Dekoracje i uroczystości

Betonowe płyty tarasowe o nowoczesnym designie

płyta-tarasowa-betonowa-krajobraz-graeser-chodnik-asymetryczny-sufit-drewno

Betonowy wygląd coraz częściej można znaleźć w nowoczesnych meblach. Ale przestrzeń zewnętrzna również jest często projektowana w ten sposób. Wynika to nie tylko z nowoczesnego wyglądu, jaki dzięki nim uzyskuje się. Jest to również niedrogi wariant projektu, który jest również łatwy w utrzymaniu. Ten artykuł dotyczy konkretnie tego Betonowe płyty tarasowe, za pomocą którego można zaprojektować ogród w postaci ścieżek ogrodowych.

Betonowe płyty tarasowe i trawa jako spoiny

płyta-tarasowa-beton-graeser-hecke-werandy-pomysł na projekt

Betonowe płyty tarasowe są dostępne w postaci prefabrykowanych modeli, ale oczywiście mogą być również projektowane indywidualnie. Tworzy to dowolną liczbę figur, takich jak koła, prostokąty, kwadraty, a nawet sześciokąty, w zależności od tego, co lubisz. Masz również wybór między grubymi i cienkimi płytami betonowymi. Te pierwsze są bardziej podatne na uszkodzenia. Jednak cienkie płytki są bardziej atrakcyjne estetycznie. Z tego powodu są również bardziej popularne przy projektowaniu tarasów i chodników. Płyty tarasowe wykonane z betonu w różnych rozmiarach i kształtach można również wspaniale ze sobą łączyć. Dzięki temu możesz zaprojektować ciekawe i indywidualne tarasy i powierzchnie.

Betonowe płyty tarasowe na ścieżkę ogrodową

Betonowe płyty tarasowe ścieżka ogrodowa-pomysł-nowoczesne-palmy-łóżka

Jeśli chcesz zebrać inspiracje, które pomogą Ci zaprojektować przestrzeń na zewnątrz z betonowymi płytami tarasowymi, to trafiłeś we właściwe miejsce. Zebraliśmy świetne przykłady nowoczesnej konstrukcji tarasów, w tym atrakcyjne ścieżki ogrodowe. Wybierz minimalistyczny i monochromatyczny materiał, aby szybko i tanio urozmaicić swój teren zewnętrzny.

Płyty betonowe jako elementy dekoracyjne

płyta-tarasowa-beton-dom-projekt-okien-front-buesche

Betonowe płyty tarasowe otaczają nowoczesny dom. Spoiny są częściowo wypełnione żwirem, a częściowo trawnikiem. Aby nieco ograniczyć szarość, zaprojektowano łóżka z zielonymi krzewami i krzewami.

Beton do kształtowania krajobrazu i ogrodnictwa

płyty-tarasowe-betonowe-ściany-minimalistyczne-meble-wypoczynkowe-kominek-biały

Oprócz betonowych płyt tarasowych w tym projekcie ogrodu można znaleźć również inne elementy wykonane z tego nowocześnie wyglądającego materiału. Obejmuje to również atrakcyjne ściany i wystające panele, które można wykorzystać zarówno jako powierzchnię do przechowywania, jak i ławkę. Meble wypoczynkowe z wikliny zapewniają różnorodność kolorów i są szczególnie dobrze wyeksponowane.

Prosta i lekka konstrukcja z betonu

płyty tarasowe-beton-projekt-podnoszone łóżka-rośliny pnące-prywatność-ekran-drewno

Beton dostępny jest również w lżejszych wersjach. Ten mały ogródek również został z nim zaprojektowany. Płyty tarasowe tworzą przyjemną przestrzeń do ustawienia mebli ogrodowych, a podniesione łóżka z betonu stanowią atrakcyjną oprawę zielonego trawnika.

Beton i żwir

płyta-tarasowa-betonowa-minimalistyczna-kamyki-szara-droga-dom-pasywny

Jeśli dość jasne płyty tarasowe otoczone są ciemniejszymi kamykami, to pasują do siebie. Dodaj nowoczesne trawy do krajobrazu, aby uzyskać więcej naturalnych elementów.

Wąskie płyty tarasowe

płyta-tarasowa-betonowa-wąska-podłużna-projektowanie-ogrodu

Podłużne płyty tarasowe nadają się szczególnie jako przyciągające wzrok akcenty w ogrodzie. Mogą być również doskonale wykorzystane jako odskocznie. Jak dokładnie ułożysz takie panele, zależy od Ciebie.

Ustaw akcenty betonem

Płyty tarasowe-beton-jadalnia-wykładzina podłogowa-paski-optyka-akcenty-rattan

Z betonem można nawet stworzyć tak ciekawe akcenty i wzory. W tym przykładzie po prostu wykonano wąskie listwy, które wchodzą w swoje własne miejsce między płytami tarasowymi. Uderzające są również różne odcienie szarości na panelach.

Naturalne materiały na taras

Betonowe płyty tarasowe kwadratowo-żwirowo-spoinowe-szare-drewno tarasowe

Zaprojektuj swój teren na zewnątrz z różnych naturalnych materiałów. Oprócz betonowych płyt tarasowych można do tego celu wykorzystać wspomniane wcześniej kamyki i drewno. Rezultatem jest atrakcyjna gra różnych kolorów i niuansów kolorystycznych, które jednocześnie kontrastują ze sobą.

Projekt śródziemnomorski

Podłużne betonowe płyty tarasowe-projektowanie-krajobrazu-bukszpan-żywopłot

Pomimo symetrycznego ułożenia wąskich i wydłużonych betonowych płyt tarasowych, ten frontowy ogród wygląda naturalnie. Wynika to głównie z projektu z wieloma roślinami, w tym pnącymi jako zasłoną prywatności i niskim żywopłotem wykonanym z bukszpanu.

Asymetryczny układ płyt betonowych

płyty-tarasowe-z-betonu-asymetryczne-sztuczna-trawias-spoiny-pomysł-śródziemnomorski-nowoczesny-ogród

Jeśli marzysz o zielonym trawniku, ale nie masz czasu na regularne koszenie i pielęgnację, możesz skorzystać ze sztucznej murawy, która w dzisiejszych czasach wygląda niezwykle realistycznie. Może to również ozdobić połączenia między poszczególnymi płytami tarasowymi wykonanymi z betonu.

Betonowy taras z kolorowymi akcentami

Płyty tarasowe-beton-jadalnia-stół-drewno-zielone-krzesła-żwir-łącznik-podnoszone-okrągłe

Szary wygląd betonowych płyt tarasowych uwydatnia również kolorowe meble i dodatki ogrodowe. Dowodzi tego ten przykład z zielonymi krzesłami ogrodowymi, kolorowym dywanem i atrakcyjnymi doniczkami.

Duże betonowe płyty tarasowe

Taras-płyty-beton-duża-frontowa-ogród-deco-drzewa-wejście

Betonowe płyty tarasowe w dużym formacie są szczególnie przyjemne do aranżacji ogrodu. Można je szybko zaaranżować. Takie też zostały wykorzystane do zaprojektowania tej nowoczesnej ścieżki ogrodowej. Ciekawy jest też pomysł wypełnienia fug kolorową okrywą gruntową.

Betonowe płyty podłogowe

Płyty tarasowe-beton-ściana-projekt ogrodu-patio-miejsce do siedzenia-drewniane meble

Te płyty tarasowe tworzą obszerny taras, na którym cień zapewniają duże drzewa. Ten okrągły taras jest otoczony niskim murkiem w kolorze białym i kilkoma krzewami.

atrakcyjna ścieżka ogrodowa

Taras-płyty-betonowe-ładne-ogrodowe-ławki-trawniki-poduszki do rzucania

Oto kolejny fajny pomysł na zaprojektowanie ścieżki ogrodowej z betonowych płyt tarasowych. Służą one jako praktyczne podesty, które oddzielone są od siebie szerokimi fugami z trawy.

Beton imitujący drewno

Płyty tarasowe-beton-drewno-optyka-szara-oryginalny-pomysł na projekt

Dzięki odpowiedniej formie możesz samodzielnie stworzyć tak efektowne projekty płyt tarasowych. Otrzymujesz panele, które wyglądają jak drewniane deski. Użyj go do udekorowania podłogi tarasu, a nikt nie zauważy różnicy.

Ścieżka ogrodowa z betonowych płyt tarasowych w dwóch rzędach

płyta-tarasowa-beton-rzędy-projekt-ścieżka-ogrodowa-graeser-kamyki

W zależności od wielkości płyt tarasowych i szerokości zaplanowanej na ścieżkę ogrodową można ułożyć nawet dwa rzędy. Tropikalne rośliny sprawiają, że ogród wygląda bardzo egzotycznie.