łazienka

Prysznice narożne ze szkła: rozwiązanie zajmujące mało miejsca w małej łazience

Prysznice narożne ze szkła na wymiar armatura łazienkowa ze stali nierdzewnej

Bezramowe, z wejściem narożnym lub z oszczędzającymi miejsce drzwiami harmonijkowymi – szklane prysznice narożne są prawdziwymi artystami szybkiej wymiany, którzy dostosowują się do Twojej własnej przestrzeni życiowej. Nic dziwnego, że sprawdziły się jako idealne rozwiązanie przestrzenne do małych łazienek. Nie ma prawie żadnych ograniczeń co do życzeń projektowych, dzięki czemu każdy może zaaranżować własną wymarzoną łazienkę według własnych upodobań. Przedstawiamy przegląd poszczególnych komponentów i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie Twojej osobistej oazie dobrego samopoczucia!

Prysznice narożne ze szkła – odpowiednia osłona przeciwbryzgowa dla optymalnego komfortu

Prysznice narożne ze szklanych marmurowych płytek mała wanna łazienkowa wolnostojąca

Czy to poranny powiew świeżości, czy odpoczynek po długim dniu pracy – w dzisiejszych czasach prysznic stał się nieodzowną częścią nowoczesnej łazienki. Duża różnorodność wyposażenia łazienkowego nie pozostawia nic do życzenia – każdy może wyczarować atmosferę spa nawet na ograniczonej przestrzeni. Odpowiednia osłona przeciwbryzgowa zapewnia optymalny komfort. Zasłona prysznicowa, która kiedyś była tak popularna, jest coraz częściej zastępowana przez półprzezroczystą Szklana kabina prysznicowa zastąpiony. Ważnymi kryteriami przy zakupie są nie tylko trwałość konstrukcji, ale także łatwość czyszczenia. Szczególnie praktyczna sprawdza się w łazienkach ze skośnymi sufitami i wnękami – szyta na wymiar kabina prysznicowa gwarantuje, że narożny prysznic dokładnie wpasuje się w dostępną przestrzeń. W zależności od sytuacji montażowej, szklaną kabinę prysznicową można zaprojektować z jednymi lub dwojgiem drzwi.

Prysznice narożne ze szkła – elementy na pierwszy rzut oka

Prysznice narożne ze szkła bez brodzika

Właśnie dlatego, że prysznic narożny jest szyty na miarę, przy jego zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na jakość poszczególnych elementów. Oto najważniejsze w skrócie:

Przeszklone prysznice narożne Świetliki łazienkowe półprzezroczyste

Na przykład hartowane szkło bezpieczne powinno mieć grubość co najmniej 6 mm, przy czym optymalna jest 8 mm. Istnieje kilka wariantów wzorów do wyboru – kabina prysznicowa wykonana z przezroczystego szkła wygląda elegancko i harmonijnie komponuje się z minimalistycznymi projektami łazienkowymi. Matowe szkło nadaje purystycznej łazience wykończenie, a kolorowe szkło, z nadrukiem indywidualnymi motywami, w mgnieniu oka przyciąga wzrok w łazience w stylu rustykalnym.

Prysznice narożne wykonane ze szkła drążek stabilizujący deszczownica mała łazienka

Okucia i elementy stabilizujące powinny być wykonane w idealnym przypadku ze stali nierdzewnej – zawiasy do drzwi prysznicowych, łączniki do szyb, belki stabilizujące i ceowniki do mocowania do ściany lub sufitu odgrywają decydującą rolę w stabilności konstrukcji. Zazwyczaj są one dopasowane optycznie do klamki i mogą być dostarczane z powierzchnią matową lub na wysoki połysk.

Prysznice narożne wykonane ze szkła umywalka drewniana nowoczesna łazienka w stylu wiejskim mała

Materiał uszczelniający do ścian i podłóg jest wykonany wyłącznie z tworzywa sztucznego, w większości jest przezroczysty i w razie potrzeby można go wymienić w dowolnym momencie. Uszczelki stopowe, listwowe lub magnetyczne służą jako pionowe ekrany prysznicowe między elementami szklanymi. Te ostatnie są zwykle montowane na drzwiach, aby mogły się samoczynnie zamykać. Profile hydrofobowe montuje się poziomo, w razie potrzeby możliwa jest dodatkowa izolacja akustyczna – zapewnia to, że woda nie może uciec. Ta uszczelka dolna jest wciskana na szkło i dlatego musi być dopasowana do grubości szkła.

prysznice narożne ze szkła płytki z kamienia naturalnego ścianka działowa łazienkowa

Klamki drzwiowe po obu stronach uzupełniają program dostaw – są również dostosowane do grubości szkła, a także wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Prawidłowe wymiary są bardzo ważne dla bezproblemowego montażu poszczególnych elementów. Powierzchnia przeszklenia obliczana jest w zależności od tego, czy ściany szklane montowane są bezpośrednio na posadzce czy na brodziku. Jeśli czujesz się przytłoczony wyzwaniem, możesz zamiast tego zatrudnić profesjonalistów.

Prysznice narożne wykonane ze szklanych mozaiki podłogowej płytki marmurowe ścienne