balkon

Żółte kwiaty balkonowe: tak letni balkon staje się oazą dobrego nastroju!

Hobbystyczni ogrodnicy, którzy nie mają odpowiedniego ogrodu, często zamieniają swój balkon w oazę pod gołym niebem. Szczególnie popularne w mieście są ogrody balkonowe, które pozwalają na kontakt z naturą. Jeśli chcesz zaprojektować swój balkon jak kwietny raj, masz duży wybór kwiatów balkonowych, które rozwijają swój pełny blask, szczególnie latem i jesienią. Jeśli aktualnie poszukujesz pomysłów na żółte kwiaty balkonowe, u nas na pewno znajdziesz to, czego szukasz. W tym poście zebraliśmy najpopularniejsze żółte kwiaty na balkony, które natychmiast upiększą Twój mały kawałek natury.

Rośliny balkonowe o żółtych kwiatach Elfenspiegel Nemesia

Kolor żółty to kolor słońca i odstrasza ponury nastrój. Działa szczególnie zachęcająco, sprzyja koncentracji i pobudza umysł. Dlatego żółte kwiaty balkonowe są wspaniałym dodatkiem na balkonie. W porównaniu z jednokolorowymi nasadzeniami, na przykład białymi roślinami balkonowymi, żółte kwiaty są często używane jako akcenty i rzadko używane są samodzielnie. Wielokolorowe kombinacje kwiatów w tej samej skrzynce na kwiaty również wyglądają bardzo pięknie. A w tym przypadku po prostu nie może zabraknąć kilku żółtych kwiatów.

Większość żółtych kwiatów balkonowych to typowe letnie bloomersy, które oprócz żółtego kwitną w wielu innych kolorach. Ale są też żółte kwiaty balkonowe, które kwitną tylko w tym kolorze, takie jak dwuzębny ząb i husarski guzik. Niezależnie od tego, czy stoją, wiszące, w palącym słońcu, czy w półcieniu, znajdziesz tutaj najpiękniejsze żółte kwiaty na balkon.

Żółte kwiaty balkonowe na słoneczne miejsca

Magiczne dzwonki (Calibrachoa)

Żółte kwiaty balkonowe wiszące magiczne dzwonki w wiszących koszach

Magiczny dzwonek to jeden z najpiękniejszych kwitnących kwiatów balkonowych. Ten rodzaj mini petunii, znany również jako Million Bells w języku angielskim, występuje w wielu spektakularnych kolorach, które świetnie wyglądają w prawie każdym ogrodzie balkonowym. Bujne kwiaty przyciągają motyle i przy odpowiedniej pielęgnacji będą rosły energicznie przez całe lato.

Wygląd zewnętrzny: Magiczne dzwonki mają rozłożysty, zielny wzrost. Liście są ciemnozielone i eliptyczne. Wewnątrz roślina tworzy zamknięty kobierzec kwiatów, ale podczas zwisania pędy mogą mieć do 50 centymetrów długości. Kwiaty są małe, intensywnie wybarwione i obficie rosną. Oprócz klasycznego różu, czerwieni i żółci istnieją również odmiany z dwukolorowymi kwiatami, które pozwalają na zabawne zestawienia kolorów na balkonie.

Lokalizacja: Do obfitego kwitnienia niezbędne jest słoneczne miejsce z dobrą cyrkulacją powietrza

Czas kwitnienia: od maja do października

Opieka: Magiczny dzwonek nie wymaga pękania pąków, ale wymaga regularnego podlewania i dobrego drenażu.

Wiszące kwiaty balkonowe łączą żółto-czerwone magiczne brzuszki

Petunia (Petunia x hybryda)

Żółte kwitnące kwiaty balkonowe petunie jasnożółty

Jeśli chodzi o ogrody balkonowe, prawie nikt nie może ignorować petunii. Te kwiaty zwykle zwisają i są bujne, a kwiaty wydzielają słodki zapach, szczególnie wieczorem. Jednokolorowe, kwitnące na żółto kwiaty balkonowe można łączyć z odmianami dwukolorowymi z gradientem, aby uzyskać piękny efekt. Wspaniale nadają się do wiszących koszy, a także do skrzynek na kwiaty.

Wygląd zewnętrzny: Liście są ciemnozielone i lekko owłosione, ale trzeba pamiętać, że są też trujące. Kwiat jest w kształcie trąbki i intensywnie wybarwiony, tylko żółte petunie mają jaśniejszy kolor. Bardzo popularne są również odmiany o wzorzystych kwiatach, takie jak biało-żółte i żółto-pomarańczowe.

Lokalizacja: miejsce jasne, słoneczne, maksymalnie osłonięte od wiatru; również kwitnie w półcieniu, ale kwitnienie nie jest tak intensywne

Czas kwitnienia: od kwietnia do października

Opieka: Regularne podlewanie wodą bez wapna, najlepiej rano, unikaj podlewania; regularnie czyścić; nawozić co dwa tygodnie

Żółte kwiaty na balkonowe słońce lub półcień Petunia w wiszącym koszu

Petunia na balkon dwukolorowa żółta biała

Kwiaty balkonowe żółta pomarańczowa petunia bicolor

Elfie lustro (hybryda Nemesia fruticans)

Żółte kwiaty balkonowe do lustra słonecznego elfa

Żółte kwiaty balkonowe, takie jak lustra elfów, należą do nowo przybyłych na balkon. Jednak roślina ta została już kilkakrotnie nazwana rośliną balkonową roku, ponieważ kwitnie obficie i dobrze wygląda w skrzynce balkonowej. Elfenspiegel to letni bloomer, który kwitnie w kolorze żółtym, białym, pomarańczowym, różowym lub niebieskim. Niektóre odmiany są pachnące.

Wygląd zewnętrzny: Kwiaty Elfenspiegel są zielne lub krzaczaste z regularnym przycinaniem i mogą dorastać do 60 centymetrów wysokości. Istnieją również odmiany, które tworzą pędy płożące i opadające i zwykle kwitną dłużej niż osobniki wyżej rosnące. Liście są małe, jasnozielone i wydłużone. Kwiaty są małe i przypominają storczyki lub fiołki.

Lokalizacja: Pełne słońce osłonięte od wiatru i deszczu

Czas kwitnienia: od czerwca do września

Opieka: Nawet zaopatrzenie w wodę, unikając zarówno suszy, jak i podmoknięcia; Nawozić co dwa tygodnie płynnym nawozem dla roślin kwitnących.

Kwiaty balkonowe żółto-białe Nemesia Elfenspiegel

Kwiaty balkonowe różowe żółte lustro elfa w pudełku balkonowym

Pióropusz (Celosia argentea)

Egzotyczne żółte kwitnące kwiaty balkonowe pióropusz

Jeśli lubisz egzotyczne, żółte kwiaty balkonowe, Federbusch to dobry wybór. Roślina rośnie bardzo szybko i kwitnie wiechami kwiatów, które oprócz żółtego występują również w kolorze fioletowym, pomarańczowym, czerwonym, różowym i białym.

Wygląd zewnętrzny: Celosia rośnie pionowo i może osiągnąć wysokość od 30 do 80 centymetrów. Kwiaty są intensywnie wybarwione i przypominają krzewy z piórami, a liście są atrakcyjne jesienią.

Lokalizacja: miejsce ciepłe i słoneczne, osłonięte od wiatru

Czas kwitnienia: Główny kwitnienie trwa od czerwca do września

Opieka: Nawet zaopatrzenie w wodę, podlewanie od dołu, bryła korzeniowa nie powinna wysychać; Regularnie wycinaj martwe kwiaty, aby zachęcić do ponownego kwitnienia.

Pióra z piór w doniczce żółto-czerwono pomarańczowe na balkon

Lantana camara

Okrągłe żółte kwiaty kabrioletów

Róża kabriolet to jaskrawo zabarwiony kwiat należący do rodziny werbeny. Po otwarciu kwiatu zmienia się jego kolor, na przykład z pomarańczowego na żółty. Należy jednak pamiętać, że roślina jest trująca. Wycofane części muszą zostać usunięte, w przeciwnym razie utworzą się kuliste owoce, które są bardzo trujące. Dlatego zaleca się sadzenie kwiatu balkonowego w wiszących koszach wiszących.

Wygląd zewnętrzny: W naszych szerokościach geograficznych kwiat oferowany jest jako wysoka łodyga lub w doniczce. Ich liście są ciemnozielone i owalne, a kwiaty rurkowate z półkulistymi główkami.

Lokalizacja: pełne słońce

Czas kwitnienia: od maja do października

Opieka: wystarczająco nawozić; w razie potrzeby przesadzać co roku lub co dwa-trzy lata pod koniec fazy zimowania; nie podlewaj zbyt często, ale nie dopuść do całkowitego wyschnięcia.

Żółta róża na słoneczny balkon

Ząb dwuzębny (Bidens ferulifolia)

Dwuzębne żółte kwiaty balkonowe kwitnące latem

Zweizahn jest nadal znany pod nazwami Goldmarie i Bidens. Ta roślina kwitnie tylko na żółto z gęstymi, złocistożółtymi pojedynczymi kwiatami. Niektóre odmiany mają dwukolorowy kwiat z pomarańczowym gradientem.

Wygląd zewnętrzny: Kwitnący wiszący kwiat, który rośnie krzaczasto i osiąga wysokość od 15 do 30 centymetrów. Pędy najpierw rosną poziomo i zaczynają zwisać. Liście są wielopierzaste, a kwiaty gwiaździste, złotożółte z ciemniejszą częścią pośrodku.

Lokalizacja: słoneczne miejsce

Czas kwitnienia: od maja do października

Opieka: Podlewaj obficie rano lub wieczorem bezpośrednio przy kłębie korzeniowej i upewnij się, że gleba wchłonie całą wodę; nawozić co tydzień; nie sprzątaj.

Dwa zęby i petunie w doniczce na balkon

Goldmarie kwiaty zbliżenie żółtych kwiatów balkonowych

Dalie (hybryda dalii)

Żółte kwitnące kwiaty balkonowe stojące dalie w doniczce

Małe i średnie odmiany dalii doskonale nadają się do sadzenia odpowiednich doniczek na balkonie. Należą do nich na przykład dalie mignon, dalie falbankowe, lilie wodne i dalie pomponowe.

Wygląd zewnętrzny: Dalie to kwiaty astrowe, które występują w prawie każdym kolorze, w tym żółtym. Kwiaty są zwykle okrągłe, w kształcie miseczki i składają się z wielu płatków.

Lokalizacja: ciepło, słonecznie i jak najbardziej osłonięte od wiatru

Czas kwitnienia: od końca czerwca do pierwszych przymrozków

Opieka: podlewać regularnie, ale umiarkowanie, aby gleba nie wysychała, ale też nie była zbyt wilgotna; Odetnij to, co wyblakło; w razie potrzeby nawozić raz w tygodniu.

Żółte kwiaty balkonowe latem łączą dalie

Krzew Marguerite (Argyranthemum frutescens)

Żółte kwitnące rośliny balkonowe w doniczce z krzewami marguerite

Wygląd zewnętrzny: Krzew marguerite jest półkrzewem, który jest krzaczasty i lekko kulisty. Może mieć nawet metr wysokości i może być ciągnięty jako wysoki pień. Liście są pierzaste, klapowane i mają kolor od niebiesko-zielonego do srebrno-szarego. Pierwotnie kwiaty krzewu marguerite były białe z żółtymi rurkowatymi kwiatami pośrodku, chociaż nowe odmiany mają również kwiaty w innych kolorach, takich jak żółty i różowy. Ten kwiat balkonowy wydziela piękny zapach.

Lokalizacja: pełne słońce, nadaje się również na wietrzne balkony

Czas kwitnienia: od maja do października

Opieka: Regularnie czyścić martwe liście i kwiaty; podlewaj regularnie, nawet rano i wieczorem w upalne dni; kilka razy w roku spulchniać ubitą glebę; nawozić płynnym nawozem dwa razy w miesiącu od maja do sierpnia.

Żółte kwitnące kwiaty balkonowe letni kwiat krzew marguerite

Żółte kwiaty balkonowe, które kwitną również w półcieniu

Guzik husarski (Sanvitalia procumbens)

Kwiaty balkonowe z żółtym guzikiem husarskim

Guzik husarski lub guzik husarski jest często nazywany również karłem lub mini słonecznikiem ze względu na podobne kwiaty. W przeciwieństwie do słonecznika, kwiaty zwisają kaskadowo nad krawędziami skrzynek i doniczek, co jest miłym dodatkiem do innych żółtych kwiatów letnich.

Wygląd zewnętrzny: Roślina balkonowa ma wyprostowane pędy i ma nie więcej niż 20 centymetrów wysokości. Tworzy poduszkę, jej liście są owalne, a kwiaty przypominające stokrotki z ciemnym środkiem przypominają małe słoneczniki.

Lokalizacja: pełne słońce lub ciepłe miejsce w półcieniu

Czas kwitnienia: od czerwca do października

Opieka: Podlewaj co kilka dni rano lub wieczorem, pozwalając glebie lekko wyschnąć między podlewaniami; Unikaj zalania; nawozić co dwa tygodnie normalnym nawozem; Regularnie usuwaj wyblakłe części.

Żółte kwitnące kwiaty balkonowe husarskie guziki w pudełkach i doniczkach

Żółte kwiaty balkonowe husarz przycisk mini słoneczniki

Goldtaler (Asteriscus maritimus)

Żółte kwiaty na balkony Goldtaler w niebieskiej doniczce

Szczególną cechą tego żółtego kwitnącego kwiatu (nadal znanego jako kwiat dukata) na balkon jest to, że kwiaty nie zamykają się nawet przy złej pogodzie. Są jasnożółte i wprawiają w dobry nastrój na balkonie.

Wygląd zewnętrzny: Słonecznożółte kwiaty koszyczkowe Goldtalera najpierw rosną pionowo, potem szersze, a potem zwisają. Liście są podłużne lub jajowate, a kwiaty okrągłe z trójzębnymi różyczkami.

Lokalizacja: idealnie pełne słońce, ewentualnie częściowo zacienione

Czas kwitnienia: od sierpnia do września (niektóre odmiany również od kwietnia)

Opieka: gleba bogata w składniki odżywcze, dobrze przepuszczalna; woda od dołu i unikaj zalania; obficie nawozić co tydzień; Usuń martwe kwiaty, aby zachęcić do ponownego kwitnienia.

Pomysł na żółte kwitnące kwiaty balkonowe Goldtaler w koszu

Nasturcja (Tropaeolum majus)

Żółte kwiaty balkonowe zwisające z nasturcji

Nasturcja to klasyczny letni bloomer, który dobrze rośnie zarówno w łóżkach, jak i w skrzynkach balkonowych. Jej jasnożółte, czerwone lub pomarańczowe kwiaty rozjaśnią latem każdy balkon.

Wygląd zewnętrzny: Roślina ta rośnie pełzając, ale może również wspinać się z pomocą wspinaczkową. Liście mają kształt tarczy i mają pikantno-ostry zapach i smak i są stosowane w naturopatii przeciwko wirusom i bakteriom. Roślina ma duże kwiaty, które mają kształt miseczki i wydają się zarówno monochromatyczne, jak i wzorzyste. Po kwitnieniu roślina wytwarza również owoce, które są jadalne i można je wykorzystać do sałatek.

Lokalizacja: słonecznie do częściowo zacienionych

Czas kwitnienia: od lipca do października

Opieka: łatwa w pielęgnacji; Konieczne jest regularne podlewanie, najlepiej rano i wieczorem, zawsze blisko ziemi, a nie nad kwiatami.

Kwiaty balkonowe żółte pomarańczowe nasturcje

Lwia paszcza (Antirrhinum majus)

Kolorowe lwia paszczaki w doniczce żółty biały różowy

Żółte kwiaty balkonowe, które są bardzo intensywne, a jednocześnie łatwe w pielęgnacji, to także lwie paszcze. Są jednymi z najpopularniejszych letnich kwiatów na balkon i są znane z wysokich wiech w kolorze żółtym, pomarańczowym, czerwonym, różowym i białym.

Wygląd zewnętrzny: Lwia paszcza może osiągnąć wysokość 100 centymetrów. Jej liście mają wydłużony, spiczasty kształt, a kwiaty składają się z kilku pojedynczych kwiatów, które razem tworzą wiechy.

Lokalizacja: słoneczne lub częściowo zacienione, przewiewne

Czas kwitnienia: od czerwca do września

Opieka: regularne nawożenie; zalać wodą o niskiej zawartości wapna; w razie potrzeby tynk blisko podłogi; Wspieraj wyższe rośliny kijami.

Żółte kwiaty balkonowe w półcieniu łączą się w doniczce lwia smoki