łazienka

Prysznic na poziomie podłogi w łazience – Otwarte projekty i mokre komórki

Prysznic w poziomie podłogi otwarty wygląd kamienia naturalnego-szaro-zielone akcenty

Kabina prysznicowa to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych trendów w łazience. I to też nie jest dziwne. W tym typie prysznica masz o wiele więcej miejsca, a co za tym idzie komfort i łatwiej jest wejść. I nie tylko, dzięki takiemu projektowi cała łazienka wygląda na znacznie przestronniejszą. Pomyśl też o jednym kabina prysznicowa to chcielibyśmy zaproponować Ci inspirację z naszą galerią, którą możesz wziąć pod uwagę przy projektowaniu swojej łazienki.

Co to jest kabina prysznicowa?

Prysznic na poziomie podłogi, jasny-design-konsola-umywalka-dekoracyjny żwir-biały

W przypadku prysznica na poziomie podłogi podłoga jest na tym samym poziomie co reszta łazienki. Nie ma wybojów, barier ani brodzików. Oczywiście prysznice bez barier mają również swoje zalety i wady. O ile brodziki prysznicowe są znacznie łatwiejsze do czyszczenia, o tyle podłogę w kabinie prysznicowej trzeba czyścić nieco dokładniej. Ponieważ musi być wyłożony płytkami, ma wiele fug, w których szczególnie lubi osadzać się brud i bakterie. Może to być bardzo niewygodne, szczególnie w przypadku płytek mozaikowych do prysznica na poziomie podłogi.

Wyczyść prysznic na poziomie podłogi

prysznic na poziomie podłogi inspiracja-prosta-czarna-łazienka-biała-mokra komórka

Aby tego uniknąć, można oczywiście zamontować tak zwany element podłogowy, który ma gładką powierzchnię, taką jak brodzik. Ten element prysznica na poziomie podłogi jest po prostu osadzony w podłodze i zawiera zarówno rynnę, jak i żądane nachylenie, które można wybrać w dowolnym kierunku.

Wygodne czyszczenie

prysznic na poziomie podłogi rustykalna-drewno-nowoczesna-wanna-chic

Nawet jeśli prysznic na poziomie podłogi szybciej się brudzi i dlatego musi być częściej dokładnie czyszczony, zaletą jest to, że masz przynajmniej dużo miejsca. Możesz wygodnie wejść pod prysznic i swobodnie poruszać się podczas sprzątania, nie czuć się skrępowanym i nie uderzać ciągle o kran, przegrodę prysznicową lub ściany.

Prysznic na poziomie podłogi ze spadkiem

prysznic na poziomie podłogi podziemna-płytki-patchwork-sześciokąt-monochromatyczny

Zwłaszcza w małej łazience prysznic na poziomie podłogi sprawia, że ​​pomieszczenie jest wizualnie większe. Dlatego jest lepszą alternatywą dla małego prysznica i dodatkowej wanny. Wnęki ścienne można bardzo dobrze wykorzystać lub wykorzystać najdalszą część pomieszczenia. W zależności od miejsca możesz wybrać drzwi szklane do przesuwania lub pchania i ciągnięcia.

Odpowiednie płytki

Prysznic na poziomie podłogi w stylu skandynawskim-open-design-czarny-podłogowy-płytki-laminat

Jeśli chcesz wykafelkować swój prysznic na poziomie podłogi, zalecamy płytki jak największe. Im mniejsze są, tym więcej spoin będzie miał pomieszczenie mokre, o czym już wspomnieliśmy. I prędzej czy później te fugi trzeba dokładnie wyszorować. Jeśli prysznic jest nieco mniejszy, duże płytki nie są szczególnie odpowiednie, ponieważ trzeba je przyciąć, co może być nieatrakcyjne wizualnie.

Płyty kwarcowe jako podłoga

prysznic-mała-łazienka-umywalka-w-zabudowanych-półkami-toaleta

Najlepiej, aby glazurnik zmierzył powierzchnię prysznica i zdecydował, który rozmiar płytek jest najlepszy. Potrafi najlepiej oszacować rozmiar, do którego należy najmniej przyciąć. Jako alternatywę polecamy również tak zwane płytki kwarcowe do pryszniców na poziomie podłogi, które są dostępne w różnych rozmiarach. Odpowiednio wybierasz rozmiar prysznica.

Odpływ do prysznica na poziomie podłogi

Brodziki na poziomie podłogi-szkło-przegroda prysznicowa-kamienne płytki

Proces można wybrać w różnych wariantach. Może być zarówno ukryta, jak i widoczna w formie paska. Tak czy inaczej, prysznic w jednej linii z posadzką będzie wyglądał w ten sposób bardziej elegancko niż z klasycznym odpływem do brodzika, bo to coś innego. Szybko przedstawimy Ci niektóre warianty.

Odpływ w ścianie

prysznic-szare-kafelki-czarne-grzejniki-mała-łazienka-pomysł

Odpływ ścienny jest praktyczny, ponieważ jak sama nazwa wskazuje znajduje się w ścianie. W ten sposób podłoga prysznica pozostaje równa i nieprzerwana. Ten rodzaj odpływu ma otwór, który szybko i niezawodnie wchłania wodę. Projekty prysznica w poziomie podłogi różnią się w zależności od producenta.

Odpływ prysznicowy 

piętro-prysznic-nowoczesna-sypialnia-drewno-ściana-dach skośny

Dużym zainteresowaniem cieszy się odpływ liniowy do pryszniców na poziomie posadzki. Jest jednak dużo droższy niż zwykłe odpływy prysznicowe. Kanał jako odwodnienie liniowe dla prysznica na poziomie posadzki to długa belka montowana po jednej ze stron prysznica. Płytki są następnie pochylone w tym kierunku. Przy wyborze najlepiej upewnić się, że jest osadnik zanieczyszczeń i że kanał jest łatwy do czyszczenia.

Klasyczny odpływ okrągły do ​​prysznica na poziomie podłogi

poziom-podłogowy-prysznic-minimalistyczny-marmur-design-wanna-drewno-szafka umywalkowa

Okrągły odpływ montowany jest na środku prysznica i może pobierać wodę ze wszystkich stron. Ten wariant prysznica na poziomie podłogi jest najtańszy ze wszystkich. Jeśli teraz uważasz, że ten wariant też jest nudny, to się mylisz. Ciekawym wzorem jest również odpływ okrągły, który równie ładnie może ozdobić podłogę kabiny prysznicowej.

Prysznic otwarty, półotwarty lub zamknięty

Przegroda prysznicowa na poziomie podłogi-biała-jasnoszara-projekt-kamienne-kafelki-zaokrąglona-przegroda prysznicowa

Jeśli zainstalujesz prysznic na poziomie podłogi, masz wybór: czy wolisz prysznic otwarty, półotwarty, czy wolisz pomieszczenie mokre. Zależy to w dużej mierze od wielkości łazienki i tego, ile chcesz zainwestować w prysznic na poziomie podłogi. Zamknięta wersja powyżej, w której szklana przegroda prysznicowa jest zakrzywiona, jest również bardzo ładna.

Deszczownica

na poziomie podłogi-prysznic-łazienka-wyposażenie-szare-płytki-szklana-ściana

Jeśli zdecydujesz się na otwarty prysznic na poziomie podłogi, zdecydowanie polecamy deszczownicę. W normalnych prysznicach woda opada pod kątem, dzięki czemu podczas kąpieli można zwilżyć łazienkę poza prysznicem. Deszczownica pozwala wodzie spływać pionowo w dół, a rozpryski są zmniejszone.

Nowoczesny prysznic

Poziom podłogi-prysznic-brąz-płytki-szklana-przegroda-wąskie-okno

Do tego projektu wybrano tylko prysznicową ściankę działową do prysznica na poziomie podłogi. Przegroda wykonana jest ze szkła i jest równoległa do ściany. Trzecia strona ma okno, a czwarta strona została zaprojektowana jako otwarta i dlatego służy do wejścia. Bardzo atrakcyjne są również brązowe płytki ścienne. Jako wykładzinę podłogową służy płyta kwarcowa.

Szklana przegroda pod prysznic

z poziomu podłogi-prysznic-minimalistyczny-mokre-komórki-drewniana-kratka-odpływowa-beton-wygląd

Szklana ścianka prysznica w poziomie podłogi jest niewątpliwie niezwykle atrakcyjna. Należy jednak wziąć pod uwagę, że szybko gromadzi się tam kamień z powodu kropel wody. Dlatego po każdym użyciu prysznica trzeba wycierać szklaną ścianę do sucha, aby uniknąć zacieków, lub często trzeba odkamieniać szklaną przegrodę. Przegrody z matowego szkła są alternatywą.

Przestronne meble łazienkowe

Prysznic na poziomie podłogi-płytki-mozaika-czarno-biało-deszczowa głowica prysznicowa

Duże pokoje mokre są również bardzo przestronne. W zależności od wielkości można tam również postawić wannę i skoncentrować wilgoć na mniejszej powierzchni w łazience. Szeroka rynna prysznicowa w tym samym kolorze co kafelki została użyta do prysznica na poziomie podłogi powyżej. Prysznic jest wizualnie oddzielony od reszty łazienki kontrastowym kolorem.

Duży mokry pokój

Na poziomie podłogi-prysznic-turkus-płytki-małe-kwadraty-komora mokra-na poziomie gruntu

Łazienka staje się szczególnie elegancka, jeśli do pomieszczenia mokrego zastosujesz inny kolor płytek. W ten sposób zapewnisz fakturę i wizualny podział przestrzeni w łazience. Atrakcyjny prysznic w jednej linii z posadzką doskonale sprawdza się i sprawia, że ​​Twoja łazienka wygląda jeszcze bardziej stylowo. W powyższym przykładzie turkusowe płytki zostały połączone z białym marmurem.

Marmurowa łazienka z kabiną prysznicową

Prysznic na poziomie podłogi-vintage-glamour-retro-wanna-marmurowe ściany

W przypadku tego otwartego prysznica na poziomie podłogi nie użyto szkła jako przegrody prysznicowej. Zamiast tego wbudowano przegrodę, z jedną z czterech stron otwartą. Wydłużony kształt prysznica oraz mocowanie głowicy prysznicowej do tylnej zapobiega wydostawaniu się prysków spod prysznica. Jako odpływ służy długi odpływ liniowy.

Ogrzewanie pod prysznicem

Poziom podłogi-prysznic-czarny-marmur-drewno-podłoga-oświetlenie pośrednie

Równa podłoga i brak brodzika zapewniającego izolację sprawiają, że kabina prysznicowa doskonale nadaje się do ogrzewania od dołu. Ogrzewanie podłogowe do prysznica na poziomie podłogi zwiększa komfort i zapewnia przyjemne uczucie pod stopami nawet zimą. Zainstaluj więc ogrzewanie podłogowe w łazience i pozwól mu płynąć pod prysznicem.

Prysznic na poziomie podłogi z drewnianą kratką

Prysznic na poziomie podłogi-proste wyposażenie-lampa-grzejnik-biały-szafka do prania

Drewno zapewnia również przyjemne uczucie pod stopami. W formie kratki można za jej pomocą zaprojektować podłogę pod prysznic na poziomie posadzki. Jeśli drewno stanie się nieatrakcyjne i pęknie, kratka jest po prostu wymieniana. Z kolei woda może płynąć przez kratkę bezpośrednio do odpływu. Ponieważ nie ma płaskiej powierzchni, woda nie rozpryskuje się tak bardzo. Na szybie i ścianach jest mniej kropli.