Dekoracje i uroczystości

Co można zrobić ze starymi kubkami? 15 pomysłów na majsterkowanie

Niezależnie od tego, czy odziedziczyłeś, kupiłeś, czy wręczyłeś prezent: nie wyrzucaj starych kubków! Pokażemy Ci 20 pomysłów, jak je upcyklingować.

Co można zrobić ze starymi kubkami? 20 prostych pomysłów na dom i ogród

Pływający kubek zrób to sam instrukcje rękodzieła

Jako dekoracja w stylu vintage do domu lub ogrodu, z naturalnych materiałów lub innej wybranej przez Ciebie dekoracji: pływający kubek świetnie wygląda. Poniżej wyjaśniamy, jak wykonać piękny pływający kubek i ozdobić go mchem i innymi naturalnymi materiałami. Potrzebna będzie filiżanka ze spodkiem, naturalne materiały (mech, drobne kwiatki, szyszki), drut do kwiatów, pistolet do klejenia na gorąco, nożyczki i widelec, który można zgiąć. Najpierw zegnij widelec w kształt litery “S”. Teraz przyklej nóżkę widelca do kubka, a następnie przymocuj dolną część widelca do talerza. Teraz pozostaje tylko owinąć mech i kwiaty wokół widelca i zabezpieczyć je drutem kwiatowym.

Zrób sobie wazon z filiżanek i starych świeczników

Zrób swój własny świecznik ze starych filiżanek

Czy masz stare filiżanki do herbaty i zabytkowy świecznik? Z jej pomocą zrobisz trzy mini wazony na kwiaty z własnego ogrodu. W ten sposób można skutecznie wystawiać różne kwiaty.

Co można zrobić ze starymi filiżankami do herbaty? Zrób świecznik

Filiżanki do herbaty jako świeczniki to pomysły na upcykling porcelanowych naczyń

Zamień stare filiżanki do herbaty w piękne świeczniki. Do każdej świecy potrzebny jest drewniany szpikulec, knot, stary garnek, blaszana puszka, wosk do świecy, różowe kredki woskowe z wosku pszczelego, olejki zapachowe, podstawa do garnka, folia spożywcza, rękawiczki kuchenne, nożyczki i łyżka.

Postępuj w następujący sposób: Najpierw wyrównaj powierzchnię roboczą folią spożywczą. Następnie odetnij drewniany szpikulec i przywiąż do niego knot. Przesuń knot na środek kubka. Następnie napełnij garnek wodą i podgrzej. Włóż wosk i kredkę do pustego i czystego słoika, a następnie rozpuść w kąpieli wodnej. W międzyczasie wymieszaj wosk drewnianym szpikulcem. Odczekaj około 20 minut, aż wosk całkowicie się rozpuści. Następnie ostrożnie wlej wosk do kubka. Poczekaj, aż wosk ostygnie, ostrożnie usuń drewniany szpikulec i skróć knot do pół centymetra.

Zrób sobie karmnik ze starych kubków

Co można zrobić ze starymi kubkami dla ptaków

Wyjaśniliśmy Ci już w poprzednim artykule, w jaki sposób możesz samodzielnie zrobić karmnik z porcelanowych naczyń. Wszystko czego potrzebujesz to filiżanka i spodek, kij i pistolet do klejenia na gorąco. Przyklej kubek do podstawki, a podstawkę do drewnianego patyczka. kompletny!

Wykonuj dekoracje ogrodowe z porcelanowych naczyń

Pływający kubek sam tworzy pomysły na dekoracje ogrodowe

Następnie przedstawiamy dekorację à la Alicja w Krainie Czarów. Przymocuj filiżankę herbaty do słupka ogrodowego. Do czajnika możesz użyć miedzianej rury. Wywierć otwór w czajniczku i umieść go na pręcie.

Dekoracja filiżanek na drzwi wejściowe

Co można zrobić samemu ze starymi filiżankami?Dekoracja filiżanek do herbaty na drzwi wejściowe

W filiżankach można również wykonać wspaniałą sezonową dekorację w małym formacie. Szczególnie wiosną można ozdobić filiżankę ptasim gniazdem, figurką ptaka oraz prawdziwymi lub sztucznymi kwiatami.

Zrób sobie dekoracje ścienne ze starych porcelanowych filiżanek

Jak samemu wykonać dekoracje ścienne ze starych kubków

Masz tylko filiżankę ze spodkiem ze starych naczyń? Następnie możesz zamienić go w dekorację ścienną. Wraz z plastrem drzewa i nowoczesną ramką na zdjęcia tworzy zachwycający, eklektyczny zestaw.

Zaprojektuj swój własny bajkowy ogród w filiżance

Stwórz mini ogródek w starych filiżankach.Pomysły na dekorację

Z filiżanką do herbaty można jeszcze wiele zrobić. Na przykład stwórz bajkę. Stwórz mini ogród z mchem, żwirem i małymi elementami dekoracyjnymi do wyboru (figurki grzybów, zwierząt lub aniołów).

Zrób doniczki ze starych kubków

Zrób sobie wiszące doniczki ze starych porcelanowych kubków

Nawiasem mówiąc, możesz również siać i hodować nasiona w starych kubkach. Młode rośliny są następnie wypuszczane na zewnątrz na wiosnę po świętych lodowych. Nie przesadzaj ich od razu, ale powieś kubki w ciepłym miejscu, chronionym przed wiatrem i deszczem, aby przyzwyczaić się do świata zewnętrznego.

Stwórz ogródek ziołowy w filiżankach

Posadź ogródek ziołowy w kuchni w starych filiżankach

Stwórz ogródek ziołowy w kuchni. Posadź jeden rodzaj zioła w każdej filiżance, a następnie zgrupuj je razem. Dzięki temu podczas gotowania zawsze masz pod ręką świeże przyprawy.

Zegar ścienny wykonany ze starych filiżanek do herbaty

Zegar ścienny ze starych filiżanek do herbaty sam tworzy pomysły

Kolejna dekoracja ścienna wnosi styl vintage do Twoich czterech ścian. Zegar ścienny ozdobiony różnymi filiżankami herbaty. Wskazówki zegara i cyfry rzymskie skutecznie dopełniają projekt, który jest również inspirowany książką „Alicja w krainie czarów”.

Dekoracja w stylu shabby chic ze starej filiżanki i spodka

Co robią dekoracje shabby chic ze starymi filiżankami?

Do wnętrza w stylu shabby chic: porcelanowa filiżanka z podstawką. Aby zrealizować ten pomysł na rękodzieło, nadal potrzebujesz mchu, drewnianego szpikulca i piankowej kulki.

Co zrobić ze starymi filiżankami do kawy: zrób lampkę wiszącą

Lampa wisząca wykonana ze starego czajniczka i filiżanek do herbaty wnosi styl vintage do ogrodu zimowego lub salonu. Lampa wisząca wygląda bardzo dekoracyjnie i nadaje pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.

Lampę stołową można również ładnie ozdobić filiżankami do herbaty. Aby to zrobić, powinieneś wywiercić duże otwory w dnie miseczek, co nie jest łatwe. Przede wszystkim wymagana jest cierpliwość, aby porcelana nie pękała podczas wiercenia.

Zrób abażur ze starych filiżanek

Zrób swój własny abażur ze starych filiżanek w stylu Shabby Chic

Jeśli masz trudności z wierceniem, możesz zamiast tego zawiesić filiżanki na abażurze. Udekoruj go koronką, aby podkreślić charakter vintage.

Zrób ozdoby świąteczne ze starych filiżanek i spodków

Zrób sobie ozdoby świąteczne ze starych filiżanek i spodków

Na koniec wyjaśnimy, w jaki sposób można wykonać piękne ozdoby świąteczne z filiżanki do espresso i żywicy epoksydowej. Kolorowa przezroczysta żywica odlewana z Alcohol Inc. lub specjalną farbą do żywicy. Następnie wlej żywicę do odlewu do kubka i poczekaj dwa lub trzy dni, aż stwardnieje. Następnie przyklej spodek do filiżanki gorącym klejem i udekoruj nim choinkę.