balkon

Różowe kwiaty na balkon: 11 pięknych roślin do skrzynki balkonowej i doniczki

Różowy to mocny kolor, który oznacza radość życia. Nic dziwnego, że różowo kwitnące rośliny są główną atrakcją w skrzynkach i donicach i automatycznie przyciągają uwagę wszystkich. Jeśli chcesz nadać przestrzeni zewnętrznej odrobinę koloru, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ponieważ podajemy 12 pięknych różowych kwiatów na balkon, które kwitną przez całe lato.

Różowe kwiaty na balkony: fuksja na zacienione balkony

Różowe kwiaty dla odmian balkonowych fuksji i porady pielęgnacyjne

Fuksje stały się klasykiem na balkonie zacieniającym. Dzika roślina pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie rośnie w jasnym i gęstym cieniu drzew. Obecnie istnieje szeroka gama odmian, które kwitną w różnych kolorach. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają odmiany kwitnące jasnoróżowo. Przy odpowiedniej pielęgnacji już w czerwcu uformują liczne wdzięczne kwiaty w różnych odcieniach, które będą cieszyły oczy aż do jesieni.

Możliwe są te odmiany fuksji: 

 • Shadowdancer to jednoroczna roślina doniczkowa o zwartym pokroju, idealna do wiszącego kosza na wschodnim lub północnym balkonie. Osiąga maksymalną wysokość 40 cm. Odmiana nie znosi bezpośredniego słońca i najlepiej rozwija się w jasnym cieniu. Okres kwitnienia zaczyna się już w maju, a kończy na początku października.
 • Jollies to odmiana wyprostowana, która wytwarza małe i średnie kwiaty. Jest to idealna roślina doniczkowa. Ta fuksja ma dwukolorowe kwiaty i jest dostępna w różnych kombinacjach kolorystycznych. Szczególnie atrakcyjnie wygląda w kolorze różowym i fioletowym.
 • Diva to bardzo zwarta bylina, która wygląda jak krzew. Osiąga maksymalnie 30 cm wysokości. Kwiat będzie rósł przez pierwsze 2-3 lata i dlatego wymaga regularnego nawożenia w tym okresie. Warto je również regularnie podlewać w miesiącach letnich.

Wskazówki pielęgnacyjne:

Szczególnie młode rośliny należy regularnie podlewać. Niezbędne jest unikanie zalania. Od końca maja możesz umieścić kwiatek na balkonie. Idealnie nadaje się do dużych doniczek i wiszących koszy, o ile jest sadzone jako roślina samotna. Od końca czerwca podlewać tylko wtedy, gdy jest sucho. Podawaj nawóz długotrwale raz na początku sezonu balkonowego.

Różowo kwitnące kwiaty na balkony: dipshopy

Różowo kwitnące kwiaty na balkon Dipladenia to roślina pnąca

Dipladenia to pnąca roślina z rodziny Apocynacaeae, która podobnie jak fuksja pochodzi z tropikalnych rejonów Ameryki Południowej. Podobnie jak fuksja, dipladenia tworzy urzekająco piękne kwiaty w kształcie lejka, które utrzymują się od czerwca do końca września. W przeciwieństwie do fuksji egzotyka preferuje bezpośrednie słońce. Dlatego najlepiej jest balkon wychodzący na zachód lub południe. Roślina posadzona w doniczkach ze wspomagaczem wspinaczkowym osiąga wysokość ok. 80 cm. Przyciąga motyle i pszczoły. Dipladenia jest bardzo trująca i dlatego nie nadaje się dla rodzin z małymi dziećmi i zwierzętami.

Te odmiany Dipladenia są możliwe:

 • Jade Trio to wyprostowana roślina, która kwitnie w trzech kolorach (białym, różowym i czerwonym). Idealnie nadaje się do doniczek.
 • Kwarc różowy & Żółty to roślina wisząca lub pnąca, którą można sadzić w skrzynkach na kwiaty.
 • Turmalin Intense Fuchsia to wysoki kwiat, który tworzy jednolicie różowe kwiaty.

Instrukcje opieki:

Nawozić raz w tygodniu i regularnie podlewać. Zwróć uwagę na nasiąkanie wodą, szczególnie w okresie kwitnienia. Roślin jako solista. Zima w jasnym miejscu w temperaturze od 8° do 10°C.

Letnie kwiaty kwitnące na różowo: pracowite jaszczurki

Różowe kwitnące letnie kwiaty pracowita lizawka

Pracowita Lieschen jest prawdziwym miłośnikiem słońca, ale kwitnie również w półcieniu. Letni kwiat może z łatwością wytrzymać deszcz i wiatr, o ile gleba jest przepuszczalna. Aby roślina kwitnąca miała wystarczająco dużo miejsca do wzrostu, należy posadzić kwiaty w doniczce w odległości co najmniej 20 cm od siebie.

Ta odmiana kwitnie na różowo:

 • Sunpation Pink to hybryda, która kwitnie od maja do października. Prawidłowy czas sadzenia to okres od kwietnia do czerwca. Kwiat osiąga maksymalną wysokość 35 cm.

Instrukcje opieki:

Raz po posadzeniu nawozić nawozem o powolnym działaniu, w razie potrzeby podlać. Unikaj zalegania wody.

Letnie kwiaty na balkon: różowe goździki z okazji Pięćdziesiątnicy

Różowe letnie kwiaty na balkon Goździki Zesłania Ducha Świętego

Goździk Zesłania Ducha Świętego to europejski kwiat, który można znaleźć naturalnie na słonecznych zboczach. Ponieważ roślina musi wytrzymać ekstremalne upały, wiatr i deszcz, ma zwarty pokrój i płytko rośnie. Wieloletnia roślina okrywowa wkradła się do serc hobbystów dzięki pięknym różowym kwiatom. Stosowane są głównie na słoneczny balkon wychodzący na południe.

Różowa odmiana kwitnąca:

 • Pink Jewel można znaleźć w większości centrów ogrodniczych od kwietnia do czerwca. Okres kwitnienia rozpoczyna się w maju. Okres kwitnienia trwa do końca czerwca – początku lipca.

Instrukcje opieki:

Podlewaj bardzo oszczędnie, nie nawozić. Roślina preferuje suchą glebę z dużą zawartością piasku i wymaga ochrony przed deszczem. Nadaje się do sadzenia grupowego, przy czym pojedyncze kwiaty należy sadzić w odległości co najmniej 20 cm od siebie.

Różowe kwiaty do wiszących koszy: petunie

Różowe kwiaty do wieszania wiszących koszy petunii

Petunie to bujne kwiaty, które są szczególnie popularne ze względu na intensywne kolory kwiatów. Zwłaszcza wiszące petunie są idealne do sadzenia wiszących koszy, ponieważ mają harmonijną strukturę i są zwarte.

Ta odmiana kwitnie na różowo:

 • Petunia Veranda to odmiana występująca w kilku kolorach. „Hot Pink” i „Neon” to piękne różowe nunaki, które wraz z kolorem „Rose Vein” (różowy i różowy) tworzą szczególnie atrakcyjny zestaw.
 • Petunia Sufrinia to popularna wisząca odmiana petunii, która rośnie bujnie i dobrze nadaje się do sadzenia wysokich doniczek.

Instrukcje opieki:

Najlepsze są miejsca w pełnym słońcu. Potrzebują dużo wody, szczególnie w okresie kwitnienia należy je podlewać dwa razy dziennie: raz rano i raz wieczorem. Petunie nie tolerują deszczu i wiatru, więc potrzebujesz ochrony przed deszczem.

Różowe kwiaty do skrzynek na kwiaty: pysk zatrzaskowy

Dbaj o lucjan w skrzynce na kwiaty na balkonie

Torenie, znane również jako pyszczki w Niemczech, kwitnie przez całe lato, jeśli jest odpowiednio pielęgnowane. Preferuje dobrze przepuszczalną glebę z dużą zawartością piasku i miejsce w półcieniu lub w lekkim cieniu. Balkon wschodni oferuje najlepsze warunki do szybkiego wzrostu i długiego okresu kwitnienia. Roczny kwiat ma zwarty, ale krzaczasty i wyprostowany pokrój i pięknie prezentuje się zarówno w skrzynce kwiatowej, jak i przy świetle ulicznym.

Różowa odmiana kwitnąca:

 • Róża Torenia furneri to różowo-różowa odmiana kwitnąca. Okres kwitnienia rozpoczyna się w kwietniu i kończy we wrześniu. Kwiat wisi i jest idealny do wieszania koszy i wanien. Nadaje się również jako roślina doniczkowa.

Instrukcje opieki:

Torenie potrzebuje umiarkowanej do dużej ilości wody. Im dłużej jest na słońcu, tym więcej należy go podlewać.

Różowe kwitnące rośliny pnące na balkon: poranna chwała

Rośliny pnące na balkony i tarasy Poranna chwała

Poranna chwała jest szczególnie popularna ze względu na dwukolorowe kwiaty w kształcie lejka. Dzika roślina dorasta do kilku metrów wysokości, ale odmiany są znacznie mniejsze. Letnie kwiaty hoduje się w doniczkach już w połowie kwietnia, a młode rośliny są następnie sprzedawane wraz z pnączami w maju. Poranna chwała zdecydowanie potrzebuje ochrony przed wiatrem i może dobrze prosperować zarówno w słonecznych, jak i częściowo zacienionych miejscach.

Ta odmiana kwitnie na różowo:

 • Morning Star tworzy biało-różowo-fioletowe kwiaty. Młode rośliny potrzebują podparcia wspinania, ale potem w pierwszym roku bez problemu rosną kraty.

Instrukcje opieki: 

Podlewaj regularnie i nawozić raz w miesiącu. Umieść roślinę w odległości co najmniej 30 cm.

 Werbena z różowymi kwiatami

różowe kwiaty na balkon werbena

Werbena jest szczególnie popularna wśród ogrodników hobbystów ze względu na długi okres kwitnienia. Od początku czerwca do września roślina cieszy oko morzem kwiatów.

Odmiana kwitnąca na różowo:

 • Pink Spires tworzy różowe baldachy i tworzy akcenty w pudełku na kwiaty.

Instrukcje opieki:

Roślina jednoroczna najlepiej rozwija się na stanowiskach słonecznych i częściowo zacienionych, preferuje świeżą glebę i potrzebuje regularnej wody i nawozu.

Letnie kwiaty z różowymi kwiatami: bratki

Letnie kwiaty z różowymi bratkami

Różowe kwiaty na balkony: ogród jastrzębi

Letnie kwiaty w różowym jastrzębiu ogrodowym na balkony

Jastrząb ogrodowy to krzew ozdobny o dużych efektownych kwiatach, które tworzy w lipcu i które możemy podziwiać do początku października.

Odmiana kwitnąca na różowo:

 • Pink Giant najlepiej rozwija się na słonecznym balkonie i wymaga gleby bogatej w próchnicę, gliniastą i umiarkowanie świeżą.

Instrukcje opieki

Lepiej podlewać oszczędnie i tylko wtedy, gdy jest sucho, aby uniknąć zalania. Nawozić co trzy tygodnie, sadzić samodzielnie w dużym pojemniku i przycinać wiosną, aby zachęcić do kwitnienia.

Hortensje kwitnące na różowo

Różowe końcówki kwiatowe hortensji

Hortensję znamy jako letni kwiat, którego kwiaty zmieniają kolor z białego na niebieski i fioletowy ze względu na pH gleby. Wyjątkiem są hortensje kuliste, takie jak odmiana „Kanmara”, ponieważ tworzą różowe kwiaty. „Magical” ma również kwiaty od ciemnoróżowego do różowego. Istnieją jednak również odmiany długo kwitnące, których kwiaty stają się niebieskie na początku lata, a następnie różowe tuż przed więdnięciem.

różowe kwiaty na balkony odmiany do skrzynek, krat i wiszących koszy