balkon

Szczęśliwa pielęgnacja bambusa – dowiedz się więcej o tym szczęśliwym uroku!

Lucky bambusowa pielęgnacja w białej doniczce w oplocie żwirowym

Dlaczego Dracaena sanderiana nazywana jest szczęśliwym bambusem i jaką symbolikę niesie ta roślina? Jest kilka powodów, dla których ten popularny przydomek Dracaena? Po pierwsze, roślina ta może dobrze prosperować w najtrudniejszych warunkach, w których inne rośliny nie przetrwałyby. To samo dotyczy szczęścia, to kwestia wewnętrznych uczuć i czasami nie trzeba wiele, żeby być szczęśliwym. Drugi powód interesującego przydomka związany jest ze starożytnym nauczaniem Feng Shui. Według Feng Shui, dracena sanderiana jest polecana, aby uwolnić nasz dom lub biuro od wpływu negatywnej energii (Qi). Pod tym względem draceny są niesamowite. Inspiruje spokój i równowagę w Twoim domu, uczy nas mądrości o tym, jak elastyczni i odporni możemy być na działanie świata zewnętrznego, aby nasze umysły pozostały wolne i swobodnie istniały. Trzeci powód, dla którego nazywa się szczęśliwy bambus, wynika z tego, że roślina ta rośnie bardzo szybko. Z jednym lub kilkoma Bambusami Lucky możesz stworzyć w domu niesamowite kompozycje, które przyniosą wiele radości dla oka, a także wprowadzą do Twojego wnętrza mnóstwo elegancji. Dowiedz się wszystkiego o Szczęśliwa pielęgnacja bambusa, Symbolika i możliwe problemy w uprawie Dracaena sanderiana.

Symbolika szczęśliwego bambusa

Szczęście do pielęgnacji bambusa szkło-miska-woda-czerwona-wstążka-kroki

Szczęśliwy bambus to niezwykle piękny pomysł na prezent dla naszych bliskich, partnerów biznesowych lub osób, które mają trudności z podjęciem decyzji, co dokładnie kupić. Roślina jest uważana za najstarszy amulet ludzkości i jest rozdawany na całym świecie jako symbol szczęścia, zdrowia, sukcesu i bogactwa. W Chinach i Tajlandii ludzie lubią podarować Lucky Bamboo z okazji Nowego Roku lub innych ważnych świąt. Przyczyna tego tkwi ponownie w starej doktrynie Feng Shui, zgodnie z którą należy otaczać się żywiołami przyrody. Szczęśliwy bambus może zaoferować nam interakcję z pięcioma podstawowymi elementami tej nauki – ziemią, wodą, drewnem, ogniem i metalem, a to ma uzdrawiający wpływ na nasze środowisko, ograniczając skutki negatywnej energii. Interpretacja pięciu podstawowych elementów, połączonych w systemie, jest według Feng Shui następująca:

– Ziemia – są to ozdobne kamienie w wazonie lub ziemia w doniczce;

– woda – jest to woda, w której żyje roślina lub woda, w której jest zanurzona;

– Drzewo – to sam szczęśliwy bambus, łodyga rośliny;

– Ogień – czerwona wstążka, która zdobi wazon lub poszczególne łodygi;

– Metal – Dekoracyjna figurka mocowana do wazonu lub samej donicy.

Szczęśliwa pielęgnacja bambusa, Symbolizm i problemy

Szczęśliwa pielęgnacja bambusa -trzy-poziomowa-porcelana-miś-panda

Ponownie zgodnie z zasadami Wschodniego Feng Shui ważne jest, aby wiedzieć, ile jest bambusowych kijów, to jest to, co decyduje o naszym szczęściu.

– 2 batony przynoszą szczęście w miłości

– 3 batony przynoszą szczęście w życiu

– 5 barów to zdrowie

– 8 barów symbolizuje bogactwo

– 9 batonów przynosi sukces

– 21 tyczek obciążonych specjalnym błogosławieństwem nad domem.

Nie możesz nawet oddać szczęśliwego bambusa z 4 kijami, znowu zgodnie ze wschodnimi zasadami Feng Shui, ponieważ słowo „cztery” brzmi jak słowo śmierć w języku chińskim.

Dlatego jeśli chcesz podarować Draceana sanderiana w prezencie, musisz uważać na przesłanie, które przekazuje twój prezent. Ale jak powiedziałem, szczęśliwy bambus jest uważany za dobry wybór prezentów, ponieważ ta roślina również symbolicznie przekazuje życzenia pomyślności i sukcesu.

Kształt Szczęśliwego Bambusa

Lucky bambusowa pielęgnacja okrągła-spirala-porcelanowa-pojemnik-żaba

W kwiaciarniach szczęśliwy bambus można znaleźć w różnych wersjach, smukły bambus, skręcony na czubku lub wygięty w kształt serca, niektóre pędy bambusa w grupach tworzą różne kształty, na przykład małe piramidy i inne kompozycje. Forma załącznika nie ma znaczenia dla wiadomości, które chcesz przekazać. To kwestia osobistego gustu i wyrażenia pragnienia czegoś niezwykłego i imponującego. Z jednej strony roślina jest łatwa do modelowania, ale z drugiej łatwo podatna na wpływy zewnętrzne, więc trzeba bardzo uważać.

Niezbędne Szczęśliwy bambus opieka

szczęście-bambus-pielęgnacja-ogrodzenia-pleciony-żwir-szkło-pojemnik-woda

Szczęśliwy bambus nie wymaga wiele konserwacji. Roślina wymaga pięknego wazonu z ozdobnymi kamieniami ułożonymi na dnie i oczywiście wody. Jeśli twoja dracena będzie dobrze się rozwijać w doniczce, potrzebna jest dobra gleba. W obu przypadkach roślina nie lubi bezpośredniego światła słonecznego (szczęśliwy bambus może dobrze prosperować również w sztucznym świetle). Podlewać dopiero po wyschnięciu wierzchniej warstwy gleby. Dracaena sanderiana nie może być narażona na przeciągi. Optymalny zakres temperatur od 18°C ​​do 25°C..

Jeśli twoja dracena zarosła, możesz ją przesadzić w większej doniczce lub przyciąć, aby zmniejszyć ilość liści.

Możliwe problemy w uprawie Dracaena sanderiana

szczęście bambusowe biurko domowe biuro kolorowe koraliki

Żółknięcie liści. Jednym z powodów żółtych liści może być bezpośrednie działanie promieni słonecznych, co oznacza, że ​​roślina nie jest we właściwym miejscu. Może to również spowodować obecność większej ilości chloru w wodzie. W takim przypadku wskazane byłoby podlewanie roślin wodą deszczową lub butelkowaną i przeniesienie ich w inne miejsce z dala od okna.

Liście brązowieją. Powodem tego może być suche powietrze w domu lub niewystarczająca wilgotność w pomieszczeniu. Pamiętaj, że naturalnym środowiskiem draceny jest las tropikalny. Dlatego w tym przypadku lepiej spryskać liście draceny wodą, na pewno się odświeżą.

w połączeniu z białą lilią

Lucky bamboo deco table wazon szklany wazon biała lilia

Zażółcenie łodygi rośliny od nasady – oznacza to, że roślina ma w wodzie za dużo nawozu. W takim przypadku nie należy nawozić rośliny przez kilka miesięcy.

Ciemnienie korzeni. Zdrowa roślina Dracaena sanderiana ma czerwone lub pomarańczowe korzenie. Kiedy korzenie stają się ciemniejsze, na przykład brązowe lub czarne, oznacza to, że roślina się rozpada i jedynym sposobem na jej uratowanie jest przecięcie chorej części 2 cale głębiej.

Algi w wazonie ze szczęśliwym bambusem. Jeśli wazon ze szczęśliwym bambusem będzie wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, możliwe, że w wodzie rozwiną się zielone glony. Możesz rozwiązać ten problem, dokładnie czyszcząc wazon co 1-2 tygodnie.

Uwaga: Lucky Bamboo może być niebezpieczny dla zwierząt domowych i małych dzieci, jego liście są lekko trujące. Jeśli chcesz być cicho, umieść roślinę w miejscu trudno dostępnym dla dzieci i zwierząt domowych, gdzie nie mogą jej dosięgnąć.

Czy Ty też masz w domu szczęśliwy bambus? Osobiście od lat mam Lucky Bamboo, ale teraz chcę kupić małą bambusową piramidę. Myślę, że pomysł jest naprawdę świetny! A ty?

 Bukiet ślubny ze szczęśliwym bambusemSzczęście bambusowe spirale pielęgnacyjne bukiet zielony szczęście talizman

czarne ozdobne kamienie w wazonie

Lucky Bamboo Care szklany wazon kwadratowy czarny kamyki

5 patyczków w garnku

Lucky Bamboo Care Wazon Pięć prętów Podłoga żwirowa

Kwadratowy szklany wazon     Szczęśliwy pomysł na prezent ze szkła bambusowego w wazonie na żwir

5 pasków symbol zdrowia

Szczęśliwa pielęgnacja bambusa pięć pasków symbol zdrowia

Szczęśliwa bambusowa piramida

Szczęśliwa pielęgnacja bambusa trzypoziomowa żaba muszli

czerwona wstążka symbolizuje ogień

Szklany wazon na szczęście szczęśliwy bambusowy wazon trzy etapy opieki  Szczęśliwy bambusowy prezent białe wiadro biurko

szczęśliwy bambusowy kształt prezentu serce kamyk szklany wazon kwadratowy

Szczęście bambusowe pięciopoziomowe szklane miski żwirowe   trzy laski szczęśliwy bambus talizman na szczęście symbol szczęście życie

Lucky bambusowe rośliny pręty dom dekoracje stołu czarny wazon

Szczęście bambusowe plecionki do pielęgnacji kształtują czarne kamienie żwirowe

Szczęście bambusowe wiadro do pielęgnacji w kształcie spiralnej atmosfery zen

dwa laski szczęście bambusa symbolika miłość szczęście

zen ambience house szczęśliwa pielęgnacja bambusa ceramiczny wazon

Szczęśliwa bambusowa symbolika ceramiczna miska słonia