Dekoracje i uroczystości, pomysły na świąteczne dekoracje

Możesz więc zrobić choinki z różnych materiałów!

Choinka to jeden z najpopularniejszych symboli, który świat chrześcijański kojarzy z Bożym Narodzeniem. Na początku grudnia po raz kolejny stajemy przed zadaniem udekorowania choinki, jeszcze piękniej niż w zeszłym roku. Jak zawsze, dzieci chcą najwyższego drzewa i najbogatszej dekoracji. Ale z finansowego i ekologicznego punktu widzenia to marzenie nie jest osiągalne dla każdego. Domowe choinki w mini formacie to oryginalna alternatywa. Czy to na świątecznym stole w jadalni, na stoliku do kawy w salonie, czy na komodzie w przedpokoju – pasują wszędzie. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka pomysłów na wykonanie oryginalnych choinek.

Stożek styropianowy do dekoracji choinki w inny sposób

Rozpoczyna się typowym kształtem jodły. W tym celu należy zrobić stożek z kartonu lub kupić gotowy stożek styropianowy. Sam wybierasz rozmiar. Następnie sklej, zawiń i podłącz, jak chcesz! Po prostu daj się zainspirować naszymi wspaniałymi pomysłami.

Zrób choinkę z piór

Choinka z piór, instrukcja

Mini choinka z piórek prezentuje się cudownie filigranowo i niezwykle elegancko. Pióra rzemieślnicze występują w wielu kolorach, ale najpiękniejsze są pióra białe, ponieważ kojarzą się z anielskimi skrzydłami. Pióra ozdobne najlepiej przymocować do stożka za pomocą kleju PVA. W razie potrzeby można je skrócić nożyczkami.

mini choinka z piór, instrukcja

Zrób choinki z makaronu

zrobić mini choinki z makaronu

Domowe ozdoby świąteczne z makaronu to łatwy i niedrogi trend. W tym artykule pokazaliśmy, jak zrobić z makaronu świątecznego anioła. Jednak wiele pięknych kształtów odmian makaronów pozwala na kreatywne wykonanie różnych motywów świątecznych. Makaron Penne Rigate i Farfalle najlepiej nadaje się na mini choinkę. Pistolet do klejenia na gorąco jest zwykle używany do przyklejania makaronu do stożka.

Farfalle to makaron w kształcie łuku lub motyla

Zrób własną choinkę ze styropianu i makaronu

Zrób choinkę z cukierków

majsterkować choinkę z cukierków ferero

Choinka z cukierków to nie tylko cudowna ozdoba na stole, ale także fajny pomysł na prezent. Czekoladki można łatwo przymocować do papierowego stożka za pomocą taśmy samoprzylepnej lub do stożka styropianowego za pomocą wykałaczek. Wreszcie przerwy między słodyczami wypełnione są girlandami, wstążkami, jagodami, a nawet czerwonymi kwiatami origami.

Styropian ozdabia choinkę ferrero

Aby przedstawić bujną zieleń jodły, możesz użyć zielonej bibuły

zrobić małą jodłę z papieru styropianowego i cukierków czekoladowych

Możesz wypełnić luki między czekoladkami naszyjnikiem z pereł

miniaturowe rękodzieła z jodły ze słodyczy

Zrób choinkę ze wstążek za pomocą techniki Kanzashi

sam zrób choinkę

Technika Kanzashi pochodzi z Japonii i pierwotnie była używana do robienia akcesoriów do włosów. Ponieważ tradycyjna japońska odzież nie pozwalała na bransoletki czy naszyjniki, akcesoria do włosów odgrywały wówczas bardzo ważną rolę. Czasami jego cena była tak wysoka, jak wysokiej jakości jedwabne kimono. Technika ta jest nadal popularna i inspiruje swoją precyzją i pięknem. Na przykład ozdoby świąteczne Kanzashi to świetny sposób na udekorowanie choinki niezwykłymi, niepowtarzalnymi ozdobami. Dzięki kwiatom Kanzashi nawet choinka może stać się prawdziwym dziełem sztuki.

Tinker choinka z tkaniny z japońską techniką składania

Pamiętaj, że ten pomysł na rzemiosło wymaga dużo cierpliwości. Na średniej wielkości choinkę trzeba złożyć 500-600 kwiatów. Ale wynik jest tego wart!

Choinki w stylu vintage

Vintage choinki wykonane z wstążek z tkaniny

Satynowe wstążki mają delikatny, tajemniczy połysk. Ale jeśli chcesz zrobić choinkę w stylu vintage, najlepiej użyć wstążek wykonanych z bawełny, lnu lub juty. Najlepiej pasują do tego nostalgiczne ozdoby, takie jak metalowe dzwonki, drewniane gwiazdki i mini stożki.

Choinka wykonana z wełny i pasty

zrób własną mini choinkę z wełny

Te małe choinki są bardzo łatwym projektem rzemieślniczym, dzięki czemu są idealne dla dzieci i niezdarnych rodziców. Wszystko czego potrzebujesz to wełna, pasta i papierowy stożek. Stożek można również owinąć folią spożywczą, dzięki czemu można łatwo poluzować nić. W tym artykule znajdziesz samouczek wideo, jak to zrobić.

proste choinki wykonane z przędzy

Zrób choinkę z papierowych serwetek

Jodła z zielonych serwetek papierowych

Soczystą zieleń jodły można również imitować za pomocą papierowych serwetek. Aby to zrobić, kwiaty są składane z serwetek, a następnie przyklejane do papierowego stożka za pomocą kleju PVA. Użycie pistoletu do klejenia na gorąco jest raczej nieodpowiednie dla tego projektu. Na średniej wielkości choinkę potrzeba około 30 serwetek. Byłoby oczywiście miło, gdybyś używał zielonych serwetek, ale nie jest to bezwzględnie konieczne.

Zrób choinki z serwetek

Tak to jest:

  1. Złóż serwetkę na 4 części i połącz je na środku zszywaczem do papieru.
  2. Użyj nożyczek, aby wyciąć kwadrat w okrąg.
  3. Następnie natnij kilka razy wzdłuż kształtu koła.
  4. Następnie zerwij kwiatek w ładny kształt. Powinien wyglądać jak goździk.
  5. Następnie przyklej kwiaty do stożka. Najlepiej pracować od dołu do góry.
  6. Na koniec udekoruj gotową choinkę małymi, jasnymi dekoracjami, takimi jak papierowe płatki śniegu lub perełki.

zabawna choinka, aby zrobić sobie z serwetek

Choinki wykonane z jednorazowych sztućców

Choinki styropianowe wykonane z plastikowych łyżek

Możesz również użyć plastikowych łyżek lub widelców do zrobienia choinek. Można je również łatwo poddać recyklingowi po wakacjach. To świetny sposób na nauczenie dzieci, jak być przyjaznym dla środowiska. Podczas wykonywania rękodzieła ważne jest, aby krzywizna łyżki była skierowana na zewnątrz.

Choinka wykonana z plastikowych widelców

Choinka wykonana z plastikowych widelców ozdobiona kokardkami

Zrób choinkę z zielonej butelki PET

Choinka wykonana z plastikowych butelek instrukcje tworzenia

Tinker jodły z guzików

stwórz własną ozdobę choinkową dla dzieci z guzików

Choinka zrobiona z guzików to kolejny świetny pomysł na wykonanie na Boże Narodzenie. Stożek styropianowy najlepiej sprawdzi się jako podstawa pod choinkę. W ten sposób przyciski można przymocować do stożka za pomocą szpilek. Główki szpilek wyglądają wtedy jak bombki choinkowe!

Tinker jodły z szyszek

Zrób jodłę z szyszek jako przyciągającą wzrok na stole

Idealna dla wielbicieli świątecznych ozdób wykonanych z naturalnych materiałów, choinka wykonana z szyszek sosnowych nadaje miłą rustykalną atmosferę. Jeśli zbierasz szyszki w ogrodzie lub lesie, zwykle są wilgotne lub brudne. Teraz możesz kupić szeroką gamę suszonych i oczyszczonych szyszek online i wygodnie je dostarczyć do domu. Szyszki sosny górskiej, szyszki Murii, szyszki olchy, szyszki kazuaryny czy szyszki modrzewiowe – każdy rodzaj szyszki jest wyjątkowy na swój sposób.

Ważne jest, aby podstawa również była brązowa jak szyszki

Tinker szyszki jodły z papieru budowlanego

Możesz łączyć szyszki o różnych rozmiarach

zrób prostą mini choinkę z szyszek

Możesz również pokolorować szyszki na wybrany przez siebie kolor

Tinker Choinka z szyszek i kulek ze śniegiem

Oprócz szyszek można również użyć innych naturalnych materiałów, takich jak mech, kwiaty bawełny, orzechy, suszone plasterki pomarańczy i laski cynamonu. Czerwone jagody dodają świątecznego koloru.

domowa choinka z naturalnych materiałów

Choinki w kolorze zielonym i białym z szyszkami cyprysów i kwiatami bawełny

Mini choinka ozdobiona kwiatami i szyszkami z mchu

Wysuszony materiał naturalny można skleić spiralnie wokół drzewa

Twórz własne jodły z mchu i naturalnych materiałów

Mini choinka

Mini jodły z szyszek i korków do wina

Te szyszki jodły również wyglądają szczególnie uroczo. Najlepiej nadają się do tego duże czarne szyszki. Możesz oczywiście użyć również innych rodzajów stożków. Ważne jest tylko, aby łuski były otwarte, aby można było w te otwory wkleić perełki lub pompony.

Miniaturowe drzewka to świetna zabawa dla dzieci

Mini choinka z szyszek ozdobiona perłami