łazienka

Przyciągnij wzrok do łazienki bez okna

łazienka-bez-okna-kolory-dekoracje-ściany-oprawione-zdjęcia

Może czujesz się trochę smutny, kiedy wchodzisz do swojej łazienki bez okien i zastanawiasz się, dlaczego nie możesz po prostu patrzeć w lustro tak, jak na zewnątrz na słońce? Cała wina spada na twoją ciemną łazienkę! Dlaczego niektóre łazienki są ciemne? Przyczyn może być wiele: ciemne ściany, nie zaprojektowane okna lub słabe oświetlenie, to zwykłe źródła ciemności w łazience. Nawet jeśli do Twojej łazienki nie dostanie się naturalne światło, nie oznacza to, że musisz przebywać również w ciemności! Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci wnieść więcej światła do Twojej łazienki bez okien i stworzyć przytulną przestrzeń, którą na pewno pokochasz.

Łazienka bez okna: określ przyczyny ciemności:

biała-łazienka-bez-okna-kabina-natryskowa-dostępna-szklana przegroda

Każda łazienka ma swoje problemy z oświetleniem. Jeśli w Twojej łazience w ogóle nie ma okien, istnieją sposoby na rozjaśnienie jej. Zmień kolor na ścianach, bo jaśniejszy kolor czy tapeta bez wątpienia pomogą odbijać światło, a wręcz przeciwnie – ciemniejsze kolory będą pochłaniać światło. Jaśniejsze, neutralne kolory i pastele sprawiają, że czujesz się lepiej psychicznie i nie czujesz się tak ciasno w tej zamkniętej łazience.

Powinieneś również preferować ceramikę lub wyroby porcelanowe w jaśniejszych odcieniach do stref prysznica i wanny. Ciemne płytki i kafelki wyglądają pięknie i dramatycznie, ale tutaj potrzebujesz jaśniejszych odcieni, aby przestrzeń wydawała się otwarta i przewiewna.

Łazienka bez okna: zadbaj o odpowiednią jasność

system rur świetlnych-łazienka-bez-okna-pomysły-oświetlenie-ściany

Być może chcesz wnieść więcej światła do swojej łazienki, ale nie możesz tam zainstalować okna. Być może Twoja łazienka znajduje się wewnątrz domu, ściana zewnętrzna nie wchodzi w grę. Następnie możesz zainstalować rurę solarną lub świetlówkę, która doprowadzi naturalne światło z dachu lub ze ściany bocznej.

Te świetlówki odbijają światło z zewnątrz i rzucają naturalne światło do łazienki. Często stosuje się je w ciemnych szafkach lub w kuchennej spiżarni. Te lampy solarne mogą stanowić rozwiązanie oświetleniowe dla ciemnej strefy umywalki. Mile widziany jest również dowolny przedmiot ze szkła w łazience bez okna, ponieważ szkło daje poczucie przejrzystości i lekkości w pomieszczeniu.

Kreatywne oprawy oświetleniowe i dzieła sztuki w łazience bez okien

łazienka-bez-okna-dekoracyjna-żyrandol-kryształ-zasłona-kominek-wewnątrz

Innym sposobem, aby dodać więcej wizualnego zainteresowania do ciemnej łazienki, jest przyciągające wzrok oświetlenie. Lampy łazienkowe, takie jak wisiorki, kinkiety, a nawet małe lampy łazienkowe, mogą stanąć na toaletce i upiększyć ciemne zakątki. Masz dekoracyjny wazon, rzeźbę lub dzieło sztuki, które chciałbyś tam powiesić??

Projekt łazienki zorientowany na design

nowoczesne-projektowanie-łazienki-w-szarym-bez-okna-lustro-powierzchnie-duże

Łazienka to jedno z najlepszych miejsc na oświetlenie kierunkowe. Dzieło sztuki można podziwiać z bliska w łazience i może być tam punktem centralnym! Dzieje się tak często w pomieszczeniu bez okien, atrakcyjne przedmioty od razu przyciągają uwagę!

Twoja łazienka bez okien może być często wyzwaniem ze względu na brak naturalnego oświetlenia i brak wspaniałych widoków na świat zewnętrzny. Ale nie rozpaczaj, skorzystaj z tych pomocnych wskazówek i spróbuj zabezpieczyć inne opcje oświetlenia w swojej łazience! Spójrz na swoją farbę ścienną lub tapetę i jeśli wybrałeś ciemne powierzchnie nie zapomnij, że pochłaniają światło, więc dodaj więcej sztucznego światła do pomieszczenia.

Czy twoja łazienka bez okien nie stała się trochę jaśniejsza??

Zaprojektuj pomysłowe łazienki bez okien

eklektyczna-do-dekoracji-łazienki-pomysłów-półka-zasłona-prysznicowa-pomarańczowa

Duże powierzchnie lustra odbijają światło

łazienkowe-bez-okienne-przyciągacze-płytki-niebieskie-oświetlenie-sufitowe

Utrzymuj ściany pokoju tak jasne, jak to możliwe

pomysły na umeblowanie-łazienka-czarno-białe-płytki-wanna do zabudowy

Pozwól, aby indywidualne akcenty kolorystyczne weszły w życie

łazienka-bez-okien-ściany-jasne-malowanie-drewniane-elementy

Przytulna łazienka z tapetą

nietypowe-oświetlenia-projekt-ściany-z-tapetą-łazienka-bez okien

Lustro łazienkowe z oświetleniem

oświetlenie-łazienkowe-kinkiety-nowoczesna-szafka-wisząca