Dekoracje i uroczystości

16 pomysłów na bombę wodną dla dzieci lub na imprezę przy basenie latem

Propozycje gier bombowych na basen i letnie imprezy?

Niezależnie od tego, czy jest to impreza przy basenie, przyjęcie w ogrodzie czy proste letnie popołudnie – bomby wodne są zawsze odpowiednie i zapewniają świetną zabawę. Szczególnie dzieci bawią się w walce w wodzie i wypuszczają parę. Ale nie tylko dzieci lubią zabawy z bombami wodnymi. Nawet dziecko w każdym dorosłym potajemnie tęskni za zabawą bombami wodnymi. Więc na co czekasz? Kup dużą liczbę bomb głębinowych i zacznij od razu – z rodziną lub przyjaciółmi. Ale nie myśl, że możliwe są tylko walki wodne. Wręcz przeciwnie, w wiele innych gier można grać z bombami wodnymi. A dzisiaj przygotowaliśmy dla Ciebie listę kreatywnych i zabawnych pomysłów. Więc będziesz miał wystarczająco dużo wyboru na całe lato. Po prostu wybierz dowolną grę z bombą wodną i możesz zacząć zabawę. Podczas gdy niektóre są bardziej odpowiednie jako gry wodne dla dzieci, inne można również wybrać dla dorosłych lub bawić się razem.

Gra Bomby Wodne – Kopnij Balony Wodne

Gry z bombą wodną są obfite i zapewniają świetną zabawę

Ta gra o bombach wodnych jest przygotowana dość szybko i łatwo. Wystarczy napełnić dużo balonów wodą, związać je i rozłożyć na podłodze. Teraz musisz spróbować na nią nadepnąć. Obowiązuje zasada: im pełniejsze balony, tym łatwiej im pęknąć. Stwórz grę z bombą wodną, ​​w której dwie osoby lub drużyny rywalizują ze sobą. Obie strony otrzymują taką samą liczbę balonów z wodą, a kto pierwszy rozbije je wszystkie, wygrywa. Możesz także celowo wypełnić niektóre balony mniej i oznaczyć je kropkami. Te trudniejsze bomby głębinowe przyniosą Ci więcej punktów. W takim przypadku powinieneś rozbić jak najwięcej balonów w danym czasie.

Łap i rzucaj

Gra w rzucanie i łapanie bomb wodnych dla dzieci i dorosłych

Na potrzeby tej gry w głębinach tworzone są dwie drużyny. Każda drużyna otrzymuje dwie miski do mycia (lub inne duże pojemniki), jedną pustą, a drugą wypełnioną dużą ilością bomb wodnych. Obie drużyny ustawiają się w odległości co najmniej 9 metrów od siebie. Granice można oznaczyć, aby ułatwić ich przestrzeganie. Teraz może rozpocząć się wodna walka. Każda drużyna rzuca bomby na drugą, ale jednocześnie musi starać się bezpiecznie złapać drużynę przeciwną. Są one zbierane w pustej misce i nie wolno ich ponownie wyrzucać. Ten, kto na końcu ma najwięcej balonów w misce, wygrywa grę.

Wyścig w kole

Latem każda gra z bombą wodną nadaje się na orzeźwienie w upale

Jeśli szukasz prostych gier wodnych, które nie wymagają specjalnego przygotowania, możesz również wybrać tę grę z bombą wodną. W tym celu tworzysz drużyny składające się z dwóch graczy, którzy muszą trzymać między sobą balon z wodą na wysokości brzucha. W ten sposób muszą przejść z góry określony krąg (lub prosty odcinek, jeśli koło nie jest możliwe), nie pomagając sobie rękami. Jeśli balon pęknie podczas biegu, zabierany jest nowy i musisz zacząć od nowa z linii startu. Jeśli zostanie upuszczony, możesz wziąć go ponownie, ale musisz też zacząć od nowa. W zależności od tego, ile masz dostępnego miejsca, kilka drużyn może rywalizować jednocześnie lub indywidualnie, a Ty zatrzymujesz czas, a następnie liczysz, kto bezpiecznie dowiózł najwięcej balonów do mety. Ta gra nadaje się również na plażę.

Gry imprezowe na basenie dla dzieci i dorosłych – zabawa stopami

W gry z bombą wodną można również grać na imprezie dla dorosłych

Mnóstwo śmiechu i świetna zabawa są gwarantowane w tej grze o bombach wodnych. Powstają dwie drużyny. Wszyscy gracze siedzą w rzędzie obok siebie i mierzą się z przeciwną drużyną. Każda drużyna otrzymuje taką samą liczbę bomb głębinowych na jednym końcu rzędu i pusty pojemnik na drugim końcu i gra może się rozpocząć. Ustaw konkretną godzinę (np. 2 lub 3 minuty). Pierwszy gracz w kolejce wyjmuje z pojemnika balon z wodą i kładzie go na nogach. Za pomocą stóp jest on następnie umieszczany na stopach następnego gracza i tak dalej. Ostatni gracz umieszcza bombę w pustym pojemniku. Kto na koniec zebrał najwięcej balonów z wodą, wygrywa grę towarzyską.

Wyścig ręczników

Pomysł na grę bomby wodne dla dorosłych i dzieci oraz na imprezę lub weekend

Zbierz dwie drużyny razem. Dwóch graczy z każdej drużyny zawsze rywalizuje ze sobą w tym samym czasie. Każda drużyna otrzymuje taką samą liczbę bomb głębinowych i ręcznik, który dwóch graczy z każdej drużyny musi trzymać na jednym końcu. Inny gracz (lub sędzia) umieszcza balon na środku i wyścig może się rozpocząć. Obaj gracze muszą teraz biec do z góry określonego miejsca iz powrotem bez wybuchu bomby. Jak tylko wrócisz do startu, zamień ich z kolejnymi dwoma graczami. Kto pierwszy przywiezie wszystkie balony do mety, wygrywa. Dla dorosłych i starszych dzieci można również ustawić małe przeszkody, takie jak stołek, na który trzeba się wspiąć lub drążek, pod którym trzeba przejść i tak dalej. Upewnij się, że podłoże nie jest śliskie, ponieważ jest dużo biegania.

Gorący ziemniak

Hot Potato Water Bomb Game jest jeszcze fajniejsza niż oryginał

W klasycznym wariancie w grę wchodzi również muzyka. Bomba wodna to gorący ziemniak i jest rzucana od jednego gracza do drugiego. Gracz rzucający powinien wywołać nazwisko gracza, który ma złapać. Jeśli „ziemniak” spadnie na ziemię, wskazany gracz musi go podnieść i rzucić. Ładunek głębinowy jest rzucany, dopóki muzyka nie zostanie zatrzymana. Każdy, kto ma wtedy w ręku „ziemniaka”, sam się spalił i został wyeliminowany. To samo dotyczy sytuacji, gdy balon pęknie. Gra staje się jeszcze przyjemniejsza, jeśli zrobisz małą dziurkę w balonie igłą przed napełnieniem go wodą. Wtedy z jednej strony wylewa się z niej woda i trudniej jej nie rozerwać, gdy zostanie złapana. Możesz też pominąć muzykę w tej grze o bombach wodnych i po prostu upuścić tych, którzy przebijają balon. Ale żeby nie trwało to zbyt długo, należy je trochę więcej zapełnić.

Bomby wodne bawią się twoim nosem

Pomysły na gry dla całej rodziny i przyjaciół latem

Ta gra o bombach wodnych jest łatwa do wytłumaczenia. Bomby należy przetaczać od linii startu do mety, używając tylko nosa. Oczywiście wygrywa ten, kto jest szybszy. Ten pomysł na grę można również wdrożyć z zespołami.

Gry z balonami na wodę i widelcami

Gry na imprezę dla dzieci lub imprezę przy basenie z balonami pełnymi wody

Ponownie, jest to gra wyścigowa, która wymaga dwóch (lub więcej) drużyn. Pierwszy gracz w każdej drużynie otrzymuje dwa widelce, na których balansuje balon z wodą. Balon można trzymać tylko widłami. W ten sposób musi dobiec do określonego punktu, zawrócić i pobiec z powrotem na linię startu, gdzie widelce i balon są przekazywane następnemu graczowi. Jeśli po drodze wybuchnie bomba głębinowa, musisz wrócić do początku i zacząć od nowa. Zwycięzcą jest drużyna, której gracze jako pierwsi odwrócili rundę.

Czysta pianka do golenia

Zabawa z wodą w ogrodzie z pomysłami dla młodszych i starszych

Potrzebujesz dwóch kulek, stojaka, na którym można ustawić kulki bez toczenia się, pianki do golenia i oczywiście bomb wodnych. Kulki są następnie obficie spryskiwane kremem do golenia i umieszczane na stojaku. Celem tej gry o bombardowaniu wodą jest rzucanie balonami w kulki i spłukiwanie wodą pianki do golenia. W tym celu każda drużyna otrzymuje piłkę i mnóstwo bomb głębinowych. Ten, kto pierwszy wyczyścił swoją piłkę, jest zwycięzcą.

Śliska gra w rzucanie

Gra w rzucanie balonami na wodę dla dwuosobowych drużyn

Każdy wybiera sobie partnera. Oboje są zwróceni do siebie (w ten sposób tworzą się dwa rzędy) i muszą pocierać ręce mydłem w płynie lub zmywarką. Potem rzucają sobie balon z wodą, co jest dość skomplikowane ze względu na mydło. Każdy, kto rozerwie balon, zostaje wyeliminowany. Pozostałe pary następnie przesuwają się o jeden krok dalej od siebie i ponownie rzucają. W ten sposób gra z bombą wodną trwa, dopóki nie zostanie tylko jedna para. Po każdym rzucie zawodnicy muszą oddalić się o jeden lub więcej kroków od siebie.

Zawody w rzucaniu bombami wodnymi

Kolorowa girlanda z balonów wodnych do gry w bomby wodne pinata

Celem jest określenie, kto może rzucić najdalej. Nakreśl linię, z której chcesz rzucić. Sędzia stoi po drugiej stronie i obserwuje, gdzie ląduje bomba głębinowa. Punkt jest następnie zaznaczany zgodnie z potrzebami (np. stożkami). Inną opcją jest budowanie różnych celów, które należy osiągnąć. Możesz też skonfigurować panel z kropkami. Każdy otrzymuje określoną liczbę rzutów i zbiera punkty. Gra w bombę wodną wygrywa, jeśli zdobędziesz najwięcej punktów.

Podaj bombę wodną z podbródkiem

Kopanie balonów wodnych jest bardzo popularne, podobnie jak obracanie balonów wodnych nosem

Trudnym, ale i bardzo zabawnym zadaniem jest podanie balonu z wodą pod brodą kolejnemu graczowi. Aby to zrobić, utwórz dwie drużyny. Pierwsi gracze w każdej drużynie zaciskają balon z sygnałem startowym między brodą a szyją, a następnie muszą przekazać go następnemu graczowi, oczywiście bez użycia rąk. Drugi gracz również podnosi balon podbródkiem i tak dalej. Jeśli bomba wybuchnie, nowa zaczyna się od nowa. Drużyna, która jako pierwsza przekaże balon z wodą ostatniemu graczowi w drużynie, wygrywa grę z bombą wodną.

Taniec na krześle z różnicą

Dziewczyna i chłopak bawią się w ogrodzie na imprezie

Zasada tej gry z bombą wodną jest podobna do popularnej gry towarzyskiej „Taniec na krześle”, tyle że krzesła nie są wymagane. Zamiast tego na trawniku rozprowadzane są balony z wodą – o jeden mniej niż liczba graczy (np. 10 graczy = 9 bomb wodnych). Teraz gra muzyka, a gracze muszą biegać w kółko wokół balonów podczas odtwarzania muzyki. Gdy muzyka ustanie, każdy musi spróbować złapać balon. Ten, kto go nie ma, ma 10 sekund na ukrycie się lub ucieczkę, zanim inni rzucą w niego bomby głębinowe.

Rozbijaj balony pośladkami

Kup akcesorium do szybkiego napełniania bomb wodnych

Każda z dwóch drużyn otrzymuje taką samą liczbę bomb głębinowych w tej grze z bombami głębinowymi. Zaraz po otrzymaniu sygnału startowego gracze muszą spróbować przebić wszystkie balony pośladkami. Ręce nie mogą być używane do trzymania balonu z wodą, ale co najwyżej do odwrócenia go i ustawienia, jeśli odtoczył się zbyt daleko. Drużyna, która najszybciej przebije wszystkie balony, wygrywa.

Gra w zgadywanie

Zdobądź mnóstwo bomb wodnych, a zabawa w ogrodzie może się rozpocząć

W tej ekscytującej grze w zgadywanie wybierany jest gracz, który musi wymyślić przedmiot, osobę, zwierzę lub coś podobnego. Aby zapobiec oszustwom, musi zapisać to, o czym myśli lub przekazać to sędziemu. Gracz otrzymuje również kontener pełen bomb głębinowych. Teraz kolejne pytania zaczynają się od pytania o przedmiot, na który można odpowiedzieć „tak” lub „nie” (np. „Czy to zwierzę?”, „Czy przedmiot jest okrągły?”, „Czy osoba jest sportowcem?” tak dalej Dalej). Za każde pytanie, na które odpowiedź brzmi „nie”, gracze zadający to pytanie rzucają bombę wodną. Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, ponownie zostaną oszczędzone.

Oryginalna siatkówka jako gry z bombą wodną

Pomysł na mecz siatkówki z bombami wodnymi i ręcznikami

Siatka do siatkówki jest przygotowana do tej gry w bombardowanie wodą. Tworzone są dwie drużyny, liczba graczy w każdej drużynie musi być równa, aby można było utworzyć pary. Każda para otrzymuje ręcznik, który trzyma się za końce. Daj też każdej drużynie pojemnik pełen bomb głębinowych. Sędzia umieszcza teraz balon z wodą na jednym z rozciągniętych ręczników. Dwóch graczy musi następnie przerzucić balon nad siatką w kierunku drugiej drużyny. Druga drużyna musi ponownie złapać bombę ręcznikiem i ponownie ją odrzucić. Grasz w ten sposób, dopóki balon nie spadnie na ziemię lub pęknie. Wtedy drużyna przeciwna zdobywa punkt, a gra toczy się dalej z nowym balonem. Najlepiej grać w grę z bombą wodną do 21 punktów, tak jak w prawdziwej siatkówce.