczne okna do podświetlenia i bezpośredniego wyjścia na taras

Panorama-okna-wyróżnij-nowoczesny-dom-białe-drewniane-tarasowe-drzwi-patio

Dom architekta – Casa 115, zaprojektowany przez Miquela Lacombę na Majorce, jest zaprojektowany na kilku poziomach i urządzony w stylu nowoczesnego domku na plaży. Wnętrze lśni na biało, a akcenty stanowią jasnoniebieskie dodatki mieszkalne, a przestrzeń na zewnątrz jest oddzielona jedynie szklaną powierzchnią.

Panoramiczne okna wzdłuż całego salonu zapraszają do odpoczynku

panoramiczne-okno-wyróżnienie-dom-morze-rodzaje-oświetlenie-plaży

Czy jest coś lepszego niż zachód słońca nad morzem? Panoramiczne okna od strony domu wychodzące na wybrzeże oferują ten zapierający dech w piersiach widok każdego dnia iz każdego pokoju. Współczesny luksusowy dom Carpinteria Foothills Residence to projekt autorstwa Neumann Mendro Adrulaitis Architects.

Najważniejszym punktem jest basen Infinity i panoramiczne okna

Panorama-okno-wyróżnienie-nowoczesny-dom-oświetlenie-basenu-nieskończoności

Leżanka przy basenie bez krawędzi, przyjemna o każdej porze, to spełnienie marzeń właścicieli domu Casa Torcida w Kostaryce, zaprojektowanego przez SPG Architects. Okno panoramiczne sprawia, że ​​obszar zewnętrzny wydaje się bliższy i bardziej namacalny, całkowicie eliminując granicę między wnętrzem a zewnętrzem. We wnętrzu czuć powiew i promienie słońca.

Otwarte planowanie i dużo przeszkleń w nowoczesnym domu nad jeziorem – panoramiczne okna jako atrakcja

Panorama-okno-podświetlenie-widok na morze-otwarte-planowanie-szklane balustrady

Okna panoramiczne są nie tylko atrakcją w nowoczesnym aranżacji wnętrz, są czysto funkcjonalne i bardzo praktyczne i całkowicie harmonizują z otwartym planem i zredukowanym stylem umeblowania..

Nowocześnie zaprojektowana jadalnia – designerskie meble z panoramicznymi oknami jako atrakcją

Panorama-okno-wyróżnij-widok-góry-nowoczesny-stolik-jadalny

Dom nad jeziorem w Crystal Bay w stanie Nevada w USA jest faworyzowany przez oszałamiające naturalne otoczenie. Góry spotykają się z wodą i podczas posiłku można podziwiać wspaniały widok. Elegancko urządzona jadalnia została zaprojektowana jako szklana platforma widokowa autorstwa Marka Dziewluskiego Architekci.

Okno panoramiczne do podkreślenia i wspaniały widok na wybrzeże z sypialni

okno-panoramiczne-podświetlenie-morska-willa-widok-sypialnia

Sypialnia z widokiem na wybrzeże Oceanu Spokojnego jest po prostu przepiękna. Architekci Fouregon zaprojektowali dom na plaży, w którym na zdjęciu znajduje się sypialnia. Z wysokości 76 metrów przez panoramiczne okna widać fale rozbijające się o skały.

Dom w górach w stylu nowoczesnego wiejskiego domu z panoramicznymi oknami jako atrakcją

Panorama-okno-wyróżnienie-góry-widok-wiejski-okładzina ścienna z kamienia naturalnego

Festiwale panoramiczne są odpowiednie nie tylko w regionach, w których panuje ciepły klimat, ale także w regionach górskich, gdzie temperatury są stosunkowo niskie przez cały rok. Wymagane jest jednak bardzo wysokiej jakości potrójne przeszklenie, aby efektywność energetyczna była odpowiednia. Urocza górska willa Lower Foxtail Residence autorstwa Reid Smith Architects & Len Cotsovolos to doskonały przykład przytulnego, a jednocześnie bardzo nowoczesnego wnętrza.

Dom w lesie z basenem bez krawędzi na tarasie i panoramicznymi oknami jako atrakcją

Panoramiczne okno-wyróżnienie-las-bez krawędzi-basen-drewniany taras-drewniany taras

Oglądanie zanikającej przyrody, która odbija się w tafli wody basenu, z zaciszu własnego domu jest po prostu fantastyczne. Ten dom w lesie w stanie Maryland w USA, zaprojektowany przez architekta Roberta Gurneya, może inspirować i być wzorem do naśladowania tego, jak architektura i natura łączą się ze sobą.

Drzwi tarasowe sięgające od podłogi do sufitu – panoramiczne okna do podświetlenia i bezpośredniego wyjścia do ogrodu

Panoramiczne podświetlenie okna-salon-ogród-jasnoszare-meble

W przypadku okien panoramicznych stawiasz na hojność – pomieszczenie wydaje się szersze, sufit jest wyższy. Ponadto okna panoramiczne montowane są od podłogi do sufitu lub na wysokości od 1m do 1,20m. Pierwszy wariant jest zwykle zbudowany funkcjonalnie jako drzwi tarasowe i dlatego może być używany jako wyjście.

Wyjdź bezpośrednio z jadalni?

Okna panoramiczne-wyróżnij-jadalnię-biały-taras-dom-ogrodowy

Okno panoramiczne, z funkcją przesuwną lub bez, jest dodatkowym pozytywnym aspektem, który prowadzi widok na zewnątrz. Ściana okienna poszerza przestrzeń wewnętrzną na zewnątrz, szczególnie w budynkach parterowych.

Stwórz więcej światła w salonie – podświetl panoramiczne okna

Panoramiczne okno-wyróżnij-otwarta przestrzeń-planowanie-salon-ogród

Ze względu na duże wymiary okno panoramiczne powinno spełniać specjalne wymagania architektoniczne. Wymagania w zakresie izolacji termicznej i zabezpieczeń mogą prowadzić do wyższych kosztów akwizycji. Szczególnie duża ilość naturalnego światła i widok to decydujące powody, aby nie rezygnować z tej atrakcji w domu. W przypadku idealnego ustawienia szklana powierzchnia może mieć wpływ na ogrzewanie pomieszczenia i można wykorzystać efekt unoszenia się szkła.

Największą atrakcją jest umeblowanie w stylu skandynawskim i panoramiczne okna

Okna-panoramiczne-wyróżnij-skandynawski-narożnik-do-czytania-jasny-fotel

Dla niektórych duża szklana powierzchnia oznacza narażenie na wścibskie oczy. Tej drobnej sprawy można uniknąć poprzez przyciemniane szyby, rolety lub rozsądne sadzenie.