balkon

Aranżacja roślin balkonowych – wskazówki dotyczące ich doboru i pielęgnacji

Ułóż rośliny balkonowe-petunie-rośliny wiszące-rośliny pętelkowe

Jak twoje Ułóż rośliny balkonowe może sprawdzić ten artykuł. Dla wielu miłośników przyrody piękne, kolorowe okna z kwiatami i zielone balkony to kolejny sposób na podziwianie natury w wielkim mieście z bliska. A przynajmniej spróbuj. Ponieważ dla dużej liczby osób jest to jedyna możliwość kontaktu ze środowiskiem życia, resztę wyznaczają betonowe ściany, hałas i brud. Dążąc do zapewnienia sobie odrobiny komfortu w codziennym życiu, ludzie ci tworzą także radość i przyjemne środowisko estetyczne dla swoich współlokatorów. Pięknie zaprojektowane balkony z jasno kwitnącymi roślinami na tle szarych budynków zawsze budzą podziw i szacunek dla ich twórców. Ale dobrego efektu nie dają szybko sadzone i losowo wybrane rośliny. Wszystko musi być dokładnie przemyślane i zaplanowane. Ponieważ atrakcyjność i piękno każdego balkonu zależy przede wszystkim od umiejętnego doboru roślin i ich prawidłowego składu pod względem koloru i objętości.

Balkon – mała oaza w betonowym mieście

Rośliny balkonowe układają te same-doniczki-różne-rodzaje kwiatów

Tutaj chcemy uspokoić wszystkich, którzy mają małe balkony. Nie musisz uważać tego za tragiczne. Pod żadnym pozorem! Przyjrzyj się uważnie, a może znajdziesz więcej miejsca na ulubione rośliny, niż na pierwszy rzut oka. Tutaj bierzemy na przykład podłogę balkonową, warto tu postawić największe i najcięższe systemy, one też tworzą piękne, bujne korony. Wiszące pojemniki na kwiaty, doniczki i kosze mogą ozdobić ściany, balustrady, a nawet sufit górnego balkonu. Ścianki działowe między dwoma balkonami można wykorzystać do wstawienia tam pojemników z roślinami pnącymi. Nie zapominajmy oczywiście o pojemnikach na zewnętrznej stronie balustrady, jeśli są stabilne i solidnie zamocowane, to będą idealnym miejscem do wieszania kwiatów.

Przy tak aktywnym korzystaniu ze wszystkich poziomów masz o wiele więcej miejsca na swoim małym balkonie, niż myślałeś, prawda? A przede wszystkim znacznie rozszerzyłeś możliwości estetycznego zaprojektowania swojego „zielonego raju”.

Ułóż rośliny balkonowe: spraw, aby balkon był naprawdę przytulny

Ułóż rośliny balkonowe lawenda-balkon-pudełko-parasol-bajkowe światła

Drugi krok w Ułóż rośliny balkonowe to wybór roślin ozdobnych. Roślina jest żywym organizmem o określonych wymaganiach dotyczących światła, temperatury, wilgotności itp. Zawsze uwzględniaj potrzeby poszczególnych roślin podczas włączania ich do swoich kompozycji.

Pelargonium – roślina na słoneczne balkony wychodzące na południe

balkon-rośliny-aranżacja-perłowa-agonia-niebieski-ochrona prywatności

Pelargonia (Pelargonium peltatum), szałwia ognista (Salvia splendens), kwiaty płomieniste (Phlox drumondii), balsam wątrobowy (Ageratum), goździki (Dianthus sp.), Nasturcja (Tropaeolum), lewkoje ogrodowe (Matthiola incana) i najlepiej rosną w słońcu takie miejsca. Możesz użyć większych pojemników na rośliny takie jak agawa (Agave amerikana), juka (Yucca gloriosa), wawrzyn (Laurus nobilis), aloes (Aloe vera), kaktusy, draceny (dragon tree sp.) i inne. Rośliny pnące są bardzo polecane, ponieważ ogromnie odświeżają wygląd balkonu.

Udekoruj balkon goździkami

rośliny-balkonowe-układanie-goździków-dianthus

Jeśli balkon jest zacieniony lub od strony północnej polecamy rośliny takie jak fuksja (fuksja), aksamitka (aksamitka), begonia (Begonia tuberhybrida), niezapominajki (Myosotis), wróble okazałe (Astilbe japonica), Reseda (Reseda odorata). Można stosować aż do rodzajów doniczek, takich jak balsam (niecierpek), wawrzyn (Laurocerasus oficinalis), bluszcz (Hedera), kolorowe kwiaty trójmasztowe (Tradescantia zebrine), palmy szewskie (Aspidistra elatior), wino królewskie (Cissus rhombifolia). Spośród gatunków pnących bardzo dobrze rozwijają się tam gatunki Ampelopsis (Ampelopsis brevipedunculosa) lub bluszcz.

Aranżacja roślin balkonowych: begonia do zacienionych miejsc

Pomysły na dekoracje dla roślin balkonowych element dekoracyjny z drewna taczki ułóż begonię

Jeśli na Twoim balkonie wieje wiatr, musisz wybrać rośliny odporne na wiatr. Muszą być zwarte, z małymi kwiatami i liśćmi. W takich warunkach odpowiednie są następujące kwiaty: begonie (Begonia tuberhybrida), werbena (Verbena Venosa), ageratum (Ageratum mexicanum), lobelia, chryzantemy niskie, nagietki (Calendula officinalis), gazania (Gazania hibrida) i inne.

Ułóż rośliny balkonowe – ciesz się blaskiem kwiatów od wiosny do jesieni

pomysły na dekoracje na zewnątrz doniczki-rośliny-projektowanie-balkon

Jeśli chcesz mieć balkon pełen kwiatów od wiosny do późnej jesieni, musisz jesienią posadzić cebulki tulipanów, żonkili i innych wiosennych kwiatów w pojemnikach na kwiaty, które zakwitną najpierw wiosną i otworzą sezon. Są też rośliny dwuletnie (fiolety, stokrotki, niezapominajki i inne) oraz byliny (pierwiosnki lub krwawiące serce). Lato to czas nagietków, petunii, begonii, gatunków dwuletnich i wieloletnich (orlik, astilbe, rozchodnik, lilia itp.).

Kompozycje roślinne z kwiatami

pomysły na balkony i tarasy Drabina jako stojak na doniczki

Obfitość roślin na balkonie nie gwarantuje ich estetyki. Losowe mieszanie wszystkich możliwych kolorów i kształtów nie oznacza stylu. Dodatkowo – to znaczy „stylowy design na balkonie”. Dzięki kilku prostym zasadom możemy pomóc Ci tego uniknąć. Chcemy również nauczyć Cię, jak można harmonijnie łączyć rośliny o różnych kształtach i odcieniach koloru.

Atrakcyjny wiszący kosz

Rośliny balkonowe - układanie wiszących koszy doniczka wisząca metalowa rama;

Duże i małe: jedna lub kilka ładnych jednobarwnych roślin jest posadzonych w doniczce z kwiatami, której bujnie „towarzyszą” rośliny o małych kwiatach.

Jasne i ciemne: ucz się podczas Ułóż rośliny balkonowe, łączyć różne odcienie jednego koloru. Stopniowe przechodzenie od jednego koloru do drugiego (np. białego lub różowego do fioletowego) wygląda bardzo elegancko i naturalnie.

Jasny i blady: ta kombinacja jest dynamiczna i oparta na kontraście między kolorami, takimi jak czerwony z białym, pomarańczowy z niebieskim itp..

Ułóż rośliny balkonowe: tak będzie naprawdę pięknie na zewnątrz

plecione leżaki balkonowe układają rośliny balkonowe

Musimy jednak o tym przypomnieć, Ułóż rośliny balkonowe To dopiero początek. Twoje kwiaty potrzebują codziennej pielęgnacji! Rośliny w pojemnikach na kwiaty wymagają więcej opieki i pielęgnacji niż rośliny w ogrodzie. Muszą być regularnie i dokładnie podlewane, w tym nawożenie co najmniej 1-2 razy w miesiącu. Zwiędłe i wysuszone liście należy w odpowiednim czasie usunąć. Pozostawione dłużej na roślinie mogą być źródłem chorób roślin i inwazji szkodników. Gleba doniczkowa wokół roślin również musi być regularnie utrzymywana, aby korzenie docierały do ​​wystarczającej ilości tlenu. Nie pozwól, aby na powierzchni w ogóle pojawiła się biała powłoka. Wystarczy regularna pielęgnacja i pielęgnacja, aby zielony ogród balkonowy zachował swój wygląd przez cały sezon. Przy odrobinie miłości i odrobinie wysiłku można zamienić swój „normalny” balkon w bardzo przytulne miejsce, w którym z dumą można zaprosić gości na filiżankę kawy. Twój balkon może być Twoją małą oazą, miejscem spokojnych rodzinnych posiłków lub po prostu niezapomnianych chwil z ulubionymi roślinami.

Życzymy Ci tego! Ciesz się naturą na swoim balkonie!

Odpowiednie pojemniki na rośliny balkonowe

rośliny balkonowe doniczki pomysły na dekorację-zrób to sam

Ochrona prywatności z roślinami balkonowymi

Projekt ogrodu wiszący na balkonie - wiszący kosz wiszący z ekranem prywatności

Płomienne kwiaty

Wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin balkonowych Ogniste kwiaty są łatwe w pielęgnacji

Zwykły balsam do wątroby

Układanie roślin balkonowych Balsam pospolity Ageratum

petunia

balkon z roślinami różowa petunia w kwietniku

Szałwia ognista 

pomysły na łatwe w pielęgnacji rośliny balkonowe - szałwia ognista szałwia - splendens

porady dotyczące projektowania ogrodu kwiatowego-balkonu w zakresie pielęgnacji selekcji

parapet balkonowy parapet balkonowy udekoruj kwitnącą zieloną oazę w wielkim mieście

pomysły na małe balkony ceramiczne donice-doniczki

pojemnik na kwiaty metalowe wiadro-balkon ustawiony i udekorowany

gliniane pomysły na dekoracje małe rośliny balkonowe balustrady metalowe

rośliny balkonowe aranżacja ogrodu przestrzenie miejskie zazielenienie

krzesła balkonowe ze stołem metalowa balustrada widok na miasto dekoracja doniczki

kwitnący balkon z wiszącymi kwiatami pomysły na zieloną oazę

czas kwitnienia pelargonii-doniczka na balkonie taras Pelargonium peltatum

Balkonowe donice dekoracyjne z kwitnącym goździkiem goździkowymrośliny-balkonowe-układanie-petunii-wiszące-rośliny-pnącza