Dekoracje i uroczystości

Dekoracje stołu do chrztu – 19 pomysłów i propozycji dekoracji świątecznych

dekoracje stołu na chrzest kwiat-tort-gołąb-makaroniki-przysługi na przyjęcie

Chrzest dziecka to szczególny moment emocjonalny dla rodziny i dobry powód do świętowania. Podczas tego pierwszego, większego, bardziej znanego wydarzenia z małym obywatelem Ziemi, Dekoracje stołu do chrztu być odpowiednio świątecznym. Szukasz wyjątkowej dekoracji stołu, która optymalnie podkreśli wyjątkową okazję. W poniższym artykule przedstawiamy świetne pomysły na uroczą dekorację stołu, która sprawi, że ta impreza będzie wspaniałym i trwałym wspomnieniem.

Zaprojektuj niepowtarzalne dekoracje stołu na chrzest i stwórz niezapomnianą atmosferę na wyjątkową okazję

Skrzydła Anioła Różowe Złoto Ciasto

Dla udanej dekoracji stołu na chrzest warto przede wszystkim zastanowić się, jak będzie wyglądać cała koncepcja kolorystyczna. Zanim zdobędziesz poszczególne elementy dekoracyjne na świąteczny stół lub sam je wykonasz, powinieneś o nich pomyśleć. jaki kolor chciałbyś najbardziej do chrztu. Przy wyborze koloru decydująca jest nie tylko płeć dziecka, ale być może także znaczenie indywidualnego koloru. Oczywiście dozwolone jest wszystko, co lubisz i co uważasz za stosowne. Na przykład do klasycznie nakrytego stołu nadają się subtelne kolory, takie jak delikatny róż dla dziewczynek lub jasnoniebieski dla chłopców.

korona-krzyż-wypieki-chłopiec-złoty-niebieski

Biały i kremowy są również popularnymi kolorami do chrztu, podobnie jak zielony i fioletowy. Na przykład biały kolor reprezentuje czystość, niewinność i mądrość, co sprawia, że ​​jest tak popularny na tę wyjątkową okazję. Kolor zielony oznacza nadzieję i pewność siebie. Wspaniałe połączenie bieli i odcienia zieleni tworzy szczególnie świeżą dekorację stołu na chrzest. Kolor miłości, czerwony, doskonale nadaje się również do dekoracji. Unikalna świąteczna dekoracja stołu to efekt połączenia bieli z czerwienią. Na uroczystość kościelną nadaje się dekoracja stołu do chrztu w kolorze fioletowym, co oznacza duchowość i ducha.

Podstawowe elementy dekoracji stołu do chrztu w zachwycających wzorach

Chrzest Chrzciny Ciasto Słodycze Party Przysługi

Do harmonijnej i wspaniałej dekoracji stołu potrzebne są podstawowe elementy, które tworzą udaną dekorację stołu. Nie powinno zabraknąć dopasowanych kolorystycznie serwetek i taśmy stołowej. Wybierz wstążkę lub bieżnik z organzy, satyny lub sizofloru i połóż podwaliny pod pozostałe elementy dekoracji. W sklepach znajdziesz również wstążki na stół z motywami, które są wyposażone w kwiaty, napisy lub różne symbole chrześcijańskie i są bardzo odpowiednie.

ciasto-chrzest-slodycze-dekoracja-chlopiec

Jeśli lubisz robić rękodzieło, masz umiejętności i chcesz być aktywny sam, możesz na przykład wyczarować własne drukowane opaski na stół w mgnieniu oka. W tym celu wystarczy przygotować szablony z pożądanymi motywami, których użyjesz do zadrukowania zawiasu stołu farbą do tekstyliów. Na przykład, co myślisz o dekoracji stołu na chrzest z maleńką i słodką dłonią lub śladami stóp Twojego dziecka??

chłopiec-chrzest-miś-dekoracja-stołu-serwetek

Jeśli chodzi o wybór serwetek, wszystkie opcje są otwarte na twoją wyobraźnię. Jeśli oprócz osoby ochrzczonej w grę wchodzą inne niemowlęta i małe dzieci, dobrym wyborem będą kolorowe i wzorzyste serwetki. Spraw, by maluchy się uśmiechały dzięki pluszowym misiom, kaczuszkom, rybkom, smoczkom lub kolorowym bucikom. Efektowne dekoracje stołu do chrztu można również uzyskać za pomocą składanych serwetek z tkaniny lub papieru. Popularnym motywem dekoracji stołu na chrzest, komunię czy bierzmowanie jest krzyż. Do świątecznego złożenia serwetek potrzebna jest serwetka o wymiarach 50 cm na 50 cm. Aby uniknąć niedokładnych zagnieceń, serwetka musi leżeć prosto.

anioł-wypieki-dekoracja-postać-gołąb

Chcąc złożyć serwetkę w kształt krzyża, należy ją po raz pierwszy rozłożyć i zbliżyć wszystkie cztery rogi do środka. Ostrożnie odwróć serwetkę i ponownie złóż rogi do środka. Ostrożnie odwróć je ponownie i zagnij wszystkie rogi do środka po raz trzeci. Odwróć serwetkę i wyciągnij prawy dolny i lewy górny róg na zewnątrz. Następnie wyciągnij pozostałe rogi na zewnątrz. Jeśli teraz odwrócisz złożoną serwetkę, pożądany motyw będzie dobrze widoczny. Możesz złożyć inne figurki z serwetek, aby dopasować je do świątecznej okazji. Na przykład symbol ryby wykonany z wzorzystej tkaniny wygląda świetnie, a także ma specjalne znaczenie symboliczne.

dekoracja kwiatowa-stół-chrzest-bieżnik

Aby uzyskać radosne i świeże wrażenie ogólne, nie powinno zabraknąć kwiatów na świątecznym stole. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kompozycję kwiatową od kwiaciarni, czy też chcesz samodzielnie zaprojektować kompozycję kwiatową, na chrzciny nieodzowna jest florystyczna dekoracja stołu. Kwiaty mogą być postrzegane symbolicznie jako znak nowego życia i radości życia, co czyni je idealną ozdobą każdej uroczystości.

chrzciny-tort-różowa-dziewczynka-dekoracja-kwiat

Możesz wziąć każdy rodzaj kwiatu i ładnie ułożyć kwiaty w kilku prostych krokach. Na przykład umieść krótko przycięte frezje, róże lub lilie w małych okrągłych lub kwadratowych szklanych wazonach. Jeśli chcesz więcej blasku, możesz ozdobić okulary małymi perełkami lub koronką. Im prostsza biżuteria, tym lepsze jest naturalne piękno kwiatów. W kieliszkach można również zaprezentować inne kwiaty o dużych kwiatach, takie jak piwonie, chryzantemy i gerbery. Hortensje również wyglądają bardzo subtelnie, szlachetnie i odświętnie.

chrzest-dekoracja-stół-kwiat-świeca-zdjęcie

Podczas chrztu świeca do chrztu jest z pewnością najbardziej uderzającym symbolem. Sam projekt świecy do chrztu jest zazwyczaj bardzo indywidualny. Nie tylko symbolika, ale także pełne miłości dekoracje świecy sprawiają, że jest ona szczególnie odpowiednia jako dekoracja stołu na chrzest. Świece do chrztu są zwykle wystarczająco grube, aby można je było zintegrować z dekoracją bez specjalnych świeczników.

anioł-dekoracja-stołu-dziewczynka-chrzest-dekoracja-stołu

Umieść świeczkę do chrztu na środku stołu i być może rozłóż na stole lampiony w delikatnych kolorach. Jeśli chcesz stworzyć oryginalne świeczniki, możesz użyć starych płyt CD, które kładziesz na stole etykietą skierowaną w dół i szerokich świec pieńkowych w żądanym kolorze na wierzchu. Świetny efekt można osiągnąć dzięki samodzielnie wykonanym świecznikom, ponieważ światło świecy sprawia, że ​​powierzchnia płyty CD błyszczy. Zapraszamy do wyboru postaci i motywów o znaczeniu religijnym.

chrzest posyp dekoracje kwiatowe upominki na przyjęcie

Dopasowane kolorystycznie rozproszone dekoracje, które współgrają ze wstążkami stołu, ponownie podejmują temat chrztu. Wybór prezentów dla dziewczynek i chłopców jest prawie nieskończony. Rozrzucone dekoracje, takie jak konfetti w postaci butelek dla niemowląt, odciski stóp czy smoczki, zamieniają świąteczną dekorację stołu na chrzest w wyjątkową atrakcję. Temat chrztu dla dziewczynek znajduje również odzwierciedlenie w drobnych ozdobach, takich jak haftowane buty i żakiety czy kamienie w kształcie serca i kwiaty. Małe śpioszki w kolorze niebieskim, spacerówki lub napisy dla dzieci to odpowiednie rozproszone dekoracje na chrzciny chłopca.

anioł-zielony-chłopiec-dziewczyna-tort

Podczas chrztu małe wizytówki pomagają gościom szybko znaleźć miejsce, w którym mogą usiąść razem z tymi gośćmi, z którymi mogą dobrze porozmawiać. Kreatywnie zaprojektowane wizytówki mogą być również elementem dekoracji stołu na chrzest. Zaprojektuj karty z imionami gości według własnego gustu i w harmonii z resztą dekoracji. Zdobądź klasyczny papier budowlany i zaprojektuj wizytówki jako podwójną kartę lub w formie dziecka lub kołyski. Puść wodze fantazji i ożyw własnoręcznie wykonane wizytówki z osobistym odniesieniem do danego gościa.

Zdjęcie chrztu chłopca sprzyja zaproszeniu

Oprócz nazwy możesz przedstawić coś, co wyróżnia daną osobę lub co lubi robić. Na przykład małe kartki z kopertami wyglądają bardzo ładnie. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać wizytówki, możesz po prostu zaprojektować je jako obrączki na serwetki. Dzięki temu karty nie zajmują dodatkowego miejsca przy stole. Wielu Twoich gości zachowa ładne wizytówki na pamiątkę. W końcu dla każdego Państwa gościa to wielka przyjemność móc uczestniczyć w tak wyjątkowej okazji.

Chrzest w torebce z migdałami cukrowymi

Jeśli chcesz zaskoczyć swoich gości i zaoferować coś miłego, możesz pomyśleć o drobnych upominkach dla gości. Tradycja ta staje się coraz bardziej popularna i jest miłą okazją do podziękowania gościom za wspaniałą uroczystość i prezenty dla dziecka. Są to bardzo małe prezenty, które mają raczej charakter symboliczny. Możesz przygotować dla każdego gościa ciasteczka z powiedzeniami, zdobyć breloki lub małe figurki aniołków, a może podarować coś ręcznie robionego w prezencie.

krzyż-brokat-dekoracja-stół-chrzest

Migdały cukrowe w kolorze niebieskim dla chłopców i różowym dla dziewcząt są szczególnie popularne jako przysługi dla gości. Zawiń słynne migdały do ​​chrztu w woreczki z organzy lub małe pudełka po cukierkach i udekoruj małymi etykietami lub naklejkami ze słowami podziękowania. Ładne prezenty dla gości nadają całemu stole ozdobę, która jest pewna i pozostawiają wspaniałą pamięć znajomym i krewnym.

cross-dekoracja-organza-torebka-cross-sweets

Słodkie przysmaki, które są pięknie i kolorowo udekorowane, idealnie nadają się do dekoracji stołu na chrzest. Małe przekąski, takie jak mini babeczki, cake pop czy makaroniki to pyszne przekąski, które można pięknie zaprezentować. Twoi goście mogą uzyskać do niego dostęp w dowolnym momencie i poddać się słodkiej pokusie. Podłogi z kilkoma piętrami dobrze prezentują się na świątecznym stole i prezentują duży wybór ciastek. Możesz na przykład zaoferować makaroniki na wąskich, wydłużonych płytach lub zbudować z nich kolorową wieżyczkę. Jeśli chcesz w wyrafinowany sposób zaprezentować małe, pyszne kulki tortowe na patyku, możesz skorzystać ze specjalnego stojaka na popcake lub podać smakołyki w ozdobnych słojach.

dekoracja stołu-chrzest-korona-złoto-niebieska

Jeśli chcesz nadać dekoracji stołu szczególnie indywidualny akcent na chrzest, możesz umieścić w dekoracji bardzo osobisty element dekoracyjny. Na przykład drzewko życzeń dla osoby, która ma zostać ochrzczona, jest doskonałą okazją dla gości do przedstawienia dziecku swoich osobistych życzeń. Uwolnij swoją kreatywność i zaprojektuj wymarzone drzewo według własnych pomysłów.

zaproszenie-anioł-wstążka-chrzest

Piękna roślina, na której goście mogą przyczepić notatki ze swoimi życzeniami, to doskonały pomysł na dekoracje stołu na chrzest. To także oryginalny pomysł na wyczarowanie wymarzonego drzewka bezpośrednio na obrusie. Po prostu pomaluj na nim drzewo i pozwól swoim gościom i wszystkim gościom napisać swoje życzenia na gałęziach kreatywnego drzewa marzeń.