Dekoracje i uroczystości

22 pomysły na dekorację z tillandsią – jakie pojemniki na samoloty?

Pomysły na dekoracje z przędzą do ramek do zdjęć Tillandsia airplants

Tillandsie nie są zjawiskiem nowym. Ale wraz ze wzrostem ich popularności, pojawiają się również możliwości wystawiania tych łatwych w pielęgnacji roślin. Dziś przedstawiamy Wam kilka Pomysły na dekoracje z tillandsią, którzy stają się coraz bardziej kreatywni. Szklane kule od samego początku były popularne jako terraria, a wkrótce potem dobudowano obudowy jeżowców jako wazony. Teraz dowiesz się, jakie opcje są jeszcze dostępne. Zebraliśmy kilka ciekawych pomysłów na dekorację popularnych roślin powietrznych, które możesz naśladować lub wykorzystać jako inspirację.

Pomysły na dekoracje z tillandsią – przymocowane do drutu

deco tillandsien airplants drut w kształcie serca

Tillandsie pochodzą z Ameryki Środkowej i Południowej. Istnieje około 800 gatunków, które wyglądają bardzo dziwacznie, ale też wyjątkowo atrakcyjnie. Tillandsie to rośliny bez korzeni, które czerpią wodę i składniki odżywcze z liści. Okazy ze sklepu z narzędziami zostały przyzwyczajone do naszego klimatu w szklarni. Rośliny należy regularnie spryskiwać i nawozić. Możesz wybierać spośród odmian szarych, zielonych lub czerwonych, ale pamiętaj, że każdy gatunek będzie rósł w innych warunkach.

Egzotyczne pomysły na dekoracje z tillandsią

Pomysły na dekoracje z wazonem z kokosowym bieżnikiem z miski kokosowej

Tillandsię można znaleźć siedzącą na drzewach, krzewach i kamieniach. Poziomo można je przyczepić do gałęzi i służyć jako dekoracja stołu. Można je zawiesić pionowo na ścianie lub podwiesić bezpośrednio pod sufitem. Często są przymocowane do metalowej kratki w ramie obrazu, dzięki czemu wyglądają jak egzotyczny obraz.

w małym terrarium

pomysły Tillandsien wiszący szklany pojemnik na żwir

Jak już wspomniano, terraria są popularnym sposobem na zaprezentowanie unikalnych gatunków roślin. W tym celu stosowane są pojemniki ze szkła w najróżniejszych kształtach. Mają otwór w jednym obszarze, a następnie można je wypełnić kamykami, mchem, gałązkami lub innymi rzeczami przed dodaniem rośliny. Te pomysły na dekorację z tillandsią gwarantują, że przyciągną uwagę wszystkich. Możesz je zawiesić pojedynczo lub tworzyć całe grupy, co jest jeszcze bardziej atrakcyjne.

mały porcelanowy pojemnik

roślina bez korzeni pojemnik owalny zen

Świetnie nadają się również małe miski. Małe miseczki na przyprawy itp. są idealne i tak samo atrakcyjne jak sama roślina powietrzna.Jako substrat można użyć dowolnego materiału. Jeśli zwykła ziemia jest dla Ciebie zbyt nudna, wystarczy użyć drobnego piasku, który możesz również wybrać w dowolnym kolorze. Doskonale nadają się również kamienie ozdobne. Udekoruj w ten sposób stoliki boczne, stoliki kawowe, a nawet biurko, aby cieszyć się lepszą atmosferą podczas pracy.

w połączeniu z piaskiem i muszlami

Tillindsien terrarium okrągłe muszle piaskowe

Szklane pojemniki niekoniecznie muszą być przeznaczone do zawieszenia, żeby robiły świetne wrażenie. Takie warianty stojące też są świetne. Aby większa szklanka nie wyglądała na zbyt pustą, możesz dodać dowolne elementy dekoracyjne i uzupełnić swoją powietrzną roślinę. Na przykład odpowiednie są muszle lub kamienie półszlachetne, ale także ciekawe figurki i tym podobne.

jako dekoracja ścienna

malowanie wanny do malowania na zewnątrz

Tutaj możesz zobaczyć, jak wyjątkowy jest ogród wertykalny na ścianie. Rama, którą można wyposażyć w siatkę, aby lepiej trzymać rośliny, jest w zupełności wystarczająca. Szczególnie wilgotne pomieszczenia, takie jak łazienka lub kuchnia, są bardzo odpowiednie dla pomysłów na dekorację za pomocą tillandsia, ponieważ wilgoć jest dobra dla roślin. A ponieważ nie zawsze można znaleźć odpowiednią dekorację do łazienki, jest to wspaniały wariant, który możesz rozważyć.

Pojemniki z magnesami

Pomysły na dekorację za pomocą magnesów do pojemników Tillandsia

Być może znajdziesz również takie ciekawe naczynia, które są wyposażone w magnesy lub możesz je samemu wyposażyć w magnesy. Wtedy możesz zaprojektować nie tylko lodówkę, ale także inne powierzchnie magnetyczne z roślinami powietrznymi. Prosty, nudny wygląd szybko zamienia się w atrakcyjny, przyciągający wzrok. Może masz też tablicę magnetyczną, której wciąż brakuje kilku akcentów? Rośliny Tlumandsia to świetny pomysł!

niezwykła huśtawka dla tillandsia

wiszące drewno huśtawkowe z roślinami tilandsia

Możesz naprawdę użyć różnych rzeczy, aby zaprezentować swoje gatunki roślin. Nawet lub tylko ten obiekt przypominający huśtawkę wygląda oszałamiająco i uatrakcyjnia każdą nagą ścianę. Możesz zbudować coś takiego na przykład z oparcia starego krzesła lub możesz znaleźć inny materiał, którego możesz użyć do tego celu. Jeśli lubisz ceramikę, możesz nawet zrobić taki zakrzywiony talerz z gliny.

Rośliny wiszą do góry nogami

wisząca dekoracja pojemnika z brokatem tlandsia

Ponieważ rośliny nie potrzebują ziemi doniczkowej, można je wykorzystać do projektowania w dowolnym kierunku. Jeśli więc ustawienie pionowe jest dla Ciebie zbyt nudne, zarówno pokazany już wariant pionowy, jak i ten oryginalny pomysł, w którym roślina po prostu wisi do góry nogami ze swojego pojemnika, są odpowiednie. To sprawia, że ​​roślina jeszcze bardziej przyciąga wzrok.

szklany wazon deco piasek gatunki tillandsia

A ponieważ istnieje mnóstwo rodzajów, masz również ogromny wybór. Różnią się kształtem i kolorem liści, a jako mieszanka mogą być wspaniałą ozdobą. Dowodem na to jest powyższy przykład, w którym trzy różne gatunki są umieszczone obok siebie. Różny jest również materiał wypełniający, dzięki czemu szklane pojemniki z jednej strony tworzą kontrasty, a z drugiej tworzą piękną grę.

geometryczne pojemniki tillandsia srebrno-białe

Po prostu puść wodze fantazji w poszukiwaniu pomysłów na dekoracje z Tillandsią, ponieważ możliwości są nieograniczone. Skorzystaj z wcześniej zakupionych pojemników lub użyj gliny, betonu, drewna lub innego materiału, aby stworzyć bardzo indywidualny projekt, który możesz wykorzystać, aby idealnie upiększyć swoje wnętrze.

deco tillandsien terrarium szklany metalowy stojak

deco tillandsia pojemnik na muszle okrągłe

Pomysły na dekorację z ceramicznymi kulkami w pojemniku Tillandsia

deco tillandsien aeroplants wisząca szklanka żwiru  Dołącz pomysły na dekoracje za pomocą gałązki Tillandsia

Pomysły deco Tillendsia wazony pień drzewa

Pomysły dekoracyjne Tillandsien terrarium czarne muszle dekoracyjne z piasku

pomysły deco tillandsia pojemnik na pniak

Pomysły na dekorację z palnikiem do starych książek Tillandsia  wazon aranżacyjny gałązka tillandsia stół do salonu