Dekoracje i uroczystości, salon

Modne zasłony stanowią akcenty w salonie

Monochromatyczne-fioletowe-zasłony-duży-salon

Modne zasłony w salonie są absolutną koniecznością – nie tylko chronią strefę prywatną, ale także stanowią ciekawe akcenty. Jeśli również szukasz odpowiednich projektów, oferujemy zbiór świetnych pomysłów, które Cię wesprą.

Modne zasłony w salonie – jaki projekt?monochromatyczne-jasno-zielone-zasłony-salon

Zasłony w salonie powinny przede wszystkim dopełniać całościowy wygląd aranżacji wnętrza, a niekoniecznie muszą być na pierwszym planie.  Modne zasłony są więc takie, które współgrają ze stylem umeblowania. Często zdarza się, że już dawno podjęliśmy decyzję o meblach, dywanach, dekoracjach ściennych i wykładzinach podłogowych, zanim zaczniemy szukać nowych zasłon. Dlatego możesz zastosować kilka prostych sztuczek, aby odświeżyć wnętrze bez wprowadzania wielkich zmian. Zasłony gładkie w pastelowych kolorach to najlepsze rozwiązanie do każdego salonu, w którym nie są potrzebne żadne dodatkowe zdobienia.

Modne zasłony we wzory i ozdoby

Modne zasłony-miejsce do siedzenia-pastelowy kolor

Możesz i tak modne zasłony można wybrać w kontrastowym kolorze – beżowy wystrój wnętrz zyskuje dzięki jasnozielonym zasłonom. Koralowy kolor świetnie komponuje się z białymi lub czarno-białymi schematami projektowymi. Połącz kolor zasłon ze świeżym bukietem /fioletowe zasłony – fioletowe kwiaty/ lub z lampą stołową lub dywanem w tym samym kolorze. Jeśli nadal decydujesz się na wzorzyste zasłony, możesz użyć tej samej tkaniny do pokrycia poduszek na sofie. Zasłony mogą również podzielić salon na dwie części, a nawet zastąpić drzwi.

Modne zasłony – kolory

minimalistyczny-salon-biało-czerwone-zasłony

Kolorystyka zasłon związana jest nie tylko z wnętrzem, ale przede wszystkim z wyglądem. Jeśli zimą do salonu nie dociera wystarczająco dużo światła słonecznego, możesz wybrać jasne kolory i półprzezroczyste tkaniny. Ciemne kolory są bardziej odpowiednie do dużych, przestronnych i jasnych salonów. Jeśli zdecydujesz się na wzory, powinny wyglądać świetnie, nawet z zasłonami wiszącymi od strony okna.

 Zasłony w paski salon

Salon z zasłoną w paski

Romantyczny salon-monochromatyczne zasłony

romantyczny-salon-monochromatyczny-zaslony-beżowy

Salon w stylu retro

zielone zasłony w stylu retro

Nowoczesny salon-ciekawe niebieskie zasłony

nowoczesny-salon-ciekawe-niebieskie-zaslony

Zasłony i poduszki na sofę wykonane z tej samej tkaniny

Nowoczesne-meble-pomysł-zasłony-poduszki-projekt-salon

Półprzezroczyste zasłony z kwiatowym wzorem

słoneczne-zasłony-kwiaty-duże-okna