łazienka

Urządzanie małej łazienki – te wskazówki pozwolą zaoszczędzić miejsce

Łazienki-pomysły-płytki-wzory-mała-łazienka-projekt

Przekształcenie dużej łazienki w oazę wellness nie jest trudne. Jest miejsce na dużą wannę, kabinę prysznicową i duże lustro, a także na dekoracje. Inaczej wygląda to w małym pomieszczeniu: w tym miejscu przestrzeń jest bardzo ograniczona, a każdy mebel tylko wydaje się, że jest jeszcze węższy. Dlatego dobre planowanie pomieszczenia jest tutaj szczególnie ważne. Trzeba wykorzystać nawet najmniejszą przestrzeń, nie powodując zbytniego zatłoczenia pomieszczenia. Najlepszy sposób na ustawienie i zaprojektowanie wąskich łazienek został już tutaj opisany – ale przemyślane planowanie jest również niezbędne w przypadku małych, kwadratowych pomieszczeń. Można to osiągnąć na kilka sposobów, od zaprojektowania podłogi i ścian po wyposażenie i instalację hydrauliki.

Załóż małą łazienkę – duże płytki i jasne kolory

mała łazienka-design-kabina prysznicowa-szklane drzwi-drewniana szafka-próżność

Jasne kolory są ważne, aby pomieszczenie wyglądało na większe. Ciepłe kolory, takie jak odcienie ziemi lub odcienie czerwieni, sprawiają, że pomieszczenie wydaje się mniejsze. Zwłaszcza w i tak już małym pomieszczeniu kolory te wywierają przytłaczający wpływ na widza. Dlatego najlepiej nadają się do tego białe, jasnoniebieskie i turkusowe odcienie. Jeśli nie chcesz rezygnować z ciepłych kolorów, skontrastuj je z bielą, aby przywrócić przestrzeń do pokoju. Płytki na podłodze lub ścianach również powinny mieć duże kwadraty. Niewiele wyraźnych linii przyczynia się do optycznego powiększenia, wiele małych linii do zmniejszenia. Małe płytki są możliwe tylko jako dekoracja, na przykład jako obramowanie wokół ściany. Generalnie należy unikać kolorowych wzorów, które mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać na zbyt niespokojne. Ponieważ jednak łazienka ma być miejscem relaksu, nie jest to pożądane. Ściany mogą być jednak wyłożone płytkami, podobnie jak podłoga; zalecany jaśniejszy odcień koloru podłogi lub mocny kontrast między czernią a bielą.

Założenie małej łazienki – instalacja kabiny prysznicowej

małe-łazienki-optycznie-powiększanie-sztuczki-pomysły-umeblowanie

Wanna często nie pasuje do małej łazienki i generalnie zajmuje zbyt dużo miejsca przy zbyt małej powierzchni podłogi w pokoju. Bardziej odpowiedni jest prysznic, najlepiej na parterze i umieszczony w rogu. Brak brodzika sprawia, że ​​pomieszczenie nie wydaje się podzielone, ale zamknięte w sobie. Przegroda prysznicowa wykonana ze szkła wspiera jego

Jeśli chodzi o poczucie otwartości – zaaranżowanie małej łazienki może być trudnym zadaniem. Często jednak problemem jest toaleta: nie można jej po prostu schować za ścianką działową, jak to zwykle bywa w dużej łazience. Zamiast tego widać to bezpośrednio – nic na to nie można zrobić. Istnieje jednak możliwość wkomponowania go w łazienkę, aby nie wyróżniał się zbytnio. Tymczasem jednak istnieją również rozwiązania pokojowe, w których albo prysznic, albo toaleta znika za ścianą. Jest to przydatne dla osób, które nie chcą widzieć tego urządzenia sanitarnego zaraz po wejściu do pomieszczenia. Przy niektórych cięciach możliwe jest również ustawienie wąskiej szafki jako przegrody pokoju do toalety – ale zależy to od odpowiedniego kroju pomieszczenia, nie wygląda to dobrze we wszystkich małych łazienkach.

Nie stawiaj za dużo mebli

Mała łazienka-pomysły-sztuczki-kolorowe-płytki

Aby stworzyć miejsce do przechowywania, w małej łazience umieść dużo szafek. Powoduje to jednak optyczne zmniejszenie wielkości pomieszczenia. Kilka szafek jest w porządku – na przykład ta prosta Szafka łazienkowa z lustrem Tamrus firmy jokey. Dobrym rozwiązaniem są również małe serie mebli; jak mała szafka pod zlewem lub wspomniana już wąska komoda do podziału pokoju. Ponadto dekorację można łatwo połączyć z meblami: np. stolikiem pomocniczym, na którym można przechowywać przybory do makijażu, czy ozdobnym taboretem z ręcznikami. Ale otwarte półki, o ile są schludne, są również dobrą opcją przechowywania, która nie sprawia, że ​​pomieszczenie wydaje się jeszcze mniejsze.

Załóż małą łazienkę – płytki w neutralnych kolorach i przeszklona kabina prysznicowa

Łazienka-projektowanie-klasyczne-pomysły-układanie-płytek

Mała kabina prysznicowa ze szklanymi drzwiami

Mała-Łazienka-projektowanie-oszczędność-miejsca-komfortowo-wskazówki-meble-pomysły