Dekoracje i uroczystości, Wielkanoc i wiosna

Dekorowanie szklanych wazonów – 21 pomysłów na więcej wiosny w domu

Szklane wazony zdobią wiosenną-wielkanocną-dekorację-wysoki-okrągły-podłogowy-wazon-żółty-narcyz-fioletowy-miecz lilii

Niniejszym pragniemy zaproponować Państwu naszą kolekcję pomysłów na prawidłowe tworzenie dużych wiosennych kwiatów Udekoruj szklane wazony i tym samym może zaprosić do swojego domu długo wyczekiwaną świeżość i zieleń. Jeszcze zanim natura naprawdę się przebudzi, kolorowe bukiety kwiatów wprowadzają do Twojego mieszkania ciepłe wiatry. Możesz wyczarować każdy nudny zakątek w dobrym nastroju wielkanocnej dekoracji, jeśli postawisz tam szklany wazon podłogowy z samodzielnie ułożonym bukietem o odpowiedniej wysokości. Pozwala to zaakcentować kolorem i geometrią puste pomieszczenia w salonie. Zielone liście ciętych kwiatów oraz różne rodzaje wiążącej zieleni z ich wspaniałym blaskiem zapewniają wiosenny nastrój. Kwitnące gałązki magnolii i forsycji wraz z hiacyntami i żonkilami to idealne rośliny do dekoracji w szklanych wazonach, dzięki którym magiczne uczucie pory roku zawładnie Twoim mieszkaniem.

Dekorowanie szklanych wazonów – skorzystaj z kilku wskazówek od kwiaciarni

Szklane wazony ozdabiają wiosenną dekorację-końcówkę-niski-okrągły-wazon-wysokie cięte kwiaty-gałęzie-łatwa do ułożenia-taśma klejąca

W każdej kuchni w ciemnych szafkach zapomina się o wazonach podłogowych, używanych tylko na specjalne okazje. Można je wykorzystać jako obudowę do wiosennej dekoracji ze świeżych kwiatów i to nie tylko w przypadku puszystych bukietów. Na powyższym obrazku możesz zobaczyć wskazówkę od profesjonalnych kwiaciarni. Kratka z przezroczystej taśmy samoprzylepnej pozwala na zamocowanie wyższych kwiatów ciętych i gałązek we właściwej pozycji podczas układania ich w niskim, okrągłym wazonie. Spowoduje to również rozprowadzenie kwiatów pomiędzy wiążącą zielenią w zaplanowanej proporcji.

Fajne pomysły na wypełnienie wazonu można ozdobić szklanymi wazonami

Szklane wazony zdobią wiosenną-wielkanocną-dekorację-dużą-kliene-wazon-przezroczyste-wypełnienie-drewno-korzenie-białe-lilie-zielone-liście-paprocie

Ze względu na przezroczystość ścian wazony szklane są popularne jako naczynia we florystyce. Dają możliwość stworzenia efektownych wypełnień wazonów pod potężne bukiety kwiatów. Różnorodność użytych materiałów jest świetna – od drewna dryfującego i zielonego mchu po owoce lub gałązki.

Jak można ozdobić różne kształty szklanych wazonów?

Szklane wazony ozdabiają wiosenno-wiosenną dekorację-kwiaty cięte-goździki-storczyki-róże-słoneczniki

W wysokich, okrągłych wazonach podłogowych wykonanych z przezroczystego szkła można ułożyć potężny bukiet różnych wiosennych kwiatów bez ukrywania świeżej zieleni ich łodyg. Następnie możesz śmiało bawić się kombinacjami kolorów w bukiecie i ułożyć żółte słoneczniki ze storczykami w różu tak efektownie jak dwukolorowe róże z białymi liliami.

Szklane wazony jako dyskretne etui na wiosenne kwiaty

Szklane wazony ozdabiają wiosna-kanciasty-niski-wazon-wiosna-wielkanoc-dekoracja-żółte-tulipany-róże-niebieska-hortensja-forsycja-gałęzie-widoczne

Właściwego odczucia wiosennej świeżości nie zabraknie w żadnym bukiecie, jeśli użyjesz typowych kwiatów na ten sezon. Modne zestawienie kolorów niebieskiego i kanarkowo-żółtego można stworzyć z wieloma rodzajami kwiatów. Daj swoim stworzeniom żółty kolor z gałęziami forsycji lub różami i tulipanami w tym kolorze. Aby uzyskać niebieskie odcienie, chwyć hortensje, irysy i hiacynty.

Pomysł na dekorację wielkanocną – bukiet marchewek w szklanym wazonie na podłogę

Wazony-szklane-udekoruj-wiosna-podłogowa-wazon-dekoracja-bukiet-marchew-biała-chryzantema-zajączek

Marchewki są typowe na Wielkanoc nie tylko ze względu na wielkanocnego zajączka i są często używane jako dekoracyjny akcent na spotkania. Symbolizują płodność wiosny i zwiastują koniec zimy. Zastosuj pozytywną symbolikę koloru pomarańczowego jako wypełnienie wazonu dla wysokiego bukietu białych chryzantem, które należy ułożyć w przezroczystym wazonie podłogowym.

Pomysł na wiosenną dekorację – udekoruj gałęzie magnolii w łukowych i szklanych wazonach

Szklane wazony-dekoracja-wiosna-okrągły-wysoki wazon-gałęzie magnolii-kwiaty magnolii-romantyczna-dekoracja

Wiele odmian magnolii kwitnie już w marcu i przyciąga uwagę swoimi imponującymi kwiatami. Jako ciężkie naczynia, wazony podłogowe zawierają duże gałęzie magnolii. Nie zapomnij przyciąć gałęzi sekatorami przed włożeniem ich do wazonu, aby dłużej zachowały świeżość.

Wielkanocna dekoracja wykonana z kwitnących gałęzi owoców i betonowych jajek w okrągłym wazonie podłogowym

Wazony szklane-dekoracja-wiosna-dekoracja wielkanocna-wazon podłogowy-białe-kamyki-bluehedne-wiosna gałęzie-pisanki-aranżacje wielkanocne-pastelowe kolory

Kwitnące gałązki owocowe są popularnym materiałem na dekoracje wielkanocne, ponieważ wiosną można je znaleźć wszędzie. Magiczną atmosferę można stworzyć, jeśli po prostu ułożysz pojedynczą gałązkę o asymetrycznym kształcie w wazonie podłogowym i powiesisz na niej pomalowane pisanki. Gałęzie można przymocować w pożądanej pozycji za pomocą kamyków lub betonowych jajek, co również tworzy piękne, naturalne wypełnienie wazonu.

Pomysł na dekorację z hortensjami i mchem jako wypełnienie wazonu

Szklane-wazony-dekoruj-wiosenna-dekoracja-barwione-hortensje-zielone-ciemny różowy-mch-wypełnienie

Kolorowe hortensje zmieniają kolor w trakcie sezonu. Ich dwukolorowe kule kwiatowe w kolorze różowym, lawendowym i białym zmieniają kolor na zielony i można je doskonale ozdobić mchem jako wazon wypełniający duże szklane wazony.

Kompozycja kwiatowa z kulek chryzantemy

Wazony-szklane-udekoruj-wiosna-dekoracje-woda-wypelnienie-okrągly-podłogowy-wazon-żaba-zielona-chryzantema-kulki

Dzięki żabozielonym chryzantemom odmian o raczej małych kwiatach, takich jak „Santini”, można zaprojektować piękne kule do dekoracji wazonów z wysokimi podłogami. Wskazówka kwiaciarni – mocno przyklej kwiaty igłami na kulistej mokrej piance.

Delikatne wiosenne ozdoby z białych róż i eustoma

Wazony-szklane-dekoracja-wiosna-wiosna-dekoracja-wysokopodłogowe-wazony-różowe-eustoma-białe-róże

Wypróbuj ten prosty, ale pełen miłości pomysł na kompozycje kwiatowe, w którym kwiatowe trio róż, eustoma i eukaliptusa Baby Blue podsumowuje najdelikatniejsze odcienie wiosny jako oprawa zieleni w zielonych szklanych wazonach.

Czeska inspiracja do dekoracji kwiatowych

Szklane wazony-dekoruj-wiosna-dekoracja-gałązki-łąka-kwiaty-zioła-bukiet-żółty-liliowy-czerwone pióro

Jeśli zbierzesz pierwsze kwiaty polne podczas następnej wycieczki w naturę i dodasz gałązki i kolorowe pióra, możesz stworzyć zrelaksowaną dekorację kwiatową o cyganerii w szklanych wazonach o podobnym designie.

Pomysł na bukiet z białej róży z perełkami wodnymi w okrągłym wazonie podłogowym

Wazony-szklane-dekoruj-wiosna-wysokie-okrągłe-podłogowe-wazon-białe-róże-duże-perły-wodne-czarne

Stwórz szlachetny kontrast kolorystyczny między kolorami czarnym i białym za pomocą bardzo dużych pereł wodnych jako wypełnienia wazonu do monochromatycznych bukietów podobnych kwiatów.

Sztuka podwójnych ścian podczas napełniania wazonów

Szklane-wazony-dekoruj-wiosna-prostokątny-wazon-dekoracja-końcówka-podwójna ściana-efekt-biały-ranunculus-bukiet-czerwone-jagody

Zanim zaczniesz dekorować szklane wazony, zapoznaj się z końcówką o podwójnych ściankach. Umieść mniejsze naczynie o odpowiednim kształcie i rozmiarze w dużym szklanym lub podłogowym wazonie i wypełnij przestrzeń między nimi nadzieniem według własnego gustu i pomysłu.

Nadzienie wazonowe z jagodami w zależności od pory roku

Szklane-wazony-dekoruj-wiosenny-prostokątny-mały-wazon-dekoracyjny-końcówka-podwójna ściana-efekt-wypełnienie-czerwone-jagody

Jeśli chcesz z powodzeniem ozdobić efekt podwójnych ścian w szklanych wazonach, wybierz jagody lub inne owoce w zależności od pory roku – na wiosnę najlepiej polecane są truskawki.

Odpowiednie wypełnienie wazonu wydobywa kolory bukietu

Szklane-wazony-dekoruj-wiosna-prostokątny-wazon-dekoracja-końcówka-podwójna ściana-wypełnienie-cytryna-róże-zielone-chryzantemy

Niezwykły pomysł na dekorację wazonu z cytrynami jest łatwy do podrobienia, a świeży, żółty kolor owocu utrzymuje się dłużej, jeśli dodatkowo wlejesz wodę do zewnętrznego pojemnika.

Hiacynty z widocznymi cebulkami jako wiosenne dekoracje w prostokątnym szklanym wazonie

Szklane-wazony-udekoruj-wiosna-prostokątny-wazon-dekoracja-końcówka-hiacynt-bulwy-kraty-gałęzie-przezroczyste-korzenie-woda-dekoracja-pomysł

Niech żarówki hiacyntowe będą widoczne tej wiosny dzięki temu pomysłowi na dekorację, gdy przykryjesz prostokątny szklany wazon siatką zielonych gałązek. Następnie pozwól korzeniom bulw dotrzeć do wody przez siatkę i ciesz się magicznym zapachem najbardziej typowego kwiatu sezonu.

Kolejny pomysł z zielonymi gałązkami – wypełnienie wazonu do wysokich, wąskich szklanych wazonów

Szklane-wazony-dekoruj-wiosna-wielkanoc-dekoracja-wysoki-prostokątny-szklany-wazon-żółty-narcyza-bulwy-mech-wypełnienie-gałązki

Zajrzyj do pełnej instrukcji tej szlachetnej dekoracji wazonu wykonanej z żonkili, mchu i zielonych gałązek tutaj w.

Niezły pomysł na dekorację – owiń łodygi kwiatów szerokimi liśćmi

Szklane-wazony-dekoruj-wiosenny-owalny-niski-wazon-wiosna-fioletowo-białe-tulipany-żółte-róże-incalilies

Dekoracja wazonów podłogowych z kul, pokryta mchem i kokardą

Szklane wazony-dekoracja-wiosna-wielkanoc-dekoracja-wysoka-okrągła-podłogowa-wazon-kulki-wypełnienie-mech-bluehedne-barbara gałęzie-dekoracja stołu

Udekoruj dekoracje wielkanocne z kolorowych cukierków, zajączek wielkanocnych pianek i tulipanów w szklanych wazonach

Wazony-szklane-dekoracja-wiosna-dekoracja-wielkanoc-prostokątny-wazon-żółty-zajączek-dekoracja-słodycze-różowy-bukiet-tulipanów