balkon

Spraw, aby Twój balkon wyglądał jak wiosna – Te kwiaty kwitną wiosną

Skrzynki okienne w wiosennej roślinie żonkile hiacynty

Gdy tylko słońce zacznie świecić cieplej, a śnieg zniknie z ogrodów, parków i terenów zielonych, to znak, że nadchodzi wiosna. Zaproś wiosnę do swoich czterech ścian i spraw, by balkon był sprężysty. Rośliny cebulowe bardzo dobrze nadają się do kompozycji kwiatowych: hiacynty winogronowe, hiacynty, tulipany, krokusy, żonkile, bratki, kwiaty i pierwiosnki.

Spraw, aby Twój balkon wyglądał jak wiosna z bulwiastymi roślinami

Kwiaty balkonowe wiosna balkon stół bratek krokusy żonkile żonkile

Aby stworzyć miły nastrój na balkonie, wybierz kwiaty i rośliny, które kwitną o tej porze roku. Kolory takie jak żółty, fioletowy i biały wyglądają pięknie i zachęcająco. Oto niektóre z najpiękniejszych rodzajów kwiatów na wiosnę:

Tulipany w doniczce z terakoty, wierzba i bluszcz

Tulipany – Różnorodność odmian tulipanów jest bardzo imponująca. Tulipany Fosteriana kwitną już w lutym. Tulipany Kaufmanniana inspirują nas od marca do kwietnia.

wiosenne kwiaty balkonowe krokusy w doniczkach

Krokusy – Tutaj również możesz wybierać spośród wielu odmian o różnych kolorach kwiatów: od śnieżnobiałych po kremowe, żółte, fioletowe, niebieskie po pomarańczowe. Niektóre kwiaty są dwukolorowe lub w paski.

Wiosenne kwiaty na balkonie żonkile, tulipany, hiacynty w ceramicznych doniczkach

Żonkile należą do najpopularniejszych kwiatów na wiosenne dekoracje, zwłaszcza małe odmiany o żółtych kwiatach, takie jak B. “Tête à Tête”, “Luty Gold”, “Carlton”.

Różowe hiacynty w doniczkach z mchowymi figurkami ptaków zdobią balkon ozdobnym żwirkiem

Hiacynty zaimponuj pachnącymi kwiatami w kolorach tęczy. Te bulwiaste rośliny można również sadzić w doniczkach, koszach i innych pojemnikach. Hiacynty w szklance to świetny pomysł na ozdobę na wiosnę.

biały hiacynt w fioletowym puli z muscari

Hiacynt winogronowy (Muscari sp.) – Do stworzenia pięknej kompozycji kwiatowej można użyć klasycznych hiacyntów winogronowych o niebieskich kwiatach lub odmiany ‘Alba’ kwitnącej na biało.

jakie rośliny balkonowe z marcowych żonkili i szachowych kwiatów

Kwiat szachowy (Fritillaria meleagris) jest również wczesnym kwitnieniem. Kolorowe dzwonki kwiatowe zachwycają od końca marca do początku maja.

Wiosenne kompozycje z roślinami cebulowymi

skrzynka balkonowa wiosenne tulipany, hiacynty, żonkile w kontrastowych kolorach

Do sadzenia skrzynek na wiosnę można wykorzystać gotowe rośliny w doniczkach, które można kupić w kwiaciarniach, supermarketach czy sklepach ogrodniczych. Jeśli jednak planujesz samodzielnie hodować rośliny bulwiaste, pamiętaj, że nadal trzeba je posadzić jesienią i można je pozostawić na zewnątrz na zimę. Dopiero wtedy kwitną wiosną!

Wiosenne kwiaty dobrze wyglądają zarówno w pojedynkę, jak iw grupie. W jednym pojemniku można posadzić kilkanaście hiacyntów – np. w szerokiej skrzynce balkonowej. Wybierz tylko jeden ze swoich ulubionych kolorów lub wyczaruj wielobarwną kompozycję białych, różowych i fioletowych kwiatów.

Kwiaty balkonowe wiosna duże wanny gałęzie bratka mini żonkile

Ciekawym pomysłem jest połączenie różnych wiosennych kwiatów, m.in. B. hiacynty, żonkile i tulipany w skrzynce balkonowej lub wiklinowym koszu. Niezależnie od tego, czy są to rośliny z kwiatami tego samego koloru, czy w kontrastowych kolorach – wybór należy do Ciebie. Żółte żonkile świetnie prezentują się w połączeniu z niebieskimi hiacyntami gronowymi.

Wiosenne kwiaty na balkonie: pierwiosnki, bratki, stokrotki

wiosenne kwiaty na balkonie w białych hiacyntach rozmarynie tysiąc pięknych pierwiosnków

Oprócz kwiatów cebulowych pierwiosnki doskonale nadają się również na wiosenną dekorację balkonu. Można łączyć różne odmiany, na przykład wiesiołka poduszkowego (Primula vulgaris), wiesiołka dywanowego (Primula juliae), wiesiołka różanego (Primula rosea) i wiesiołka kulistego (Primula denticulata).

Wiosenne rośliny od marca Posadź bratki w dużych białych koszach

Bratki ogrodowe to także urocze kwiaty, którymi możemy nadać balkonowi wiosenny wygląd. Są wytrzymałe i można je sadzić w doniczkach, wiklinowych koszach, skrzynkach okiennych, miskach i innych pojemnikach o ciekawych kształtach! Bratki występują w różnych rozmiarach i kolorach kwiatów.

Spraw, aby balkon wyglądał jak wiosna udekoruj tysiąc pięknych betonowych donic bluszczu

Bellis perennis, zwana także Tausendschön i Massliebchen, kwitnie od marca i błyszczy grą kolorów. Niezależnie od tego, czy jest w kolorze białym, w różnych odcieniach różu czy karminowej czerwieni, Tausendschön wygląda szczególnie dobrze w połączeniu z żonkilami, bratkami i tulipanami.

Zioła zapewniają jeszcze więcej świeżej zieleni

Balkon udekoruj wiosenne szare gliniane garnki półka drabina zioła bluszcz

Jakiś niecierpliwy sen o sadzeniu ziół na balkonie. Dlaczego nie? Od marca na parapecie można preferować zioła takie jak rozmaryn, tymianek, bazylia, szałwia, melisa czy hizop. Od kwietnia mogą być już na zewnątrz.

Nie zalecamy umieszczania zakupionych (np. w supermarketach) ziół w małych doniczkach na balkonie. Chodzi na przykład o bazylię, miętę i kolendrę, ponieważ uprawiano je w ciepłej szklarni. Na świeżym powietrzu nawet podmuch wiatru powoduje zwijanie się i wysychanie liści.

Miłośnicy warzyw mogą również liczyć na nadchodzącą wiosnę, ponieważ od marca szczypiorek i dymka również mogą być wypuszczane na zewnątrz. Istnieje również wiele rodzajów sałaty, które można uprawiać i zbierać wcześniej.

fioletowe hiacynty i konwalie w szklance mchu

Chcesz udekorować swój balkon jak wiosna? Teraz wiesz, które kwiaty są do tego idealne. Rzuć okiem na piękne pomysły w naszej galerii zdjęć i daj się zainspirować!

biało-fioletowe kwitnące bratki w skrzynkach na wiosnę

wiosenne kwiaty balkon hiacynty winogron hiacynt bratek

rośliny balkonowe maszerują bratki w metalowych puszkach na balustradzie

kwiaty rośliny marsz balkon gliniane doniczki hiacynty mini żonkile

Rośliny balkonowe wiosenne żonkile w doniczkach na rolkach

Pomysły na sadzenie balkonów Sadzenie misek i wiader

Donice i lampiony w pastelowych kolorach sprawiają, że balkon wygląda jak wiosna

Szare blaski świec tworzą wiosenny balkon, a białe otynkowane wiadra

Spraw, aby balkon wyglądał jak wiosenne poduszki tapicerskie z drewna w pastelowych kolorach

Balkon deco wiosna biała ławka patchwork poduszka fioletowy kwitnący bratek