Dekoracje i uroczystości

20 pomysłów na dekorację z kwiatami i roślinami doniczkowymi dla Twojego domu

Pomysły na dekoracje z kwiatami salon-struś-stolik kawowy-stół jadalny-parapet

Z pewnością lubisz kwiaty i zielone rośliny, które aranżujesz według klasycznej metody: aranżowane pojedynczo lub w grupach we wnętrzu, na zewnątrz możesz nawet stworzyć zielony zakątek, a ogród zimowy to prawdziwe marzenie! Dziś chcemy dać Wam kilka inspirujących Pomysły na dekoracje z kwiatami i roślinami domowymi pokaż, który nada Twojemu wnętrzu indywidualny i nowoczesny charakter.

deco-idee-rośliny doniczkowe-nowoczesny-salon

Większość roślin doniczkowych jest dekoracyjna przez cały rok, ale są też takie, które w określonych porach roku kwitną spektakularnie, na przykład cyklameny i poinsecje. Niektóre wieloletnie kwiaty sadzone w pojemnikach, takie jak tulipany, hiacynty, chryzantemy, gerbery, świetnie nadają się również na ciekawe kompozycje kwiatowe, mogą też wnieść do wnętrza dużo koloru i świeżości. Szybkim sposobem na wykonanie efektownej kompozycji kwiatowej są cięte kwiaty. Wnoszą do Twojego domu kolor, aromat i romantyczną nutę.

Pomysły na dekoracje z kwiatami – jak je ułożyć?

dekoracje-pomysły-rośliny-domowe-pionowa-ściana-ogrodowa

Jeśli masz kilka pojedynczych roślin, możesz stworzyć tak ciekawą kompozycję. Rośliny można układać w kompozycję po trzy lub pięć. Jeśli aranżacja zawiera więcej niż pięć roślin, zaleca się ukrycie pojemników na kwiaty. Ułożenie tych samych roślin w tych samych pojemnikach w linii prostej jest bardzo efektowne, jeśli pasuje do wystroju pomieszczenia.

Pomysły na dekoracje z kwiatami w różnych pojemnikach

dekoracje-pomysły-kwiaty-taras-bloki-betonowe-ogród

Jeśli masz do aranżacji dużą grupę roślin, warto schować doniczki za specjalnie dobraną ozdobną deską. Inną opcją jest sadzenie roślin w betonowych lub ceglanych pojemnikach.

A jak Ci się podoba pomysł zaprojektowania ścianki działowej ozdobionej pięknymi, zielonymi roślinami? Lub możesz ustawić zieloną ścianę na zewnątrz na swoim podwórku. Wystarczy wybrać odpowiednie rośliny i dobrze je ułożyć. Ta ściana świetnie przyciągnie wzrok, ale też doda Ci dużo świeżości i naturalnej energii.

kwiaty unoszące się w wodzie

Pomysły na dekoracje z kwiatami - pływające świece - szklana miska

Kwiaty unoszące się w wodzie zawsze wyglądają uroczo. Nadają się do dekoracji wnętrz na uroczystym wydarzeniu lub gdy spieszymy się z wymyśleniem czegoś spektakularnego do naszej dekoracji.

Tillandsia – rośliny bez korzeni

Tlumandsia-rośliny-bez korzeni-ramka-lustro-osadzone

Większość roślin to epifity, co oznacza, że ​​w swoim naturalnym środowisku rosną na gałęziach drzew i skałach, przymocowanych specjalnymi korzeniami. Rośliny epifitowe są zaopatrywane w wilgoć i składniki odżywcze bezpośrednio z atmosfery poprzez liście. Większość przedstawicieli tego rodzaju roślin ma piękne, efektowne kwiaty, którym często towarzyszą żywe, przyciągające wzrok kolory. Rośliny epifitowe do wzrostu prawie nie potrzebują ziemi doniczkowej, mogą rosnąć na małym podłożu w układzie bocznym. Możemy je powiesić na suficie lub na ścianie, tam też dobrze się sprawdzą. Inną ciekawą opcją jest ułożenie ich na gałęzi lub drzewie, które przypomina ich naturalne środowisko, więc jest to idealne do ich wzrostu.

Wybór roślin

deco-pomysły-rośliny doniczkowe-wskazówki

Przy wyborze roślin pierwszą rzeczą do rozważenia jest temperatura w pomieszczeniu, nie powinna być niższa niż 12-15 stopni. Rośliny domowe nie lubią ani niskich temperatur, ani dużych wahań temperatury, takich jak ciepło w dzień i zimno w nocy. Nienawidzą prądów powietrza i klimatyzacji. Nie zostawiaj swoich roślin na parapecie lub nad kaloryferem, ponieważ ogrzewanie może być dla nich szkodliwe. Większość roślin woli dobrze oświetlone pomieszczenia z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Rośliny o jasnych liściach potrzebują więcej światła niż inne. Dotyczy to również gatunków roślin kwitnących. Dodatkowo efekt kompozycji roślinnej można wzmocnić odpowiednim oświetleniem, istnieją specjalne lampy, które są wykorzystywane jako dodatkowe źródło światła w ciemnych wnętrzach. Do kuchni i łazienki, gdzie temperatury i wilgotność są bardzo zmienne, trzeba wybierać rośliny, które tolerują te warunki.

Wybór pojemników na kwiaty

dekoracje-pomysły-rośliny-palmy-malarstwa-ściany

W zależności od indywidualnych upodobań, a także lokalizacji i sposobu ułożenia roślin można zastosować pojemniki proste, nowoczesne, rustykalne, ale także plastikowe lub ceramiczne. Uprawa roślin w podłożu roślinnym umożliwia również stosowanie przezroczystych szklanych pojemników.

Pielęgnacja roślin

deco-idee-indoor-rośliny-słoneczne-miejsce-fenstr

Podlewanie roślin posadzonych w glebie musi być proporcjonalne do temperatury: gdy jest chłodno, podlewamy mniej, gdy jest ciepło – częściej. Powierzchnia ziemi, która może wydawać się sucha, nie stanowi kryterium, że roślina potrzebuje wody. Lepiej jest sprawdzić glebę doniczkową na głębokości 5-7 cm w doniczce i określić aktualny stan wilgotności gleby przed podlaniem rośliny. Zaleca się nawozić rośliny raz na dwa lub trzy tygodnie. Większość roślin doniczkowych lubi większą wilgotność, więc upewnij się, że mają wystarczającą ilość wilgoci również z liści.

każda przestrzeń życiowa jest piękniejsza dzięki zielonym roślinom

dekoracje-pomysły-kwiaty-rośliny doniczkowe-salon-meble z drewna

Kwiaty cięte w szklanych wazonach

dekoracje-pomysły-kwiaty-cięte-róże-pojedyncze-kwiaty-szklane-wazony

Upiększaj szklane butelki w pastelowych kolorach

dekoracje-pomysły-kwiaty-cięte-pastelowe-kolory-butelki

mały ogródek ziołowy w kuchni

deco-pomysły-kuchnia-zioła-rośliny

optymalnie wykorzystaj pionową przestrzeń na balkonie

pomysły na dekoracje z kwiatami pionowy ogród balkon maty bambusowe

dekoracje-pomysły-kwiaty-doniczkowe-rośliny-drewno-konstrukcja-ściana

dekoracje-pomysły-doniczki-pionowe-krata

Pomysły na dekoracje z kwiatami - rośliny cebulowe - żonkile - hiacynty - miska

Pomysły na dekorację z kwiatami-hiacynt-aranżacja-stolik

Pomysły na dekoracje z kwiatami, kubkiem na jajka, szklanym stojakiem na ciasto, kwiatami ciętymi

dekoracje-pomysły-rośliny doniczkowe-sukulent-aranżacja