balkon

Wybierz kwiaty w zależności od orientacji balkonu – które z nich są odpowiednie?

Ogrodnik balkonowy

Mały kwitnący ogródek za oknem jest bardzo relaksujący dla mieszkańców miasta i skutecznie uwalnia wszystkich od codziennych stresów. Jeśli jesteś dobrze poinformowany o rodzajach roślin i kwiatów odpowiednich dla Twojego domu, znacznie łatwiej będzie stworzyć małą oazę w domu. Twój balkon może być kolorowy przez całe lato, gdzie możesz uprawiać zielone rośliny i kolorowe kwiaty w plastikowych pojemnikach, ceramicznych doniczkach lub innych pojemnikach. Najważniejsze, że balkon wygląda ładnie. Ale zanim pójdziesz do najbliższej kwiaciarni po nasiona lub młode rośliny, zastanów się, w którą stronę jest skierowany twój balkon. Dla Twoich kwiatów ważne jest również, czy słońce świeci tam jeszcze rano, czy nie do południa. ten Orientacja na balkon – na północ, południe, zachód czy wschód, zależy jakie rośliny tam postawisz.

Kwiaty w zależności od orientacji balkonu – orientacja balkonu północ

kwiaty-balkon-orientacja-która-begonia-wisząca-roślina-różowa-czerwona-biała

Begonie z balkonem od strony północnej

Wybór kwiatów begonii na balkon orientacja na północ

ten begonia kwiaty od maja do października. Roślina nie wyrasta bardzo wysoko (około 20 cm). Możesz je podlewać raz na 2-3 dni. Po wyblaknięciu przenieś roślinę do domu.

Kwiaty w zależności od orientacji balkonu – Nasturcja

kwiaty-balkon-orientacja-która-pomarańczowa-nasturcja-słoneczny-taras

Nasturcje z balkonem wychodzącym na północ

Nasturcja północne wyrównanie balkonu pomarańczowe kwiaty

Możesz również skorzystać z północnego tarasu Nasturcja miejsce. Kwitnie od czerwca do października. Ich pędy mogą osiągnąć długość 4 m. Ten kwiat nie lubi zbyt mokrej gleby. Dlatego nie należy ich zbyt często podlewać. Nie nawozić także ziemi doniczkowej, jeśli nie chcesz, aby roślina miała dużo liści i małych kwiatów.

Fiołki z balkonem od strony północnej

altówka zapachowa

Fiołki kwitną w różnych kolorach w kwietniu

fiołki kwiaty balkon skrzynka na kwiaty orientacja na północ

ten fioletowy rozwijać się na balkonie wychodzącym na północ. Kwitną w kwietniu. Twoje kwiaty muszą być chronione przed oślepiającym słońcem, ale także przed zimnymi wiatrami i silnymi prądami powietrza. Wybierz różne odmiany, a następnie możesz tworzyć różne ciekawe kombinacje kolorystyczne.

Pelargonie z balkonem od strony południowej

kwiaty-balkon-wyrównanie-które-geranium-czerwone-słoneczne-zdobienie

Pelargonie lubią dużo słońca i potrzebują dużo podlewania

balkon geranium roślina balkonowa ekspozycja południowa

ten Pelargonie kwitną od maja do września. Te delikatne kwiaty dobrze trzymają się przy silnym wietrze. W okresie intensywnego wzrostu i kwitnienia będą potrzebować obfitego podlewania każdego dnia. Konieczne jest usunięcie martwych liści.

Petunia balkon od strony południowej biała fuksja

ten petunia to roślina pnąca o pędach kwiatowych do 2 m długości. Kwitnie od maja do pierwszych przymrozków. Petunia jest odporna na zmiany temperatury. To najlepsza roślina po słonecznej stronie domu, ale także w każdym miejscu dobrze chronionym przed deszczem i wiatrem.

Hortensje szczególnie dobrze rosną na balkonie od strony wschodniej

hortensja kwiaty doniczka balkon orientacja wschód

Hortensja może zachwycać wspaniałymi kolorami od czerwca do października. Może urosnąć do wysokości 20 cm. ten Hortensje wyglądają efektownie, gdy rosną samodzielnie lub w połączeniu z innymi roślinami w doniczce. Jasne, te kwiaty również wytrzymają sporadyczne podlewanie.

wrzosowy balkon wyrównanie blaszanej wanny kamień

Znajduje się to również na tarasie wschodnim Wrzos Miejsce. Kwitnie od lipca do pierwszych przymrozków. Niektóre odmiany osiągają wysokość 50 cm. Wrzos uwielbia rosnąć w mało nasłonecznionym miejscu. Świetnie wygląda posadzone w płytkim pojemniku.

Zachodni balkon to odpowiednie miejsce na werbenę

Werbena balkon orientacja zachód fioletowe białe kwiaty

ten Werbena kwitnie od czerwca do października. Wnosi świetne kolory. Gleba powinna być żyzna, raz w tygodniu należy ją poluzować. Ten kwiatek należy podlewać codziennie.

Stonecrop west balcony późnym latem kwitnąca skrzynka na kwiaty

ten Rozchodnik kwitnie od maja do późnej jesieni i bardzo dobrze rozwija się na tarasie zachodnim. Tworzy gruby dywan o wysokości 25 cm. Ta roślina uwielbia kamieniste podłoże. Nawet początkujący miłośnicy kwiatów mogą dobrze dogadać się z uprawą rozchodnika. Kwiat preferuje suche miejsca i dobrze znosi wiatr.

Powojnik kwiaty balkon zachód

ten Powojnik (Powojnik) dobrze sprawdza się również system na balkon od strony zachodniej. Kwitnie od maja do października i może osiągnąć wysokość 3 m. Dzięki niemu możesz udekorować nie tylko taras, ale także ogród. Powojnik toleruje cień, ale trzeba go często podlewać.

kwiaty balkonowe pomysły na dobór roślin w zależności od orientacji balkonu

Czy już zdecydowałeś, jak udekorować swój balkon? A czy wybrałeś też kwiaty? Mamy nadzieję, że w dzisiejszym artykule pomogliśmy Ci w wyborze kwiatów!

pelargonie wiszące rośliny balkon słoneczny nastrój

rośliny balkonowe wybierz wskazówki dotyczące orientacji na balkon rodzaje kwiatów