łazienka

Tworzenie przestrzeni do przechowywania w łazience – porady i wskazówki dla lepszej organizacji

Półki drabinkowe tworzą podwójną przestrzeń do przechowywania w łazience

Swobodna atmosfera z poczuciem wellness, stylowo urządzony pokój i subtelne oświetlenie – wymarzona łazienkę można określić jako miejsce odosobnienia. Ale w małych pomieszczeniach często wygląda to zupełnie inaczej – po prostu nie ma wolnego miejsca na ręczniki kąpielowe i tym podobne, szczoteczkę do zębów i mydło jakoś zawsze trudno znaleźć, a butelki z szamponem służą jako ozdoba na półkach ściennych. Dajemy Ci przydatne wskazówki i triki, dzięki którym możesz stworzyć więcej miejsca do przechowywania w łazience. Organizacja dostępnej przestrzeni życiowej jest na pierwszym miejscu.

Tworzenie większej przestrzeni do przechowywania w łazience: właściwa metoda organizacji

Drabinki ścienne tworzą miejsce do przechowywania w łazience

Trend minimalistyczny mówi: „Mniej znaczy więcej” – w związku z tym wiele osób uważa, że ​​zachowanie minimum rzeczy w domu pozwoli również zaoszczędzić miejsce. Ale to nieprawda – system organizacji odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu, że łazienka wygląda naprawdę schludnie. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest posprzątanie – opróżnij szafy i wyrzuć wszystko, czego teraz nie potrzebujesz lub nie będziesz używać w najbliższej przyszłości. Teraz pomyśl o swojej codziennej rutynie – kiedy będziesz myć zęby, kiedy weźmiesz prysznic itp. Zrób listę wszystkich dostępnych szafek, szuflad i półek w łazience. Dokładnie przyglądamy się poszczególnym elementom przestrzeni magazynowej i pomagamy w dalszej organizacji.

Przestrzeń do przechowywania w łazience – system regałów zamiast szafki stojącej

Przestrzeń do przechowywania w łazience tworzą otwarte systemy regałów

Dzięki systemowi półek pod umywalką masz pewność, że zawsze masz szybki dostęp do kosmetyków i akcesoriów. Eksperci zalecają układanie mniejszych przedmiotów, takich jak flakony perfum i dezodoranty, na drewnianych tackach – w ten sposób szybciej wyczyścisz półki. Kup kilka koszy tej samej wielkości na ręczniki i papier toaletowy. Przechowuj makijaż w kosmetyczce z pięknym nadrukiem. Zaleta: makijaż i szczotki do włosów są zawsze łatwe do znalezienia. Wada: nieszczelne butelki mogą uszkodzić półki / kosmetyczkę.

Przestrzeń do przechowywania w łazience: półki ścienne i szafki z lustrem

Przestrzeń do przechowywania w łazience tworzy pomysły na drewnianych półkach

Na otwartych półkach ściennych i w szafkach z lustrami należy trzymać tylko produkty/leki/akcesoria, których naprawdę używasz na co dzień – na przykład szczoteczkę do zębów, gumkę do makijażu, mydło, ręcznik itp. Aby półki wyglądały naprawdę stylowo , możesz użyć szamponu itp. ułóż je w szklanych butelkach i skoordynuj pod względem kolorystycznym. Niektóre leki są naprawdę wrażliwe i nie znoszą ciepła ani wilgoci – nie należy ich trzymać w łazience. Zaletą otwartych półek ściennych – umożliwiają przejrzysty porządek. Minusem – trzeba je dokładnie czyścić przynajmniej raz w tygodniu.

Więcej miejsca do przechowywania w łazience – kosze rattanowe

Stwórz miejsce do przechowywania w łazience

Kosze z rattanu okazują się naprawdę uniwersalne – w kuchni utrzymują porządek pod wyspą kuchenną, w pokoju dziecięcym mieszczą zabawki. Coraz częściej używa się ich również w łazience. Harmonijnie komponują się, zwłaszcza w łazienkach z drewnianymi szafkami, i uzupełniają projekty w stylu wiejskim lub vintage. Zwykle przechowywane są w nim ręczniki kąpielowe. Zaleta – są nie tylko praktyczne, ale także wizualnie upiększają wnętrze. Minusem – woda może uszkodzić ręcznie tkane kosze rattanowe.

Stwórz miejsce do przechowywania – wysokie półki sprawiają, że łazienka wydaje się bardziej przestronna

stworzyć przestrzeń magazynową system łazienkowy drewno skandynawskie

Wysokie szafki wiszące i półki ścienne sprawiają, że mała, a przede wszystkim wąska łazienka wydaje się bardziej przestronna. Kolejna sztuczka – przepełnione półki wyglądają na bałagan – więc zawsze zostaw trochę wolnego miejsca. Kupuj ręczniki kąpielowe i akcesoria w jasnych, neutralnych kolorach, razem z białymi meblami łazienkowymi tworzą domowy obraz całości. Ułóż potrzebne akcesoria raz w tygodniu na dole, rzeczy, których potrzebujesz wieczorem na środku, a kosmetyki, których potrzebujesz rano na górze, na wysokości oczu.

Tworzenie przestrzeni do przechowywania w łazience – kreatywne pomysły na oszczędność miejsca

Przestrzeń do przechowywania łazienki tworzy kosze na szynę ścienną

Większość łazienek ma ograniczoną przestrzeń – ale to nie znaczy, że musisz rezygnować z wanny na rzecz szafy. Zamiast tego pozwól swojej kreatywności szaleć i wykorzystaj każdą małą wolną niszę. Nawet wieszak na ręczniki może zaoferować więcej miejsca do przechowywania niż oczekiwano. Wiszące szafki, narożne półki ścienne i wielopoziomowe wiszące kosze prysznicowe tworzą przestrzeń. Zaleta – wszystko, czego potrzebujesz, jest w zasięgu ręki. Wada: dobre planowanie ma kluczowe znaczenie dla efektu końcowego.

Miejsce do przechowywania w łazience jako akcent

Wbudowane szklane półki tworzą miejsce do przechowywania w łazience

Wnęki instalacyjne okazują się niezwykle funkcjonalnym dodatkiem do wnętrza – w małej łazience służą jako półka na szampon, krem ​​do golenia i perfumy. Zintegrowane oświetlenie pośrednie pozwala pięknym szklanym butelkom zaistnieć i przekształca niszę w przyciągającą wzrok.

Zaprojektuj małą łazienkę – skoncentruj się na tym, co najważniejsze

stworzyć miejsce do przechowywania w szafce ściennej w łazience;

Szczególnie rodziny z dziećmi stoją przed poważnym wyzwaniem, jeśli chodzi o projektowanie łazienek zajmujących mało miejsca. Często dokonuje się inwestycji w meble łazienkowe, które są po prostu zbyt duże w stosunku do dostępnej przestrzeni. Skoncentruj się tylko na tym, co najważniejsze, i wybierz zamiast tego meble wielofunkcyjne. W ten sposób ławka może oferować miejsce do przechowywania, nie sprawiając, że łazienka wydaje się przepełniona.

Systemy organizacji większych łazienek

stworzyć miejsce do przechowywania szafki łazienkowej szuflady półki

W przestronnej łazience jest wystarczająco dużo miejsca na meble łazienkowe – ale to nie gwarantuje porządku. Tutaj warto zainwestować w wyposażenie do szuflad, aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Przezroczyste pudełka z przegródkami ułatwiają uporządkowanie drobnych przedmiotów – np. pomadki, tuszu do rzęs i grzebienia.

Przestrzeń do przechowywania łazienki tworzy trzy wieszaki na ręczniki

Aby Twoja łazienka stała się oazą dobrego samopoczucia, powinna przede wszystkim wydawać się bardziej przestronna. Odpowiednie miejsce do przechowywania zapewnia porządek – w szafkach z lustrem znajdują się leki i kosmetyki, systemy półek ściennych zapewniają wystarczającą ilość miejsca na ręczniki, szampony i perfumy, kosze rattanowe przekonują nie tylko funkcjonalnością, ale także naturalnym wyglądem. Zagłębione nisze można stylowo wkomponować w scenę dzięki pośredniemu oświetleniu, a wielofunkcyjne meble okazują się naprawdę wszechstronne. Do wyboru jest więc na rynku szeroka gama produktów – aby dobrać odpowiednią kombinację do łazienki, należy najpierw sporządzić szkic. Skoncentruj się tylko na tym, co najważniejsze, jeśli chodzi o meble i akcesoria.

Wysuwana pionowa szuflada tworzy miejsce do przechowywania w łazience

Miejsce do przechowywania w łazience tworzy niewielką przestrzeń na kosz na bieliznę

przestrzeń do przechowywania łazienka stwórz zabytkowe zasłony metalowe półki

Przestrzeń do przechowywania łazienki tworzą rattanowe kosze na ręczniki