balkon

Dzięki tym wskazówkom Twój mały balkon zmieni się w oazę dobrego samopoczucia

Stwórz mały balkon-rośliny-meble-dywan-pionowo-kwiaty

Ponad połowa Niemców ma balkon i lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, bo taka lokalna oaza na świeżym powietrzu jest na wagę złota, zwłaszcza w zgiełku miasta. Dla wielu jednak balkon jest za mały i bez odpowiedniego projektu wygląda ponuro i nudno. Dziś pokażemy Wam, że nawet mały balkon można zaprojektować praktycznie, a jednocześnie pięknie.

Projektowanie pięknego małego balkonu – planowanie

mały-balkon-projekt-wąski-plan-krzesła-półki-ławka

Jeśli twoje mieszkanie ma tylko mały balkon, ważne jest, aby w pełni wykorzystać każdy centymetr. Najpierw należy dokładnie zastanowić się, do czego będzie służył balkon. Jako ogród kwiatowy i ziołowy, słoneczny taras do relaksu, jadalnia czy kącik do czytania? Orientacja balkonu odgrywa decydującą rolę, ponieważ każdy kierunek ma swoje mocne i słabe strony i koniecznie musisz je poznać, jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swoją małą miejską oazę. Na przykład balkony wschodnie są idealne na śniadanie w porannym słońcu, a na zachodzie można podziwiać zachód słońca przy lampce wina. W zależności od dostępnej przestrzeni można wtedy rozpocząć faktyczne planowanie.

Mały balkon zamienia się w oazę dobrego samopoczucia – stwórz przytulną część wypoczynkową

mała część wypoczynkowa na balkonie-sofa-drewniane palety-poduszki-projekt

Ile masz miejsca na meble? Wolisz się położyć czy usiąść? Krzesła składane są dobrym wyborem na małe balkony, ale są naprawdę niewygodne podczas długich okresów siedzenia. Niestety nie ma też miejsca na dużą sofę ogrodową. Wspaniała alternatywa to mała sofa. To niewielkie siedzisko do relaksu można ustawić w rogu balkonu i w przeciwieństwie do pojedynczych krzeseł oferuje miejsce dla kilku osób. Taka sofa może być ze starych drewnianych palet zbuduj go sam i jest tanim pomysłem na umeblowanie balkonu.

40 pomysłów na atrakcyjny projekt balkonu za niewielkie pieniądze

Wskazówki dotyczące projektowania balkonów – elegancko udekoruj swój mały balkon

Projektowanie i sadzenie balkonów: wskazówki, przykłady i zdjęcia

Mały stolik balkonowy z funkcją składania

mały-balkon-projekt-meble-składany-stół-drewno-składane-krzesła-siedzisko

Stół często zajmuje większość miejsca na balkonach, dlatego modele oszczędzające miejsce są bardzo popularne, gdy przestrzeń jest ograniczona. Idealny jest stolik, który jest mocowany do balustrady balkonu lub ściany i ma funkcję składania. Nie przeszkadzają żadne nogi stołu, a w razie potrzeby blat można po prostu złożyć.

Parasol zajmujący mało miejsca na mały balkon 

mały-balkon-parasol-mały-wspornik-parasol-mocowanie-ścienne

Z niecierpliwością czekamy na każdy promyk słońca i cieszymy się nim na balkonie, ale czasami może być tam za gorąco. Zwłaszcza jeśli balkon wychodzi na południe. Jednak konwencjonalne stojaki na parasole z masywną podstawą zajmują zbyt dużo miejsca – rozwiązaniem na to są parasole wspornikowe. Maszt nośny parasola wspornikowego znajduje się na zewnątrz baldachimu, a nie pośrodku, jak w przypadku zwykłego parasola. Ten model łączy w sobie funkcjonalność zwykłego parasola, ale oferuje większą elastyczność, ponieważ można go obracać, przechylać i przechylać do żądanej pozycji zgodnie z kierunkiem słońca. Jeśli chcesz całkowicie uniknąć piedestałów, jest dla Ciebie mały Parasol naścienny lepszy wybór.

Mały balkon, dużo roślin – co teraz??

mały-balkon-wiele-roślin-pionowy-w górę% cc% 88ngen-kra% cc% 88utergarten

Kolorowe kwiaty i pachnące zioła sprawią, że Twój mały balkon stanie się Twoim własnym ogrodowym rajem. Ale co zrobić, jeśli nie chcesz zajmować miejsca na balkonie na mnóstwo doniczek? W celu optymalnego wykorzystania przestrzeni zaleca się wykorzystanie również przestrzeni pionowej. Możesz przymocować doniczki do balustrady lub zastosować półki ścienne na rośliny. Pionowe ogrody to także kreatywny i oszczędzający miejsce sposób na zazielenienie balkonu miasta. Przy doborze i aranżacji należy uwzględnić potrzeby roślin. Umieść rośliny, które potrzebują dużo słońca na górze, a rośliny, które lepiej radzą sobie w cieniu niżej.

2 w 1: dekoracja i ekran prywatności dla małego balkonu

małe-rośliny-balkonowe-drewniane-skrzynki-stolik-pompony-prywatnosci

Kolejną wadą małych balkonów jest to, że są one zwykle bardzo blisko siebie. Aby uchronić się przed wzrokiem ciekawskich, potrzebujesz ekranu prywatności. Możliwości tego są bardzo różnorodne i sięgają od markiz bocznych, mat łykowych, pokryć balkonowych wykonanych z wytrzymałej tkaniny po rośliny pnące. Ciekawą alternatywą byłoby wykorzystanie starych skrzynek na owoce lub wino jako ekranów prywatności i półki na kwiaty. Doskonale sprawdzają się również jako stolik pomocniczy i tworzą miejsce do przechowywania.