balkon

Spraw, aby balkon był zabezpieczony przed dziećmi – przydatne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa dzieci

Spraw, aby balkon zabezpieczony przed dziećmi sadzarka-balustrada balkonowa-metalowa

Balkon to popularny obszar w domu, który oferuje wiele możliwości. Można tam sadzić kwiaty, pielęgnować je lub po prostu odpocząć i cieszyć się świeżym powietrzem. Jeśli masz w domu małe dzieci, balkon staje się potencjalnym źródłem niebezpieczeństwa, które należy zabezpieczyć. W artykule informujemy o możliwych zagrożeniach i udzielamy pomocnych wskazówek, jak korzystać z Spraw, aby balkon był zabezpieczony przed dziećmi Móc.

Spraw, aby balkon był zabezpieczony przed dziećmi, aby zapewnić większe bezpieczeństwo podczas zabawy

Spraw, aby podłoga na balkonie była bezpieczna dla dzieci i była antypoślizgowa

Większość dzieci jest ciekawa środowiska, w którym żyją i zawsze chce wszystkiego dotknąć lub posmakować. Dla dzieci w wieku od raczkowania do trzech lat jest wiele do odkrycia, zwłaszcza na balkonie. Ale nie zdają sobie jeszcze sprawy z niebezpieczeństw czyhających wszędzie. Ale zdolności motoryczne rozwijają się szybciej, a chwila nieuwagi może prowadzić do wypadków. Aby zapewnić swoim maluchom bezpieczeństwo podczas zabawy, pierwszą rzeczą, której nigdy nie należy pozostawiać bez opieki, zwłaszcza jeśli nie zostały jeszcze podjęte niezbędne środki ostrożności.

Zabezpiecz balkon przed dziećmi – zminimalizuj ryzyko

Spraw, aby balkon był bezpieczny dla dzieci balkon parapet-opatrunek-bezpieczna-siatka-roślina

Aby balkon był zabezpieczony przed dziećmi, potencjalne zagrożenia należy ograniczyć do minimum lub ewentualnie całkowicie wyeliminować. Największym niebezpieczeństwem jest zdecydowanie upadek, który może zagrażać życiu malucha nawet z parteru. Może się tak zdarzyć, jeśli parapet balkonu nie jest wystarczająco wysoki lub ciasny. Inne zagrożenia to drzwi balkonowe, niskie balustrady i balustrady, duże odstępy między rozpórkami oraz przedmioty, na które dzieci mogą się wspinać. Jeśli chcesz, aby balkon był zabezpieczony przed dziećmi, nigdy nie stosuj tylko jednego zabezpieczenia dla dzieci, ale zabezpiecz wszystkie możliwe źródła niebezpieczeństwa.

Zabezpiecz drzwi balkonowe – zabezpiecz balkon przed dziećmi

Spraw, aby balkon był zabezpieczony przed dziećmi - bezpieczne drzwi balkonowe;

Przede wszystkim zacznij od odpowiedniego zabezpieczenia przed dziećmi do drzwi balkonowych. W żadnym wypadku maluchy nie powinny być w stanie samodzielnie ich otworzyć. Większość drzwi balkonowych ma już zintegrowany zamek w klamce okna, który można również ulepszyć, jeśli nie jest dostępny. Preferowane są również drzwi balkonowe na poziomie podłogi, aby małe dzieci i osoby starsze nie potykały się o ramę okna.

Zabezpiecz balkon przed dziećmi – podnieś balustradę balkonową

Spraw, aby balkon był bezpieczny dla dzieci wysoki balkon-balustrada-stal-dziecko

Jeśli parapety balkonowe lub balustrady są zbyt niskie, wymagana jest elewacja, aby maluchy nie wychylały się. Przy balustradzie balkonowej wykonanej ze stali odległość między rozpórkami poziomymi lub pionowymi nie powinna być zbyt duża, aby nie można było zacisnąć głowy dziecka. Można również rozważyć okładziny z tworzywa sztucznego lub tkaniny na rozpórki na parapecie balkonu.

Balkon ze szklaną balustradą umożliwia widok na zewnątrz

Zrób balkon-bezpieczny-dzieci-szklana-balustrada-widok-na zewnątrz-dzieci

Jeśli nie chcesz zasłaniać widoku na zewnątrz, możesz zamontować szklaną balustradę na balkonie. Dzieci mogą więc pomachać sąsiadom lub popatrzeć na piękny widok. Ważne by tu było zastosować grubą szybę i zakryć jej narożniki, żeby balkon był zabezpieczony przed dziećmi.

Siatka zabezpieczająca sprawia, że ​​balkon jest zabezpieczony przed dziećmi

Stwórz balkon-bezpieczny-dla-dzieci-zaprojektuj-rodzinną-siatkę-zainstaluj-bezpieczeństwo-dzieci

Siatki zabezpieczające dzieci są również bardzo popularne, ponieważ zapewniają ochronę przed upadkiem, jeśli są mocne i prawidłowo zainstalowane. Dzięki siatce bezpieczeństwa nie ma już spadających zabawek. Sama siatka zabezpieczająca jako zabezpieczenie przed dziećmi nie wystarczy, ponieważ można ją losowo odhaczyć. Zawsze dobrze jest zastosować jednocześnie kilka odpowiednich środków kontroli rodzicielskiej.

Usuń pomoce wspinaczkowe z balkonu

balkon-bezpieczny-dla-dzieci-projekt-maluch-pies-ławki-wspinaczkowe

Maluchy zawsze lubią się wspinać. Twoja wyobraźnia może przekształcić prawie każdy przedmiot na balkonie w pomoc do wspinaczki. Doniczki, skrzynki na piwo i wszelkiego rodzaju meble balkonowe należy umieszczać poza zasięgiem dziecka. Jeśli to możliwe, należy również usunąć poprzeczki na kratce balkonowej, ponieważ ułatwiają one wspinaczkę, a tym samym są niebezpieczne dla najmłodszych.

Spraw, aby podłoga na balkonie była zabezpieczona przed dziećmi

Spraw, aby balkon-dziecko-bezpieczny-zrób-dywan-układanie-bez ryzyka poślizgnięcia

Wiele balkonów ma śliską powierzchnię, co stwarza ryzyko poślizgnięcia się dzieci i dorosłych, zwłaszcza po opadach deszczu. Aby na balkonie nie było żadnych obrażeń, możesz położyć odpowiednią wykładzinę podłogową lub po prostu przykryć ją dywanem lub dywanem.

Brak trujących roślin i małych przedmiotów na balkonie

Uczyń-balkonem-bezpiecznym-dla-dzieci-tylko-roślin-tylko-jadalnych-roślin

Maluchy zawsze wkładają wszystko do buzi. Z tego powodu szczególnie ważne jest, aby nie trzymać trujących roślin na balkonie lub w domu. Drobne przedmioty, takie jak spinacze do bielizny, które zwykle można znaleźć na balkonie, również należy umieścić w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Bezpieczne gry na balkonie

balkon-bezpieczny-dla-dzieci-projekt-maluch-bawi-brodzik-woda

Latem bardzo popularne są brodziki na balkonie i każdy maluch lubi bawić się wodą. Przed napełnieniem brodzika dla dzieci wodą należy zabezpieczyć balkon przed dziećmi. Nawet przy najlepszej kontroli rodzicielskiej konieczne jest monitorowanie dzieci, ponieważ istnieje wiele niebezpieczeństw związanych z zabawą z wodą.