łazienka

Zintegrowana wanna z prysznicem – 32 pomysły na oszczędność miejsca na małą łazienkę

małe łazienki nowoczesny brodzik czerwony biały szafki na wysoki połysk

Mała łazienka nie oznacza, że ​​musisz wybierać między prysznicem a wanną. W rzeczywistości możesz wziąć to, co najlepsze z obu światów. Połączenie wanny i prysznica to oszczędność miejsca i pieniędzy. Dostępne są różne warianty w zależności od potrzeb i warunków przestrzennych. Dzisiaj podamy kilka przykładów małe łazienki z wanną i prysznicem, które umożliwiają kąpiel i prysznic na niewielkiej przestrzeni.

Wanna z prysznicem w jednym – płytki i wnęka

małe łazienki brązowa beżowa szafka do mycia okien WC Wanna

Jedną z najstarszych kombinacji prysznic-wanna jest wariant narożny lub niszowy. Istniejące ściany muszą być pokryte płytkami, a tym samym zabezpieczone przed wodą. Wanna znajduje się we wnęce, natomiast prysznic montowany jest poniżej poziomu płytek ściennych.

Zakładanie małych łazienek – Wanny z parawanami prysznicowymi

małe łazienki w kratkę czarno-białe płytki o wysokim połysku mozaika podłogowa wanna prysznicowa

Wanny z parawanami prysznicowymi to świetny pomysł na małe łazienki. Ten wariant wymaga mniej pracy w tle niż kafelkowa nisza. Ta nasadka do wanny ułatwia instalację, zwłaszcza gdy nowe urządzenie powinno zostać zainstalowane w małej łazience lub przeniesione przez małe drzwi. Te parawany prysznicowe są dostępne z prawdziwego szkła lub akrylu i włókna szklanego. Szklana przegroda ochroni meble łazienkowe przed uszkodzeniem przez wodę, np. gdy wanna znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie umywalki.

Kabina prysznicowa ze szklaną przegrodą – funkcjonalna & naprawdę modne

Wanna i prysznic w jednym lub wanna z głowicą prysznicową

Wymiana wanny na prysznic – wskazówki dotyczące przekształcenia kabiny prysznicowej

Jasna łazienka

małe łazienki płytki paski beżowa biała wanna prysznic

Dzięki odpowiednim, oszczędzającym miejsce meblom możesz sprawić, że mała łazienka będzie wyglądać na przestronniejszą. W tym celu należy dobrać odpowiednie elementy sanitarne i wygodnie je ułożyć. Jeśli chcesz oddzielić wannę i prysznic, możesz uzyskać dostęp do modeli oszczędzających miejsce, a mianowicie wanien oszczędzających miejsce. Na przykład, jeśli chcesz rozsądnie wykorzystać narożnik w łazience, wanna narożna może być bardzo przydatna. Jeśli natomiast potrafisz optymalnie wykorzystać przestrzeń przy drzwiach, możesz zdecydować się na wanny asymetryczne. Są to wanny wąskie u stóp, ale oferujące wystarczająco dużo miejsca na ciało. Odpowiednie wanny to na przykład kwadratowe lub prostokątne.

Mała łazienka w czarnym wysokim połysku

małe łazienki czarno-biała wanna wbudowana szafka półka świetliki

Brodziki kwadratowe można zamontować w rogu lub z boku ściany. Oczywiście możesz całkowicie zrezygnować z brodzika. W takim przypadku podłogę prysznicową można wykafelkować tak, jak resztę łazienki. Aby ten obszar był dostępny, gdy nie bierzesz prysznica, możesz użyć przegrody prysznicowej, którą można odchylić. Niezależnie od tego, czy urządzisz małą łazienkę z osobną wanną i prysznicem, czy nie, czy zaprojektujesz strefę prysznicową z brodzikiem czy bez, łazienka wydaje się większa, jeśli unikniesz nieprzezroczystych zasłon. Kabina prysznicowa wykonana ze szkła automatycznie sprawia, że ​​łazienka wydaje się większa, ponieważ oko postrzega całą powierzchnię jako całość.

 Wanna w łazience z przestronną strefą prysznicową

mały plan piętra z wanną i prysznicem

Unikaj mebli stojących w poprzek, ponieważ działają one jak bariery w małych pomieszczeniach i sprawiają, że łazienka wydaje się węższa i mniejsza. Małych łazienek nie da się zwiększyć dzięki odpowiednim meblom łazienkowym. Najważniejsze tutaj jest zaoszczędzenie miejsca i stworzenie większego porządku. Wykorzystaj wolną przestrzeń na ścianie i przymocuj małe szafki lub półki. Możesz tam przechowywać przedmioty, z których regularnie korzystasz. Można również zamontować odpowiednie pojemniki na dozownik mydła i uchwyt do suszarki. Przestrzeń ścienna za drzwiami nadaje się również do przechowywania w pionie.

Załóż małą łazienkę z wanną i prysznicem

małe-łazienki-udekoruj-morelowy-kolor-kiedy-kombinacja-prysznic-szklana-ściana

Jeśli urządzisz małą łazienkę z prysznicem, kolorystyka, jak w każdym innym pomieszczeniu, decyduje o efekcie pomieszczenia. Do większej łazienki najlepiej wybrać jasne kolory, pastelowe kolory i kremy. Spróbuj dopasować kolory płytek do reszty wyposażenia łazienki i podkreśl całą łazienkę jako jedną całość. Na przykład możesz wybrać kolory z tej samej rodziny kolorów i sprawić, by łazienka wyglądała na bardziej przestronną. Unikaj ostrych przejść kolorów. Ale możesz tworzyć wspaniałe kontrasty. Akcenty kolorystyczne zawsze przyciągają wzrok i powiększają małą łazienkę. Za pomocą dużych płytek możesz stworzyć iluzję optyczną. Im większe płytki, tym mniej spoin widać. Stwarza to spokojną i jednolitą konstrukcję ściany, która jest korzystna dla małej łazienki. Płytki mogą dodać odrobinę luksusu i elegancji do małej łazienki. Obszar wokół umywalki możesz zaaranżować np. mozaiką i uatrakcyjnić wygląd łazienki.

Wykafelkować ścianę w niszy

Ustaw małe łazienki-pomysł-wanna-prysznic-ściana-umywalka

Jeśli chcesz stworzyć przytulną atmosferę w swojej łazience, możesz użyć naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Niektóre rodzaje drewna, takie jak drewno modrzewiowe, są wodoodporne i można je również przetwarzać specjalnym olejem do drewna. Wykorzystanie drewna jako surowca w łazience tworzy zdrowy klimat w pomieszczeniu. Gatunki drewna takie jak dąb, sosna czy modrzew są nawet antybakteryjne. Połączenie drewna i naturalnego kamienia wygląda bardzo szykownie i szlachetnie, a także stanowi naturalną ozdobę małej łazienki z wanną i prysznicem. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu łazienka stanie się bardziej przestronna. Użyj kilku punktów jako oświetlenia sufitowego zamiast jednej oprawy. kierują wzrok i sprawiają, że łazienka wydaje się większa.

Wanna ze szklaną przegrodą

Umebluj małe łazienki-pomysły-kremowe-płytki-wanny-prysznic-wnękowe-półki ścienne

Nawet na najmniejszej powierzchni, z odpowiednią kombinacją prysznica i wanny, nie musisz już zastanawiać się, czy ważniejsza jest dla Ciebie przyjemność kąpieli, czy przyjemność kąpieli. Gama modeli jest teraz bardzo duża i nie pozostawia nic do życzenia. Wanny prysznicowe to udane połączenie komfortu, jakości i designu, które w małych pomieszczeniach może zastąpić konwencjonalne meble łazienkowe i zdziałać cuda.

Oszczędzające miejsce połączenie wannowo-prysznicowe

małe-łazienki-pomysły-meble-meble-wanna-prysznic-połączenie

Meble łazienkowe do małych łazienek

Umebluj małe łazienki-pomysły-kiedy-prysznic-szklana ściana-walk-in

Przegroda prysznicowa wykonana z prawdziwego szkła i drzwi

małe-łazienki-pomysły na wyposażenie-wanny-prysznic-szklana-ściana-przegrodowa-świetlik

Płytki mozaikowe w jasnych kolorach

mała-łazienka-krem-płytki-3d-efekt-wanny-prysznic-ręczny

Wanna z prysznicem ręcznym

mała-łazienka-meble-szare-płytki-kamienna-wygląd-wanna-prysznic-szklana-ściana

mała-łazienka-pomysły-meble-szare-płytki-niebieska-mozaika-wanna-prysznic

mała-łazienka-wyposażenie-wanna-prysznic-szklana-ściana-zielona-mozaika

mała-łazienka-pomysł na-wannę-prysznic-ręczny-telewizor ścienny

mała-łazienka-meble-białe-lustro-oświetlenie-pośrednie-nowoczesny-prysznic

mała-łazienka-cienka-kamionka-płytki-brąz-wanna-zasłona-prysznicowa-podświetlenie-lustro

Ustaw małe łazienki-pionowe-paski-mozaika-złoty-czarny-wanna-prysznic

mała-łazienka-okno-świetlik-wanna-i-prysznic-szklana-przegroda

małe-łazienki-pomysły-wanna-wanna-kremowe-płytki-szklana-ściana

mała-łazienka-okno-wanna-prysznic-połączenie-szklana-przegroda-prysznic ręczny

mała-łazienka-pomysł-białe-kafelki-świetlik-wanna-prysznic-ręczny-szklana-ściana

mała-wanna-prysznic-kombinacja-szklana-ściana-drzwi-beżowe-płytki

małe łazienki wanna-prysznic połączenie-nisza-szklana ściana-okładzina z drewna

mała łazienka-biała płytka-okno-wanna-prysznic

wanna-prysznic-połączenie-łazienka-matowa-szara-roleta-płytka

wanna-prysznic-kombinacja-szklana-ściana-biała-meble-lustro-oświetlenie

wanna-prysznic-kombinacja-w-jednych-drzwiach-przesuwnych

wanna-prysznic-połączenie-nisza-łazienka-do zabudowy

wanna-prysznic-kombinacja-mała-łazienka-pomysł-owal-głowica