balkon

Sadzenie skrzynek na kwiaty w celu uzyskania cienia: kwiaty i rośliny kompatybilne z cieniem na balkony i parapety wychodzące na północ

Miejsce w cieniu stanowi duże wyzwanie dla hobbystycznego ogrodnika. Jednak przy odrobinie kreatywności można posadzić nawet balkon od strony północnej i parapet. Istnieje wiele pachnących ziół, wiecznie zielone rośliny okrywowe, piękne byliny i odporne na cień kwiaty, które przekształcają teren zewnętrzny w kwitnącą i kolorową oazę. Pokażemy Ci 16 kombinacji roślin i kwiatów, które mogą z łatwością rosnąć w półcieniu i cieniu oraz wyjaśnimy, na co należy zwrócić uwagę podczas sadzenia. Sugestie dotyczące różnorodnie zaprojektowanej skrzynki na kwiaty po prostu świetnie wyglądają razem, są łatwe w pielęgnacji i dlatego są odpowiednie nawet dla początkujących. Odpowiednia skrzynka na kwiaty ma 100 cm długości, 17 cm szerokości i 14 cm wysokości oraz 19 litrów gleby.

Sadzenie skrzynek na kwiaty w cieniu: pracowite jaszczurki i srebrny deszcz

Posadź skrzynkę na kwiaty, aby uzyskać cień kwiatami jak pracowite jaszczurki i roślinami jak srebrny deszcz

Miłość od pierwszego wejrzenia: pracowity Lieschen i srebrny deszcz tworzą zachwycający duet kolorystyczny na zacieniony balkon lub zacieniony parapet. Połączenie dwóch odcieni różu i srebra z pewnością przyciągnie uwagę. Do letniej aranżacji w zacienionych miejscach potrzebujesz:

A. Pracowite Lieschen odmiany „Accent Pink” – 4 sztuki

B. Pracowite Lieschen odmiany „Pink Swirl” – 4 sztuki

C. Srebrny deszcz “Silver Falls” – 6 sztuk

Pracowita Lieschen to bylina, która osiąga maksymalną wysokość 40 centymetrów. Kwiat najlepiej rozwija się w miejscach częściowo zacienionych lub zacienionych. Gleba piaszczysta, umiarkowanie wilgotna, próchniczna i lekko kwaśna sprzyja ich szybkiemu wzrostowi. Okres kwitnienia rozpoczyna się w maju i trwa do końca września, kiedy jesień jest ciepła można go przedłużyć do połowy października. Kwiat nie jest wytrzymały.

Srebrny deszcz to roślina jednoroczna o niepozornych kwiatach. Jest szczególnie popularny ze względu na liście w kształcie nerki z lekkim srebrnym połyskiem. Okres kwitnienia rozpoczyna się w maju i kończy w sierpniu. Roślina wisi i idealnie nadaje się jako zielony towarzysz wspaniałej, pracowitej Lieschen, na przykład jako sadzenie na rabaty w skrzynce na kwiaty. Ma podobne wymagania dotyczące gleby i lokalizacji.

Kwiatowa skrzynka na cienie z czerwonymi akcentami: kolorową pokrzywą, kabrioletową różą i trawą niedźwiedzią

Skrzynka na kwiaty do cienia z roślinami takimi jak kolorowa pokrzywa i czerwona róża i trawa niedźwiedzia

Zwłaszcza, gdy ogród balkonowy lub parapet stoją w cieniu, hobbystyczni ogrodnicy obawiają się, że ze względu na położenie nie jest tu tak kolorowo. Kolejny zestaw podbija serca efektowną aranżacją w kolorze czerwonym.Czerwone róże w kabriolecie to absolutny element przyciągający wzrok w mini ogrodzie. Kilka jaskrawo kolorowych odmian kolorowej pokrzywy urozmaica skrzynkę na kwiaty, a trawa niedźwiedzia doskonale nadaje się jako wypełniacz. Aranżacja składa się z następujących odmian:

A. Odmiana Witraży – 1 szt.

B. Róża Kabriolet w kolorze czerwonym – 1 szt.

C. Trawa z niedźwiedziej skóry – 2 sztuki

D. Odmiana “True Red” lub inna odmiana czerwonolistna – 1 szt.

E. Pokrzywa kolorowa odmiany „Big Blonde” – 1 szt.

Pokrzywa kolorowa to bylina, która może osiągnąć wysokość do 50 cm i szerokość do 40 cm. Roślina o ozdobnych liściach nadaje strukturę aranżacji skrzynki kwiatowej i jest szczególnie ceniona za jajowate, przetarte liście. W zależności od odmiany roślina najlepiej rozwija się na stanowiskach zacienionych, częściowo zacienionych i zacienionych. Bogata w próchnicę, lekko kwaśna i umiarkowanie wilgotna gleba stwarza najlepsze warunki do ich szybkiego wzrostu. Bylina jest wrażliwa na mróz i nie jest mrozoodporna.

Trawa niedźwiedzia to odmiana trawy ozdobnej, która ze względu na swoją niską wysokość pięknie prezentuje się w skrzynce na kwiaty.

Róża kabriolet to kwiat, który osiąga maksymalną wysokość 100 cm. Kwiat, który pochodzi z Ameryki Południowej, jest idealnym partnerem do kombinacji dla trawy niedźwiedziej i tworzy romantyczną atmosferę na balkonie z ognistoczerwonymi kwiatami.

Wszystkie rośliny są lekko trujące, więc aranżacja nie jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi lub zwierzętami.

Pudełko na kwiaty do cienia: kwiaty i rośliny dla większej objętości

Posadź kilka odmian i połącz kwiaty w skrzynce na kwiaty w cieniu

Nie tylko ciężko pracująca Lieschen czuje się znacznie lepiej w półcieniu i cieniu niż na słońcu. Funkia odmiany „Złota Tiara” i fuksja również wspaniale rozwijają się w zacienionym miejscu. Czarującymi zielonymi towarzyszami są Drabina Jakubowa, Gundermann, krzew portowy i wiecznie zielony wielkolistny. W skrzynce na kwiaty jest również miejsce na bataty, aby zapewnić cień.

A. Pracowite Lieschen odmiany “Pink Picotee” – 2 sztuki

B. Hosty odmiany „Złota Tiara” – 1 szt.

C. Drabina Jakubowa – 1 szt.

D. Fuksja odmiany „Thalia” – 2 sztuki

E. Gundermann – 3 sztuki

F. Bataty odmiany „Sweet Caroline” – 1 sztuka

G. Harp Bush – 2 sztuki

H. Zimozielone wielkokwiatowe – 2 sztuki

Wymagania dotyczące gleby i lokalizacji: Wszystkie rośliny mają podobne wymagania dotyczące lokalizacji i gleby. Świeża, dobrze przepuszczalna, gliniasta gleba sprzyja wzrostowi. Wszystkie kwiaty i rośliny dobrze sobie radzą w półcieniu. Są odporne i można je nawet pozostawić na zewnątrz w miesiącach od listopada do stycznia, o ile są zabezpieczone przed mrozem folią polarową. Zarówno byliny, jak i kwiaty nadają się również do cięcia wazonów.

Mała hosta odmiany „Złota Tiara” fascynuje pięknym zielonym ulistnieniem z żółtą obwódką. Odporna roślina ma rozłożysty pokrój i osiąga wysokość 50 cm.

Drabina Jakubowa to bylina, która może osiągnąć wysokość do 80 cm. Ma wyprostowany pokrój i kwitnie na niebiesko w czerwcu i lipcu.

Fuksja odmiany Thalia nie jest rośliną mrozoodporną i wymaga zimowania. Fascynuje smukłymi, ciemnoczerwonymi kwiatami.

Gundermann to wytrzymałe, wiecznie zielone zioło, które jest sadzone w przydomowym ogrodzie jako roślina okrywowa w zacienionych zakątkach.

Krzew harfowy to półkrzew, który osiąga maksymalną wysokość 80 cm. Dzięki fioletowym kwiatom przyciąga uwagę wszystkich od lutego do maja.

Zimozielony wielkolistny jest również krzewem półkrzewowym, który w każdym przypadku osiąga maksymalną wysokość 30 cm. Wiecznie zielona roślina ozdobna zwisa z krawędzi skrzynki i nadaje aranżacji naturalnego charakteru.

Skrzynka na kwiaty do zacienionych miejsc: dwukolorowy zestaw na północny balkon

Sadzenie skrzynek na parapety na zewnątrz i pomysły na całoroczne aranżacje

Kwitnąca skrzynka na kwiaty zachwyci hobbystę przez całe lato. W kolejnym zestawieniu w jasnym różu i delikatnym różu główne role grają pracowite Lieschen i fioletowe fiołki. Płynąca Lieschen pojawia się raz po raz w aranżacjach na stanowiska zacienione i nie bez powodu: kwiat kwitnie przez całe lato, a jego liście pozostają zielone nawet jesienią. Dlatego są idealnymi partnerami kolorystycznymi wiosennych kwiatów, takich jak fiolet. Do skrzynki na kwiaty potrzebujesz:

A. Lejące się runo odmiany „Dazzler Pink” – 3 sztuki

B. Fiołki – 3 sztuki

Kwiatowa skrzynka na zacieniony parapet pracowita Lizzie

Fiołki to jedne z najpopularniejszych wiosennych kwiatów, które tradycyjnie zdobią ogrody w stylu wiejskim. Ojczyzna kwiatu nie jest znana, ale uważa się, że kwiat był pierwotnie szeroko rozpowszechniony w regionie Morza Śródziemnego. Przy maksymalnej wysokości 20 cm roślina jednoroczna jest dość zwarta i dlatego stanowi kolorową okrywę podłogową dla skrzynek na kwiaty w cieniu.

Parapet parapet: cień rośliny dla większej objętości

Posadź w cieniu skrzynki na parapety

Rośliny i kwiaty o rozłożystym wzroście dobrze prezentują się nie tylko w ogrodzie, ale także na balkonie, a nawet na parapecie. W kolejnej aranżacji główną rolę odgrywają krzewy, byliny i półkrzewy.

A. Bukiet ślubny odmiana płatka śniegu – 2 sztuki

B. Torenia – 1 szt.

C. Magiczne dzwonki odmiany “Cabaret Purple” – 2 sztuki

D. Chmiel indoor – 1 szt.

E. Kwiat wanilii – 2 sztuki

F. Kwiat słomkowy – 1 szt.

G. stokrotki

H. Kwiat płatka śniegu odmiany „Giant Snowflake” – 2 sztuki

Zespół czuje się szczególnie dobrze w zacienionym lub częściowo zacienionym miejscu. Krzewy i kwiaty preferują piaszczystą, świeżą i bogatą w składniki odżywcze glebę. Wszystkie muszą być przezimowane bez mrozu, co oznacza, że ​​zimą nie mogą przebywać na parapecie. Do przechowywania najlepiej nadaje się nieogrzewany, ciemny pokój w domu.

Śnieżynka to niewielka roślina, która szczególnie efektownie wygląda dzięki gęstej, zwisającej roślinności w skrzynce okiennej na parapecie lub na balustradzie balkonu.

Torenie to popularne rośliny doniczkowe, które z trudem tolerują temperatury poniżej 16 stopni Celsjusza. Lokalizacja chroniona przed wiatrem i deszczem latem okazuje się optymalna.

Magiczne dzwonki to jednoroczne rośliny hybrydowe, które mają wyjątkowo długi okres kwitnienia od maja do października.

Kwiat wanilii to półkrzew, który osiąga maksymalną wysokość 50 cm. Fioletowe kwiaty nadają skrzynce kolorów od maja do września.

Słomkowy kwiat z czerwonymi główkami przyciąga wzrok w ogrodzie i na balkonie. Przy wysokości do 1 metra roczna roślina w skrzynce na kwiaty gwarantuje, że nie pozostanie niezauważona.

Stokrotki należą do najbardziej uroczych kwiatów łąkowych, które po wyhodowaniu dobrze prezentują się również we własnym balkonowym ogrodzie. W obszernym układzie okrywowa służy jako wypełnienie szczelin.

Skrzynka na cień – parapet i balkon od strony północnej: aranżacja w kolorze białym

Posadź skrzynkę na zewnątrz parapetu

Zestaw dla prawdziwych purystów w kolorze ciemnej zieleni i bieli. Połączenie wnosi nutkę nostalgii na balkonie lub parapecie i jest szczególnie efektowne przed fasadą białego domu. W skład zespołu wchodzą następujące rośliny i kwiaty:

A. Pelargonie białe – 1 sztuka

B. Bluszcz odmiany “Lodowiec” – 4 sztuki

C. Kwiat śnieżynki odmiany “Snowstorm” – 3 sztuki

D. Białe jaszczurki pracowite – 2 sztuki

Jeśli chodzi o wymagania glebowe i lokalizacyjne, podczas sadzenia można kierować się pracowitą lizy.

Posadź skrzynkę kwiatową cieniolubnymi trawami ozdobnymi, roślinami okrywowymi i bylinami

Posadź skrzynkę na kwiaty bylinami i trawami ozdobnymi w zacienionym miejscu

Kolejna propozycja połączenia okrywowej, roślin ozdobnych, bylin i traw ozdobnych na pierwszy rzut oka brzmi dziwnie. Efekt końcowy fascynuje naturalnym wyglądem. Kolorowa turzyca szerokolistna wraz z ozdobną kapustą, werbeną i fioletowymi dzwoneczkami tworzą atrakcyjny zespół.

A. Turzyca szerokolistna – 2 sztuki

B. Kapusta ozdobna – 2 sztuki

C. Werbena – 2 sztuki

D. Dzwonki fioletowe – 2 sztuki

Kwiaty w kwietniku z cieniem

Kwiatowa skrzynka na zacieniony balkon z lwiej paszczy i barwinkiem Madagaskar

Kolejny zespół zamienia nawet północny balkon w piękne morze kwiatów. Pracowite jaszczurki, różowa zieleń pokoju, białe lwie paszcze i pomarańczowe begonie z łatwością rozwijają się w cieniu i półcieniu i razem wyglądają szczególnie zabawnie.

A. Pracowite Lieschen odmiany „Midnight Rose” – 4 sztuki

B. Pokój różowy zielony – 2 sztuki

C. Lwia paszcza biały – 1 szt.

D. Begonie pomarańczowe – 1 szt.

Skrzynka na kwiaty na zacieniony balkon i parapet na zewnątrz

Skrzynka na kwiaty w cieniu przesadź rośliny i kwiaty pelargonie i wiecznie zielone wiecznie zielone

Pelargonie wyraźnie grają główną rolę i nadają ton kolejnemu zespołowi. Dzięki delikatnym różowym kwiatom stanowią atrakcyjny kontrast z wiecznie zielonymi wiecznie zielonymi odmianami Variegata i bluszczem. Ciężka praca Lieschen ton w ton z pelargoniami harmonijnie wtapia się w obraz.

A. Barwinek wielkokwiatowy “Variegata” – 4 sztuki

B. Pelargonie w kolorze różowym – 2 sztuki

C. Pracowite Lieschen, odmiana “Pink Picotee” – 5 sztuk

Zasadź urocze pudełko na kwiaty w stylu vintage

Roślina doniczkowa w zacienionym miejscu z paprociami i kwiatami

Biała begonia lodowa najlepiej rozwija się w miejscach zacienionych lub częściowo zacienionych i lubi gleby gliniaste, lekko wysuszone, lekko zasadowe. Wraz ze szparagami ozdobnymi, które mają podobne wymagania co do gleby i lokalizacji, tworzy uroczy duet roślin balkonowych.

A. Szparagi ozdobne – 2 sztuki

B. Begonia lodowa biała – 3 sztuki

Skrzynki okienne do zacienionych miejsc: bluszcz i ciężko pracujące jaszczurki

Posadź skrzynki balkonowe w cieniu, łącząc kwiaty i bluszcz

Pracowity Lieschen jest prawdopodobnie najbardziej różnorodnym kwiatem w cieniu. Duży wybór odmian sprawia, że ​​skrzynka na kwiaty bez większego wysiłku może stać się kwitnącą oazą. Najlepiej nadaje się dla początkujących.

A. Pracowita odmiana Lieschen “Arbuz” – 3 sztuki

B. Pracowite Lieschen w kolorze białym – 3 sztuki

C. Pracowite jaszczurki w kolorze fioletowym – 3 sztuki

Oszczędzający miejsce pomysł na małe skrzynki na kwiaty w cieniu

Posadź skrzynkę na kwiaty okrywową, aby uzyskać zacienione miejsce

Cape Marguerite to bylina o wysokości 40 cm o wyprostowanym pokroju i jasnofioletowych kwiatach. To łatwa roślina, która kwitnie przez całe lato. Werbena i kolorowa pokrzywa tworzą idealne tło i tworzą harmonijny zestaw z peleryną stokrotką.

A. Pokrzywa kolorowa – 2 sztuki

B. Marguerite peleryna – 1 szt.

C. Werbena – 2 sztuki

Wielkopostne róże przyciągające wzrok w skrzynce balkonowej na zacienione balkony wychodzące na północ

Posadź skrzynki balkonowe do cienia z wiosennymi różami.Pomysły na kombinacje

Doświadczeni i pewni siebie ogrodnicy hobbyści mogą wybrać czarujący, kolorowy zestaw złożony z 5-6 cieniolubnych roślin i kwiatów.

 • Wiosenne róże
 • Turzyca szerokolistna
 • bluszcz
 • Tatarak żółty
 • Fioletowe fiołki
 • Mlecz

Sadzenie pudełka na kwiaty: pomysł na lokalizację w półcieniu

Posadź metalowe donice na zacienionym balkonie i tarasie

Żółty, biały, zielony i fioletowy to kolory późnego lata. Jeśli więc chcesz dopasować się do palety barw jesieni od sierpnia, możesz polegać na wąkrotce żółtej i kolorowej pokrzywie.

 • Kapusta grosza w kolorze żółtym
 • Kolorowa pokrzywa

Posadź skrzynkę kwiatową kochającymi cień roślinami ozdobnymi

Skrzynka na kwiaty z wiecznie zielonymi roślinami ozdobnymi z liśćmi w cieniu

 • Biała odmiana Kaladie “Aaron”
 • Fioletowe dzwonki
 • Pokrzywa zwyczajna “Biała Nancy”
 • bluszcz
 • Mało wiecznie zielony

Posadź skrzynkę na kwiaty petuniami

Pudełko na kwiaty w cieniu z petuniami do ogrodu balkonowego

 • Pelargonie
 • Mlecz
 • Angelonia
 • Petunie odmiany “Bubblegum”

Kochające cień kwiaty w skrzynce balkonowej: fiołki

Cieniuj kwiaty, aby posadzić fiołki w skrzynce okiennej

 • Pietruszka
 • Fiołki w kolorze żółtym i fioletowym
 • Wąkrota

Obszerne urządzenie przyciągające wzrok do bardzo dużych skrzynek na kwiaty w zacienionym ogrodzie

Sadzenie cieniolubnych skrzynek na kwiaty Wskazówki dla początkujących

 • Bratek
 • fioletowy
 • Kapusta ozdobna
 • bluszcz
 • Cyprysy karłowate