Dekoracje i uroczystości

Jak stylizować się na Oktoberfest: must-have i no-gos

oktoberfest-wskazówki do stylizacji-namiot-ogródek piwny

Oktoberfest znajduje się w blokach startowych i z ponad 5,6 milionami gości jest jednym z największych festiwali. Ale to nie wszystko, jeśli weźmiesz pod uwagę, które gwiazdy i gwiazdki już przechadzały się na Oktoberfest. Ale kultowy festiwal w Monachium to także oglądanie i bycie widzianym, więc odpowiednia stylizacja jest koniecznością.

To także Oktoberfest

Oktoberfest-namioty-piwo-kult-festiwal-dekoracja-niebiesko-biała

Na przykład w 2016 r. w Ochsenbraterei skonsumowano łącznie 109 wołów i 58 cieląt, nie wspominając o litrze piwa. Poszło tu ponad 6 milionów litrów w namiotach Oktoberfest ponad ladami. Najpierw musisz to sobie wyobrazić. Śmieszna statystyka pokazuje też, że piwo trzeba znowu wynieść. Na Oktoberfest uformowano w sumie 878 metrów w kolejce, aby dostać się do pisuaru, a w toaletach było prawie 1000 miejsc siedzących. Na łące są już liczne ciekawostki. Co widać również w tym, co można stracić na Oktoberfest. Wręczono iPady, buty, a nawet spodnie. Oczywiście nie brakuje też torebek, dowodów osobistych i aparatów fotograficznych, a także ponad 600 telefonów komórkowych i smartfonów. Ciekawostką są przede wszystkim zaświadczenia o niezdolności do pracy (na cały czas trwania Oktoberfestu), które się gubią..

To są zakazy na Oktoberfest

Oktoberfest-no-go-dirndl-buty-chucks-klapki

Każdy, kto wybiera się na Oktoberfest, powinien dysponować odpowiednim budżetem. Ponieważ nie kupujesz dirndla co roku i dlatego powinien on być odpowiedniej jakości. Absolutnym żalem z dirndlem jest jednak to, że nie wszystko idealnie do siebie pasuje. Oprócz dirndla idealne buty, dopasowana marynarka i odpowiedni stanik muszą również stanowić całość. Nie wspominając o fryzurze, biżuterii i makijażu. Wszystko tutaj musi pasować i powinno być idealnie skoordynowane, abyś był naprawdę dobrze wystylizowany.

Oktoberfest-stylizacja-warkocz-fryzura-kwiat-warkocz

Ponadto uchwyty, buty lub klapki są niedozwolone. Ponadto należy unikać aksamitnego dirndla. To jest idealne na karnawał, ale nie na Oktoberfest. Dirndl z wzorem kamuflażu jest również nie do przyjęcia na Oktoberfest, podobnie jak dirndl bez bluzki dirndl.

Kupowanie odpowiedniego dirndl

oktoberfest-kupowanie-dirndl-kolory-wybór-materiałów

Kupowanie dirndla to jedno, a wybór jest ogromny. Aby uzyskać pierwsze wrażenie, oferty na przykład C&Świetna różnorodność. Ale to nie jest jasne, który dirndl najbardziej Ci odpowiada. Oczywiście musisz czuć się w nim komfortowo, co oczywiście zależy również od długości dirndla. W ciągu ostatnich kilku lat dużym hitem stały się dirndle z krótką spódniczką. Ale nie są one tak popularne na Oktoberfest, a mini dirndl niekoniecznie jest idealnym wyborem dla starszego pokolenia. Klasyczne dirndle mają długość spódnicy 60 cm i są bardzo odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych. Są one dostępne w wielu kolorach i wzorach, a jeśli potrzebujesz dalszej pomocy w idealnym dirndl, wiele wskazówek znajdziesz tutaj.

Coś było z fartuchem

oktoberfest-stylizacja-dirndl-fartuch-czerwony-krawat

Zgadza się, ponieważ nikt nie powinien ignorować tego ważnego szczegółu. To Zawiązanie fartucha to jedna z najważniejszych rzeczy w ogóle i ma różne znaczenia, które chcielibyśmy tutaj krótko wyjaśnić. Ktokolwiek zawiązuje kokardę z przodu, podobno nadal jest dziewicą. Muszka zawiązana po prawej stronie oznacza zawód lub nagrodę, a łuk zawiązany po lewej stronie jest symbolem singla. Tylko wdowy lub kelnerki łąkowe również zawiązują kokardę z tyłu.

Jeśli zwrócisz uwagę na te małe wskazówki, na pewno będziesz mieć odpowiednią stylizację na Oktoberfest. A teraz życzymy dobrej zabawy na Oktoberfest.

Oktoberfest-stylizacja-dirndl-naszyjnik-fryzura