balkon

Pomysły na dekoracje balkonowe 2015 – wybierz rośliny i zioła balkonowe w zależności od orientacji

balkon pomysły dekoracyjne 2015 taras na dachu róże część wypoczynkowa meble rattanowe

Każdy balkon piękniej wygląda z roślinami – kwiaty w ciepłym sezonie to oczywiście coś wyjątkowego, ale można tam również stworzyć mały ogródek ziołowy. To, które rośliny doniczkowe dobrze się czują na Twoim balkonie, jest ściśle związane z orientacją. Staramy się przedstawić przegląd czterech wariantów i podać kilka przydatnych wskazówek dla wszystkich ogrodników hobbystów. Pokażemy Ci również 15 stylowych Pomysły na dekoracje balkonowe 2015.

Pomysły na dekoracje balkonowe 2015 – rośliny balkonowe na balkon wschodni

pomysły na dekoracje balkonowe 2015 zielone rośliny krata nowoczesny park centralny

Jeśli masz balkon od strony wschodniej, możesz cieszyć się porannym słońcem. Od pory obiadowej balkon wschodni jest zacieniony i po południu chroniony przed silnymi promieniami słonecznymi. Rośliny i kwiaty rosnące w półcieniu są więc dla niego idealne. Ani ochrona przed słońcem, ani wiatrem nie jest konieczna. Niektóre pomysły na dekoracje balkonowe 2015 to na przykład petunie, fuksje i stokrotki. A jeśli chcesz stworzyć ścianę ziołową, możesz uprawiać zioła takie jak koperek, kolendra, bazylia, szałwia, mięta pieprzowa, pietruszka. Krzew laurowy potrzebuje nieco więcej miejsca, ale jest również dobrym wyborem na balkon od strony wschodniej. Więcej informacji na temat sadzenia i pielęgnacji znajdziesz w naszym artykule Zioła na balkonie.

Pomysły na dekoracje balkonowe 2015 – bujne kwiaty i rośliny na południowym balkonie

pomysły na dekoracje balkonowe 2015 pelargonie różowe kwiaty metalowa balustrada

Balkon wychodzący na południe zapewnia przyjemne godziny na świeżym powietrzu – słońce świeci przez cały dzień. Rośliny lubiące stanowiska słoneczne są więc idealne na balkony od strony południowej. Należą do nich np. egzotyczne palmy jukki, kaktusy, sukulenty, drzewa oliwne i cytrynowe. Ale także piękne lokalne kwiaty, takie jak pelargonie, petunie lub koszyczki peleryny, kwitną wspaniale na południowym balkonie. Ponieważ większość ziół uwielbia również słoneczne miejsca, właściciele mieszkań od strony południowej mają szeroki wybór – między innymi rozmaryn, tymianek, szałwia, lawenda.

Pomysły na dekorację balkonu 2015 – co odgrywa rolę w projektowaniu balkonu północnego

balkon deco pomysły 2015 hortensja odcień pomysł ławka kolorowe kolory

Balkon północny stanowi duże wyzwanie dla większości hobbystów – z jednej strony przez większość dnia jest zacieniony, az drugiej bezwzględnie potrzebuje ochrony przed wiatrem. Ale jeśli trochę się wysilisz, możesz zmienić balkon w małą zieloną oazę. Bo fuksje i hortensje uwielbiają miejsca zacienione – podobnie jak różne trawy ozdobne czy pnącza, takie jak bluszcz czy powojnik. Ziołem, które dobrze rośnie na północnym balkonie jest np. czosnek niedźwiedzi.

Pomysły na dekorację balkonu 2015 – ciesz się wieczornym słońcem na balkonie wychodzącym na zachód

pomysły na dekoracje balkonowe 2015 kolorowe kwiaty pudełko na kwiaty zachodnie petunie

Balkon zachodni, podobnie jak balkon wschodni, jest zacieniony tylko przez pół dnia. Różnica – po południu na balkonie wychodzącym na zachód robi się naprawdę gorąco. Dlatego ochrona przeciwsłoneczna / na przykład parasol / jest tutaj absolutną koniecznością. Tylko wtedy rośliny kochające półcień mogą dobrze rosnąć. Dzięki zadaszeniu balkonu kwiaty i zioła są również chronione przed czasem bardzo silnym wiatrem.

Pomysły na dekorację balkonu 2015 – efektowne zaaranżowanie doniczek

Pomysły na dekoracje balkonowe 2015 rośliny pomysły na balkony południowe hiacynty

Pudełka na kwiaty to wariant oszczędzający miejsce – może to być korzystne latem, ale przechowywanie w zimnych porach roku jest dużym wyzwaniem później. Zamiast tego rośliny doniczkowe można po prostu wynieść na zewnątrz w ciepłym sezonie letnim. Praktyczne systemy półek na balkon są dostępne w Ikei, aby rośliny doniczkowe nie były w drodze.

Zamontuj wiszący kosz na ścianie

Pomysły na dekoracje balkonowe 2015 parasol przeciwsłoneczny do roślin doniczkowych

Posadzone kosze wiszące również oszczędzają miejsce – praktyczny wariant na mały balkon. A jeśli sam nie masz na to miejsca, możesz zdecydować się na rośliny pnące – i całkowicie zasadzić jedną ścianę.

Ochrona przed wiatrem i słońcem na balkonie

Pomysły na dekoracje balkonowe 2015 parasol orientalny balkon obejmujący donice

Nawet rośliny, które tolerują silne światło słoneczne, mają problemy z upałem. Dlatego ochrona przeciwsłoneczna jest niezwykle przydatna na balkonie wychodzącym na południe.

Ogród ziołowy na balkonie

Pomysły na dekoracje balkonowe 2015 pomysły na wschodnie balkony na śniadanie meble zioła

Ziołowy ogródek na balkonie jest nie tylko praktyczny – zioła mają przyjemny zapach i przyciągają motyle i ptaki.

Trawy ozdobne na balkonie północnym

Pomysły na dekoracje balkonowe 2015 Pomysły na trawę na północny balkon

Nawet jeśli większość kwiatów nie może rosnąć na zimnym, zacienionym północnym balkonie, chińskich trzcinach, anielskich włosach i tak dalej. odrobina koloru.

Romantyczny ogródek z kwiatami na stole

Pomysły na dekoracje balkonowe 2015 rośliny pnące na północ balkon kochający cień

Ochrona przed wiatrem na balkonie mieszkania na ostatnim piętrze

Pomysły na dekoracje balkonowe 2015 ochrona przed słońcem na najwyższym piętrze

Mieszkańcy mieszkania na poddaszu mogą cieszyć się pięknym widokiem, ale muszą nieustannie zmagać się z wiatrem i upałem. Rośliny balkonowe mogą rosnąć i kwitnąć tylko przy odpowiedniej ochronie przed słońcem i wiatrem.

Mieszkanie na pierwszym piętrze

Pomysły na dekoracje balkonowe Pomysły na zioła Pomysły na rośliny kochające słońce

 Natomiast mieszkanie na pierwszym piętrze jest prawie zawsze w cieniu – sąsiednie domy i drzewa rzucają na nie cień. Jedyny wyjątek – między 12:00 a 14:00..

Pomysły na dekoracje balkonowe 2015 kwiaty balkon obejmujące deski podłogowe ogród ziołowy

Pomysły na dekoracje balkonowe 2015 Pomysły na rośliny balkonowe Petunie

Wybierz pomysły na dekoracje balkonowe 2015 słoneczne lokalizacje kwiaty rośliny balkonowe zioła

Pomysły na dekoracje balkonowe 2015 Pomysły na rośliny oświetleniowe na kwiaty

Pomysły na dekoracje balkonowe 2015 słoneczne lokalizacje kwiaty rośliny pomysły