balkon

Budowanie sofy balkonowej: wskazówki i pomysły na majsterkowanie na sofę z palet

romantyczne pomysły balkonowe oświetlenie palety sofy

Mieszkasz w mieszkaniu miejskim i nie masz ogrodu ani przestronnego tarasu? Nie oznacza to jednak, że musisz zrezygnować z wygodnego siedzenia na zewnątrz. Jedyne, co jest tutaj wymagane, to balkon. Wiele mieszkań i apartamentów ma przynajmniej małą powierzchnię zewnętrzną, która często jest wykorzystywana tylko jako pomieszczenie gospodarcze. Balkon ma jednak znacznie więcej do zaoferowania niż tylko dodatkowe miejsce do przechowywania. Można tam posadzić piękne rośliny balkonowe i stworzyć przytulny kącik do siedzenia i relaksu. Ponieważ przy ładnej pogodzie picie kawy i śniadanie na balkonie jest o wiele przyjemniejsze. Więc jeśli zdecydowałeś się zamienić balkon w przyjemne miejsce do siedzenia, potrzebujesz mebli wypoczynkowych. Sofa balkonowa zapewnia czysty relaks i może stworzyć świetną strefę relaksu nawet na najmniejszej powierzchni zewnętrznej. Możesz nawet samodzielnie zbudować sofę na balkon, jeśli użyjesz kilku palet lub drewnianych skrzynek.

W dzisiejszym artykule zebraliśmy świetne pomysły na projekt i wskazówki dotyczące sofy balkonowej. Wyjaśniamy, jak samodzielnie zbudować sofę z palet i przedstawiamy kilka fajnych pomysłów na inspirację. Ciekawe pomysły na umeblowanie małych i dużych balkonów możesz również obejrzeć w naszej galerii zdjęć.

Sofa balkonowa z palet

pomysły projektowe balkon sofa budowanie palet

Meble balkonowe mogą być dość drogie, zwłaszcza gdy potrzebujesz kompletnego zestawu sofy, stołu i krzeseł. Przy odrobinie umiejętności możesz jednak samodzielnie zbudować eleganckie meble wypoczynkowe. Palety euro są do tego idealnym materiałem. Można z niego zbudować mini sofy na mały balkon, a także duże sofy narożne do większych obszarów zewnętrznych. Dostępna przestrzeń odgrywa zatem decydującą rolę.

prosta sofa balkonowa zbuduj sobie palety

Sofa balkonowa wykonana z palet jest nie tylko tania, ale również wygląda bardzo szykownie. Nadaje balkonowi szczególnego uroku i nadaje mu rustykalnego charakteru. Możesz pozostawić palety w naturalnym wyglądzie lub pomalować je na dowolny kolor, aby sofa pasowała do wystroju balkonu.

DIY paletowa sofa na balkon

diy paleta meble balkon sofa stół

Istnieje wiele wariantów sofy wykonanej z palet. W zależności od dostępnej przestrzeni można zbudować małe siedzisko dla jednej lub dwóch osób lub wygodny narożnik. Jeśli chodzi o wysokość, są też różne opcje do wyboru.

meble paletowe balkon sofa stolik kawowy diy

W przypadku sofy z wysoką paletą potrzebne są dwie lub trzy palety, które są ułożone w stos i skręcone razem, aby zapewnić lepsze trzymanie. Oparcie można również dodać, jeśli chcesz, jeśli zdemontujesz górną płytę palety i zamontujesz ją pionowo w sofie.

meble diy euro palety balkon sofa tapicerka szara

Niska sofa balkonowa z jednej europalety działa znacznie łatwiej i bez żadnych śrub czy pił. Jeśli jednak używasz palet do budowy mebli ogrodowych, potraktuj je odpowiednio wcześniej. Krawędzie europalet należy najpierw przeszlifować, a następnie zagruntować farbą wodoodporną. Wybrana tapicerka powinna nadawać się również do użytku na zewnątrz.

Wyściółka na sofę balkonową

paleta sofa balkon diy drewniana ściana pionowy ogród

Poduszki na meble ogrodowe powinny być idealnie hydrofobowe, aby nie wchłaniały wilgoci. Pokrowiec musi być również zdejmowany i zmywalny, aby meble balkonowe zawsze wyglądały czysto i świeżo. Przy wyborze zadbaj o to, aby klocki były wygodne i zapewniały optymalny komfort.

małe meble balkonowe diy paleta sofa

Duży wybór tapicerki i poduszek na siedzisko do sofy balkonowej dostępny pod względem kolorystycznym. Pozwala to na zaprojektowanie balkonu w określonej palecie kolorów lub po prostu dodanie kilku akcentów tu i ówdzie różnymi kolorami, motywami i wzorami. Poduszki na sofę są do tego świetną opcją.

Zbuduj sobie sofę z palet

meble morskie balkon sofa stół palety niebieski

Czy chciałbyś zbudować sofę paletową na balkon? Następnie należy najpierw określić dokładne wymiary, a następnie obliczyć potrzebną liczbę europalet. Standardowy rozmiar palety to 800 x 1200 mm, a wysokość 144 mm. W razie potrzeby poszczególne części można jednak odłączyć lub zmontować. Niekoniecznie powinieneś kupować nowe palety do użytku na zewnątrz. Używane europalety są tańsze i można je szybko i łatwo odświeżyć lakierem.

paletowa sofa balkonowa na kółkach plus stół

Oprócz sofy balkonowej wykonanej z palet, możesz zbudować stolik kawowy, jeśli jest wystarczająco dużo miejsca. Meble ogrodowe można nadal wyposażyć w kółka, aby były mobilne. Jest to jednak odpowiednie rozwiązanie tylko w przypadku dużych balkonów lub tarasów.

Sofa balkonowa DIY wykonana z drewnianych skrzynek

diy balkon sofa drewniane pudełka ekran prywatności drewniane bajkowe światła!

Jeśli zamiast palet masz stare drewniane skrzynie, możesz je również przekształcić w wygodne sofy na balkon. Jednak pudełka muszą być stabilne i wytrzymać duży ciężar. Poniżej zebraliśmy kilka pomysłów.

balkon sofa diy drewniane pudełko pomysły na małą powierzchnię

diy balkon sofa drewniana ławka pomysły meble balkonowe tanie

meble balkonowe tanie pomysły schowek poduszki siedziska

Pomysły na majsterkowanie jako inspiracja dla sofy balkonowej wykonanej z palet

Sofa balkonowa diy palety białe rośliny balkonowe

Najważniejszą rzeczą, której potrzebujesz do dobrego projektu DIY, jest inspiracja. Dlatego wybraliśmy kilka inspirujących pomysłów na majsterkowanie na sofy wykonane z palet, które możesz odtworzyć na własnym balkonie. Mamy nadzieję, że spodoba ci się przeglądanie i powodzenia z wybranym projektem sofy na palety!

sofa balkonowa zbuduj praktyczne miejsce do przechowywania palet

balkon sofa euro palety meble balkonowe tanie

biały balkon sofa paleta stolik kawowy szklany blat

narożna sofa balkon diy pomysły romantyczny design

diy sofa balkon paleta tapicerka do użytku na zewnątrz

projekt balkonu niebieski biały mini balkon siedzenia

mini palety balkonowe niebieskie miękkie poduszki

wysoka sofa balkonowa małe siedzisko

siedzisko balkonowe drewniane pudełka pomalowane na biało poduszki do siedzenia

mała sofa balkonowa wykonana z palet diy

Zrób własne białe palety do malowania kanap balkonowych

DIY kanapa balkonowa zbudowana z drewna pomalowanego na biało

stół balkonowy na rolkach z europalet diy

meble balkonowe tanio zbuduj sobie palety białego lakieru

paleta sofa balkon stolik kawowy drewniane pudełka miejsce do przechowywania