Biżuteria

Zrób sobie kolczyki z frędzlami – 3 świetne pomysły z instrukcjami

Kolczyki z frędzlami -czerwony-egzotyczny-mosiądz-złoty

Biżuteria z frędzlami jest modna i stosunkowo łatwa do wykonania samodzielnie. Pokazaliśmy już w innych postach, jak samodzielnie wykonać frędzle i jak z nich samodzielnie stworzyć piękny naszyjnik. Poniżej przedstawiamy kilka inspirujących pomysłów na kolczyki z frędzlami, które równie łatwo zrealizujesz za pomocą 3 prostych instrukcji.

Wspaniałe kolczyki z frędzlami są modne

Kolczyki z frędzlami -frędzle-nowoczesne-splendid

Frędzle i frędzle mogą nie tylko ozdobić zasłony i dywany. Wiszą na torebkach, butach i biżuterii. Kiedy nosząca się porusza, zwisają tak pięknie, że stają się przyciągającym wzrok dodatkiem roku. Jako małe wisiorki frędzle są w stanie oczarować każdy strój i sprawić, że stanie się on niezbędny. Zwykle jeden lub dwa duże frędzle zdobią proste, jednokolorowe kieszenie. Znacznie mniejsze wersje wiszą na długich łańcuszkach lub wspaniałych kolczykach i nadają całości figlarnej, egzotycznej nuty.

Kolczyki z frędzlami w różnych wariacjach

Kolczyki z frędzlami-niebiesko-egzotyczna-nić-nić-diy

Dolce & Gabbana, Oscar de la Renta, Isabel Marant i inni światowej sławy projektanci polegają na wystawnej biżuterii z frędzlami w swoich aktualnych kolekcjach. To uzupełnienie każdego stroju, na przykład wykonanego z jedwabiu lub aksamitu lub z bogatym wzorem, a ostatecznie dopełnia look. Kolczyki czy naszyjnik z frędzlami to zdecydowanie przyciągające wzrok dodatki, gdzie więcej znaczy po prostu więcej. Trudno je jednak ze sobą łączyć i dla gustownego wyglądu każda świadoma mody kobieta stawia na tylko jedną biżuterię z frędzlami – łańcuszek lub okazałe kolczyki. Strój natomiast powinien być prosty lub przynajmniej w jednym kolorze.

Zrób sobie kolczyki z frędzlami

Kolczyki z frędzlami-modna biżuteria

Kolczyki z frędzlami to prosty sposób na ulepszenie prostego wyglądu. Są dostępne w wielu wariantach, długościach i wykonane z różnych materiałów, takich jak przędza, frędzle czy perły. Możesz nawet zrobić coś samemu bez większego wysiłku, a tym samym zaprojektować go według własnego gustu. Wybraliśmy dla Ciebie trzy proste instrukcje: z nicią do haftu, z mosiężnymi kółeczkami i koralikami (Rocailles).

Zrób sobie kolczyki z frędzlami z nici do haftu – instrukcje

chwost-kolczyki-zrób to sam-białe-materiały

Do kolczyków z frędzlami z nicią do haftu potrzebujesz nożyczek, dużej igły i dwóch haczyków oraz nici do haftu w dowolnym kolorze. Możesz zrobić frędzle do kolczyków z frędzlami tak duże i tak długie, jak chcesz. W tym celu musisz zastanowić się, jak długie mają być twoje kolczyki. Dodatkowo do jednego kolczyka można użyć dwóch, trzech lub tylko jednego frędzla – odpowiednio do tego potrzeba mniej lub więcej nici hafciarskich.

chwost-kolczyki-zrób to sam-biała-haftowana nić

Teraz zrób kilka frędzli lub opcjonalnie – tylko jeden. Jeśli zdecydowałeś się na wariant z kilkoma frędzlami związanymi jeden na drugim, lepiej, aby był krótki i bujny. Użyj do tego więcej nici do haftowania i po prostu przytnij frędzle krócej. Aby wszystkie frędzle były ładne i równe, zalecamy użycie małego kawałka tektury i owinięcie go włóczką. Po prostu zauważ, ile razy owijałeś się, aby ostatecznie wszystkie frędzle miały ten sam rozmiar.

kolczyki z frędzlami-zrób to sam-białe-instrukcje

Kiedy zrobisz małe frędzle, wszystko, co musisz zrobić, to związać je razem. W przykładzie 3 frędzle są używane na każdy kolczyk. Ale możesz też wziąć mniej lub więcej, w zależności od tego, jak długo chcesz mieć kolczyki. Teraz połącz frędzle, biorąc igłę z tą samą nitką i zszywając frędzle. U góry mocno przymocuj haczyk i zawiąż.

chwost-kolczyki-białe-nowoczesne-biżuteria-zrób-sam

Kolczyki z frędzlami możesz zaprojektować w jednym kolorze, jak również w dwóch lub trzech odcieniach. Kolor kolczyków najlepiej dopasować do konkretnego stroju.

               Zrób samodzielnie kolczyki z frędzlami z mosiężnymi detalami – instrukcje

kolczyki-z chwostem-zrób-to-sam-niebieskie-instrukcje-zrób-zrób-to-sam-instrukcje

Te domowe kolczyki z frędzlami z mosiężnymi detalami wyglądają nieco bardziej wyszukanie, ale naprawdę pięknie. Możesz to zrobić samodzielnie bez większego wysiłku, a poniżej dowiesz się, jak to zrobić. Do tego potrzebne są: włóczka w dowolnym kolorze, drut mosiężny o grubości ok. 0,6 – 1 mm, koraliki mosiężne lub inne elementy ozdobne, haczyki do kolczyków, szczypce jubilerskie i linijka.

kolczyki-chwost-zrób-to-sam-instrukcje-materiały

Przede wszystkim musisz pomyśleć o tym, jak duże powinny być kolczyki. Weź dwa kawałki drutu o równej długości i zagnij je w pierścień. W celu uzyskania jednolitego kształtu można użyć środków pomocniczych takich jak cylinder lub buteleczka kosmetyczna o odpowiedniej średnicy.

kolczyki z frędzlami-zrób to sam-pomysł-instrukcje

Użyj szczypiec do biżuterii, aby utworzyć małą pętlę na jednym końcu drutu. Pozostaw drugą prostą, aby można było przewlec mosiężne koraliki. Powinno to zaowocować pierścieniem skoku z pętlą na końcu.

kolczyki z frędzlami-zrób-to-sam-haft-nić-niebieskie-zrób-to-sam

Teraz dodaj elementy dekoracyjne, a następnie frędzle pomiędzy. Obrazek pokazuje najlepszy sposób przymocowania frędzli do kółka do skakania. Na koniec drugi koniec kółka do przeskakiwania jest uformowany w pętlę i przymocowany do niego haczyk na kolczyk.

chwost-kolczyki-zrób-sam-nitki-instrukcje

Docelowo można przyciąć frędzle na wymiar. Wygląda bardzo dobrze, jeśli kolczyki nie są za długie i nie sięgają ramion. Zwróć uwagę, że haczyk na kolczyk również dodaje trochę (około 1,5 cm) do całkowitej długości. Naszym zaleceniem jest obcinanie frędzli tak długo, jak jest to pierścień skoku. Dzięki temu kolczyk będzie wyglądał harmonijnie i estetycznie.

chwost-kolczyki-nitki-instrukcje-niebieskie

Jeśli bardziej lubisz mniejsze frędzle, umieść kilka różnych kolorów i uformuj większy pierścień do skoku.

Zrób sobie kolczyki z frędzlami z perłami (Rocailles) – instrukcje

chwost-kolczyki-koraliki-zrób-sam-kolorowe

Nici jedwabne lub haftowane są używane głównie do biżuterii z frędzlami. Można użyć innych sznurków lub sznurków, ale nie są one dostępne w tak wielu kolorach. Z drugiej strony nić do haftu ma różne niuanse. Jest również wykonany z bawełny, dzięki czemu jest bardzo wygodny na skórze. Jednak kolczyki z chwostem można wykonać bez nici do haftu. Zamiast tego małe perełki – rocaille są nawleczone i związane ze sobą.

chwost-kolczyki-zrób-to-sam-instrukcje-koraliki

Wykonanie kolczyków z frędzlami z perłami jest tak samo proste, jak inne warianty z nicią, które pokazaliśmy powyżej. Zamiast kolorowej przędzy używa się do tego pereł lub rocaille w dowolnym kolorze. Możesz go użyć do stworzenia pięknych frędzli, naciągając wiele małych koralików na kilka kawałków sznurka, a następnie składając je razem.

kolczyki z frędzlami-zrób to sam-koraliki-zrób to sam

Rocaille dostępne są we wszystkich możliwych kolorach i dzięki nim można uzyskać bardzo ładne efekty ombrè. Połącz ze sobą dwa lub trzy kolory i przesuwaj perełki na przejściu między kolorami.

chwost-kolczyki-koraliki-moda-biżuteria-trend

Specyfiką kolczyków z chwostem z perłami jest to, że na końcu, gdzie poszczególne łańcuszki są spięte, należy dołączyć specjalny element jubilerski. Działa to jako rodzaj połączenia i wiąże perłowy frędzel z kolczykiem, klipsami lub haczykami.