łazienka

Urlop w łazience: wskazówki dotyczące śródziemnomorskiej atmosfery

śródziemnomorska łazienka nowoczesna-biało-szary-turkus-akcesoria

Śródziemnomorski klimat w łazience budzi wrażenie wakacji i zachęca do relaksu. Bo co może być przyjemniejszego niż cieszyć się odrobiną luksusu we własnej strefie wellness po stresującym dniu? To marzenie może się spełnić, bo dzięki odpowiedniemu wyposażeniu każdą łazienkę można zmienić w oazę spokoju.

Proste kształty i wysokiej jakości materiały

śródziemnomorska łazienka nowoczesne-pomysły na wyposażenie-turkusowe-akcesoria

Ten styl umeblowania bardziej przypomina śródziemnomorski styl życia, jak żaden inny: śródziemnomorski wygląd tworzy również letnią atmosferę w łazience. W śródziemnomorskich meblach na pierwszy plan wysuwają się proste kształty i wyraźne linie. Umywalka, szafka z lustrem czy szafka łazienkowa – na przykład wysokiej jakości i funkcjonalne meble designerskie stanowią idealną podstawę z tym dostawcą móc zamówić. Bogata oferta indywidualnych i nowoczesnych mebli łazienkowych wykonanych z ekskluzywnych materiałów.

Meble łazienkowe zyskują również elegancji dzięki powierzchniom na wysoki połysk, które powstają w procesie malowania, szlifowania i polerowania, które trwa kilka dni. Obecny trend polega na łączeniu białych lakierów o wysokim połysku z wyglądem drewna; Dodaj akcesoria, takie jak dozowniki mydła lub wieszaki na ręczniki wykonane ze stali nierdzewnej, a harmonijny ogólny obraz będzie idealny. Designerskie meble z pewnością kosztują swoją cenę – ale dzięki wysokiej jakości nawet po latach wyglądają jak nowe i nie tracą blasku.

Projekt kolorystyczny oparty na modelu rzymskim

śródziemnomorska-łazienka-płytki-pomarańczowa-mozaika-ściana-projekt

W starożytnym Rzymie kąpiele termalne nie były tylko miejscem pielęgnacji ciała, ale przede wszystkim oaza spokoju i relaksu. Już wtedy projekt kolorystyczny odgrywał ważną rolę. W stylu śródziemnomorskim najpopularniejsze kolory we wnętrzu to mocny błękit śródziemnomorski i ciepłe odcienie terakoty. Terakota to nazwa nieszkliwionej gliny, używanej w starożytności do wyrobu płytek i naczyń.

śródziemnomorskie-płytki-łazienkowe-szklana-mozaika-połyskuje-słońce

Płytki z kamienia naturalnego lub mozaiki idealnie nadają się do projektowania podłóg i ścian, tworząc autentyczną śródziemnomorską atmosferę. Technika szpachli jest również popularnym sposobem na nadanie ścianom śródziemnomorskiego charakteru. Ręczniki, kubki na szczoteczki do zębów i rośliny dodają akcentów kolorystycznych. Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze roślin, znajduje się w tym artykule.

śródziemnomorska-łazienka-akcesoria-dekoracja-muszle-ślimaków

Kolejna cecha obszaru śródziemnomorskiego: meble i dodatki z rattanu, marmuru i kunsztownie kutego żelaza. Otwarte półki z wikliny tworzą lekką atmosferę. Wraz ze starannie dobranymi przedmiotami dekoracyjnymi, które mogą być skarbem z ostatnich wakacji, zapewnią rzymski styl życia we własnej łazience.

Niech to zdjęcie zainspiruje Cię do śródziemnomorskiej kąpieli!

śródziemnomorskie kolory-turkusowy-biały-zielony-beżowy-szary

Kino:

1,2 © pixabay.com/jarmoluk

3. © istock.com/fotosuper

4. © pixabay.com/stux

5. © pixabay.com/lovepix

6. © pixabay.com/AnnieSpratt

7. © pixabay.com/Mariamichelle