Dekoracje i uroczystości

Impreza domowa w czasach korony: jakie środki ochronne są przydatne?

Pięknie nakryty i pięknie udekorowany stół jadalny, pyszne przekąski i wreszcie znów eleganckie ubrania: latem nie ma nic lepszego niż zorganizowanie przyjęcia dla rodziny i przyjaciół. Rzeczywiście, większość z nas chciałaby urządzić kolejną imprezę domową. Ale co z zasadami dotyczącymi odległości i jak możemy chronić siebie i naszych gości, nie psując nastroju? Oto kilka przydatnych wskazówek, jak zorganizować przyjęcie domowe w czasie korony.

Domowa impreza w czasach Corona: zdrowie jest najważniejsze

Organizuj porady na przyjęcie w ogrodzie w ochronie czasów Corona

Po kilku miesiącach społecznego dystansu większość z nas chciałaby wrócić do normalności. Chociaż rządy stanowe w wielu krajach związkowych zdecydowały się na odprężenie po spadku liczby infekcji, coraz więcej krajów UE zgłasza drugą falę. Ze względu na potencjalne niebezpieczeństwo warto zachować dystans od innych, gdy tylko jest to możliwe. Tak więc, nawet jeśli planujesz urządzić przyjęcie, najlepiej najpierw sprawdzić, czy jest ono bezpieczne dla twojego zdrowia. Oto kilka porad:

  1. Najpierw sprawdź, czy lokalne władze zezwalają na przyjęcie w domu. Ile osób możesz zaprosić? W przeciwnym razie nadal istnieją ograniczenia?
  2. Zaproś swoich gości na tydzień przed imprezą i skontaktuj się z nimi ponownie dzień wcześniej, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.
  3. Zaplanuj imprezę szczegółowo.

Zorganizowanie przyjęcia domowego w czasach Corony: Co powinieneś powiedzieć gościom

Zaplanuj imprezę domową w ogrodzie w szczegółach w czasach Corona

Wyjaśnij szczegóły dotyczące imprezy przynajmniej na tydzień przed imprezą i podziel się nimi z gośćmi. Najważniejsze, aby Twoi znajomi z góry wiedzieli:

  • Liczba gości. Najlepiej sprawdza się przyjęcie z udziałem od 8 do 9 osób, które już się znają. W ten sposób możesz ograniczyć ryzyko do minimum, a także szybciej wyjaśnić pytania dotyczące jedzenia i napojów.
  • Gdzie odbędzie się impreza: Zaplanuj zaproszenie znajomych po domu lub ogrodzie?
  • A co z jedzeniem i napojami: jeśli zamierzasz gotować dla gości, muszą coś przynieść (na przykład jednorazowe talerze i sztućce?)

Jeśli zasady są już na początku, to każdy gość może ocenić, czy chce przyjść na imprezę, czy nie.

Impreza w ogrodzie zmniejsza ryzyko do minimum

Zorganizuj domową imprezę koronawirusa w ogrodzie i ustal optymalną liczbę gości

Koronawirus rozprzestrzenia się poprzez kropelki, które są wydzielane podczas mówienia i śpiewania, a następnie przelatują w powietrzu. W zamkniętej przestrzeni kropelki te mogą unosić się w powietrzu do 20 minut. Dlatego eksperci odradzają siedzenie blisko siebie przy stole. O wiele lepiej więc zorganizować przyjęcie w ogrodzie. Jeśli masz zadaszony i zadaszony taras, jest to prawdopodobnie najlepsza opcja. Ponieważ na wolnym powietrzu większość kropelek jest po prostu wydmuchiwana. Jeśli nie masz ogrodu i przestronnego balkonu lub tarasu na dachu, to możesz zaprosić gości do parku (o ile pozwalają na to władze).

House party w czasach Corona: Jaka jest optymalna liczba gości?

Zorganizuj przyjęcie w ogrodzie zmniejsz ryzyko koronawirusa

Liczba gości zależy od dostępnej przestrzeni. Zasadniczo obowiązuje następująca zasada: Ludzie powinni mieć możliwość swobodnego poruszania się i zachowywania odległości 1,5 metra od innych. Oznacza to, że optymalna liczba gości to od 6 do 8 osób.

House party w czasach Corona: na prywatnych imprezach powinieneś nosić maski?

Letnia impreza we własnym ogrodzie z maską lub bez

Większość krajów związkowych złagodziła już przepisy. Na przykład w wielu niemieckich miastach wymóg noszenia maski na zewnątrz został całkowicie lub częściowo zniesiony. Nawet na prywatnych przyjęciach goście nie muszą nosić masek. Jeśli dowiedziałeś się już o tym od władz lokalnych, możesz poinformować o tym swoich gości. Niemniej jednak sensowne jest, aby przyjaciele zabrali ze sobą maski i założyli je w domu (na przykład podczas chodzenia do toalety).

Impreza domowa w czasach Corony: Odpowiednio ułóż miejsca siedzące

Zorganizuj przyjęcie domowe w czasach Corony i zapewnij przestrzeń między meblami

Jako gospodarz jesteś odpowiedzialny za to, aby goście mogli wygodnie usiąść i porozmawiać. Jednocześnie możesz ustawić krzesła i taborety lub pufy tak, aby przyjaciele siedzieli w pewnej odległości od siebie. Nie zapomnij o stolikach bocznych! W ten sposób unikniesz konieczności stawiania wszystkich kieliszków na stole ogrodowym i mieszania ich.

Domowa impreza w czasach Corona: zamów jedzenie

Impreza domowa w czasach Corony, zamawianie jedzenia zamiast go przygotowywać

Dawno minęły czasy przekąsek i zimnych bufetów. W czasach dystansu społecznego jedzenie serwowane jest każdemu gościowi na osobnych jednorazowych talerzach. Jeśli nie chcesz porcjować i rozdzielać dań przez cały wieczór, możesz po prostu zamówić party food. Jest dostarczany do domu, pakowany pojedynczo, a Ty również otrzymujesz odpowiednie sztućce jednorazowe.

Zorganizuj grilla w czasach korony

Zorganizuj grilla w czasach Corony

Żadne lato nie jest kompletne bez imprezy przy grillu. Jeśli chcesz zorganizować takie przyjęcie, możesz poprosić gości o przyniesienie przystawek. A potem przygotowujesz jedzenie do grillowania, porcjujesz i rozprowadzasz.

Nawiasem mówiąc, problemem są również napoje. Często kieliszki mieszają się na imprezach lub goście piją z butelki. W tym przypadku istnieje kilka fajniejszych toreb, które można rozłożyć między stołami. Więc następny orzeźwiający napój jest zawsze w zasięgu ręki.

Impreza domowa w czasach Corona: przygotuj środki dezynfekujące

Zapewnij ochronę przed koronawirusem dla środków dezynfekujących w ogrodzie

Aby udać się na imprezę w ogrodzie lub domu, zawsze powinieneś mieć pod ręką pewne artykuły gospodarstwa domowego w czasach Corona. Oto lista tego, czego możesz potrzebować dla dobrego samopoczucia swoich gości:

  • Ręczniki papierowe, mydło i środek dezynfekujący do łazienki
  • Kosze na śmieci lub kosze z pokrywkami na resztki jedzenia
  • Jednorazowe maski oddechowe
  • Środki dezynfekujące do ogrodu