balkon

Kwiat balkonowy roku 2021 – Jakie kwiaty znajdą się na naszym balkonie w tym roku?

Po raz kolejny różne regiony Niemiec wybrały swoje balkonowe kwiaty roku i jeden jest piękniejszy od drugiego! Jeśli więc zawsze szukasz najnowszych trendów, możesz to samo zrobić z roślinami do użytku na zewnątrz. Dziś przedstawiamy Wam balkonowy kwiatek roku 2021, w zależności od regionu, z którego można wybrać modny i przede wszystkim piękny balkon. Może w tym roku znajdziesz nowe piękno, które udekorujesz swoją przestrzeń na zewnątrz?.

Balkonowy kwiat roku 2021 – Piękna pelargonia płomienista “Fescher Florian”

Fescher Florian to mieszanka pelargonii wiszącej i pelargonii stojącej

W stresującym życiu codziennym utrzymanie balkonu i roślin przy życiu może być trudne. Fesche Florian pojawia się w odpowiednim momencie. Jest to rasa trudna do pobicia pod względem łatwości pielęgnacji. Ten balkonowy kwiat roku 2021 jest odporny na warunki atmosferyczne i mocny, a jednocześnie zachwyca mocnymi czerwonymi kwiatami. A te ozdabiają Twój teren na zewnątrz przez cały sezon!

Kwiat balkonowy roku 2021 - Geranium Fescher Florian z czerwonymi kwiatami

Jednak, podobnie jak wszystkie pelargonie, krzyżówka pelargonii wiszących i stojących wymaga dużej ilości wody, zwłaszcza że ten kwiat balkonowy roku 2021 preferuje słoneczne miejsce, aby móc wyprodukować szczególnie dużą liczbę kwiatów. W upalne, suche dni oznacza to codzienne podlewanie. Jednak za wszelką cenę należy unikać zalegania wody. Zwiędłe kwiaty można usunąć, aby stymulować tworzenie nowych kwiatów.

Przyjazność dla pszczół i tolerancja na ciepło

Każdy kwiat balkonowy roku 2021 jest przyjazny dla owadów

…to dwie główne cechy tegorocznych najlepszych kwiatów balkonowych – niezależnie od regionu. Kwiat balkonowy roku 2021 powinien nie tylko ładnie wyglądać, ale też być łatwy w pielęgnacji (w końcu ze względu na stres w pracy zwykle nie ma się zbyt wiele czasu na rośliny), tolerować upały i przede wszystkim przynosić korzyści Natura. Poniższa lista modnych kwiatów w tym roku pokaże, że tak właśnie jest.

Kwiat balkonowy 2021 musi być odporny na ciepło i łatwy w pielęgnacji

Gdy już wybierzesz swój ulubiony, możesz go oczywiście dowolnie łączyć z innymi kwiatami i wyczarować w ten sposób kolorowe aranżacje. Upewnij się, że wybierasz rośliny o takich samych lub bardzo podobnych wymaganiach i potrzebach. Ale teraz dochodzimy do naszej listy kwiatów z najpiękniejszymi kwiatami balkonowymi roku 2021:

Balkonowy kwiat roku 2021 w Bawarii – Scaevola “Niebiański duet”

Balkonowy kwiat roku 2021 w Bawarii - Scaevola Heavenly duet w kolorze białym i fioletowym

Co może być bardziej odpowiednie na balkonowy kwiat roku 2021 niż kombi, który symbolizuje kolorową flagę narodową. Niebiański duet kolorystyczny Scaevola w kolorze białym i fioletowym właśnie to robi! Te dwie odmiany są szczególnie przyjazne pszczołom, co było jednym z powodów, dla których ogrodnicy wybrali ten kwiat jako Kwiat Roku. Dobrze czuje się zarówno w skrzynkach, jak i w doniczkach, preferuje stanowiska słoneczne do częściowo zacienionych. Wytrzymuje upały i krótkie susze. Ciesz się długim okresem kwitnienia, który trwa do pierwszych przymrozków!

„Flambina” Bidena w północnych Niemczech

Kwiat balkonowy roku 2021 Bidens Flammbine zdobi żółto i pomarańczowo

Ta odmiana Bidens jest również prawdziwą atrakcją, nazywaną „Flambiną” ze względu na mocne żółte i pomarańczowe niuanse i ma pojawić się na rynku w tym roku. Chociaż idealnie nadaje się również na obrzeża łóżek, ogrodnicy szczególnie polecają tę biżuterię na balkony. I tam warto wybrać wiszące doniczki lub skrzynki na balkonowy kwiat roku 2021, bo wtedy nadadzą się zwisające kwiaty rośliny o wysokości od 30 do 40 cm – od wczesnego lata do późnej jesieni. Miejsce powinno być ciepłe i słoneczne lub częściowo zacienione dla pełnego kwitnienia, co przyciągnie również pszczoły, motyle i trzmiele.

Hesja i Badenia-Wirtembergia z Helianthusem „Słoneczny Miód”

Helianthus Sunny Honey jest modnym kwiatem w Hesji i Badenii-Wirtembergii

Helianthus „Sunny Honey” to mniejszy kwiat o wysokości około 60 cm. To nie tylko kwiat balkonowy roku 2021 w Badenii-Wirtembergii, ale także w Hesji. Miejsce powinno być słoneczne lub częściowo zacienione. Ponadto kwiat balkonowy co tydzień potrzebuje nawozu. Wtedy może rozwinąć swój pełny rozkwit do późnej jesieni, a także uszczęśliwić owady.

Kwiat balkonowy roku 2021 dla Hesji i Badenii-Wirtembergii bardzo dobrze czuje się na balkonie zarówno w ramkach, jak i w większych doniczkach, ale nadaje się również na łóżka. Wspaniale łączy się z innymi roślinami, ale też zachwyca samymi kwiatami.

Piękno Saksonii w tym roku: Craspedia globosa “bęben”

Żółta Craspedia globosa to roślina balkonowa roku 2021 w Saksonii

Tak proste, a jednocześnie tak przyciągające wzrok. Kuliste kwiaty Craspedia globosa przyciągają uwagę wszystkich. A jeśli chcesz spróbować czegoś innego niż zwykłe pelargonie, petunie i fiołki na balkonie, balkonowy kwiat roku 2021 dla Saksonii jest właśnie właściwym wyborem. Nieważne, czy na grządce, czy w donicy – kwiatek świetnie wygląda wszędzie i jest bardzo łatwy w pielęgnacji. Preferuje ciepłe miejsca. Dlatego idealny jest balkon słoneczny lub częściowo zacieniony.

Pałka jako solista lub partner kombinacji i akcent na balkonie

Jeśli chciałbyś przeciwdziałać śmierci pszczół kwiatem balkonowym roku 2021, ta odmiana, podobnie jak jej poprzedniczki, idealnie nadaje się do tego celu. Stanowi idealne źródło pożywienia dla owadów – od początku czerwca do października. Wyglądają bardzo ładnie zarówno jako solistki, jak i jako akcenty w innych aranżacjach.

Kwiat balkonowy roku 2021 w zależności od regionu - co zdobi balkon