Dekoracje i uroczystości

Dekorowanie konsoli kominkowej – 30 pomysłów i sugestii na każdy gust

konsola kominkowa udekoruj antyczną-sypialnię-shabby-chic-romantic

Nawet bez prawdziwego ognia pod spodem, konsole kominkowe świetnie przyciągają wzrok w domu! Są gotowe i można je kupić jako zestaw lub samodzielnie je zbudować. Ale tylko piękna dekoracja dopełnia całości i nadaje ton. Dziś pokażemy Wam kilka najfajniejszych pomysłów na to, jak zrobić Udekoruj konsolę kominkową puszka na każdą porę roku!

Udekoruj zabytkową konsolę kominkową

Konsola kominkowa udekoruj salon z antycznymi świecami z drewna

Istnieją różne wsporniki kominkowe w różnych rozmiarach, stylach i wykonane z różnych materiałów. Prosta, nowoczesna czy romantycznie udekorowana konsola kominkowa to świetny pomysł w sypialni i salonie. Klasyczna obudowa kominka wykonana jest z gipsu lub wysokiej jakości drewna. Wszystkie konsole należy przymocować do ściany za pomocą śrub.

Udekoruj konsolę kominkową – przytulną i romantyczną

konsola kominkowa udekoruj biały-wąski-świeca-kulka-bajki-niebieskie

Konsola kominkowa o szerokości 60 cm lub 70 cm jest wąska i nie zajmuje dużo miejsca. Obudowa kominka o szerokości 90 lub 100 cm ma bardziej kwadratowy kształt i w niczym nie ustępuje klasycznemu kominkowi.

Dopasuj wspornik kominka do reszty stylu umeblowania

konsola kominkowa udekoruj nowoczesne-świece-salon-szara

Oprawy kominkowe w stylu barokowym i wiejskim wyglądają naprawdę pięknie i romantycznie. Konsola kominkowa powinna jednak być skoordynowana z resztą stylu umeblowania. Możliwe są jednak niespójności stylistyczne, a wąska konsola kominkowa w kolorze białym dobrze dopasowuje się do niemal każdego stylu.

Konsola kominkowa w sypialni

kominek-konsola-udekoruj-sypialnię-świece-białe

Przekonaj się sam, że konsola kominkowa może również wyglądać nowocześnie. Świece pieńkowe, świeczniki i lampiony wzmacniają przytulną atmosferę i są popularnym elementem dekoracyjnym, który powinien również reprezentować kominek.

Umieść świece na kłodach brzozowych

konsola kominkowa udekoruj świece-kłody brzozowe-vintage-white

Połącz kilka świec pieńkowych o jednakowej wielkości i utrzymaj linię, aby stworzyć symetryczną aranżację. Lub posortuj świece według wysokości. Ciekawy zestaw tworzą świece umieszczone na kawałkach pnia brzozy o różnej wysokości. Jeśli chcesz nadać całości trochę stabilności, możesz przymocować świece do pni brzozy za pomocą gorącego kleju.

Udekoruj konsolę kominkową w stylu shabby chic

Konsola-kominek-udekoruj-szara-szara-książka-pudełka

Ułóż ulubione książki pod konsolą kominkową! Aby stworzyć jednolity ogólny obraz, możesz wykonać okładki książek w określonej palecie kolorów. Białe, jasnoszare i różowe są idealne do romantycznego looku w stylu shabby chic.

Kłody drewna w kominku

kominek-konsola-udekoruj-drewno-magazyn-salon-vintage

Otwór konsoli kominkowej można również wypełnić prawdziwym drewnem opałowym. Układaj polana o różnych rozmiarach jeden na drugim – tworzy to efekt kominkowy.

Wspornik kominkowy z lustrzaną powierzchnią

konsola kominkowa udekoruj lustrzaną powierzchnię-romantyczne-wazony-kwiaty

Oprawa kominka wykonana z gipsu paryskiego lub drewna to wizualna atrakcja w każdym salonie. Lustrzane elementy kominka tworzą niesamowite efekty i odbijają światło. Ułóż kwiaty w szklanych wazonach, aby dopełnić ten wygląd.

Lustro tworzy złudzenia optyczne

konsola kominkowa udekoruj białe-nowoczesne-lustrzane-świece

Lustrzana ściana tylna w kominku nadaje blasku świecom szczególnego uroku i wygląda bardzo atrakcyjnie. To sprawia, że ​​płomienie wyglądają jeszcze bardziej żywo. Jeśli nie chcesz wkładać otwartego ognia pod konsolę kominkową z prawdziwego drewna, możesz również użyć świec LED.

Wspornik kominkowy biały, wewnątrz czarny

konsola kominkowa udekoruj salon-skandynawsko-czarny-kolor-wnętrze

Noc bez gwiazd, wnętrze jaskini, czarna ciemność: czerń pochłania każdy promień światła. Jeśli tylna ściana konsoli kominkowej jest pomalowana na czarno, może stworzyć wrażenie nieskończonej głębi.

Udekoruj konsolę kominkową koszami

kominek-konsola-udekoruj-kosz-poduszki-drewno-przechowywanie

Oprócz drewna opałowego, świetnym sposobem na udekorowanie przestrzeni pod konsolą kominkową są kosze wiklinowe lub z trawy morskiej. W koszach nadal można przechowywać poduszki lub narzuty.

Rośliny domowe jako dekoracja konsoli kominkowej

konsola kominkowa udekoruj rośliny-paprocie-storczyki

Rośliny doniczkowe idealnie nadają się również pod konsolę kominkową. Baw się kontrastami – ciemnozielona paproć dobrze komponuje się z jasną tylną ścianą, a białe storczyki szczególnie dobrze prezentują się na czarnym tle.

Przytulna część wypoczynkowa przed konsolą kominkową

kominek-konsola-udekoruj-przytulny-narożnik-bajkowe światła-kulka-led-latarnie na świece

Przestrzeń przed konsolą kominkową jest przeznaczona na przytulną część wypoczynkową. Połóż poduszki i futra na podłodze i rozgość się. Wyobraź sobie, że delektujesz się przyjemnym czerwonym winem przed nową obudową kominka.

dekoracyjne lustro ścienne

Konsola kominkowa udekoruj nowoczesne lustro ścienne w sypialni

Ściana oraz przestrzeń nad i pod kominkiem doskonale nadają się również na wszelkiego rodzaju dekoracje.Popularne są duże lustra z ozdobnymi ramami, które nie tylko pełnią funkcję dekoracyjną, ale także wizualnie powiększają pomieszczenie.

Fotościanka z czarno-białymi zdjęciami rodzinnymi nad konsolą kominkową

kominek-konsola-dekoruj-bajkowe światła-drewno-litery-foto-ściana

Konsola kominkowa oferuje świetną powierzchnię do wyświetlania pamiątek, zdjęć i obrazów. Alternatywnie możesz zaprojektować ładną galerię zdjęć. Czarno-białe fotografie rodzinne emanują stylem vintage, a różne kształty ramek do zdjęć zapewniają różnorodność aranżacji. Układając zdjęcia zacznij od środka konsoli i zwróć uwagę na symetrię.

Kolorowa ściana szczególnie dobrze podkreśla białą konsolę kominkową

Konsola kominkowa udekoruj wąską-białą-tapetę-fioletową

Jeśli masz konsolę kominkową w kolorze białym, możesz zdecydować się na wygląd ton w ton lub dodać kolorowe akcenty za pomocą dekoracyjnego wzoru na ścianie. Niekoniecznie musi to być skomplikowany wzór. Gładka tapeta ze strukturą wygląda jednocześnie subtelnie i ciekawie.

Pomaluj konsolę kominkową na odważny kolor

kominek-konsola-udekoruj-drewno-żółta-tablica-farba-ognisko

W przeciwieństwie do ściany pod względem koloru, każdy wspornik kominka robi różnicę. Świetlisty i promienny żółty kolor symbolizuje światło słoneczne i od razu wprawia w dobry nastrój. Ale zieleń, czerwień i fiolet też ładnie wyglądają.

Eksperymentuj z farbą tablicową

Konsola kominkowa udekoruj tablicę farbą-dzieci-zabawę

Kolejnym fajnym pomysłem na konsolę kominkową jest zastosowanie farby tablicowej! Zwłaszcza jeśli masz dzieci. Razem z nimi możesz tworzyć najbardziej niesamowite obrazy kredowe i sztukę.

Spraw, aby sam wyglądał w stylu vintage

kominek-konsola-dekoracja-vintage-grey-shabby-efekt-kolor

Jeśli kupiłeś nową konsolę kominkową, ale chcesz nadać jej antyczny wygląd, możesz wybierać spośród wielu technik kolorystycznych. Możesz dowiedzieć się więcej o używanym wyglądzie tutaj.

Zbuduj własną drewnianą konsolę kominkową i pomaluj ją kreatywnie

kominek-konsola-udekoruj-świąteczna-farba-efekt-murarski

Jeśli masz niewielkie umiejętności techniczne i dysponujesz odpowiednimi narzędziami i materiałami, możliwe jest również samodzielne zbudowanie fałszywego kominka. Można tu również zastosować materiały takie jak styropian, karton czy MDF. Gotowy kominek można również kreatywnie pomalować.

Konsolę kominkową zrób sam z szablonem na ścianie

konsola-kominkowa-zrób-to-sam-szablon-farba-czarna-czerwona-papierowe-kwiaty-

Kominek w pokoju jest zawsze centralnym punktem, który przyciąga uwagę. Obudowę kominka można również kreatywnie zainscenizować za pomocą farby i szablonów. Zamontuj prostą półkę ścienną jako kominek i udekoruj, jak chcesz.

Zaprezentuj obudowę kominka taśmą washi

konsola-kominkowa-udekoruj-boze Narodzenie-czerwona-tasma-washi-zrób-to-sam-półka

Zwłaszcza w wynajmowanych mieszkaniach zazwyczaj nie ma możliwości zbudowania prawdziwego kominka. Jeśli nadal chcesz uzyskać efekt komina w swoim salonie, możesz również wypróbować ten fajny pomysł na majsterkowanie!

Półka ścienna jako kominek

Konsola-kominkowa-udekoruj-świąteczna-taśma-washi-zrób-sam-sam

Wiesz już, jak wszechstronna może być taśma washi, ale ten projekt otwiera zupełnie nowe możliwości. Wykorzystane materiały i narzędzia: półka ścienna, taśma washi w dwóch kolorach, tabliczka malarska tablicowa, kreda, taśma malarska, ołówek, papier, nożyczki, linijka i poziomica.

Koncepcja

kominek-konsola-dekoracja-ściany-zrób-to-sam-taśma-washi-czerwona

Narysuj na papierze kominek swoich marzeń. Przymocuj tablicę kredową do ściany – na środku kominka. Z taśmą malarską możesz odtworzyć swój projekt. Przymocuj linijkę pionowo do ściany i użyj jej jako prowadnicy do umieszczenia czerwonej taśmy. Dzięki temu Twoje linie będą proste.

Upewnij się, że Twoje linie są proste

kominek-konsola-dekoracja-ścienna-washi-taśma-czerwona-biała-kropka

Zastąp kawałki taśmy malarskiej taśmą washi, aby stworzyć zewnętrzną strukturę konsoli kominkowej. Następnie wypełnij puste miejsca. Zmierz każdy przedmiot i odwzoruj te pomiary po drugiej stronie. Zamontuj półkę ścienną i tablicę kredową na ścianie. I zrobione!

Dekoracja sezonowa – wiosna

kominek-konsola-dekoruj-biały-wąski-nowoczesny-kuli-łańcuch świetlny

Konsolę kominkową można szybko odnowić. Wiosną fajnym pomysłem na dekorację są kwiaty, wianki z wierzby i figurki ptaków. Wybierz pastelowe kolory, takie jak róża i mięta, aby uzyskać świeży akcent.

Dekorowanie konsoli kominkowej – lato

kominek-konsola-dekoruj-niebiesko-lato-morskie

Latem możesz ozdobić swoją konsolę kominkową dekoracją marynistyczną. Mewy, żaglówki, muszle i zabytkowe lampy naftowe pasują idealnie. Miłośnicy rękodzieła mogą również zrobić dekoracyjny wieniec z drewna dryfującego.

jesień

kominek-konsola-udekoruj-jesień-jabłko-kosz-eriken

Jesienią możesz ozdobić znalezionymi przedmiotami z natury. Ułóż gałązki, szyszki, jabłka w koszach i dużych miskach. Erics również świetnie wygląda na kominku.

Boże Narodzenie

kominek-konsola-dekoracja-biała-skandynawska-świąteczna

Konsola kominkowa przyciąga wzrok zimą i na Boże Narodzenie. Wiszące skarpetki, kalendarze adwentowe i inne świąteczne dodatki tworzą miłą atmosferę. Tutaj też nie powinno zabraknąć wróżek i świec.