Dekoracje i uroczystości, meble

Skandynawski design dla jasnego i kolorowego wnętrza

nowoczesny salon w stylu skandynawskim

Jeśli lubisz praktyczne i wygodne wnętrza, które jednocześnie wprowadzają do pomieszczenia wiele kolorów i dobrych wibracji, to jest to Skandynawski design tylko dla Ciebie. Jak najlepiej wybrać meble skandynawskie i jakie podstawowe zasady określają wnętrze jako skandynawskie??

Skandynawski design – projektowanie wnętrz

Małe mieszkanie-skandynawskie-umeblowanie

Jeśli masz ochotę na Skandynawski design musisz zachować ostrożność, stosując kilka prostych podstawowych zasad. Głównym celem wnętrza jest sprawienie, aby pomieszczenia były jak najbardziej przestronne i jasne. Duży nacisk kładzie się na duże okna i dobre oświetlenie. Aby mieszkanie wyglądało na jaśniejsze, pomaluj ściany na biało. Same meble skandynawskie nie powinny przepełniać pomieszczenia, wręcz przeciwnie – trzymaj się złotej zasady – mniej znaczy więcej. Preferuj meble drewniane lub tapicerowane sofy i fotele do salonu oraz błyszczące powierzchnie do kuchni. Wystarczająco jasne, jasne kolory ścian mogą kontrastować z ciemną podłogą. Inną dobrą opcją jest dywan w ciemnym kolorze lub czarno-białe paski.

Skandynawski design – kolorystyka i akcenty

Sypialnia w stylu skandynawskim

Główną cechą mebli skandynawskich jest ich neutralna kolorystyka – naturalne miękkie beże, biel lub eleganckie pastelowe odcienie dla większych mebli łączą się z eleganckimi poduszkami dekoracyjnymi, wazonami, narzutami i zasłonami w kwiatowe wzory. Szczególnie popularny do tego Skandynawski design to połączenie mebli w prostych kolorach, w kratę w pasy na podłodze /dywanu/ oraz w kwiatowe wzory. W kuchni nawet naczynia służą jako swoista zmiana koloru i dekoracja.

Living Scandinavian – praktyczne porady dotyczące wnętrz

Skandynawskie-wskazówki-wyposażenia-salonu

W centrum Skandynawski design wyróżnia się wygodą i praktyczną aranżacją wnętrza. System regałów może zaoszczędzić dużo miejsca w biurze i pomóc w utrzymaniu porządku. Zasada obowiązuje wszędzie – jak najmniej dekoracji. Ogranicz dekorację do kwiatów, owoców w kuchni i mnóstwa zdjęć i książek na ścianach oraz ciekawych lamp podłogowych w salonie. Narzuta w sypialni powinna być ozdobiona kwiatowymi wzorami. Lepiej zrezygnować z dużych narożników w mocnych kolorach – zwłaszcza jeśli masz mniejsze pomieszczenia. Wpuść dużo światła do pomieszczenia i upewnij się, że wszystko jest dobrze oświetlone nawet wieczorem.

Życie skandynawskie jest łatwe do osiągnięcia, ale daje świetną zabawę i tworzy elegancką, romantyczną i artystyczną atmosferę.

Przedszkole mebli skandynawskich

Skandynawsko-Duńskie-meble-przedszkole

Skandynawski projekt kuchni

Skandynawski projekt kuchni

Skandynawski dywan w paski z niebieskim motywem do salonu

Skandynawski salon w niebieskie motywy dywanu w paski

Skandynawski wystrój-jadalnia

Skandynawsko-duński wystrój-jadalnia

Biała skórzana sofa i taboret z pastelową różową dekoracją

Skandynawsko-duńska-skórzany fotel-stołek

Nowoczesna żółta ściana Skandynawski projekt biura

nowoczesne-skandynawsko-skandynawsko-sciane-biurowe-design

Skandynawskie praktyczne meble biurowe

Skandynawski-praktyczny-projekt-meble-biurowe

Skandynawskie meble w domu wakacyjnym

Skandynawski domek meblowy

Ciekawa lampa podłogowa

ciekawa-lampa-skandynawska-meble

Skandynawskie krzesła o eleganckim designie

Krzesła skandynawskie

Fotel skandynawski z kolorową tapicerką

Skandynawska kolorowa tapicerka fotela